Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se ola ta paixnidia yparxoun kapoia reoccuring themes opws gia maradeigma:
    - Mageia
    - summons
    - Chocobos
    - Moogles
    - Cid

    Ktl ktl

    Yphrxe enas Sid sthn tainia kai h pollh legotan Barrier alla pera apo afta den yphrxe kanena allo reference.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Βασικά στον Phantom Duck πήγαινε η απάντησή μου.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        Την τελευταία εβδομάδα είδα τα The Butterfly Effect 1 [...]
        Ωραίος! Τα 2 και 3 δεν τα έχω δει γιατί μου φάνηκαν αρπαχτές, αλλά το 1 είναι πολύ ξεχωριστή ταινία που δεν το περιμένεις (ειδικά με τον Άστον Κούτσερ πρωταγωνιστή...). Πώς σου φάνηκε?
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Originally posted by Titus View Post
          Ωραίος! Τα 2 και 3 δεν τα έχω δει γιατί μου φάνηκαν αρπαχτές, αλλά το 1 είναι πολύ ξεχωριστή ταινία που δεν το περιμένεις (ειδικά με τον Άστον Κούτσερ πρωταγωνιστή...). Πώς σου φάνηκε?
          Να τσακιστείς να τις δεις ! Είναι με διαφορετικούς χαρακτήρες, αλλά πάντα το ίδιο φαινόμενο. Είναι γαμάτη ταινία με το ταξίδι στον χρόνο μέσω της μνήμης !
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Titus View Post
            Ωραίος! Τα 2 και 3 δεν τα έχω δει γιατί μου φάνηκαν αρπαχτές, αλλά το 1 είναι πολύ ξεχωριστή ταινία που δεν το περιμένεις (ειδικά με τον Άστον Κούτσερ πρωταγωνιστή...). Πώς σου φάνηκε?
            To 2 είναι μία από τα ίδια,ενώ το 3 ξεφεύγει κάπως.Εγώ τουλάχιστον ήμουν σε μια φάση τύπου "Τι γίνεται εδώ;".
            Πάντως τις ευχαριστήθηκα και τις 3.
            Για μένα η σειρά πάει ως εξής:1,3,2.Δες τις δεν χάνεις τίποτα.;)
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Sorry κιόλας,αλλά τι σχέση έχει με οποιοδήποτε παιχνίδι της σειράς;
              Ουδεμία, και απ' ό,τι καταλαβαίνω εκεί οφείλεται και το bashing. Εκμεταλλεύτηκαν το όνομα της σειράς και έφτιαξαν μία ταινία που δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τη σειρά παιχνιδιών. Ίσως ο κόσμος περίμενε κάτι περισσότερο, όμως σαν ταινία αυτή καθεαυτή δεν την λες και άσχημη, το αντίθετο.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Sou eipa symfwnw se afto pou les.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Μόλις είδα το Taxi.Το είχα ξαναδεί παλιότερα αλλά δεν θυμόμουνα τίποτα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Πρόσφατα είδα 2 πρόσφατες ελληνικές ταινίες.

                    Η μία είναι η Ακαδημία Πλάτωνος. Συμπαθητική ταινία αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Υπαρξιακό δράμα με φόντο το ρατσισμό-ξενοφοβία στη σύγχρονη Ελλάδα. Ο Καφετζόπουλος συνεχίζει να μη μου αρέσει ιδιαίτερα σαν ηθοποιός.

                    Η άλλη είναι η "Στο βάθος κήπος". Από τις καλύτερες ελληνικές ταινίες των τελευταίων χρόνων ΙΜΟ. Γλυκιά, έξυπνη, φρέσκια, σε βάζει να σκεφτείς την ηθική έξω από καλούπια. Προτείνεται ανεπιφύλακτα.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Originally posted by Ground_zero
                      Sou eipa symfwnw se afto pou les.
                      Το ξέρω, όμως η απάντησή μου πήγαινε στον Altair που δεν του απάντησα προηγουμένως (Δεν πρόκειται να συνεννοηθούμε σήμερα )

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Εγώ πήρα φόρα με τις κορεάτικες τελευταία. Μια πολύ καλή είναι το Hansel & Gretel και επίσης αρκετά καλά είναι τα Bestseller και Happy Murderer (αν και ψιλοκωμωδία).

                        Τα "reviews" μου στο anime.gr.

                        To "The Book of Eli" ήταν εδιαφέρον. Προσπάθησα να μη το συγκρίνω με Fallout, αλλά δε τα κατάφερα. Όταν έσκασε μύτη ειδικά και ο Malcolm McDowell, έσκασα στο γέλιο!
                        Με Denzel και Gary, οτι και να είναι, καλό θα είναι. Lol. Ωραία ταινία αν και θα ήθελα λίγο πιο πολύ βάθος στην human condition σε τέτοιο υποθετικό post-apocalyptic σενάριο.

                        Είδα και στο σινεμά το Inception. Καλό, αλλά δε πορώθηκα όσο ο αδελφός μου και πολλοί άλλοι. Κάθονται και φτιάχνουν θεωρίες ενώ πιστεύω πως ο Nolan έβαλε διάφορα twists χωρίς εξήγηση για να μιλάει ο κόσμος.
                        Μου αρέσει να αναλύω πράγματα που έχουνε απάντηση ή που θα τη δω στο μέλλον, όπως με το Alan Wake, αλλά εμπορική ταινία του Hollywood, αμφιβάλλω αν θα είναι τόσο ingenius για να έχει "κρυμμένα" πράγματα
                        και στο κάτω κάτω, I saw it and now it's done. And I move on.

