Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • η τελευταια ταινια που ειδα ηταν το American History X το οποιο και ειναι ταινιαρα και must see!



    αρχικα την απεφευγα λογω των nazi κλπ που δειχνει γιατι ειμαι εντελως στο αλλο ακρο, αλλα μετα καταλαβα οτι το στορυ ειναι παρα πολυ καλο κι αξιζει! πιστευω την εχετε δει και οι περισσοτεροι οπωτε δε χρειαζεται να γραψω λεπτομεριες, την ξερετε...

    Comment


    • πιστευω την εχετε δει και οι περισσοτεροι οπωτε δε χρειαζεται να γραψω λεπτομεριες, την ξερετε...
      [/b]
      Χαλαρά θα την είχα δει αν δεν έπαιζε ο Edward Norton...
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • η τελευταια ταινια που ειδα ηταν το American History X το οποιο και ειναι ταινιαρα και must see!


        αρχικα την απεφευγα λογω των nazi κλπ που δειχνει γιατι ειμαι εντελως στο αλλο ακρο, αλλα μετα καταλαβα οτι το στορυ ειναι παρα πολυ καλο κι αξιζει! πιστευω την εχετε δει και οι περισσοτεροι οπωτε δε χρειαζεται να γραψω λεπτομεριες, την ξερετε...
        [/b]
        Eιναι καταπληκτικη ταινια.. ;)

        Δειχνει που οδηγει το μισος και τα ακρα σε οποια πλευρα και αν εισαι.. B)

        Comment


        • <div class='quotetop'>(TheCursed &#064; Sep 24 2008, 03&#58;42 PM) [snapback]39336[/snapback]</div>
          Χαλαρά θα την είχα δει αν δεν έπαιζε ο Edward Norton...
          [/b]

          δεν μπορώ να καταλάβω τα κολλήματα που έχουν(-με) μερικοί.το καταλαβαίνω να θες να πας να δεις μια ταινία γιατί παίζει ένας αγαπημένος σου ηθοποιός μέσα,κι ας είναι και πατάτα,μόνο και μόνο γιατί θες να τον παρακολουθείς σε όλες τις στιγμές της καριέρας του.αλλά το να μην θες να δεις μια ταινία επειδή παίζει ένα ηθοποιός μόνο μέσα που δε γουστάρεις,ενώ ξέρεις την ποιότητά της και θα ήθελες να την δεις αν έπαιζε άλλος,αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.έτσι μάλιστα μειώνεις και το όλο σύνολο.άσε που είναι μια καλή ευκαιρία να δεις και μια άλλη πλευρά του ηθοποιού αυτού που ίσως σου αρέσει.
          Carpe diem

          Comment


          • δεν μπορώ να καταλάβω τα κολλήματα που έχουν(-με) μερικοί.το καταλαβαίνω να θες να πας να δεις μια ταινία γιατί παίζει ένας αγαπημένος σου ηθοποιός μέσα,κι ας είναι και πατάτα,μόνο και μόνο γιατί θες να τον παρακολουθείς σε όλες τις στιγμές της καριέρας του.αλλά το να μην θες να δεις μια ταινία επειδή παίζει ένα ηθοποιός μόνο μέσα που δε γουστάρεις,ενώ ξέρεις την ποιότητά της και θα ήθελες να την δεις αν έπαιζε άλλος,αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.έτσι μάλιστα μειώνεις και το όλο σύνολο.άσε που είναι μια καλή ευκαιρία να δεις και μια άλλη πλευρά του ηθοποιού αυτού που ίσως σου αρέσει.
            [/b]
            Έλα, έλα, πλάκα έκανα ασφαλώς. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη δω ταινία επειδή παίζει ο Norton, απλώς γενικά δε μ&#39; αρέσει καθόλου σαν ηθοποιός και είναι από τους λίγους που (από την δική μου, καθαρά υποκειμενική σκοπιά) μπορούν να χαλάσουν την εικόνα μιας ταινίας.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • πίστεψε με.ούτε που τον ήξερα όταν είχα πρωτοδεί την ταινία και είχα μείνει."το παλικαράκι δίνει ρέστα.πρέπει να μάθω πως τον λένε" σκεφτόμουνα σε όλη τη διάρκεια της ταινίας.
              Carpe diem

