Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είδα το Taken 2. Κλασσικά, σε όλη την ταινία στην τσίτσα, γαμιστεροσύνη Liam Neeson etc. Aυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση πάντως ήταν η ποιότητα του TS, στα 10 λεπτά είχα ξεχάσει πως δεν έβλεπα dvd.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • ειμαι να βρησκω το Prometheus, πολυ καλη ιδεα!

      Comment


      • bot?
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Είδα το Madagascar 3, μου έρεσε περισσότερο και από τις 3 Μαδαγασκάρες, και αρκετά πιο πολύ από το επίσης πρόσφατο Ice Age 4
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Το Battleship ήταν τίγκα αμερικανιά, περισσότερη απ' όση μπορώ να αντέξω. Ευτυχώς το είδα με κατάλληλη παρέα (στο ΚΨΜ ) και οι ατάκες έδιναν και έπαιρναν κάνοντας την ταινία υποφερτή.

            Χθες είδα και την ταινιάρα Shaolin (2011), είχα καιρό να δω αξιόλογη ταινία του είδους. Δείχνει πώς η εμμονή για εξουσία μπορεί να οδηγήσει σε ανεξέλεγκτο πόλεμο και πώς εμπλέκονται οι μοναχοί σαολίν που είναι μόνοι λογικοί που υπάρχουν. Ωραία ταινία με ωραία μηνύματα που ξεφεύγει από το απλό ξύλο μόνο και μόνο για να ρίχνουμε ξύλο.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • The Bourne Legacy: 8/10
              Carpe diem

              Comment


              • Που το είδες ρε θηρίο?Σε σχέση με τα παλιά τι λέει?
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Στην Αθήνα που αλλού;
                  Εμένα μου άρεσε.Έχει κάποια ονόματα που αναφέρονταν στα παλιά,αλλά οκ και να μην τα έχεις δει δε χάνεις κάτι.Πολύ δράση και καταπληκτική ερμηνεία από Νόρτον.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μολις ειδα το Star Wars Episode IV, δεν ηταν κακο, θα δω και τα αλλα.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Θα σου έριχνα μπινελίκι που το βλέπεις τώρα πρώτη φορά (βλακα, βλάσφημε, χρυσαυγίτη, κλπ) αλλά αυτή τη στιγμή πέφτω στο ίδιο αμάρτημα - βλέπω για πρώτη φορά το Blade Runner.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Εγώ μόλις είδα το Clockwork Orange και απογοητεύτηκα οικτρά.

                        Comment


                        • Τι περίμενες και τι ήταν;

                          Comment


                          • Θα σου έριχνα μπινελίκι που το βλέπεις τώρα πρώτη φορά (βλακα, βλάσφημε, χρυσαυγίτη, κλπ) αλλά αυτή τη στιγμή πέφτω στο ίδιο αμάρτημα - βλέπω για πρώτη φορά το Blade Runner.
                            Σόρρυ αλλά είσαι 100 φορές πιο βλάσφημος από τον Ραμπίδη.

                            Εγώ μόλις είδα το Clockwork Orange και απογοητεύτηκα οικτρά.
                            Εγώ το έχω αφήσει στη μέση εδώ και χρόνια...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Ι know
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Είστε όλοι βλάσφημοι,εξαιρείσαι εσύ Σομάρι γιατί ούτε εγώ έχω δει ακόμα το Blade Runner.
                                Μόλις είδα το Ghost Rider Spirit of Vengeance.
                                Πολύ διαφορετικό από το πρώτο και με μερικές ενδιαφέρουσες σκηνές.Κατά τ'άλλα να πω εδώ πως δεν ξέρω αν φταίει το ότι έχω μήνες να δω ταινία σε blu ray αλλά τα χρώματα και οι λεπτομέρειες φαινόντουσαν άψογα.Απίστευτη ευκρίνεια.
                                Από κει κι ύστερα,μου φάνηκε χειρότερο από το πρώτο,κάτι που δεν πίστευα πως θα μπορούσε να συμβεί ποτέ.Άνευρο,άκομψο,γελοίο όχι αστείο,χωρίς ούτε μια σκηνή να μείνω με ανοικτό το στόμα να πω ουαου τι έκανε εδώ,τίποτα αξιομνημόνευτο.Κρίμα.Από το τρέηλερ φαινόταν πιο πιστό στο κόμικ.
                                3/10
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X