                        Ωραία δράση, εντυπωσιακά εφφέ, ο Gordon-Levitt είναι πολύ γκόμενος (ε, νέα κοπέλα είμαι, να μη χαζέψω; ), ο Watanabe cool as always και ωραία blockbuster action movie.
                        Θα την ευχαριστηθώ πολλές φορές, αλλά για αυτό που είναι και οχι σαν αριστούργημα με κανα τρομερό βάθος. Προσωπική γνώμη, πάντα.
                        sigpic

                        Comment


                        • Μόλις είδα το The escapist.Πολύ ωραία ταινία,γεμάτη cliffhangers,σφιχτοδεμένη σκηνοθεσία που δεν σε αφήνει να πάρεις ανάσα,κι ένα φινάλε που πραγματικά σε λυτρώνει.Για να μιλάω εγώ έτσι για ταινία καταλαβαίνετε πόσο μου άρεσε.Αυτά είναι τα συναισθήματα που είχα καθόλη την διάρκειά της.Εξαντλώντας όλη μου την αυστηρότητα 10/10.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Epeidh den vlepw ton vaynard na postarei tha to pw egw.
                            H tainia Tekken einai athlia.
                            Exei merikes kales faseis sto ksylo kai oi stoles einai kales, alla ola stamatoun ekei.
                            Niwthw oti xaramisthke entelws to cast twn hthopoiwn pou eixan epilextei eksarxhs.

                            O skhnotheths den exei dei pote tou tou paixnidi kai den ekane oute mia prospatheia na dei me ti exei na kanei, o senariografos einai paidi pempths dhmotikou pou exei dei polles amerikanikes tainies alla den exei paiksei pote Tekken kai telos h Namco to mono pou ekane htan na dwsei photos twn xarakthrwn ston skhnotheth wste na kanoun kala tis stoles kai ta onomata.

                            Sorry alla egw hthela na dw tainia Tekken, oxi mia tainia me ta onomata kai tis stoles twn xarakthrwn tou Tekken.

                            MHN thn deite oute apo periergeia, xeiroterh apo to prwto street fighter
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Είδα κι εγώ χθες την ταινία ΤΕΚΚΕΝ, την κατέβασα με το που εμφανίστηκε το πρώτο torrent.

                              Αυτό που περίμενα από μία ταινία που φέρει το όνομα ΤΕΚΚΕΝ είναι μία υποτυπώδης ιστορία και πολύ πολύ πολύ ξύλο. Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι για τον σκηνοθέτη να το καταλάβει ? Το μόνο θετικό είναι οι στολές που είναι πολύ καλές. Απρόσμενα καλές θα έλεγα, ειδικά κάτι Bryan / Raven / Yoshimitsu κλπ ήταν φοβεροί. Τέλος με τα θετικά, πάμε να δούμε περιληπτικά τα αρνητικά:

                              • Οι ηθοποιοί για μερικούς χαρακτήρες ήταν ταιριαστοί, για μερικούς όμως όχι. Και φυσικά ο πρωταγωνιστής θα ανήκε στη δεύτερη κατηγορία.

                              • Η ιστορία ήταν ό,τι νά 'ναι, και ΤΙΓΚΑ στα κλισέ. Παντελώς προβλέψιμη αμερικανιά, μιλάμε για τον ορισμό των κλισέ.

                              • Οι προσωπικότητες των χαρακτήρων ήταν εντελώς αλλαγμένες. Ο Law φτύνει τον αντίπαλό του και τον προκαλεί ? Οι Anna και Nina αντί να φαγώνονται μεταξύ τους είναι σύμμαχοι νίντζα ?

                              • Οι μάχες εκτός του ότι ήταν ελάχιστες, κρατούσαν μερικά δευτερόλεπτα κάθε φορά.

                              • Πολύ λίγοι χαρακτήρες. Στην αρχή είχαν ανακοινωθεί πολλοί περισσότεροι, όπως ο Nathan jones ως Marduk, ο Batista ως King, o Jackie Chan ως Lei Wulong, η τύπισσα που παίζει στο Kill Bill ως Xiaou κλπ. Ίσως να μην είχαν τα λεφτά να τους πάρουν όλους αυτούς, όμως ακόμα κι έτσι μπορούσαν να βολευτούν με άλλες επιλογές. Ο King For Christ's Sake θέλει μόνο μία μάσκα, δεν ήταν ανάγκη να πάρουν σώνει και καλά τον Batista. Και στη φάση όπου πάλευε ο Law αναφέρθηκε απλά πως είναι φίλος του Paul Phoenix, όμως ούτε καν ασχολήθηκαν περαιτέρω. Ιδού ένα link με τι μας είχαν προϊδεάσει



                              Αυτό που έπρεπε να δούμε από αυτήν την ταινία ήταν: Πολλοί χαρακτήρες να παλεύουν VS σε τουρνουά, οι μάχες να είναι ικανοποιητικές από άποψη ξύλου / διάρκειας (και όχι όλες με το φλώρο που επέλεξαν να υποδυθεί τον Jin), οι παίχτες να αποκλείονται / προχωράνε, και μετά τον τελικό να γίνει καμία ανατροπή, να πεταχτούνε όλοι έξω και να πέσει το ξύλο του αιώνα. Αντί για αυτό, από την μία ώρα και 10 λεπτά της ταινίας, η μία ώρα αναλώθηκε στην "υπόθεση" και είχε και λίγο ξύλο για τα μάτια του κόσμου.

                              Παρ' όλ' αυτά δεν είναι και η πιο πατάτα ταινία που έχω δει ποτέ. Πιστεύω πως είναι καλύτερη από την πρώτη Street Fighter ταινία και το Dragonball Evolution.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Tipote den einai xeirotero apo to dragonball evolution.
                                To Street fighter apo thn allh gia mena htan poly kalyterh tainia, toulaxiston aksize san komwdia kai eixe tis kinhseis twn xarakthrwn mesa...
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X