              Comment


              • πίστεψε με.ούτε που τον ήξερα όταν είχα πρωτοδεί την ταινία και είχα μείνει."το παλικαράκι δίνει ρέστα.πρέπει να μάθω πως τον λένε" σκεφτόμουνα σε όλη τη διάρκεια της ταινίας.
                [/b]
                Καλά, αυτό μου το έχουν πει και για άλλες ταινίες του, αλλά από την στιγμή που μου δίνει συνεχώς μια τόσο άσχημη αίσθηση (επαναλαμβάνω, είναι καθαρά υποκειμενικό, δεν τον κρίνω σαν ηθοποιό και μάλιστα δεν το κάνω γιατί ακριβώς ξέρω ότι η "αντιπάθεια" μου αυτή προς την καλλιτεχνική του πλευρά δε μου επιτρέπει να τον κρίνω αντικειμενικά), δε νομίζω πως η ερμηνεία του σ&#39; αυτήν την ταινία θα αποτελέσει εξαίρεση. Θα την δω, βέβαια, κάποτε και τότε τα ξαναλέμε, αλλά δεν ελπίζω σε τίποτα...
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Αυτό το πιστεύω κι εγώ και δν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα περίεργο σαν λογική.
                  Δεν μου αρέσει κάποιος ηθοποιός και δεν μπορώ να πω ότι βλέπω ταινίες του.

                  Γτ να δω κάποια ταινια γενικά όταν ο βασικός ρόλος έχει δωθεί σε κάποιον που δν μου αρέσει. Θα βλέπω κάποιον μπροστά μου όλη την ώρα δλδ στην οθόνη που δεν τον πάω? Τι νόημα έχει? :blink:

                  Ο Ορλάντο Μπλουμ δν μαρεσει καθόλου, βασικά τον σιχαίνομαι , γτ να δω το "Βασίλειο Των Ουρανών" ? Για την ωραία εικόνα και την ωραία μουσική.....? Υπάρχουν ένα σωρό ταινίες που μπορώ να δω αυτά αλλά θέλω και έναν ηθοποιό που να τον βλέπω και να τον πάω. Όχι να κλαίω τα λεφτά μου και να αναρωτιέμαι "γτ είναι ηθόποιος αυτός"...

                  Δεν το θεωρώ κόλλημα, είναι φυσικο.
                  Αν δν σαρέσει κάποιος δν τον κάνεις παρέα...που είναι το περίεργο δλδ να έχεις την ίδια άποψη και στις ταινίες? :blink:
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • Αυτό το πιστεύω κι εγώ και δν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα περίεργο σαν λογική.
                    Δεν μου αρέσει κάποιος ηθοποιός και δεν μπορώ να πω ότι βλέπω ταινίες του.

                    Γτ να δω κάποια ταινια γενικά όταν ο βασικός ρόλος έχει δωθεί σε κάποιον που δν μου αρέσει. Θα βλέπω κάποιον μπροστά μου όλη την ώρα δλδ στην οθόνη που δεν τον πάω? Τι νόημα έχει? :blink:

                    Ο Ορλάντο Μπλουμ δν μαρεσει καθόλου, βασικά τον σιχαίνομαι , γτ να δω το "Βασίλειο Των Ουρανών" ? Για την ωραία εικόνα και την ωραία μουσική.....? Υπάρχουν ένα σωρό ταινίες που μπορώ να δω αυτά αλλά θέλω και έναν ηθοποιό που να τον βλέπω και να τον πάω. Όχι να κλαίω τα λεφτά μου και να αναρωτιέμαι "γτ είναι ηθόποιος αυτός"...

