Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2 σειρές δόντια λέμε . Ρε σοβαρά τι να ξεχωρίσεις από αυτήν την ταινία, 2 ώρες κρατούσε και το κάθε λεπτό ήταν priceless όσο δεν πάει. Το πόσο σε ανεβάζει δεν περιγράφεται, επί 2 ώρες παίζει ασταμάτητα μουσική, χωρός, τραγούδι και ο κάθε χαρακτήρας κάνει Ό,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ! Απορώ πραγματικά πώς κατάφερε να γυρίσει ένα τέτοιο έργο με τόσα πολλά πράγματα να γίνονται ταυτόχρονα στην οθόνη. Και που στο διάολο βρήκε τόσες χήνες πια; :xp:

    Comment


    • Τις χήνες τις βρίσκεις ρε,όλους τους ΑΚΥΡΟΥΣ ηθοποιούς που τους βρίσκεις?Παππούδες,Ντανταν,μινιόν,άπληστος πατέρας,big γύφτισσα όλοι ένας και ένας γαμώτο.

      Πραγματικά πάντως έχει τόσες σκηνές να θυμηθείς η ταινία που σχεδόν ολόκληρη την θυμάσε.

      Όλοι όσοι είναι φαν των καλών κωμωδιών ας κάνουν έναν κόπο να την δούνε.Με καλή παρέα όμως.


      Comment


      • Το τραγούδι σε κάποια φάση λέει "άντε μωρή μπολονέζα". Η ταινία πώς λέγεται και ποιανού είναι; Του Κουστουρίτσα;

        Χθες είδα το Confederates States of America. Ένα "ντοκιμαντέρ" της εναλλακτικής πραγματικότητας αν είχανε νικήσει οι Νότιοι στον αμερικάνικο εμφύλιο. Είχε ενδιαφέρον και αρκετό χιούμορ (παρεμβάλλονται "διαφημίσεις" κατά τη διάρκεια του προγράμματος), δείχνοντας πως η ιστορία δεν είναι κάτι αντικειμενικό αλλά γράφεται από τους νικητές...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Ναι του Κουστουρίτσα είναι και λέγεται "Άσπρη γάτα μαύρος γάτος" ή "White cat,black cat"

          Δέστην ;)


          Comment


          • Πολυ καλη μουσικη οντως, σιγουρα σε προδιαθετει θετικα ακομα και αν δε γνωριζεις τιποτα αλλο για την ταινια, πλην των βασικων της συντελεστων .

            Comment


            • Εγώ δε γνώριζα τίποτα, ο ody με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει "παίζει αυτήν την ταινία, τότε, εκεί, έρχεσαι;" Δεν ήθελε και πολύ . Να πάρει, έχω ενθουσιαστεί απίστευτα. Καλά ο μαραθώνιος Kusturica είναι δεδομένος, ήδη μαζεύω όλες τις ταινίες του.

              Comment


              • Originally posted by Ground_zero View Post
                Eida extes to "Scott Pilgrim VS the World"!
                Afthn thn tainia PREPEI na thn dei olo to forum asxetws an tou aresei h oxi.

                Proswpika vriskw pws einai apo tis kalyteres tainies tis xronias kai full sta Video Game - Comic references.
                Opwsdhpote deite thn!
                Εμένα μου φάνηκε αρκετά μέτρια και για να πω την αλήθεια δεν βλέπω και τον λόγο για τον οποίο θα πρέπει ένας gamer να την δει ντε και καλα

                Comment


                • Όποιος είδε Scott Pilgrim παρατήρησε πως μέσα σε όλα τα game references, στην σκηνή όπου

                   
                  κυνηγάει τη κάμπια στους διαδρόμους στον ύπνο του, παίζει το Great Fairy theme / name entry theme από τα Zelda?
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Εμένα μου φάνηκε αρκετά μέτρια και για να πω την αλήθεια δεν βλέπω και τον λόγο για τον οποίο θα πρέπει ένας gamer να την δει ντε και καλα
                    Giati einai tainia gia gamers...
                    Einai tinga sta video game references ta opoia den ta pianoun osoi den paizoun games, exei apisteftes fight scenes, wraio humor kai gamata effects.
                    Ti allo thelei gia na diaskedasei enas gamer me mia tainia telos pantwn?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Originally posted by sub_zero View Post
                      Εμένα μου φάνηκε αρκετά μέτρια και για να πω την αλήθεια δεν βλέπω και τον λόγο για τον οποίο θα πρέπει ένας gamer να την δει ντε και καλα
                      Περί ορέξεως...

