Announcement

Collapse
No announcement yet.

Greeklish

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Αφού ο Sub δεν απάντησε,το κόβω να το αφήνει να θαφτεί το θέμα οπότε ας το αφήσουμε κι εμείς.
    Carpe diem

    Comment


    • #62
      Einai paralogo epeidh anagazeis ton allo na kanei afto pou thes esy.
      Egw den se anagazw na diavaseis ta post mou, esy me anagazeis na grapsw opws thes, poio aplo den mporw na to kanw.
      Κανείς δεν αναγκάζει κανένα. Το forum έχει κάποιους κανόνες τους οποίους μπορείς να τους αποδεχθείς ή να μην τους αποδεχθείς και να φύγεις. Δεν σε αναγκάζει κανείς να συμμετέχεις εδώ. Από τη στιγμή που συμμετέχεις όμως είσαι αναγκασμένος να δεχθείς τους κανόνες που έχουν οριστεί.
      Για να μην παραξηγηθούμε κιόλας πάντως δεν έχεις παραβεί κάποιον κανόνα. Το μόνο που κάνεις είναι να γράφεις στα @@ σου μία παράκληση που έχει γίνει από τους διαχειριστές και την κοινότητα κατ' επέκταση και για αυτό είναι απόλυτα λογικά να σου "την πει" ο χ ψ χρήστης.

      Tha diamarthromai oso thelw giati opws to exete kanei karamela oloi einai apopsh mou kai tha thn lew, h kai afto apagorevetai?
      Οκ ας γράφεις την άποψη σου αλλά να ξέρεις ότι θα παίρνεις και τις ανάλογες απαντήσεις.

      An theleis na katalaveis ti lew exei kalws, an oxi den exei kan nohma na lew kathe fora aftonohta pragmata.
      Έχω καταλάβει πολύ καλά τι λες. Επίσης οι κανόνες είναι ξεκάθαροι και στο συγκεκριμένο κομμάτι αν και δίνουν μία προτεινόμενη "γραμμή" αφήνουν την τελική επιλογή στον χρήστη. Από εκεί και πέρα δεν πρόκειται να με πείσεις ότι είναι φυσιολογικό το να δεχόμαστε τα greeklish γιατί είναι βολικά. Όχι ότι έχει κάποια σημασία κιόλας δηλαδή...

      Comment


      • #63
        Οκ ας γράφεις την άποψη σου αλλά να ξέρεις ότι θα παίρνεις και τις ανάλογες απαντήσεις.
        Ma den diamarthromai egw gia tis dikes sas apanthseis, eseis diamarthreste gia tis dikies mou.

        Den egrapsa sta @@ mou kanenan, to zhtisa, phra thn adeia kai grafw Greeklish.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #64
          Το ότι πήρες άδεια τα αλλάζει όλα.

          Comment


          • #65
            Σαν την Βουλή έγινε εδώ μέσα η συζήτηση με τα Greeklish.
            sigpic

            Comment


            • #66
              Ούτε κόντρα μεταφύ εμού και κάποιου άλλου είναι και ούτε και πρόκειται να κλειδωθεί ή να διαγραφεί.
              Το topic αφορά ένα θέμα του forum και υπάρχει για να μπορεί να γράψει ο καθένας τη γνώμη του. Μέχρι τώρα τόσοι είχαν γράψει τη γνώμη τους όπως και ο G_0.
              δεν θα κλειδωθεί το topic επειδή ο link έκανε αναφορά σε ban. Δεν θα κλειδωθεί το topic επειδή η Orion είπε την άποψη της. Kαι φυσικά δεν θα κλειδωθεί το topic επειδή ο G_0 χωρίς πουθενά να αναφερθεί το όνομα του. αποφάσισε να κάνει "επίθεση" στους 2 τελευταίους που εξέφρασαν αρνητική άποψη για τα greeklish

              Ma den diamarthromai egw gia tis dikes sas apanthseis, eseis diamarthreste gia tis dikies mou.

              Den egrapsa sta @@ mou kanenan, to zhtisa, phra thn adeia kai grafw Greeklish.
              Eσύ μπήκες στην διαδικασια να απαντήσεις στα όσα έγραψε η Οrion χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος. Την άποψη της είπε χωρίς να προκαλέσει κανένα. Τώρα εσύ από την στιγμή που δεν σου έχει πει τίποτα κανένας διαχεριστής για το συγκεκριμένο θέμα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άρχισες να απαντάς και να το παίρνεις επί προσωπικού.

              Comment


              • #67
                Panta apantaw kai panta tha apantaw enantia se afto to thema giati etsi einai ta pistevw mou.
                To idio kanw se ola ta forum pou eimai mellos kai yparxei analogo thema.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #68


                  Και για να ξεκαθαρίσω κάτι, εγώ δεν μιλούσα για τον gz

                  Comment


                  • #69
                    Δεν θα ασχοληθώ άλλο γιατί το θέμα πλησιαζει τα όρια της παράνοιας. Καλό θα είναι ο καθένας να μένει στις απόψεις του και να μην επιτείθετε στους άλλους. Από εκεί και πέρα ο καθένας βλέπει και κρίνει.

                    * Η από πάνω φωτογραφία δεν είναι του G_0;

                    Comment


                    • #70
                      Yeap dikh mou einai, OMG exw ginei diashmos?

