Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E den einai panta etsi, mporei na mhn einai kala sthmenh h drash, mporei ta efe na einai gtp, mporei olh h tainia na fenetai sto trailer kai to ypoloipo na einai vareto, mporei polla pragmata, apo to trailer emena mou fenetai kalh, alla den exw akousei kala logia apo tritous.... opote proswpika den mporw na mantepsw akrivws ti paizei.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Κερσντ
      Δεν έχεις και άδικο, απλά εγώ το λέω υπό την οπτική του ότι το περιεχόμενο ταινιών τέτοιου ύφους πάνω - κάτω προβλέπεται και ο καθένας μπορεί να μαντέψει, ανάλογα με τα κριτήριά του, αν θα του αρέσει η όχι.


      Συμφωνώ. Τώρα, αν σκοπεύεις να γράψεις ή να εκφέρεις εκτεταμένη άποψη (που ίσως να αποσκοπεί και να πείσει άλλα άτομα) φυσικά και θα είναι άκυρη η γνώμη σου αν δεν έχεις δει τη ταινία. Αλλά για τον εαυτό σου, πιστεύω πως μπορείς να κρίνεις αν θα σ' αρέσει η τάδε ταινία από πράγματα όπως το trailer, το πόστερ, το καστ, τους σκηνοθέτες και πολλούς άλλους παράγοντες, με μικρό (αλλά ποτέ μηδενικό) περιθώριο λάθους.

      Comment


      • An vlepeis kwmodies mono h koinwnika, profanws h tainia den einai gia sena, ti ginetai omws otan vlepeis tainies drashs?
        Einai kalh tainia drashs h oxi?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Ground_zero View Post
          An vlepeis kwmodies mono h koinwnika, profanws h tainia den einai gia sena, ti ginetai omws otan vlepeis tainies drashs?
          Einai kalh tainia drashs h oxi?
          Ground, δεν είναι μόνο αυτό. Μπορεί εγώ τώρα να βγω και αν σου πω "Ναι, βλέπω δράσης, αλλά μόνο Western και Crime films.", οπότε θα μου πεις ότι κι εμένα δεν θα μ' αρέσει. Αν έρθει όμως ένας και σου πει ότι βλέπει κάθε στυλ και είδος ταινίας, ανεξαιρέτως, αλλά έχει αυστηρά καλλιτεχνικά κριτήρια και τον ενδιαφέρει να δει εξαίρετο σενάριο, συναρπαστική σκηνοθεσία, εκθαμβωτικές ερμηνείες, εικαστικές λήψεις, να πάρει νοήματα κ.λ.π. κ.λ.π. (και ναι, υπάρχουν ταινίες δράσεις που τα έχουν αυτά), ε, sorry, αλλά δεν χρειάζεται να δω την ταινία για να ξέρω ότι δεν θα του αρέσει. Αυτά είναι, νομίζω, προβλέψιμο με πραγματικά μηδαμινό περιθώριο λάθους ότι η συγκεκριμένη ταινία δεν θα τα έχει.

          Αν τώρα έχει φοβερές σκηνές μάχης, εντυπωσιακά εφέ, badass ατάκες, cool χαρακτήρες και ικανοποιεί τα δικά σου κριτήρια, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Αλλά ακόμα και για κάποιον που βλέπει αυτό το είδος, πάντα θα πρέπει αν του επιτρέπεις να προλαμβάνει καταστάσεις.

          Σημειώνω εδώ ότι προσωπικά ποτέ μου δεν μου άρεσε ταινία η οποία προηγουμένως περίμενα να μην μου αρέσει. Το αντίθετο, ωστόσο, έχει συμβεί.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Entaksei, afth h tainia exei eksaireto senario, ekthamvwtikes ermhnies, synarpastikh skhnothesia, eikastikes lhpseis, nohmata ktl ktl?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by BigBOSS View Post
              Όσοι γουστάρουν μεσσαιωνική ατμόσφαιρα, ιππότες κτλ προτείνω ανεπιφύλακτα να δούνε το "Αrn the Templar", πράγματι είναι ένα κρυφό διαμάντι. Είναι ευρωπαική παραγωγή, ακριβέστερα είναι συμπαραγωγή της Σουηδίας, Νορβηγίας, Δανίας και νομίζω Γερμανίας. Μας εξιστορεί την ζωή ενός Σουηδού ιππότη, του Arn Magnuson, που συμμετείχε στις σταυροφορίες και τελικά ενοποίησε την Σουηδία σε ένα βασίλειο. Η ταινία νομίζω έχει και δύο prequel.

