Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παίξε πάγκο,αλλιώς δε θα τα σηκώσεις ποτέ.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Παίξε πάγκο,αλλιώς δε θα τα σηκώσεις ποτέ.
      Καλά κρασιά, Αντωνάκο μου(Σαμαρά).

      Εδώ έκανα τον υπολογιστή μου τούμπανο. Το μόνο που μου μένει είναι να βάλω μία ή δύο κάρτες γραφικών και ψάχνομαι να δω ποια κάρτα μπορεί να σηκώσει ένα και μονάχα βαρύ παιχνίδι και μετά θα πάρω άλλη μία για να δυναμώσει παραπάνω προκειμένου να μην χρειαστεί να πάρω νέα στο μακρινό μέλλον.

      Θέλω να δω στις κάρτες τι έχει απώτατη σημασία, όσο αφορά το gaming και άλλα πράγματα(δουλειά και διασκέδαση), επειδή δεν ξέρω τις μισές ορολογίες. Οπότε το αφήνω σε κάποιους που ξέρουν κάτι παραπάνω από μένα.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by 丹野 View Post
        Εδώ έκανα τον υπολογιστή μου τούμπανο.
        δηλαδή έτσι;



        επειδή είσαι καπιτάλας σου προτείνω Τitan, στην προνομιακή τιμή των 1000 ευρώ
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Δεν είναι τίποτα συνδέεις τα ψιψιψίνια με τα κοκοψόψα
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Facelift απλα η νεα σειρα 7, κανενας λογος αναβαθμισης για οσους εχουν την 6xx.. Παλι τσιγκουνιες στην ti με 2gb Vram..

            Comment


            • Originally posted by BigBOSS View Post
              δηλαδή έτσι;



              επειδή είσαι καπιτάλας σου προτείνω Τitan, στην προνομιακή τιμή των 1000 ευρώ
              Εγώ εννοώ έτσι...!



              Originally posted by i Have no Equal View Post
              Facelift απλα η νεα σειρα 7, κανενας λογος αναβαθμισης για οσους εχουν την 6xx.. Παλι τσιγκουνιες στην ti με 2gb Vram..
              Δηλαδή, είναι σχεδόν μία από τα ίδια με τις 6xx; Να πάω για Titan;
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by 丹野 View Post
                Εγώ εννοώ έτσι...!
                Δηλαδή, είναι σχεδόν μία από τα ίδια με τις 6xx; Να πάω για Titan;
                όχι δεν θα είναι ιδιες με την σειρά GTX 6XX, ούτε καν σχεδόν ίδιες, θα είναι 20-25% καλυτερες. Βεβαια αν κάποιος έχει ηδη ξερω γω GTX 670 δεν αξιζει να δωσει 400 ευρώ για μια GTX 770 αλλά για έναν που έχει μια κάρτα παλαιότερη, σαν εμένα , και πλέον παιζει κυρίως pc games καρααξιζει. Εγώ μάζευα για GTX 670 αλλά φυσικά τώρα θα αγοράσω την GTX 770.

                Εσυ τι κάρτα έχεις;

                Για την Titan; καλά τόσο λεφτάς είσαι; 900-1000 ευρώ κάνει

                καλά σε ειπα καπιτάλα

                τεσπα αν μπορεις να δωσεις 500 και ευρώ για GPU αξιζει να πάρεις GTX 780 και όχι Titan.

                Η GTX 760ti θα ήταν καλυτερα αν είχε 3 GB vram μάλλον αυτη θα είχα βάλει στοχο, αλλα και πάλι θα είναι 20-25% ταχυτερη απο την GTX 670.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • η 760ti δεν θα ειναι καλυτερη 20-25% απο την 670 που το εβγαλες αυτο?? Η 770 απο την 670 για reference και stock μιλαμε παντα θα εχει θεωρητικα μια τετοια αποδοση.. Η 780 επισης θα ειναι η Titan LE μαλλον και δεν θα εχει 500e αλλα παραπανω..

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    η 760ti δεν θα ειναι καλυτερη 20-25% απο την 670 που το εβγαλες αυτο?? Η 770 απο την 670 για reference και stock μιλαμε παντα θα εχει θεωρητικα μια τετοια αποδοση.. Η 780 επισης θα ειναι η Titan LE μαλλον και δεν θα εχει 500e αλλα παραπανω..
                    εκανα λάθος 20-25% ταχυτερη απο την GTX 660ti και κοντά ή αποδοση ίση με μια GTX 670,
                    Η GTX 770 20-25% ταχυτερη απο την GTX 670, σε επιπεδα GTX 680
                    αυτές ειναι οι εκτιμήσεις με βαση την βελτιωση αποδοσης απο γενιά σε γενια, πχ η GTX 670 είναι 20-23% ταχυτερη απο την GTX 570 και λιγο πάνω απο GTX 580 με βαση διάφορα reviews.

