Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πριν απο μια ωρα ειδα το Dark Knight...ΠΟΛΥ καλη ταινια, οχι μονο σαν action flick μα γενικα σα κινηματογραφικη δημιουργια.Εχει ο,τι μπορεις να περιμενεις απο μια τετοια παραγωγη + a lot more αφου ασχολειται με ηθικα ζητηματα, εχει αψογες ερμηνειες και πολυ καλογραμμενο σεναριο.Δειτε το, ακομα αν και γενικα δε βλεπετε ταινιες με action heroes.Εχει πραγματικα πραγματα να δωσει.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Πειτε μου αν εχει δει καποιος απο εσας το Mulholland Drive,αν καταλαβε τιποτα.Τελειωσε η ταινια και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο.Εχω μια ιδεα του τι μπορει να εγινε αλλα ολα τα υπολοιπα δεν κολλανε.

      Comment


      • Πειτε μου αν εχει δει καποιος απο εσας το Mulholland Drive,αν καταλαβε τιποτα.Τελειωσε η ταινια και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο.Εχω μια ιδεα του τι μπορει να εγινε αλλα ολα τα υπολοιπα δεν κολλανε.
        [/b]
        Λεσβιακο sex, nuff said.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Μην τα γραφεις αυτα,θα πανε ολοι αποψε να το παρουν και θα μας βριζουν μετα.

          Comment


          • Ισως αυτοι καταλαβουν τι επαιζε. Ουτε γω ειχα παρει πρεφα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Θέλω κι εγώ να πάω να δω το Dark Knight αλλά παίζεται μόνο σε μεγάλους κινηματογράφους και σε ένα θερινό :/ . Ίσως πάω μέσα στη βδομάδα στο θερινό να τη δω, τι να πω...

              Comment


              • πήγαινε σ&#39;ένα μεγάλο αργά το βράδυ να γουστάρεις.και πιο πολύ θα το ευχαριστηθείς και δεν θα έχεις όλα τα βλαμμένα να φωνάζουνε και να λένε @@ιες.εγώ πήγα και το είδα επίτηδες στις 23:15.βέβαια ήταν γεμάτο κάτι που δεν περίμενα παρόλο που ήταν πρεμιέρα λόγω του ότι πολύς κόσμος λείπει σε διακοπές.ευτυχώς δεν είχαμε παρατράγουδα.
                Carpe diem

                Comment


                • Μπα δεν είναι μόνο ο κόσμος που δε θέλω να πηγαίνω στους μεγάλους. Κυρίως για ιδεολογικούς λόγους δεν πηγαίνω. Θα τη δω την ταινία σε ένα θερινό μάλλον, αν όχι θα την κατεβάσω.

                  Comment


                  • Αποψε ειδα το "10.000 ΠΧ".Αρκετα καλη εμπειρια φωτεινοτερο στοιχειο της οποια η πανεμορφη φωτογραφια.Δειτε το αν σας αρεσουν περιπετειες που εχουν να κανουν με την προιστορια του ειδους μας.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • Μπα δεν είναι μόνο ο κόσμος που δε θέλω να πηγαίνω στους μεγάλους. Κυρίως για ιδεολογικούς λόγους δεν πηγαίνω. Θα τη δω την ταινία σε ένα θερινό μάλλον, αν όχι θα την κατεβάσω.
                      [/b]
                      Για ιδεολογικους λογους προτιμας να τη κατεβασεις παρα να τη δεις σε μεγαλο cinema;
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Tώρα θες να στο αναλύσω ; Δεν έχει σχέση με αυτό που κατάλαβες πάντως.

                        Comment




                        • Comment


                          • Kι εγώ νοίκιασα το Ορφανοτροφείο σήμερα και V for Vendeta που είχα να το δω από τότε στο cinema.

                            Το μεν δε με άγγιξε στο ελάχιστο, κατάφερα μάλιστα να έχω 2 στα 2 με ταινίες που θέλουν να αποκαλούνται θριλερς μετά και το Συμβάν που είδα cinema (άλλη μέγιστη μπαρουφοταινία). Κάτι που χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα, νεκροί ξέρω γω κλπ κλπ, τα The Others και Sixth Sense σαφώς ποιοτικότερα σε παρόμοια θεματολογία. Εναποθέτω τις ελπίδες μου στο Rec που σε trailer φαίνεται καλό.

                            Anyway, καπάκια μπήκε το V και στάνιαρα όμως.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ε το ορφανοτροφείο δεν ήταν τίποτα, πραγματικά μία από τα ίδια. Ήταν καλογυρισμένο και σε τρόμαζε σε κάποια σημεία αλλά δεν είχε τίποτα το ενδιαφέρον. Τέλος πάντων, νέος σκηνοθέτης το έκανε, η πρώτη του ταινία ήταν και πιστεύω ότι τα πήγε καλά.

                              Είδα τελικά το Dark Knight. Μου άρεσε πολύ, ίσως να το ξανάβλεπα. Θεωρώ πολύ χαζές και αφελείς τις κριτικές που πήρε, αλλά δεν τις αφήνω να αλλοιώσουν την καλή εικόνα που σχημάτισα. Πάνε πάντως χρόνια που μία τόσο δισδιάσταση εξιστόρηση ενός σεναρίου με έβαζε σε προβληματισμούς. ΙΜΗΟ το κορυφαίο στην όλη ταινία ήταν ο Joker (έεεεεεεελα).

                              Comment


                              • εμενα μου το προτειναν το συγκεκριμενο σαν κατι εναλακτικο του Silent Hill επειδη μ&#39;αρεσε. αυτο που μου την εσπασε παντως ηταν τα ισπανικα... -_-

                                Comment

                                Working...
                                X