Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν είχα δει επίτηδες ούτε trailer γιατί οι φήμες λέγανε για ταινιάρα οπότε δεν ήξερα τι να περιμένω. Τελικά είδα μια ταινια σουρεάλ thought provoking και με αρκετά σκληρές εικόνες (ειδικά για την εποχή φαντάζομαι πρέπει να ταν επανάσταση...) αλλά επίσης πολύ βαρετή με εκνευριστικό σκηνοθετικό στιλ και υπερβολικές μέχρι αηδίας ερμηνείες. Καταλαβαίνεις βέβαια οτι ο σκηνοθέτης ήθελε να έχει αυτά τα στοιχεία η ταινία και τα κατάφερε αλλά δεν ξέρω για πόσους είναι.

    Comment


    • To Rome with love... Σε όποιον αρέσει ο Woody Allen θα του αρέσει και αυτή, τώρα για τους υπόλοιπους δεν ξέρω. Πάντως γνώμη μου ότι είναι σαφώς πιο κάτω από το Midnight in Paris από άποψη ποιότητας

      Comment


      • Αυτό που έχω να πω αφού είδα το Blade Runner...
        Bungie, I see what you did there.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • αλλά επίσης πολύ βαρετή με εκνευριστικό σκηνοθετικό στιλ και υπερβολικές μέχρι αηδίας ερμηνείες. Καταλαβαίνεις βέβαια οτι ο σκηνοθέτης ήθελε να έχει αυτά τα στοιχεία η ταινία και τα κατάφερε αλλά δεν ξέρω για πόσους είναι.
          Καταλαβαίνεις ότι αυτά που αναφέρεις δεν υπονομεύουν ούτε στο ελάχιστο την οποία ποιότητα της ταινίας

          Σόρρυ αλλά είσαι 100 φορές πιο βλάσφημος από τον Ραμπίδη.
          Θα συμφωνήσω 100% με straier. Εντάξει γουστάρουμε και αγαπάμε star wars αλλά μην συγκρίνουμαι την βούρτσα με την......

          Comment


          • Originally posted by Somari View Post
            Αυτό που έχω να πω αφού είδα το Blade Runner...
            Bungie, I see what you did there.
            Χαχα, εγώ θα το έλεγα αυτό για το Aliens.

            Comment


            • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
              Καταλαβαίνεις ότι αυτά που αναφέρεις δεν υπονομεύουν ούτε στο ελάχιστο την οποία ποιότητα της ταινίας
              Ποιοτική είναι η ταινία μα και απίστευτα βαρετή και για λίγους. Δεν είπα ποτέ πώς είναι κακή ταινία αντικειμενικά καλή είναι αλλά για τα γούστα του 95% του κόσμου και μαζί και τα δικά μου ήταν ότι να ναι.

              Comment


              • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                Καταλαβαίνεις ότι αυτά που αναφέρεις δεν υπονομεύουν ούτε στο ελάχιστο την οποία ποιότητα της ταινίας



                Θα συμφωνήσω 100% με straier. Εντάξει γουστάρουμε και αγαπάμε star wars αλλά μην συγκρίνουμαι την βούρτσα με την......

                This is blasphemy,this is madness.

                Star Wars Uber Alles
                Carpe diem

                Comment


                • Καλά, δες το blade runner, μιλάμε για υπόδειγμα ταινίας, και την είδα επί 2012. Τα star wars τα παλιά χρειάστηκαν λίφτιν για να είναι υποφερτά...
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Originally posted by Somari View Post
                    Αυτό που έχω να πω αφού είδα το Blade Runner...
                    Bungie, I see what you did there.
                    Το κομμάτι που παίζει στα credits του Blade Runner δε σου θύμισε τίποτα;
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Somari την Final Cut είδες έτσι ; έχει γίνει τρομερή δουλειά στην συγκεκριμένη έκδοση. Ρετουσάρισμα χωρίς να αλλοιώνεται η ταινία. Ισα ίσα είναι πιο κοντά στο αρχικό όραμα που είχε ο Σκοττ.

                      This is blasphemy,this is madness.

                      Star Wars Uber Alles
                      Εγώ με τα star wars το θέμα που έχω είναι ότι ουσιαστικά το γενικότερο lore (και πολλές φορές από άλλα medium) είναι πολύ ανώτερο από της ίδιες τις ταινίες . Πέρα από ότι για την εποχή τους ήταν μπροστά σε κάποια πράγματα, καθαρά σαν ταινίες πάσχουν σε πολλούς τομείς.


                      Originally posted by ChrisTop View Post
                      Ποιοτική είναι η ταινία μα και απίστευτα βαρετή και για λίγους. Δεν είπα ποτέ πώς είναι κακή ταινία αντικειμενικά καλή είναι αλλά για τα γούστα του 95% του κόσμου και μαζί και τα δικά μου ήταν ότι να ναι.
                      Μα δεν είπα ότι την έκραξες σαν ταινία, μια απλή παρατήρηση έκανα

                      Comment


                      • ειδα το taken 2 (ή αλλιως good llluckkk 2).
                        δυστυχως αν και fan της πρωτης ταινιας ηταν αδυναμο sequel.
                        δεν ειχε ατακες μεγεθους "good llluckkk" (ειχε το "he sllllaughterrred our men, our brrrrotherrrrs, our sons" αλλα σε καμια περιπτωση δε το φτανει).
                        επισης κανει μια μικρη εμφανιση ο "marco from tropoya" αλλα σε μορφη φωτογραφιας .
                        τουλαχιστον ετοιμασε το εδαφος για το 3.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Loggo View Post
                          Το κομμάτι που παίζει στα credits του Blade Runner δε σου θύμισε τίποτα;
                          Του Βαγγέλη λες; Όχι τιποτα συγκεκριμένο... Πάντως το παραπάνω το πα επειδή αυτό το φουτουριστικό αλλά με πινελιές αρχαίων πολιτισμών και φωτάκια μπλιμπλίκια μου θύμισε το Halo.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Θα το δω,έννοια σου.
                            Είδα τα εξής:
                            "Και ο κλήρος έπεσε στον Σμάιλι" και "Underworld Awakening".
                            To μεν πρώτο ενώ το ευχαριστήθηκα σε πολλά σημεία έχανα τη μπάλα του τι γίνεται (?/10),το δε δεύτερο το γούσταρα άπειρα λόγω του ότι είχε μέσα όλα τα πράγματα που μου αρέσουν.Βία,αίμα,ποζεριά κλπ.8/10.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • To blade runner τα σπαει, ψηνομαι να ξαναδω το remastered blu-ray τωρα..

                              Comment


                              • Otan lete Star Wars episode IV enweite to kainourio etsi?
                                Oxi to prwto to palio.

                                O Straier einai o poio aparadektos apolous pantws, ti Blade Runner, Star Wars kai psagmenies lete eseis, edw milame oti den exei dei tainies epipedou Rocky, Rambo kai Die Hard.....

                                Sxolio tou patera mou gia to kourdisto portokali:
                                - Afthn thn tainia otan eimastan mikroi mphkame kryfa cinema na thn doume, oloi elegan oti htan gamath.
                                - Pws sou fanhke esena?
                                - Den thn katalava katholou, alla epeidh oloi elegan oti htan psagmenh kai gamath, etsi legame kai emeis
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X