                    Άμα είχαμε βελτιωση 8-10% δεν θα είχε νοημα να βγουνε.

                    Η GTX 780 δυσκολα να κάνει 500 ευρώ κάπου στα 550 ευρώ την κοβω, μπορει και 600. Οι τιμες για GTX 770, 760ti μου φαινονται να πέφτουν μέσα.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Η 570 με την 670 ειχαν μεγαλυτερη διαφορα.. Δεν ειναι ακριβως νεα γενια η 7xx οπως λεει και στο αρθρο που εβαλες.

                      Until Maxwell (GMxxx) arrives in 2014, do not expect new silicon from Nvidia. Come to think, AMD is also holding back its Volcanic Islands (VI) for the tail end of 2013 or in 2014. Next-gen processes cannot come soon enough for these companies... and yes, FinFET transistor on a 10-figure transistor count is a big challenge.
                      Στο ιδιο τσιπακι ειναι βασισμενες και παλι με 256 mem interface, ειναι καλο για οποιον εχει παλια καρτα αλλα με την ιδια λογικη καλυτερα περιμενε το true next-gen Maxwell το 2014 αν την παλευει η καρτα σου ακομα.

                      Comment


                      • ναι δικιο έχεις η GTX 670 ειναι κατα μ.ο. 30% γρηγορότερη απο την GTX 570, το θυμόμουνα στο πολύ περίπου

                        • 3DMark11: +45%
                        • Battlefield 3: +34%
                        • DiRT 3: +28%
                        • Skyrim: +32%
                        • Metro 2033: +31%
                        • Dues Ex: +29%
                        • Batman: AC: +39%
                        • Power Consumption: -14%

                        With an average performance delta of 30% or more, the GTX 670 makes a solid upgrade for GTX 570 users but maybe more interesting, it does this while using 14% less power as well.
                        http://www.pcper.com/news/Graphics-C...ormance-Update

                        ναι δεν ειναι ακριβως νεα γενια με την έννοια που ήταν οι GTX 6XX δηλαδή oι Κeppler.

                        Απο την άλλη δεν θα περιμένω Μaxwell που αν αυτές βγουνε Mάιο Ιούνιο οι νέες κάρτες θα κάνουν τουλάχιστον ένα χρονο να βγουνε. Εχω HD 5850 κοντά τεσσάρων ετών κάρτα καλα άντεξε έως τώρα αλλα΄δεν ξέρω πως θα ανταπεξέλθει στα BF4, The Witcher 3, Rome 2 κτλ θα τα παιζει, εδώ παιζω Crysis 3 με σχεδόν όλα high (χωρίς βέβαια MSAA), ας ειναι καλα και το hyper threading του i7 920, αλλά είναι καιρος για αναβαθμιση GPU για μένα, αλλωστε δεν αλλάζω GPU και καθε μερικους μηνες η χρονο, τα εβγαλε και με το παραπάνω η hd 5850 τα λεφτά της. Και την νέα κάρτα θα την έχω αρκετό καιρό.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Και εγω παιζει να περιμενω και να παω σε 770, εχει προβλημα η 7870 και δεν θελω να ξανασχοληθω με ati..

                          Comment


                          • Originally posted by i Have no Equal View Post
                            εχει προβλημα η 7870 και δεν θελω να ξανασχοληθω με ati..
                            τι έχει;
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Κολλαει random ολο το συστημα, flickering στο desktop, μαυρη οθονη στο photoshop.. Μαλλον ειναι προβληματικο κομματι αλλα και παλι βαρεθηκα με beta drivers ολη την ωρα και χαμηλα min frame rate οποτε και αλλη να μου στειλουν θα αλλαξω δεν παλευεται αλλο..

                              Δυνατες καρτες αλλα οτι να ναι απο αξιοπιστια/stability/drivers..

                              Comment


                              • Γενικα η nvidia βγάζει καλύτερους drivers.

                                Toτε και γω που πήρα το νέο pc η HD 5850 μετά απο δύο μήνες τα φτυσε την έστειλα πισω στα κατάστημα, αυτοι δεν ξέρω που την στείλαν, στην Ταιβάν..; και έν τέλη μου στειλαν νέα κάρτα μετά απο δυόμησι μήνες, αυτο το διάστημα ήμουν με μια 8600 GTS 256mb ram απο το pc με τον p4. Ήτανε sapphire η κάρτα που παρουσίασε προβλημα και φυσικά πάλι sapphire μου έστειλαν. Διάβασα πως σε αρκετους οι κάρτες sapphire παρουσιάσαν προβληματα και τις έστειλαν πισω για άλλαγμα. Ευτυχώς η νέα HD 5850 που με στειλαν, μεσα σε άσχετο κουτι μητρικής, δεν έχει παρουσιάσει κάποιο προβλημα.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X