Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγω αρχισα να τη βλεπω πριν καμια βδομαδα (την ειχε νοικιασει φιλος απο video club) αλλα ημουν πολυ πτωμα και σε μιση ωρα με πηρε ο υπνος. Θα τη κατεβασω να τη δω.
    Αν σε πάρει ο ύπνος ενώ βλέπεις ταινία που έχεις νοικιάσει, την επιστρέψεις την επόμενη μέρα και μετά την κατεβάσεις για να τη δεις ολόκληρη θεωρείται πειρατεία;
    Επίσης ο Σέρλοκ είναι η πρώτη ταινία που με ξενέρωσε στο τρέιλερ αλλά γούσταρα πολύ στην ίδια την ταινία (το τρέιλερ είναι το μισό ξύλο και μπουνίδι και μου την είχε δώσει σαν παρωδία του ορίτζιναλ κλίματος)
    Εμένα μου έκανε για παρωδία ολόκληρη η ταινία πάντως...
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Μια χαρά πέρασε το 90λεπτο με το Eragon.Είχε τη φάση του.Και για ταινία βασισμένη σε "παιδικό" βιβλίο καλή ήταν.Για σινεμά εννοείται ούτε λόγος.Όμως για τσαμπέ μπροστά στο πισί μια χαρά.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by straier View Post
        Αν σε πάρει ο ύπνος ενώ βλέπεις ταινία που έχεις νοικιάσει, την επιστρέψεις την επόμενη μέρα και μετά την κατεβάσεις για να τη δεις ολόκληρη θεωρείται πειρατεία;
        Ναι. Μονο αν την ειχα αγορασει δε θα ταν πειρατια Τεσπα ουτως ή αλλως δε την ειχα νοικιασει εγω, εχω χρονια να κανω κατι τετοιο.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Το Shutter Island και θα το ξαναδώ μετά από τέτοιο τέλος :wha:
          sigpic

          Comment


          • Inglorious Basterds 9/10
            Carpe diem

            Comment


            • Κάθε νύχτα εβλέπω και μία ταινία Halloween ώσπου τις είδα όλες.
              Κλασσικό horror, εκτός από τα 3,4,5,6 όλα είναι γαμ@τα!!!!!!

              Comment


              • Χθες το βράδυ είδα το Iron Man 2..... Σαπίλα. Λίγο απ'όλα για να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι. Και φιλί στην Πέπερ για να εκπληρωθούν οι επιθυμίες της χουανίτας της παρθένας και scarlet για drooling effects και κοκορομαχία war machine με iron man για το ποιος την έχει πιο μεγάλη για το απαραίτητο fanservice και τίγκα κλισέ Ρώσος κακός που έχει την ίδια EVOL τεχνολογία και craftάρει μόνος του τα Epix του. Και τον Nick Fury τον θυμάμαι λευκό, να΄ναι καλά ο g0 που σε συζήτηση που είχαμε μου έδειξε τον νέο Fury στο ultimate universe.

                Αλλά μάλλον είναι που γενικά είμαι εμπαθής με το θέμα της μεταφοράς των ηρώων της Marvel στη μεγάλη οθόνη μιας και οι ταινίες απευθύνονται σε κοινό του σινεμά και όχι των κόμικς. Αν μπορώ να ξεχωρίσω μια καλή μεταφορά άνετα θα διάλεγα των Fantastic Four, που το έπιασε το νόημα και την δεύτερη Hulk ταινία.

                Άντε να βγει και σούπερ ντούπερ soldier Κάπταιν Αμέρικα (εκεί να δεις πατριωτισμός που έχει να πέσει, πραγματικά θα είναι σε τόσο έντονες δόσεις που θα πήξει ο εγκέφαλος) και ξαφνικά στους Avengers θα έχουμε αναβίωση του τρίτου ράιχ με τον Red Skull στο ρόλο του νέου Χίτλερ και πάμε καλοί Avengers να πατάξουμε τη τρομοκρατική οργάνωση του νέου τυράννου.
                sigpic

                Comment


                • XAXA! Χωρίς να έχω δει την ταινία σε πιστεύω! Είδα το trailer και αντιπροσωπεύει αυτά ακριβώς που περιγράφεις!
                  Πες όμως ότι ξεχώρισες και Spidey 1 & 2! Ήταν μια χαρά cool κατ' εμέ. Οσο για το Spider-man 3 παρακαλώ μην ξύνετε πληγές!
                  Επίσης μάλλον είμαι ο μόνος που γουστάρει Hulk 1!! Μου άρεσε πως παρουσίαζε ο σκηνοθέτης (Ang Lee παρακαλώ) κάποιες σκηνές που αφορούσαν το παρελθόν του.
                  Για πάρτη σας:



                  Κάπταιν όμως ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ να είναι. Μη σου πω ότι για credits song πρέπει να παίξει τον εθνικό ύμνο!
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Είδα το Shutter Island και γαμw τις ταινίες!!!!
                    must see

                    Comment


                    • Survival of the Dead

                      Καλά δε το πιστεύω ότι ο Romero έβγαλε πάλι νέα ταινία με zombies. Θα πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει ή να εξελιχθεί...στα γεράματα (?) .. >.>

                      Πιο πίσω έχω κάνει ένα ποστ με τα κλισέ των ταινιών του. Έχει πλάκα γιατί κι αυτή εδώ δε ξεφεύγει από αυτά.

                      Δυστυχώς, όσο γερνάει πάει απ'το κακό στο χειρότερο. Έχω την αίσθηση ότι έχει μείνει στο '70.

                      Κακές ερμηνείες, σκηνοθεσία, χιούμορ, ατάκες...ακόμα και τα zombies είναι γελοία! Δεν υπάρχει καν η τρομακτική ατμόσφαιρα.

                      Γενικά, παρατήρησα την πρώτη (και αποτυχημένη) προσπάθεια του να δώσει κάπως έμφαση στους αστείους διαλόγους. Το αποτέλεσμα είναι cult καταστάσεις ανευ προηγουμένου

                      πχ
                      συνομιλούν 2, ο ένας εκ των οποίων κρατάει στο χέρι του ένα μεγάλο πιρούνι με λουκάνικο. Ξαφνικά, απ'το εντελώς πουθενά , εμφανίζεται ένα zombie που το βλέπει μόνο το άτομο με το λουκάνικο και.... του το καρφώνει στο δόξα πατρί, σώζοντας παράλληλα τον συνομιλητή του!!

                      Το παραπάνω σκηνικό περιγράφει συνολικά την ποιότητα της ταινίας
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Creator, producer, director and actor (Elgarain) Kate Madison has made another fantasy, this time a series and needs your help to make more! Please sign up t...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Xθες το "Επικίνδυνες Μαγειρικές". Ωραία φαγητά, χάλια γκόμενα.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Ryu_gr View Post
                            Επίσης μάλλον είμαι ο μόνος που γουστάρει Hulk 1!! Μου άρεσε πως παρουσίαζε ο σκηνοθέτης (Ang Lee παρακαλώ) κάποιες σκηνές που αφορούσαν το παρελθόν του.
                            +1 Όταν την πρωτοείδα δεν μου άρεσε καθόλου αλλά πλέον την εκτιμώ αφάνταστα. Καταλαβαίνω γιατί δεν αρέσει στους περισσότερους μιας και ο Lee την είδε περισσότερο drama story απ'όσο έπρεπε αλλά από σκηνοθετική ματιά και μοντάζ η ταινία δεν παίζεται.
                            Επίσης ο σχεδιασμός του Hulk μου άρεσε πιο πολύ από το 2. Το οποίο 2 μου άρεσε επίσης αν και ήταν full Hollywood recipe.
                            ΙΜΟ η ιδανική ταινία θα ήταν ένας συνδυασμός των δύο.

                            Comment


                            • What? Ti lete Ryu Gr kai Enpsty, plaka kanete?
                              To prwto Hulk htan mia ahdia kai mish, den eixe KAMIA sxesh me Hulk kai apo emfanish htan APAISIOS!!!

                              Tosa xronia asxoloumai me comic kai pote den diavasa pws o Bruce Banner eixe ton Hulk mesa tou apo mikros kai to atyxhma ton vohthise na ton vgalei.

                              H tainia apo mena thewreitai oti poio xali yparxei me super hrwes, xeirotero apo ta Batman tou Schumacher kai sigoura xeirotero apo ta palia ta SPiderman ta apalefta....

                              Pragmatika den vriskw kati pou na aresei se kapoion...
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Η συγκεκριμένη ταινία παρεμπιπτόντως έχει αποκηρυχθεί από την ίδια τη Marvel. Μετά από λίγο καιρό από την προβολή της, η εταιρία δήλωσε πως δεν θέλει να έχει καμία σχέση μαζί της, δεν ανήκει σε κανένα σύμπαν κλπ.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X