Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To Kingdom of Heaven που ειχε βγει στους κινηματογραφους δεν θα ελεγα σε καμια περιπτωση οτι ειναι ταινιαρα
    την ειχα δει τοτε και με ειχε απογοητεύσει
    αντιθετα η αυθεντικη κοπια πριν την μονταρουν τα στουντιο ειναι πραγαματικα πολυ καλη
    εχει βγει τωρα ως director's cut σε dvd
    την ειδα πριν καποιους μηνες και πραγματικα η κινηματογραφικη κοπια ειναι αθλια μπροστα της

    πραγματικα την αδικησαν παρα πολυ με το πετσοκομα που της εκαναν
    οχι μονο εκοψαν 45 λεπτα αλλα με το μονταζ που εκαναν διαστρεβλωσαν και αλλαξαν καποια πραγματα

    Comment


    • Egw to DVD eida BTW den vlepw tetoies tainies se cinema
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Λοιπον lamists ετοιμαστειτε...

        Μολις ειδα...

        το...

        FLASH GORDON!!!

        Ειμασταν εδω με ενα φιλαρακι και λεμε δε καιγομαστε ανεπανορθωτα;And so we did!

        Πραγματικα δε ξερω ποιος αθλιος τυπος το σκηνοθετησε, ακομα και για τα δεδομενα της εποχης ('80) και ξεροντας πως ειναι βασισμενο στο τοτε δημοφιλες comic προκειται για ο,τι πιο kitsch εχω δει στη ζωη μου.Πραγματικο αισχος, γελιο μεχρι δακρυων!

        Stay away!!!
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • το Βασίλειο του Ουρανού κι εγώ σε dvd το είχα δει,στη director&#39;s cunt edition μάλιστα.όσο για το Φλας Γκόρντον το είδα μια μέρα που ταξίδευα προς Αθήνα στο καράβι μιας και δεν είχε τίποτε άλλο να δω.πίστεψε με Βασίλη,όταν δεν έχεις τι να κάνεις σου φαίνεται άπειρη καλτίλα.
          Carpe diem

          Comment


          • Ρε Evans όταν λες οτι είδες το Juno σε 720p το είδες στην τηλεόραση ή στον υπολογιστή; Απο αρχείο x264 ή απο κανένα blu-ray;

            Comment


            • Το κατέβασα στο PC και το μετέτρεψα σε mpeg με το mkv2vob και μέσω TVersity (και PS3) το είδα στην HD. Πώς σου φαίνεται .

              Comment


              • FiOth ξεχνάς την υπέρτατη σκηνή της ταινίας...Το soundtrack των Queen.

                Σοβαρά τώρα,την ταινία την είχα δει πολύ παλιά σε video κασέτα και παρά το παιδικό της ηλικίας δε μου είχε αρέσει.Είναι ειλικρινά ταινία που σου προκαλεί τρελά γέλια.Για σκηνοθεσία δεν ξέρω αλλά πίσω από την παραγωγή ήταν ο De Laurentis,ο οποίος κατόρθωσε να μετατρέψει και το Dune του Lynch σε μία ταινία χωρίς νόημα.Ωστόσο το Conan,δικής του παραγωγής και σκηνοθεσίας του Milius,ήταν διαμαντάκι-αν και ελάχιστη σχέση έχει με τον κανονικό Conan.

                Ένα Falsh Gordon μάθαμε και αγαπάμε(μαζι με Phantom και λοιπούς)
                http://www.youtube.com/watch?v=-Nm_jJBkHtU
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • ειδα τα δυο Hostelια και μου φανηκαν αρκετα καλα. βεβαια θα προτιμουσα περισσοτερη βια και λιγοτερο γυμνο αλλα νταξει δε το παρακανει κι ολας. εδω τον παραδεχομαι τον Tarantino&#33; ανυπομονουμε για το τριτο...



                  Comment


                  • Προς θεου, δεν ειναι του Tarantino.
                    Tοσα χρονια gaming δε μαθατε πως o executive producer ποτε δεν κανει τιποτα;

                    Comment


                    • ναι το ειδα και στο wiki που τον εχει 4ο ονομα. προφανως διαφημηση επειδη πουλαει το ονομα του&#33;

                      Comment


                      • Ω ρε μλκ τώρα τα είδα όλα. Το βουλώνω τόσο καιρό αλλά ΟΚ το Hostel καλό. Ε όταν λέω ότι κάποια πράγματα δε συμβαδίζουν το εννοώ. Δηλαδή τι το καλό είχαν οι συγκεκριμένες ταινίες εκτός από μπόλικο δήθεν και υπέρμετρη βλακεία; Ποιότητα; Μηνύματα; Σκηνοθεσία; Μουσική; Ερμηνεία; Σενάριο; Φωτογραφία;

                        Comment


                        • E ok εμενα μ&#39;αρεσε. ναι δεν περναει καποιο μηνυμα, ουτε ειναι cult ή για τους πολυ ψαγμενους σαν εσενα . αλλα για να τη δεις το βραδακι αντι του Saw πχ ή καποιας αλλης και να γουσταρεις καλουτσικη ειναι&#33; σιγουρα καλυτερη για μενα απο αλλα του Tarantino (αν και ειπαμε δεν ειναι 100% δικο του) σαν το Death Proof&#33;

                          Comment


                          • Mα τι σας αρέσει σε αυτήν την ταινία; Κατάντια το θεωρώ να αρέσει σε κάποιον αυτό το πράγμα. Δηλαδή προτιμάς να καθήσεις και να δεις να σφάζουν για την πλάκα τους ανθρώπους; Μα έλεος&#33; Μπορείς να μου αντιτάξεις όποια ταινία του Tarantino, Rodriguez, Argento, Pazolini θέλεις, αλλά αυτοί είχαν κάποια αισθητική (ειδικά ο τελευταίος με το Salo).

                            Duh, στο συγκεκριμένο "έργο" έχω μία ιδιαίτερη ευαισθησία. Όταν το ακούω γίνομαι έξαλος. Τι να πω, that&#39;s just not right.

                            Comment


                            • εαν δεν εχεις κατι καλυτερο να δεις και βαριεσαι, ξαναλεω, μπορει να τη δεις το βραδυ, με ή χωρις παρεα, απλα για να γουσταρεις και να σ&#39;αρεσει. δεν ειναι η σουπερ ουαου ψαγμενη ταινια, που περναει μηνυματα σονυ και καλα ή που σε κανει να σκεφτεις. λιγη δραση, βια κλπ, πετυχημενη συνταγη. γιατι δε προτεινεις κατι καλυτερο αν ειναι ?

                              Comment


                              • Γιατι οτιδηποτε λιγο πολυ στο χωρο ειναι καλυτερο.
                                Πραγματικα ηταν απ τις λιγες φορες που οντως εκλαιγα τα 7 ευρω μου οσο δεν παει.
                                Απαραδεκτη ταινια.

                                Comment

                                Working...
                                X