              http://www.youtube.com/watch?v=W8Y8Gecm18w
              Kαλά εγώ παρέθεσα μια εξαιρετική ταινία και εσεις μιλάτε για το Titans. Mα τι επίπεδο έχει αυτό το forum;
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Afou den to eidame, ti thes na poume?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Εγω που δυστυχως ειδα την ταινια σας λεω οτι οσοι εχετε δει το trailer,την εχετε δει ολη.Ξεκιναει ο Περσεας να δει πως θα νικησει το Κρακεν,στο δρομο πετυχαινει τους μεγαλους σκορπιους,μετα κοβει το κεφαλι της μεδουσας και σκαει με τον Πηγασο μπροστα στο Κρακεν και το μαρμαρωνει.Spoiler,ξε-spoiler η ταινια ειναι μια μαπα και μιση και ηθελα να γλιτωσω σε καποιους τον χρονο τους και τα λεφτα τους και πιστευω οτι οι υπευθυνοι θα επρεπε να θανατωθουν!Ενταξει,ειμαι λιγο υπερβολικος αλλα καταλαβαινετε που το παω,δεν μου αρεσε.

                  Comment


                  • E entaksei afth einai panw katw h ypothesh sto mytho tou Persea
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Ωχ,ταπα εφαγα.Αν και αυτο εξηγει γιατι απογοητευτηκα τοσο.Ακουγοντας "Τιτανομαχια" και μη γνωριζοντας τα του Περσεα,περιμενα οτι απο την αρχη μεχρι το τελος θα γινεται χαμος με τιτανες κλπ.Τιτανομαχια δηλαδη!
                      Επισης,δεν ξερω πως γινεται αλλα το 3d της Τιτανομαχιας μου φανηκε πολυ χειροτερο απο της Αλικης στην χωρα των θαυματων.Στην Αλικη ειχα ψαρωσει κανονικα ενω στην Τιτανομαχια δεν ευχαριστηθηκα ουτε αυτο.Υπαρχουν διαφορετικες τεχνικες για 3d απεικονιση;

                      Comment


                      • Avatar σε bluray.
                        Η εικόνα δεν υπάρχει...

                        Comment


                        • Egw exw dei thn palia tainia pou exei vasistei to Clash of the Titans kai hthela na dw to remake alla opws leei kai o Pritt mono asxhma logia akouw
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Η χειρότερη ταινία που έχω δει εδώ και πολύ καιρό ήταν το Percy Jackson. Η ανοησία αυτής της ταινίας απλά ήταν απίστευτη. Θα σας παρακαλέσω να κάνετε ό,τι μπορείτε ώστε να την αποφύγετε, είναι για το καλό σας.

                            Comment


                            • Der untergang, 2004.
                              Γερμανικής παραγωγής με θέμα τις τελευταίες μέρες του Χίτλερ. Πολύ ωραία και ακριβής ιστορικά.

                              Comment


                              • Έχω ξεσκιστεί πραγματικά να βλέπω ταινίες Dragonball. Αναφέρομαι στα films που κυκλοφόρησαν κάποτε στην Ιαπωνία. Ήθελα πολλά χρόνια να μπω σε αυτή τη διαδικασία αλλά έτυχε πριν μερικές ημέρες να το πραγματοποιήσω.

                                Εκπληκτικά.

                                Πέρα κάποιων εξαιρέσεων, υποκλίνομαι στη φαντασία του A.Toriyama. Δεν υπάρχουν πολλοί με τέτοιο ταλέντο. Οι κόσμοι και χαρακτήρες που πλάθει είναι το κάτι άλλο (μιλάω για το συγκεκριμένο anime).

                                Σε διάστημα 3-4 ημερών έχω δει γύρω στις 12 από Dragonball & Dragonball Z (διάρκειας 35-50 λεπτών).

                                Με συγκινεί τόσο που με ωθεί να ψάχνομαι για χαρακτήρες (Power levels, backround history κτλ).

                                Αφού τις ολοκληρώσω, θα ασχοληθώ με το GT. Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα σχόλια, δε με νοιάζει όμως. Θέλω να αποκτήσω δική μου άποψη.

                                Μερικές παρατηρήσεις (για τους fans κυρίως) :

                                O Brolly εφόσον ήταν στα "συγκαλά" του, παίζει να εξελισσόταν στον πιο δυνατό μαχητή. Υπάρχουν πολύ δυνατά επιχειρήματα

                                Αγαπημένη μου ταινία παραμένει η Dragon Ball Movie 2 - Sleeping Princess In Devil's Castle ,
                                (προ Z) . Ρεσιτάλ από χιούμορ και δράση.
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X