Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τo Megamind το περιμένω κι εγώ πάρα πολύ.Το Despicable Me πολύ ωραίο αλλά απίστευτα προβλέψιμο.
    Carpe diem

    Comment


    • E entaksei, ti perimenes, einai san na mou les oti sto beauty and the beast de perimenes na pantreutoun sto telos
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Tις τελευταίες μέρες είδα τις εξής ταινίες.
        Harry Potter 1-6+7 Part 1
        Shrek 4

        Τα Harry Potter αρκετά καλά και τα 7,περιμένουμε με αγωνία το 4ο.
        Όσον αφορά το Shrek 4 μετά την πατάτα το 3 (Αltair 6/10) ήμουν αρνητικός απέναντί του και όντως η αρχή είναι τόσο γλυκανάλατη που μου ήρθε τάση προς εκκένωση του στομαχικού μου χώρου.Ευτυχώς μετά την προβλέψιμη ανατροπή,όλη η ταινία ανέβηκε αρκετά και το θεωρώ ισάξιο με τα 2 πρώτα.Βαθμολογία 8/10.
        BTW στο 3 μετάνιωσα που έβαλα 6/10.Αλλαγή λοιπόν σε 5/10 και πολύ του είναι.Αυτά.
        Carpe diem

        Comment


        • To 3 den sygrinetai me to 1 kai to 1 den sygrinetai me to 2 IMO, prepei na dw to 4 o idios mou fenetai gia na sxhmatisw entypwsh*.
          Elpizw na einai estw san to 1 toulaxiston.


          * Enow pws to 3 htan mapa, to 1 psilokalo kai to 2 teleio.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • To 2 όντως είναι τέλειο.
            Carpe diem

            Comment


            • Η πλακα ειναι πως μονο το 3o εχω δει απο τα Shrek, το χα βρει αναλαφρο και ψιλοευχαριστο αλλα τιποτα ιδιαιτερο ενω ειχα ακουσει θετικοτατα σχολια για τα δυο πρωτα οποτε φαινεται οτι επεσα στη περιπτωση.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Eida gia defterh fora to Black Dynamite..... kala entaksei an exete parea deite to opwsdhpote den mporw na symazeftw apo ta gelia kai to awesomnesssss!!!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • +1 για το οτι το Shrek 2 τα σπαει big time.

                  Comment


                  • Exthes eida to santa who... Dn mporw na pw pos m arse kai para poly
                    Smr tha dw to Paranolmal Activity 2

                    Comment


                    • Τέλειωσα όλο το "The Pacific" (720p babe). Είναι mini-σειρά απο την HBO που διαδραματίζεται τον πόλεμο του Ειρηνικού κατά τον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο. Αυτό που κάνει την σειρά να διαφέρει απο άλλες σειρές/ταινίες που έχουν το ίδιο περιεχόμενο είναι οτι επικεντρώνεται περισσότερο στον ίδιο τον πόλεμο παρά στις σχέσεις που οι στρατιώτες δημιουργούν μεταξύ τους ώς συνέπεια αυτού. Άμα θέλετε να διαβάσετε περισσότερα για την σειρά δείτε το Featured Review στο IMDB με το οποίο συμφωνώ 100%. Και για το τυπικό 8/10 και προτινώμενη σε όσους γουστάρουν Ιστορία/πολέμους/freaking realism στο αρκετά ΒΑΡΥ. Με λίγα λόγια όχι δεν έχει καμία σχέση με ταινίες όπως Saving Private Ryan και το Enemy at the Gates οι οποίες είναι μεν κορυφαίες κατά την γνώμη μου, αλλά δεν δείχνουν τόσο καθαρά και αληθινά πώς πραγματικά είναι να είσαι στην πρώτη γραμμή.


                      Βουτάω για Band of Brothers τώρα ΑΠΙΣΤΕΤΑ Hyped. Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια. Γιαυτό και σκοπεύω να κατεβάσω όλα τα 60 γίγα που θέλει η 1080p έκδοση.

