Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Wraia tainia, apoti thymamai einai h monadikh tainia me ton Dicaprio pou mou arese
    Nani!?!:wha:

    WTF!?!

    You...

    You... YOU INFIDEL!!!

    Titanic? Blood Diamond??? Shatter Island????? The Departed?????? THE Departed?!?!?!?!?!?! THE DEPARTED!!!!!!??????

    Is a madhouse! Maaadhouse I'm telling you!!

    This is blasphemy... This is madness WITHOUT even Sparta!

    No! This cannot be!.. NO!!!

    Απλά το βρίσκω... Εμ... Περίεργο να μην αρέσει σε κάποιον ο συγκεκριμένος ηθοποιός. Η ερμηνείες του απλά σημαδεύουν.

    Comment


    • Να πω την αληθεια ουτε εγω τρελενομαι για τον ιδιο το Ντικαπριο αλλα μ' αρεσουν οι πιο πολλες ταινιες στις οποιες εχει παιξει.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Originally posted by Aion View Post
        Nani!?!:wha:

        WTF!?!

        You...

        You... YOU INFIDEL!!!

        Titanic? Blood Diamond??? Shatter Island????? The Departed?????? THE Departed?!?!?!?!?!?! THE DEPARTED!!!!!!??????

        Is a madhouse! Maaadhouse I'm telling you!!

        This is blasphemy... This is madness WITHOUT even Sparta!

        No! This cannot be!.. NO!!!

        Απλά το βρίσκω... Εμ... Περίεργο να μην αρέσει σε κάποιον ο συγκεκριμένος ηθοποιός. Η ερμηνείες του απλά σημαδεύουν.
        To Titanic τι το 'θελες; :xp:

        Ο DiCaprio θα παίξει και στην νέα ταινία του Nolan (Prestige, Dark Knight) το Inception.
        Δείτε το trailer θα ψαρώσετε.

        Comment


        • Ο Τιτανικός είναι ταινιάρα ρε. Πότε θα το καταλάβετε;;;;;

          Comment


          • To Shatter Island den to eida, tou Inception to trailer to exw dei edw kai mhnes kai ontws psarwsa, anarwtiemai peri tinos prokeitai.

            Pantws genika nai o Dicaprio den maresei san hthopoios, oi tainies tou isws na einai kales, alla aftos den mou aresei.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Ραμπο δες λεμε το Crash με τη Sandra Bullock. Και οι υπόλοιποι βέβαια.
              Όχι για να μη λένε ότι το Hollywood βγάζει μόνο εμπορίλες
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Ο ΝτιΚάπριο είναι όντως πολύ καλός ηθοποιός, από τους καλύτερους της γενιάς του. Η καλύτερή του ερμηνεία είναι σε μια από τις πρώτες του ταινίες, το "Τι βασανίζει το Γκίλμπερτ Γκρέιπ", όπου παίζει το διανοητικά καθυστερημένο αδερφό του Τζόνι Ντεπ και κλέβει την παράσταση. Γνώμη μου είναι ότι είναι ισάξια ερμηνεία με αυτή του Ντάστιν Χόφμαν στο "Ο άνθρωπος της βροχής". Από τις πιο πρόσφατές του ταινίες προτιμώ το "The Aviator", σαν πιο ανθρωποκεντρική. Θα ήθελα να τον δω σε ταινίες όχι τόσο αβανταδόρικες για το θεατή, αλλά σε πιο εσωτερικές, κοινωνικές ταινίες, βασισμένες στους χαρακτήρες.

                Ο λόγος βέβαια που μας τη σπάει και το σιχαινόμαστε είναι η παιδική αξύριστή του φάτσα και ο "Τιτανικός". Είναι αρκετοίλόγοι για να μισήσεις οποιοδήποτε καλλιτέχνη.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Μήπως εννοείς το οτι δεν έχει γένια κ.τ.λ;

                  Για το Μπραντ Πιτ τι άποψη έχετε;

                  Comment


                  • 12 Μonkeys!!
                    sigpic

                    Comment


                    • Στην Τροία μου άρεσε. Ήταν cool bad-ass. Ξέρεις έχω την γκόμενα, είμαι δυνατός, αλλά έχω και τα ψυχοσωματικά μου. Εεεε ντάξει κλασσική αμερικανιά θα μου πεις, που ίσως δεν έχει σχέση με τον Αχιλλέα, αλλά το έκανε καλά.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Originally posted by deus_d0pe View Post
                        12 Μonkeys!!
                        Ακριβώς αυτή τη ταινία σκέφτηκα.

                        Comment


                        • O Brand Pitt einai koryfh, sxedon oles tou oi tainies maresoun ektos apo ton thanato tou jesse james h kapws etsi pou einai megalh moufa tainia
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Όλες οι Ταινίες του μου αρέσουνε και μένα. Το Jesse James δεν το χω δεί, αλλά έχω δεί σχεδόν όλα τα άλλα του. Είναι λόγος να δεις ταινία το τύπος.

                            EDIT: Για μένα καλύτερη ερημεία -οσκαρική- στο Fight Club... Δεν παιζόταν ο τύπος.

                            Comment


                            • Μου άρεσε επίσης και στο Seven όπως και στο Benjamin Button.

                              Comment


                              • Ο ηθοποιός στο Titanic έδωσε μια ok ερμηνεία.

                                Η συγκεκριμένη ταινία δεν αρέσει στους περισσοτερους νέους περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους, αποτέλεσμα του hype της ταινίας (που τις αξίζει, είναι power), το "παιδικό" style του Leonardo, την αντίδραση τον περισσοτερων θηλυκών, etc...

                                Ούτε εμενα μου άρεσε σε κάποια φάση, όμως το ξεπέρασα, με έπεισε.

                                Το The Aviator δεν μου άρεσε, η ερμηνεία ήταν παντοδύναμη μεν, αλλα είναι μια ταινία καθόλου του γούστου μου, ίσος την ξαναδώ κάποτε για να σιγουρευτώ.

                                Η ερμηνείες του, όπως p.x στο The Departed που τυχαίνει να είναι ίσος η αγαπημένη μου ταινία, δεν είναι απλά πολύ βαθιές, είναι ρεαλιστικές, είναι human-like.

                                Ο Brad Pitt είναι ok, αν και δεν έχω δει κάποιες ταινίες που ίσος να ήθελα, όμως πραγματικά δεν μου βγάζει (όχι ακόμα τουλάχιστον) ότι κάποιοι άλλοι.

                                Comment

                                Working...
                                X