Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πολύ καλή ταινία αλλα υπερεκτιμημένη και όσο θεαματική η εκτέλεση και η πλοκή άλλο τόσο τετριμμένο το επιμύθιο. Καλύτερη ταινία του Νόλαν για μένα μακράν το The Dark Night και ακολουθεί ακριβώς από πίσω το Batman Begins.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Καλά τις μη-υπερπαραγωγες του Νόλαν δε τις εχει δει κανεις;
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Κατά τη γνώμη μου οι τρεις καλύτερές του εξ' όσων έχω δει είναι (με σειρά αναφοράς) τα The Prestige, The Dark Knight και Inception.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Originally posted by Somari View Post
          Καλά τις μη-υπερπαραγωγες του Νόλαν δε τις εχει δει κανεις;
          Για προτεινε. Το Prestige το δα προσφατα και ηταν πολυ καλο αλλα λιγο αργο.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Και το Prestige υπερπαραγωγή είναι. Εγώ λέω για Memento, Insomnia.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Originally posted by Somari View Post
              Και το Prestige υπερπαραγωγή είναι. Εγώ λέω για Memento, Insomnia.
              Προφανώς και είναι υπερπαραγωγή το Prestige, απλώς μιας και πήγε η συζήτηση στο ποια είναι η καλύτερη του Nolan είπα να καταθέσω τη γνώμη μου.

              Το Insomnia μου ήταν εντελώς άγνωστο ως ταινία μέχρι σήμερα που έψαξα να δω τι είχε γυρίσει ο Nolan παλαιότερα, το δε Memento το είχα δει όταν είχε πρωτοβγεί σε DVD αλλά αποσπασματικά (καταστροφικό για τέτοιου είδους ταινία) και πάνε και πολλά χρόνια από τότε, οπότε δε μπορώ να εκφέρω γνώμη.

              EDIT: Typo.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Στο Memento 1 δευτερόλεπτο να χάσεις τον ήπιες
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Originally posted by Somari View Post
                  Στο Memento 1 δευτερόλεπτο να χάσεις τον ήπιες
                  Ξέρω, ξέρω...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed View Post
                    Προφανώς και είναι υπερπαραγωγή το Prestige, απλώς μιας και πήγε η συζήτηση στο ποια είναι η καλύτερη του Nolan είπα να καταθέσω τη γνώμη μου.



                    EDIT: Typo.
                    Στο Ραμπίδη πήγαινε, όπως το γραψε το ποστ ήταν σα να το βάζει στις "indie". To ινσομνια για κάποιο λόγο έχει αυτό το "τυπάς πάει σε άγνωστο χωριό και παθαίνει mindfuck" που μου θυμίζει non-science fiction Alan Wake...
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • To Insomnia το έχω δει, καλό. Καλή σκηνοθεσία, καλοί ρυθμοί, καλή ηθοποιία, αλλά μέχρις εκεί. Ένα στιβαρό αστυνομικό με καστ Αλ Πατσίνο, Ρόμπιν Ουίλιαμς και Χίλαρι Σουάνκ, με διαφορετικό στήσιμο από τα υπόλοιπα (Αλάσκα), καλή πλοκή αλλά δεν ξεφεύγει.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Μόνο το Rises δεν έχω δει,αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι ταινιάρες.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Μόνο το Insomnia δεν έχω δει και όλα τα άλλα μου άρεσαν απίστευτα.

                          Comment


                          • Σας τρώω όλους, έχω δει και το Following που αν το Memento είναι low budget τότε το Following είναι No budget.

                            Comment


                            • Όσες ταινίες έχω δει από Nolan τις έχω λατρέψει. Απ' το Insomnia και το Prestige μέχρι το Inception και τα Batman. Όσο για το TDKR, δε θέλω να το σκοτώσω βλέποντάς το σε TS. Θα περιμένω λίγο ακόμα.

                              (μόνο το Following δεν έχω δει αν και το έχω, λέει; )

                              Comment


                              • Raf είναι ένα ασπρόμαυρο neo noir με ανύπαρκτο budget. Ουσιαστικά είναι η πρώτη ταινία του Νολαν και είναι αρκετά καλό μπορώ να πω. Αν το έχεις δες το είναι πολύ μικρο σε διάρκεια.

                                Comment

                                Working...
                                X