                      Comment


                      • Originally posted by ChrisTop View Post
                        Τέλειωσα όλο το "The Pacific" (720p babe). Είναι mini-σειρά απο την HBO που διαδραματίζεται τον πόλεμο του Ειρηνικού κατά τον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο. Αυτό που κάνει την σειρά να διαφέρει απο άλλες σειρές/ταινίες που έχουν το ίδιο περιεχόμενο είναι οτι επικεντρώνεται περισσότερο στον ίδιο τον πόλεμο παρά στις σχέσεις που οι στρατιώτες δημιουργούν μεταξύ τους ώς συνέπεια αυτού. Άμα θέλετε να διαβάσετε περισσότερα για την σειρά δείτε το Featured Review στο IMDB με το οποίο συμφωνώ 100%. Και για το τυπικό 8/10 και προτινώμενη σε όσους γουστάρουν Ιστορία/πολέμους/freaking realism στο αρκετά ΒΑΡΥ. Με λίγα λόγια όχι δεν έχει καμία σχέση με ταινίες όπως Saving Private Ryan και το Enemy at the Gates οι οποίες είναι μεν κορυφαίες κατά την γνώμη μου, αλλά δεν δείχνουν τόσο καθαρά και αληθινά πώς πραγματικά είναι να είσαι στην πρώτη γραμμή.


                        Βουτάω για Band of Brothers τώρα ΑΠΙΣΤΕΤΑ Hyped. Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια. Γιαυτό και σκοπεύω να κατεβάσω όλα τα 60 γίγα που θέλει η 1080p έκδοση.
                        Για πες τίποτα όταν δεις το BoB γιατί και εγώ γουστάρω απίστευτα καταστάσεις με θεματολογία τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο.

                        Comment


                        • Είδα το Machete και το βρήκα σχεδόν κακό. Βαρετό, πολύ προβλέψιμο, τίγκα στα κλισέ. Μέτριο στην καλύτερη σε όλα του, με καλύτερες σκηνές να είναι άνετα εκείνες με τα αμάξια τα οποία ουσιαστικά χοροπηδούσαν από το πολύ P1MP! (ROFL απλά ). Εντελώς αποτυχημένη η όποια προσπάθεια (η οποία, μην το αρνηθείτε, έχει γίνει - και καλύτερα να μην γινόταν) να έχει κάποια στοιχειώδη μηνύματα η ταινία, έστω και σε πλαίσια χιούμορ. Είναι σίγουρα η χειρότερη ταινία σε σκηνοθεσία Rodríguez που έχω δει, ενώ περίμενα πολλά περισσότερα.

                          Ezio, δεν πρόκειται ποτέ να συμφωνήσουμε σε τίποτα ποτέ, τέλος.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Mallon exases to nohma, to Machette den ypotithete oti einai kati allo, einai afto pou vlepeis ena tribute se fthina slasher - dithen gheto - motha fucka - ta antera apeksw - kakh poiothta - violence - out of limits - fthinotsonta - dekaetias 80's VHS film.

                            Mhn prospatheis na deis mynhmata se oles tis tainies, ean den goustareis to eidos den exei na kanei me to an h tainia einai kalh h oxi.

                            Emena pantos mou arese giafto pou einai.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by Ground_zero View Post
                              Mallon exases to nohma, to Machette den ypotithete oti einai kati allo, einai afto pou vlepeis ena tribute se fthina slasher - dithen gheto - motha fucka - ta antera apeksw - kakh poiothta - violence - out of limits - fthinotsonta - dekaetias 80's VHS film.

                              Mhn prospatheis na deis mynhmata se oles tis tainies, ean den goustareis to eidos den exei na kanei me to an h tainia einai kalh h oxi.

                              Emena pantos mou arese giafto pou einai.
                              Έλα ρε Ground, γίνεσαι γραφικός. Ξέρω πολύ καλά τι είδα και -έλεος πια με αυτή την καραμέλα- μου αρέσει μια χαρά αυτό το είδος ταινιών. Πιθανότατα να είμαι πολύ πιο cult τύπος από πολλούς άλλους που τους άρεσε. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να μου αρέσουν όλες οι ταινίες αυτού του στυλ. Το αντίθετο μάλιστα, γιατί αφού έχω δει και πολλές πραγματικά καλές, έχουν αυξηθεί οι απαιτήσεις μου.

                              Επίσης, παλαιότερα, είχα γράψει ότι καμία ταινία δεν χρειάζεται να έχει νόημα. Είμαι φανατικός υποστηρικτής αυτής της άποψης. Η συγκεκριμένη, όμως, προσπαθεί να έχει. Και αποτυγχάνει, όχι μόνο γιατί τελικά δεν έχει, αλλά γιατί στην προσπάθεια αυτή βγάζει πολλά αρνητικά στοιχεία.

                              Τέλος, το ότι είναι tribute δεν το θεωρώ δικαιολογία, αν είναι έτσι να γίνω κι εγώ σκηνοθέτης και να αρχίσω να γυρνάω tributes και να θεωρούνται αυτόματα καλά.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Wraia des to Black dynamite kai pes mou thn gnwmh sou
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X