                    Δεν το θεωρώ κόλλημα, είναι φυσικο.
                    Αν δν σαρέσει κάποιος δν τον κάνεις παρέα...που είναι το περίεργο δλδ να έχεις την ίδια άποψη και στις ταινίες? :blink:
                    [/b]
                    Απλώς, στην συγκεκριμένη περίπτωση και απ&#39; ότι κατάλαβα, ο Altair νόμισε πως υποστήριζα ότι δεν είναι καλός ηθοποιός ο Norton, κάτι το οποίο, όμως, δεν ισχύει, όπως εξήγησα στη συνέχεια. Κατά τα άλλα, ναι, συμφωνούμε απόλυτα.

                    Και για να πάμε και σε κάτι άλλο... Είδα το Oldboy χτες. Καλή ταινία, θα έλεγα, αλλά αφ&#39; ενός είναι μάλλον υπερτιμημένη (ούτε πρωτότυπη την θεωρώ, ούτε και παίρνει "άριστα" σε κάποιον τομέα) και αφ&#39; ετέρου προβάλλει ιδιαίτερα αηδιαστικές καταστάσεις σε τόσο μεγάλο βαθμό που μάλλον καταλήγει να χάνει πόντους κι απ&#39; αυτό. Ένα 8/10 γιατί ο δρόμος προς την κορυφή είναι μακρύς και δύσκολος. Σε καμία περίπτωση, πάντως, δεν είναι "must", εκτός κι αν δεν έχετε δει ποτέ κορεάτικη ταινία.

                    Έπειτα... Το Dead Awake, το οποίο θεοποίησα μερικές σελίδες πίσω, θέλω να το ξαναδώ και δεν το βρίσκω. Αν κάποιος από εσάς το βρήκε, ή το βρει μελλοντικά, κάπου στο internet ή σε κάποιο DVD club, ας με ενημερώσει και ας το δει κι ο ίδιος. ;)
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • φίλε Σιθ το Βασίλειο των ουρανών είναι απίστευτη ταινία.ούτε εγώ τον συμπαθώ τον τυπά αλλά εδώ μεταμορφώνεται.εξού και το παραπάνω σχόλιό μου.πχ το Collateral με τον Τομ Κρουζ δεν ήθελα αν το δω γιατί παίζει αυτός μέσα.ευτυχώς που το είδα.άνετα μέσα στα αγαπημένα μου,όπως επίσης και το Ο τελευταίος Σαμουράι.Άποψη μου είναι,πως όταν μια ταινία είναι καλή,είναι άδικο να απομονώνεις ένα κομμάτι της από το σύνολο γιατί βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Οκ Cursed τότε αλλάζει το θέμα

                        Altair έχω μία διαφορετική γνώμη αλλά εντάξει....γνώμες είναι αυτές
                        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                        Comment


                        • Ontws to vasileio twn ouranwn einai tainiara, prepei na to deis opwsdhpote parolo pou paizei o Bloom.
                          +35
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Συγγνωμη παιδια, αλλα συγουρα δεν εννοειται το Kingdom of Heaven με τον διαλογο Bloom - καποιος οπου ανταλλασονται οι παρακατω ατακες...:

                            Καποιος: "Do you think that by turning a man into a knight you will make him a better fighter?"
                            Bloom: "Yes"

                            Χεσους Κραιστ γκαιζ...
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Nai afto leme, tainiara apo tis liges (kai na fantasteis oti den vlepw tetoies tainies).
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Συγγνωμη παιδια, αλλα συγουρα δεν εννοειται το Kingdom of Heaven με τον διαλογο Bloom - καποιος οπου ανταλλασονται οι παρακατω ατακες...:

                                Καποιος: "Do you think that by turning a man into a knight you will make him a better fighter?"
                                Bloom: "Yes"

                                Χεσους Κραιστ γκαιζ...
                                [/b]
                                +1...Γούστα είναι αυτά όμως

                                Εγώ μάλιστα θυμάμαι την είχα δει στο σινεμά(μικρός τότε δεν ήξερα )και αν και μου άρεσαν τέτοιου είδους ταινίες αυτή ήταν μάπα

                                Δυστυχώς γμτ δεν έχω χρόνο για ταινίες...Πραγματικά θέλω να δω ΠΟΛΛΑ πράγματα αλλά πιέζομαι από την Γ λυκείου <_<


                                Comment

                                Working...
                                X