Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cop Land + Wild Hogs.
    Αρκετά ευχάριστες ταινίες και οι δύο, με κάμποσες δόσεις χιούμορ.Αν θέλετε κάτι ελαφρύ κι ευχάριστο,δείτε τις.
    Carpe diem

    Comment


    • Old Dogs+The Proposal.Ότι έγραψα για τις 2 παραπάνω,μόνο που είναι ελάχιστα πιο σοβαρές.
      Carpe diem

      Comment


      • "I'm a Cyborg, but that's ok" και "Nodame Cantabile: The Final Score Part I".
        Ωραίες και οι δύο αν και τη δεύτερη τη περίμενα πιο διασκεδαστική.
        Η πρώτη τα σπάει με τη τρέλα της. Πολύ ωραία μουσική επίσης.
        sigpic

        Comment


        • Έχεις δει άλλες ταινίες του Chan-Wook Park; Με εξέπληξε το πώς πέρασε από ένα δράμα (Vengeance Trilogy), με μία αρκετά ακραία θεματολογία, σε μία κωμωδία. Και μένα μου άρεσε το I'm a Cyborg but that's ok. Δες και το Thirst, την καινούρια του ταινία .

          Comment


          • Εδώ και καιρό το περιτριγυρίζω το Thirst, αλλά δε κάθισε να το δω ακόμα.
            Ίιιισως το φορτώσω να δω τι λέει. Μόνο Oldboy έχω δεί απο τον Park so far.
            Εκτός απο το Cyborg. Δε με συγκίνησε το Oldboy όσο άλλους, twas ok.

            Δεν είμαι σίγουρη οτι θέλω να δω άλλες του "σοβαρές" μετά απο αυτό.
            Έλεος. Υπερβολικά πολλή μαυρίλα και ανωμαλία. Το ξύλο ήταν ωραίο όμως.
            Όχι οτι παραπονέθηκα που έδειξαν και τον Yu Ji Tae γυμνό βρε παιδί μου.

            Έχεις δεί Hansel & Gretel; Απο τις αγαπημένες μου νοτιοκορεάτικες.
            Τώρα τρώγομαι περιμένοντας το Iggi (Moss) και το Man of Vendetta.
            Θα σκάσω μέχρι να βγούν σε DVD. Καλά που αρχίζει η σχολή μου.
            sigpic

            Comment


            • I'm a Cyborg & Thirst τα έχω κατεβάσει επειδή μου άρεσε η περιγραφή τους,αλλά δεν τα είδα ακόμα.
              Carpe diem

              Comment


              • Μόλις είδαμε το "Peacock".
                Πολύ καλό και ο Cillian Murphy τα σπάει, όπως πάντα.
                Βέβαια δεν άρεσε σε πολλούς γιατί θέλανε συναρπαστικό τέλος.
                Τους πείραξε και κάτι άλλο που προσωπικά δε το θεωρώ πρόβλημα.
                Αν δείτε, θα καταλάβετε τι εννοώ. Αν το αποδεχτείς, η ταινία rocks.

                Καλή υπόθεση, ωραία γυρισμένη και βέβαια, προσκυνάω τον Murphy.
                Αν μη τι άλλο, δείτε το για την ερμηνεία του που ρίχνει σαγώνια.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Orion View Post
                  Εδώ και καιρό το περιτριγυρίζω το Thirst, αλλά δε κάθισε να το δω ακόμα.
                  Ίιιισως το φορτώσω να δω τι λέει. Μόνο Oldboy έχω δεί απο τον Park so far.
                  Εκτός απο το Cyborg. Δε με συγκίνησε το Oldboy όσο άλλους, twas ok.

                  Δεν είμαι σίγουρη οτι θέλω να δω άλλες του "σοβαρές" μετά απο αυτό.
                  Έλεος. Υπερβολικά πολλή μαυρίλα και ανωμαλία. Το ξύλο ήταν ωραίο όμως.
                  Όχι οτι παραπονέθηκα που έδειξαν και τον Yu Ji Tae γυμνό βρε παιδί μου.

                  Έχεις δεί Hansel & Gretel; Απο τις αγαπημένες μου νοτιοκορεάτικες.
                  Τώρα τρώγομαι περιμένοντας το Iggi (Moss) και το Man of Vendetta.
                  Θα σκάσω μέχρι να βγούν σε DVD. Καλά που αρχίζει η σχολή μου.
                  Όταν είχα δει για πρώτη φορά το Oldboy με άφησε αρκετά ενοχλημένο, η τόση υπερβολή του με χάλασε πάρα πολύ. Όταν ωρίμασε σαν ταινία στο μυαλό μου και όταν την ξαναείδα, άλλαξε πολύ η εικόνα που είχα σχηματίσει. Αυτό δε σημαίνει φυσικά ότι είναι και από τις ταινίες που θα χαρακτήριζα ως σταθμό, ούτε καν φοβερή δε θα την έλεγα, σίγουρα όμως παρουσιάζει πολύ ενδιαφέρον.

