Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για πες ρε ποζέρι,κάνα καλό σημείο να φαρμάρω cp & gil,τώρα που τελείωσα.
    Carpe diem

    Comment


    • ρε φιλε πραγματικα αμα σου πω οτι δεν θυμαμαι θα με πιστεψεις? εχω παιξει τοσα απο τοτε ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι τι να σου κανει

      θα σου πουνε εδω τα παιδια που διαγραφουνε και λιστες αμαλαχι...:resp:

      edit: ελα φλασια εφαγα platinum ingots θες τα ριχνουνε οι χελωνες μιλαμε θα χ**στεις στο ταληρο

      Comment


      • Originally posted by Vaynard View Post
        ρε φιλε πραγματικα αμα σου πω οτι δεν θυμαμαι θα με πιστεψεις;
        Όχι.
        Ναι ρε οκ.

        Ένα εύκολο και γρήγορο τρόπο θέλω.Θα ρίξω μια ματιά και σε προηγούμενες σελίδες που έχω βάλει στους σελιδοδείκτες,αλλά όποιος θέλει,και θυμάται () ας πει καμιά γνώμη.Θέλω για το level που είμαι τώρα,δηλαδή αμέσως μετά τον τερματισμό.
        Carpe diem

        Comment


        • Adamantoises.To platinum ingot που ρίχνουν πωλούνται για 150000 gil και σου δίνουν 30000 cp(60000 με το exp up accessory).

          Το μόνο δύσκολο τρόπαιο είναι αυτό που θέλει να έχεις πάρει όλα τα αντικείμενα.Είναι εντελώς απάνθρωπη διαδικασία να φτιάξεις τα απόλυτα όπλα για όλους τους χαρακτήρες.Το μεγάλο κακό αυτού του παιχνιδιού είναι ότι έχει πολύ grinding ενώ έχει πολύ λίγες περιοχές,τέρατα και γενικά περιεχόμενο.Grinding είχε και το 12 αλλά είχε άπειρες περιοχές,αποστολές,τέρατα...2 περιοχές αν διασχίσεις θέλοντας και μη έπαιρνες ένα λεβελ και μάζευες ένα αξιοπρεπές λουτ.Στο 13 όμως το grinding γίνόταν αυτοσκοπός και μόνο από πολύ συγκεκριμένα τέρατα(2,3 αξίζουν βαριά βαριά)Έτσι από ένα σημείο και μετά κουραζόσουν.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • ξανακοιτα το edit

            καλα ενταξει τρια ταυτοχρονα posts στο ιδιο λεπτο

            Comment


            • Den yparxei kalo farming shmeio gia lefta se oloklhro to paixnidi.
              Oi perissoteroi proteinoun platinum ingots farm alla tha staksei h mouna sou oti kai na dialekseis
              Ean psakseis ston net gia sxetika videos mexri kai sto youtube tha vreis den einai dyskolo.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Δείτε κι εσείς το edit.

                edit:Ποιο είναι το exp accessory;
                Carpe diem

                Comment


                • altair εκτος απο αυτο κοιτα και ποιο πισω σε αυτο το thread ολο και κατι θα ειχα βρει πριν απο τα ingots και θα το ποσταρα μεχρι να εισαι αρκετα δυνατος για να ριχνεις στο τσακα τσακα χελωνες

                  Comment


                  • Edit 2: Ειπα platinum και θυμηθηκα τις εποχες που σχολιαζαμε με τον evans πως σβηναμε ενα ενα τα αντικειμενα απο τις λιστες με τα items, την αγωνια μην γινει καποιο λαθος στην πορεια, την ιδεα με το δευτερο save, τις εκτιμησεις που εκανα για το ποσο μπορεις να πουλησεις τα αντικειμενα για cheap money, τις ατακες του evans αμεσως απο κατω και αλλα πολλα...Platinum odyssey .
                    Αυτά ήταν τα καλύτερα και αν δεν υπήρχαν δεν ξέρω αν θα είχα όρεξη να προσπαθήσω για το platinum . Γενικά η περσινή χρονιά ήταν γεμάτη με τέτοια σκηνικά, καθώς πολλοί συμβαδίσαμε σε πολλά παιχνίδια και είχαμε μία μόνιμη ανταλλαγή απόψεων. Το αποκορύφωμα φυσικά ήταν το SMB .

                    Comment


                    • Όντως ωραία σκηνικά.Τα διάβαζα και ζήλευα.Και μετά επέστρεφα στο στρατόπεδο.

                      edit:καθώς διαβάζω παλιότερες σελίδες,σκέφτηκα κάποια πραγματάκια ακόμα.