                      Afto ekei to ploio einai to MSC Attica, exw kanei dokimos 6 mhnes ekei.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Ground_zero View Post
                        Yeap dikh mou einai, OMG exw ginei diashmos?

                        Afto ekei to ploio einai to MSC Attica, exw kanei dokimos 6 mhnes ekei.
                        LOL!!!Να και κάτι που δεν ήξερα.:xp:
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #72
                          Ρε παιδιά, μερικές ώρες έλειψα και το κάνατε μπουρδέλο εδώ!.... Cool, can I join?
                          Συμφωνώ με τον sub_zero στο οτι αν η πλειοψηφία έχει πρόβλημα, το ένα άτομο θα έπρεπε να αλλάξει το τροπάρι του για τα πολλά.
                          Ούτε εμείς γράφαμε ελληνικά κάποτε, αλλά ξεσκιστήκαμε και μάθαμε, απο σεβασμό προς άτομα που τα κουράζανε τα greeklish.

                          Απο εκεί και πέρα, η ειρήνη και η ανεκτικότητα, είναι σημαντικά. Το ίδιο και η κατανόηση.
                          Αν ο άνθρωπος απλά δε μπορεί να μάθει να γράφει ελληνικά (λόγο έλλειψης χρόνου ή για καλό λόγο), δε θα τον κρεμάσουμε.
                          Νταξ' θα κάνουμε μια υπομονή. Αν, επαναλαμβάνω, έχει καλό λόγο πέρα απο το "έτσι θέλω και βαριέμαι κιόλας".

                          Αν όμως είναι θέμα "έτσι θέλω και βαριέμαι κιόλας" όταν το άτομο βλέπει οτι οι άλλοι ενοχλούνται, ε ναι,
                          εκεί μιλάμε για έλλειψη σεβασμού προς τα άλλα μέλη και κανείς δεν είναι καλύτερος απο τη πλειοψηφία όταν όλοι είναι εκεί ίσοι.

                          Αν είναι να πέσει ξύλο, φωνάξτε με. Έχουνε μακρύνει τα νύχια μου και μπορώ να λιώσω και κόσμο με τα κιλά μου.

                          Υ.Γ: Link, αναφέρομαι στον εαυτό μου ως "δεν είμαι καμμιά κυρία" και "δεν είμαι καμμιά έξυπνη".
                          Οπότε ή γυναίκα θα ήμουν ή απο τους "κακούς" gay, τις κραγμένες ψωνάρες.
                          Καλά, που και που είμαι και ψωνάρα, αλλά είμαι γυναίκα. Last time I checked, anyway.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Sthn arxh den mporousa, alla twra den thelw.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #74
                              Αν δε θες μόνο και μόνο επειδή σου το ζητήσαμε, δεν είναι λίγο παιδική αντίδραση; Με θίγουνε, οπότε θα μουλώσω και δε θα το κάνω, για να μάθουνε.
                              Αν ακόμα δε μπορείς και δε σε βοηθάει σε τίποτα, μη το κάνεις. Αν μπορείς, όμως, να το κάνεις και δε το κάνεις για να μας τα πρήξεις, έλεος ρε G_z.
                              Μεγάλος άνθρωπος είσαι (νομίζω) και παραγίνεσαι επιθετικός με άτομα που, αρχικά, μια γνώμη εξέφρασαν, όπως εξέφρασες και τη δική σου.

                              Εντάξει, το παρακάναμε λίγο θάβωντας τους ψευτόμαγκες που τα χρησιμοποιούν επειδή την έχουνε δεί super-nerds και νομίζω όλοι το ξεκαθαρίσαμε αργότερα.
                              Εσυ, ενω τα είπαμε και έληξε το θέμα, γιατί μας απαντάς τώρα με τέτοιο τρόπο λες και σου θίξαμε τη μητέρα;

                              Στο κάτω κάτω, αν επιμένεις να μας βλέπεις σαν εχθρούς και να το κάνεις επίτηδες για να μας τη σπάσεις (αν αυτό λες και δε παρεξήγησα), δε θα βάλουμε και πένθος.
                              Δε χάθηκε ο κόσμος αμα θα κάνεις ότι έκανες πιο πριν, αλλά με κίνητρο να μας τσαντίσεις. Για εμάς, πάλι το ίδιο είναι.

                              Κρίμα για εσένα που νομίζεις οτι θέλουνε όλοι να σε φάνε ζωντανό επειδή είχες μια άσχημη εμπειρία σε άλλο forum. Κακό πράγμα η μόνιμη καχυποψία.

                              Κάνε οτι σου φωτήσει, για εμάς το ίδιο είναι. Αν δε μπορείς να μάθεις ελληνικά, δε πειράζει, δε θα σε κρεμάσουμε.
                              Αν θα μπορούσες και δε το κάνεις γιατί νομίζεις οτι έχεις παραπάνω δικαιώματα απο τα άλλα μέλη εδώ ή για να μας τσαντίσεις,
                              να ξέρεις απλά οτι κανένας δε σε θεωρεί πιο πάνω απο τους άλλους και δε θα μας ανέβει και η πίεση επειδή μούλωσες.

                              Αυτά απο εμένα.
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Den thelw epeidh einai enantia sta pistevw mou, oxi gia na sas thn spasw.
                                Afto eleipe na me kremasete kiolas...

                                Afta apo emena.

                                P.S: Ellhnika kserw den xreiazetai na mathw.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X