                  Γενικά με τον κορεάτικο κινηματογράφο, αν και δεν έχω ψαχτεί πολύ, δεν έχω ιδιαίτερα καλή σχέση. Ο και καλά top σύγχρονος σκηνοθέτης κορεατικής καταγωγής (Kim Ki Duk) με αφήνει σχεδόν αδιάφορο. Σίγουρα πάντως οι 3 ταινίες του που είδα δε μου άρεσαν σχεδόν καθόλου (ειδικά αισθητικά). Ούτε αυτό που αναφέρεις είδα.

                  Altair εσύ κατεβάζεις με το τσουβάλι ταινίες και τις βλέπεις, μην μπεις καν στον κόπο. Κατανάλωση στα videogames, κατανάλωση στις ταινίες, πάνε καλύτερα για κατανάλωση αλκοόλ σε κανά μπαράκι, μπορεί να βρεις και γκόμενα βρε αδελφέ .

                  Comment


                  • Όταν είχα δει για πρώτη φορά το Oldboy με άφησε αρκετά ενοχλημένο, η τόση υπερβολή του με χάλασε πάρα πολύ. Όταν ωρίμασε σαν ταινία στο μυαλό μου και όταν την ξαναείδα, άλλαξε πολύ η εικόνα που είχα σχηματίσει. Αυτό δε σημαίνει φυσικά ότι είναι και από τις ταινίες που θα χαρακτήριζα ως σταθμό, ούτε καν φοβερή δε θα την έλεγα, σίγουρα όμως παρουσιάζει πολύ ενδιαφέρον.
                    Tha symfwnhsw se ola ektos tou oti ginetai endiaferon me thn defterh fora
                    Den mou arese katholou, perimena kati poly kalytero.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Σιχαίνομαι το αλκοόλ.Οι ταινίες τσάμπα είναι,κατεβαίνουν what's your problem?
                      Μόλις είδα το Hot Fuzz.Γαμάτο.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • what's your problem?
                        Η κατανάλωση.

                        Comment


                        • Δικό σου πρόβλημα είναι.Μην προσπαθείς να το κάνεις δικό μου.Έχω ήδη άλλα, πιο σημαντικά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Ειρήνη ημίν, παιδιά.

                            Και οντως, το Hot Fuzz τα σπάει. Έχεις δεί και Shaun of the Dead βέβαια, ε;
                            Και έχουνε κάνει οι ίδιοι και μια σειρά με το όνομα "Spaced". Επίσης τα σπάει.
                            sigpic

                            Comment


                            • To Shaun Of The Dead είχα δει ένα trailer κι έφριξα.Αξίζει;Για πες για το Spaced τι παίζει.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Το Shaun αξίζει με τα χίλια. Είναι απο τον ίδιο σκηνοθέτη, με τους ίδιους 2 κεντρικούς ηθοποιούς (και σίγουρα και πολλούς στο crew ίδιους).

                                Το Spaced είναι σειρά, πάλι απο τους ίδιους, για έναν τύπο και μια τύπισσα, που για να νοικιάσουν διαμέρισμα, το παίζουν ζευγάρι (ενοικιάζουν μόνο σε ζευγάρια).
                                Αλλά η σειρά είναι γενικώς μεγάλη φάση με πολλές pop culture references και ωραίο γέλιο. Αγόρασα το DVD γιατί αξίζει. Έχει ωραία εξτρά. 10 ευρώ απο amazon.co.uk

                                Σαν παιχνιδού, otaku κτλ, έχω ρίξει μεγάλο γέλιο. Κάποιος πιο "ψαγμένος" θα σποτάρει και άλλες references, πάντως ακόμα και εγώ βρήκα πολλά.
                                Και τη σειρά τη λάτρεψε και η μητέρα μου, ακόμα και αν δεν έπιανε τα συγκεκριμένα. Είναι γενικώς καλή σα σειρά. Απλά για nerds, είναι ακόμα πιο ωραία.
                                Δε την έχω δείξει σε άνθρωπο που να μη του αρέσει. Βέβαια, την έχω δείξει κυρίως σε άτομα σαν εμάς, αλλά σίγουρα είναι γενικώς καλή.

                                Πάρε και ένα δείγμα που είχα κάνει rip για το youtube. Scooby Doo reference.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X