                      Πάντως και για εμένα ήταν η καλύτερη ταινία (για gamer ή μη) που έχω δει εδώ και πολύ καιρό. Σίγουρα ένας gamer θα καταλάβει πολύ περισσότερα λόγω των ήχων κτλ που είναι αναφορές σε ηλ. παιχνίδια, αλλά και χωρίς αυτό δεν είναι άσχημη ταινία. Μόνο ένα πράγμα έχω επιπλέον να πω για αυτήν την ταινία: I am in lesbians with it!
                      Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                      ---------------------
                      animEΛ_ΛΑΣ

                      Comment


                      • Α ωραία ακούγετε. Θα το ψάξω κ θα την δω(προφανώς)

                        EDIT: Ωραια special effects απο οτι ειδα (δεν την ειδα ακομη) αλλα το concept μου φαίνετε μάπα. Καλα anyway.

                        Είδα το SAW που δεν το είχα δει μέχρι τώρα ξέρω όλοι την εχουν δει την ταινια δεν εχω τιποτα να πω του βαζω ενα 10/10 γιατι μου αρεσε το ending τοσο πολυ συγκλονιστικο θα δω κ το 2 αυριο.

                        EDIT 2: Μόλις την είδα, την κατέβασα ήταν αρκετά καλή ταινία και η καλύτερα του είδους της(που είναι πολλές καινούργιες ταινίες), είχε αρκετή φάση.

                        EDIT 3: Σήμερα βγήκα στο συμπέρασμα ότι είναι ταινία για Nerds, όχι για gamers.
                        Γενικώς δεν είδα κάποιο σημείο που να μπορούσε να το καταλάβει μόνο ένας gamer.

                        Comment


                        • Μπατσοι απο τον παγκο - The Other Guys

                          Ακομα γελαω :xp::xp:

                          Comment


                          • Originally posted by Somari View Post
                            Όποιος είδε Scott Pilgrim παρατήρησε πως μέσα σε όλα τα game references, στην σκηνή όπου

                             
                            κυνηγάει τη κάμπια στους διαδρόμους στον ύπνο του, παίζει το Great Fairy theme / name entry theme από τα Zelda?
                             

                            Σε μια άλλη φαση δεν θυμάμαι που ήταν, είχε κάτω ασπρόμαυρο πάτωμα σκακιέρα και ακουγόταν νομίζω skyworld η κατι απο mario 3;
                            Επίσης στην αρχή δείχνει ότι έχει NES, SNES και ίσως n64(δεν φαίνετε καλά).

                            Comment


                            • Lola rennt. Με καθυστέρηση ετών κατάφερα να τη δω επιτέλους- κάτι οι ώρες μετάδοσης της ΝΕΤ, κάτι οι αναβολές τελικά την είδα επιτέλους με την ησυχία μου. Πολύ όμορφη ταινία με αναφορές σε games- όχι μόνο video games αλλά γενικότερα, παίζει πολύ με το concept του χρόνου με πολύ πιο έξυπνο τρόπο από το Irreversible. Η Franka Potente είναι super στο ρόλο και τολμώ να πω πως το Mirror's Edge κάπου εκεί ξεκίνησε να υπάρχει σαν ιδέα. Η σκηνοθεσία με τα νευρικά πλάνα, τις εναλλαγές animated και live action είναι πολύ έξυπνη και τέλος η μουσική μου άρεσε πολύ. Όλα περιστρέφονται γύρω από μία φράση "Nach dem Spiel, ist vor dem Spiel" Thumbs up!!


                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Δεν υπάρχουν κανόνες. Η μπάλα είναι στρογγυλή και το παιχνίδι κρατά 90 λεπτά.

                                Η ταινία που έβαλε τη Γερμανία στο χάρτη του σύγχρονου κινηματογράφου. Καλοί οι Βέντερς για την υψηλή κουλτούρα και οι Χέρτζογκ για τον πειραματικό κινηματογράφο, αλλά το πραγματικό φρέσκο αίμα ήρθε με τη βιντεοκλιπάδικη "Λόλα" και συνέχισε με το "Η πριγκήπισσα και ο πολεμιστής", το "Πείραμα", το "Κύμα" και άλλες.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X