Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μια χαρα γαματος ειναι ο Spielberg , η πλακα ειναι οτι τωρα τελευταια εχει μπει producer σε απειρες ταινιες και επειδη πεφτει το ονομα του στα trailers ολοι νομιζουν οτι σκηνοθετησε κιολας.

    Comment


    • Etsi eipeidh eipan oloi thn gnwmh tous kai emena maresei o Spielberg.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Μόνο στον Ramp δεν αρέσει. Κι εμένα γενικά δε με χαλάει καθόλου, άσχετα που τον θεωρώ υπερτιμημένο (δεν πιστεύω πως έχει θέση δίπλα στους "μεγάλους").
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Originally posted by Bartman View Post
          Μια χαρα γαματος ειναι ο Spielberg , η πλακα ειναι οτι τωρα τελευταια εχει μπει producer σε απειρες ταινιες και επειδη πεφτει το ονομα του στα trailers ολοι νομιζουν οτι σκηνοθετησε κιολας.
          +1

          Είναι executive producers στα Transformers, τα οποία είναι και της δικιάς του Dreamworks και στο imdb τον κράζουνε γιατί λέει τα TF είναι μάπα. Παρεπιπτόντως ο executive producer δεν κάνει τίποτα όσον αφορά το δημιουργικό κομμάτι της ταινίας, αλλά που να καταλάβουν τα πρόβατα.


          Titus ένας σκηνοθέτης δεν κρίνεται μόνο από το ύφος που θα προσδώσει στο σενάριο της ταινίας, αλλά και από τα τεχνικές του ικανότητες στις οποίες ο Spielberg είναι αρχιmaster και ο Ράιαν ήταν ορόσημο στην ιστορία του σινεμά.
          Η Λεπτή Κόκκινη Γραμή είναι όντως ταινιάρα, τελείως άλλου ύφους πιο λυρική έλεω Μάλικ, αλλά τα δύο του Ίστγουντ είναι πολύ κατώτερα.
          Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι σημασία έχει αν ήταν Βρετανοί και όχι Αμερικανοί αυτοί που σκοτώθηκαν. Ο Ράιαν δεν μιλάει για το Αμερικάνικο πνεύμα, αλλά για τον παραλογισμό του πολέμου. Και Μογγόλους να έβαζαν να στην απόβαση δεν θα άλλαζε τίποτα απολύτως στην δύναμη της ταινίας.

          Comment


          • Θα κάνω το combo breaker και θα πω ότι γουστάρω πολύ C. Eastwood. Τουλάχιστον το Letters from Iwo Jima από τις δυο, το θεωρώ από τις καλύτερες σύγχρονες πολεμικές ταινίες.

            Κατεβάζω να δω τη σειρά The Pacific. Αν είναι έστω και λίγο σαν το Band of Brothers θα είμαι ικανοποιημένος!


            Comment


            • Καμία διαφωνία πως ο Spielberg είναι μεγάλος μάστορας, το Adventures of TinTin μάλιστα αποδεικνύει πως τα καταφέρνει με οτιδήποτε καταπιαστεί.

              Για το ιστορικό πλαίσιο, ίσως είμαι πράγματι υπερβολικός (ίσως μάλιστα ακούγομαι σα να του δίνω μεγαλύτερη σημασία απ'όση του δίνω πραγματικά, κατά βάση δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα) αλλά επειδή είναι κάτι που δίνω μεγάλη βαρύτητα, ειδικά όταν πρόκειται για τεκμηριωμένα γεγονότα και όχι γκρίζες ζώνες που επιδέχονται διαφορετικές ερμηνείες. Όσον αφορά το κομμάτι του σφαγείου πράγματι, δεν έχει διαφορά αν σκοτώνονται Μογγόλοι με Αζτέκους, και αν επρόκειτο για μυθοπλασία δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Δεν είναι όμως.

              Παρεπιπτόντως ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνει ο executive producer σε μια ταινία.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Να πω και γω τη δικιά μου γνώμη στο θέμα.
                Η καλύτερη αντιπολεμική ταινία που έχω δει είναι ο Τάφος με τις Πυγολαμπίδες (κλάμα λέμε). Τον Ράιαν δεν τον έχω δει αλλά δεν νομίζω πως θα πάρει τη θέση της προαναφερθείσας ταινίας αν τον δω ποτέ.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Τι κάνει ο executive producer? Επιβλέπει...και πληρώνεται...

                  Το Grave of the fireflies είναι όντως καταπληκτικό και καταθλιπτικό αλλά τελείως διαφορετικό στυλ(εκτός του ότι είναι anime προφανώς).


                  Αλλαγή κλίματος και να δείτε άπαντες το Tucker and Dale vs Evil!


                  Comment


                  • Πλάκα κάνεις! Το είδα την περασμένη Παρασκευή.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Το 'χω δει το Tucker and Dale vs Evil εδω και κανα 3μηνο μπορει και παραπανω . Η απολυτη καφριλα και οτινανισμος σε ταινια. Πολυ γελιο , αν μπορειτε δειτε το με παρεα.

                      Comment


                      • Παιδιά έχει δει κανένας το ΕΠΟΣ του Wuiseau The Room;

                        Έχω βαλθεί να το μάθω σε όλη την Ελλάδα μπας και κάνει κανά screening κι εδώ.

                        Comment


                        • To exw dei egw, entaksei oute gia na koroideveis den einai, den katalavainw giati na petyxeis screening edw..
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            To exw dei egw, entaksei oute gia na koroideveis den einai, den katalavainw giati na petyxeis screening edw..
                            Δεν ξέρω να έχεις δει τι γίνεται στα screenings, αλλά έχει πολύ φάση.
                            Πλέον κάνει προβολές και εκτός ΗΠΑ, θα είχε φάσει να γίνει μία κι εδώ.

                            Comment


                            • Na mas prostatepsei o hesous ama paixtei edw.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Tucker and Dale vs Evil το έχω δει και πριν πολύ καιρό, πλάκα είχε.
                                To Attack the Block το έχει δει κανείς; αν όχι το προτείνω είναι αρκετά καλό.

                                Comment

                                Working...
                                X