Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kalh htane, alla thn vrhka arketa ypervolikh, perimena kati poio cult.
    Protimw to Black Dynamite proswpika.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Xeno,Titus ορίστε το original post μου.Εντάξει ξέρω,έχω περίεργο γούστο,αλλά κανείς δεν το διάβασε;
      Originally posted by Altair View Post
      Μόλις είδα το Machete.Κουφάλα Rodriguez κανόνισε.Τα θέλω τα σήκουελ που ανακοίνωσες,μην είναι καμιά φάρσα.
      Γαμάτη ταινία.Σφαξίδι,ποζεριές,σέξυ νοσοκόμες με ούζι,καλόγριες με μάγκνουμ,τρίο στην πισίνα,γελοίες ατάκες κλπ.Κλασσικά πράγματα για ταινίες δράσης.Κι αν όλα αυτά δεν σας φτάνουν πάρτε και το καστ.
      Danny Trejo,Jessica Alba,Tom Savini,Robert De Niro,Michelle Rodriguez,Steven Seagal,Lindsay Lohan.
      Θα έλεγα κι άλλα αλλά δεν θέλω να σας σποϊλεριάσω το σέναριο το οποίο είναι πάρα πολύ πρωτότυπο,τόσο όσο κι ένα heashot σε fps.
      edit:Πάρτε και βαθμολογία.

      100/10

      edit 2:Ξέχασα να αναφέρω τη γαμάτη μουσική ειδικά στο τραγούδι που λέει το όνομά του,έλιωσα στα γέλια.Πάω να κατεβάσω ost.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Xeno View Post
        Στον αντιποδα De Niro, Seagal και ο Machete (οποιος και αν ηταν αυτος ο τυπας ) ηταν μια χαρα.

        Machete don't text. Machete improvises - τελος.
        ΕΙΣΑΙ ΒΛΑΣΦΗΜΟΣ ΚΑΙ ΒΕΒΗΛΟΣ.

        Ο Danny Trejo είναι απλά ο Danny Trejo.

        Αυτή η ατάκα είναι η καλύτερη της ταινίας, όταν την πέταξε λύθηκα.

        Altair το είχα δει το ποστ αλλά δεν το σχολίασα γιατί δεν ήθελα να μου χαλάσει η ταινία όταν θα την έβλεπα.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Μόλις είδα τα Beauty and the Beast & The Little Mermaid.
          Το μεν πρώτο το είχα ξαναδεί,αλλά δεν το θυμόμουνα καλά,ενώ το δεύτερο δεν το είχα ξαναδεί ποτέ αλλά την ιστορία λίγο πολύ την ήξερα από τα ΚΗ.Κλασσικές ταινίες Disney κι επόμενες στο πρόγραμμα-αύριο,μεθαύριο κλπ-είναι οι εξής:Cinderella,Snowhite,Hercules,Treasure Planet,Peter Pan.
          Carpe diem

          Comment


          • Peter Pan? Skip it...
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • I can't.It's disney.
              Carpe diem

              Comment


              • Disney or not, it's Peter Pan, worst idea for fairytale evar.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Έχουν ουρές οι νεράιδες;;;
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Fixed...
                    Alla kai me oura kai xwris oura, Peter Pan still sucks, mono o Captain Hook aksizei...
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Eλα το Hook με τον Robin Williams και τον θεό Dustin Hoffman ωραία ταινία ήταν. Σε άλλα νέα ούτε εγώ είμαι fan του Peter Pan Μάλλον με τον Ground πέσαμε σε παρόμοια μαρμίτα με φίλτρο όταν ήμασταν μωρά
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Να πω εδώ πως ο κόσμος του Peter Pan στο KH1 είναι ο αγαπημένος μου,λόγω flying κυρίως.
                        Και μόνο η ιδέα του να μπορείς να πετάξεις χωρίς φτερά,μπέρτες,τζέτπακ,αεροπλάνα,τα σπάει.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Άλλο αυτό που λες για το ΚΗ. Σε όλους αρέσει το πέταγμα. Η ταινία πάντως δεν είναι από τις ιδιαίτερα αγαπημένες μου σε αντίθεση με το Hook που το θεωρώ πολύ καλό.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Dustin Hoffman rulez genika, akomh kai se ekeinh thn tainia htan xalara o kalyteros xarakthras.
                            Giafto h tainia onomazetai Hook kai oxi Peter Pan.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Μόλις είδα τα The Sorcerer's Apprentice (6/10) & Το Φιλί Της Ζωής(7/10).

                              Πάρτε βαθμολογίες και για τα υπόλοιπα γιατί βαριέμαι απίστευτα να γράψω κατεβατά αυτόν τον καιρό.sorry.

                              How To Train Your Dragon - 9/10
                              The Little Mermaid - 7/10
                              The Beauty And The Beast - 9/10
                              Man On Fire - 8/10
                              The Hangover - 6/10

                              edit:Ξέχασα το κορυφαίο.

                              Crank High Voltage - 20/10
                              Αίμα,ποζεριά,γυμνό,υπερβολή,καλτίλα,μαύρο χιούμορ,easter eggs,τι άλλο να ζητήσει κανείς.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Μόλις είδα το Salt.Πολύ ωραία ιστορία (μου θύμισε κάτι από MGS3 μη ρωτάτε γιατί),ευχάριστη ταινία,αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. - 6/10 κανονικά,αλλά επειδή μου άρεσε η ιστορία πολύ,λέω να του βάλω +1 άρα 7/10.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X