Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Star Wars episode IV είναι το πρώτο από τα παλιά, τα καινούρια είναι prequel (episodes 1,2,3) .

    - Den thn katalava katholou, alla epeidh oloi elegan oti htan psagmenh kai gamath, etsi legame kai emeis
    Ούτε αυτό όμως δεν υπονομεύει ούτε στο ελάχιστο την όποια ποιότητα της ταινίας .

    Comment


    • Den thelw na pw tipote arnhtiko h thetiko gia thn tainia giati den einai apo aftes pou vlepw, (thn exw dei prin polla xronia alla den exw skopo na to ksanakanw) alla afto pou les mporei na shmainei pws den thn yponomevei tipote apo afta pou eipame akomh kai an h poiothta ths tainias einai teleiws athlia.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Το ότι δεν υπονομεύεται η ποιότητα της ταινίας δε σημαίνει πως θα μας αρέσει αυτόματα ή ότι είναι καλή. Το μόνο που μπορεί να υπονομεύσει την ποιότητα οποιασδήποτε ταινίας είναι η ίδια η ταινία.

        O Straier einai o poio aparadektos apolous pantws, ti Blade Runner, Star Wars kai psagmenies lete eseis, edw milame oti den exei dei tainies epipedou Rocky, Rambo kai Die Hard.....
        Τα Blade Runner, Star Wars είναι ψαγμενιές; Πάντως έχω δει κάποιες από τις ταινίες που ανέφερες, είτε ολόκληρες είτε αποσπασματικά. Απλά δε θυμάμαι τίποτα.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Το blade runner ίιιιισως να τείνει στην ψαγμενιά λόγω αργού ρυθμού. Αλλά και πάλι όχι.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • To psagmenia to eipa eirwnika, enweitai pws kamia apo aftes tis tainies den einai psagmenia.
            Prokeitai gia tis standard tainies pou exoun dei oloi, h eprepe na exoun dei oloi estw kai mia fora sthn zwh tous.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              Prokeitai gia tis standard tainies pou exoun dei oloi, h eprepe na exoun dei oloi estw kai mia fora sthn zwh tous.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • To Blade runner κάποτε ίσως ήταν ψαγμένη ταινία, με την έννοια ότι ήταν καλή ταινία, υποτιμημένη όταν είχε βγει και γενικότερα αν και είχε μεγάλο cult following δεν ήταν αρκετά γνωστή στο ευρύ κοινό. Τα τελευταία 10-15 χρονιά βέβαια την έχουν δει και οι πέτρες. Για να μην πω ότι έχει καταντήσει χιπστερια


                Οσον αφορά το κουρδιστό πορτοκάλι:

                Αυτό που λέω είναι ότι μια τέτοια ταινία του συγκεκριμένου "είδους" κινηματογράφου δεν μπορεί να κριθεί ως κακή ταινία επειδή δεν αρέσει σε πολύ κόσμο. Δεν είναι ταινία που φτιάχτηκε για να αρέσει και για να περάσεις ευχάριστα 2 ώρες, οπότε αν την κρίνεις με τέτοια κριτήρια (άσχετα αν είναι η χειρότερη ταινία όλων των εποχών) ουσιαστικά η κριτική σου είναι αυτομάτως άκυρη.


                Το ότι δεν υπονομεύεται η ποιότητα της ταινίας δε σημαίνει πως θα μας αρέσει αυτόματα ή ότι είναι καλή
                Ναι το ένα δεν έχει να κάνει με το άλλο.


                Το μόνο που μπορεί να υπονομεύσει την ποιότητα οποιασδήποτε ταινίας είναι η ίδια η ταινία.
                Πολύ σωστό αυτό, εγώ όμως δεν μιλάω για την ποιότητα αλλά για την κριτική. Για την ποιότητα της συγκεκριμένης ταινίας δεν έχω αναφέρει τίποτα σε 3 ποστ ως τώρα.

                Comment


                • Originally posted by Loggo View Post
                  Το κομμάτι που παίζει στα credits του Blade Runner δε σου θύμισε τίποτα;
                  Originally posted by Somari View Post
                  Του Βαγγέλη λες; Όχι τιποτα συγκεκριμένο... [...]

                  Για άκου κι αυτό

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Χαχαχαχαχαχαχαχχαχοχο οχι ρε δεν υπαρχει!!!
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • To exete dei afto?
                      Einai apistefto!


                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Εμένα πιο πολύ Metroid μου θυμίζει η μουσική του Blade Runner.

                        Πολύ σωστό αυτό, εγώ όμως δεν μιλάω για την ποιότητα αλλά για την κριτική. Για την ποιότητα της συγκεκριμένης ταινίας δεν έχω αναφέρει τίποτα σε 3 ποστ ως τώρα.
                        Δεν είμαι σίγουρος πως έχω καταλάβει πού το πας.
                        Αν μια ταινία δε σου αρέσει, απλά δε σου αρέσει. Αν έχεις σκυλοβαρεθεί τη ζωή σου βλέποντάς την νομίζω ότι μπορείς μια χαρά να την κρίνεις αρνητικά. Τώρα αν απευθύνεται στο 5% ή στο 1% έχει λίγη σημασία. Έτυχε να τη δεις και δε σου άρεσε, νομίζω έχεις το δικαίωμα να το πεις. Τώρα αν το 5% ή το 1% την είδαν και τους άρεσε έχουν με τη σειρά τους δικαίωμα να αγνοήσουν την κριτική σου.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Δεν στέκομαι στην προσωπική άποψη του καθενός, ο καθένας μπορεί να έχει από μια, απλά αναφέρθηκε μια ταινία ειπώθηκε μια άποψη (δεν την σχολίασα) και κάποια αρνητικά και εγώ απλά είπα ότι τα αρνητικά που αναφέρθηκαν δεν είναι σωστά κριτήρια για την συγκεκριμένη ταινία.

                          Comment


                          • Προς όλους τους fans: Κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και τσακιστείτε να δείτε το Skyfall στη 1 Νοεμβρίου. Δε κάνω πλάκα.Δικαιολογίες περί χρημάτων δεν παίζουν, υπάρχουν πλέον σινεμά που βλέπεις πρεμιέρα με 3.5€

                            και ΜΗ δειτε trailer πριν.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Τόσο καλό είναι??Ο Daniel Craig ποτέ δεν μου άρεσε στο ρόλο του bond.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • NAI
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X