                      Tα Summons τα χρησιμοποίησα μια φορά ίσα ίσα να τα δω.Αχρείαστα μου φάνηκαν εντελώς.
                      Δεν έχω κάνει καθόλου upgrades παρά μόνο ότι χρειαζόταν για να πάρω sprint shoes.
                      Από την Gran Pulse και μετά,η ομάδα μου ήταν συνέχεια Fang,Hope,Light και καμιά φορά έβγαζα τον Hope για Vanille.Snow & Sazh ελάχιστα τους χρησιμοποίησα,τον δεύτερο μέχρι να πάρω τα sprint shoes μόνο.
                      Έχω κάνει 28 5άστερες αποστολές και καμιά άλλη.
                      Νιώθω σαν να έφυγε ένα βάρος από πάνω μου,που επιτέλους το τελείωσα και μπορώ να πιάσω κάτι άλλο,όμως ακόμα κι έτσι ανυπομονώ να επιστρέψω για farming.Δεν ξέρω βέβαια πόσο θα κρατήσει αυτή η φάση.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • εγω παλι εγραφα πραγματα που επειδη οι υπολοιποι ητανε αιωνες πισω ακομα δεν τα καταλαβαινε κανεις, ποσο ποιο μπροστα ημουνα απο την ταχυτητα του forum

                        ο altair ειπε στο chatroom οτι βρηκε αυτο που εψαχνε απο κατι που ειχα γραψει στην σελιδα 19, που να το φανταζομουν οτι θα σωσω κοσμο ενα χρονο μετα+

                        Comment


                        • Στις σελίδες 18-21 έχετε γράψει πολύ ωραία πράγματα όλοι.Πιο πέρα δεν έχω φτάσει,βαριέμαι.
                          Thanks btw.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Να ξέρεις πάντως πως έχει αρκετά δύκολες προαιρετικές μάχες,από ένα σημείο και μετά θέλει να στύψεις το μυαλό σου για να τις βγάλεις,δεν αρκούν τα κλασσικά paradigms.
                            Ε εντάξει κόψε κάτι, περισσότερο θέμα level είναι.

                            Αλταιρ παράτα το platinum. Πραγματικά δεν αξίζει τα καντήλια που θα κατεβάσεις. Βγάλε όσες αποστολές θέλεις και άντε γεια. Το όλο θέμα με το griding είναι πως χρειάζεται ΠΟΛΛΗ τύχη και χρόνο και ειδικά το πρώτο δε μπορείς να το ελέγξεις. Πιάσε κάνα άλλο παιχνίδι καλύτερα από τα χιλιάδες που έχεις και κάθονται στο ράφι.

                            Ο Κούγιας είναι από τα καλύτερα bosses σε FF.- Όσο και να μη σου αρέσει ο σχεδιασμός τους G0 (γιατί περί αυτού πρόκειται) προσφέρει πολύ περισσότερα στο παιχνίδι από τους περισσότερους FF κακούς.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Den mou aresei oute h proswpikothta tou opote den prokeite mono gia thn emfanhsh tou.
                              An htan mono to thema ths emfanishs den tha mou arese oute o Zidane.
                              Den mporw tous klapsomounides-zhliarides.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by straier View Post
                                Ε εντάξει κόψε κάτι, περισσότερο θέμα level είναι.

                                Αλταιρ παράτα το platinum. Πραγματικά δεν αξίζει τα καντήλια που θα κατεβάσεις. Βγάλε όσες αποστολές θέλεις και άντε γεια. Το όλο θέμα με το griding είναι πως χρειάζεται ΠΟΛΛΗ τύχη και χρόνο και ειδικά το πρώτο δε μπορείς να το ελέγξεις. Πιάσε κάνα άλλο παιχνίδι καλύτερα από τα χιλιάδες που έχεις και κάθονται στο ράφι.
                                Λέω να το κάνω σιγά σιγά,μέχρι να βγει το 2 το πολύ πιστεύω.
                                Όχι και χιλιάδες,κόψε κάτι.Εκατοντάδες ναι.
                                Βρήκα ένα καλό σημείο να φαρμάρω.Επιστροφή στο eden hall (chapter 12).Έχει μπόλικους human opponents που δίνουν credit chips,incentive chips,parfumes καθώς κι ένα Adamantoise που όλο κάνει respawn και δίνει platinum ingots.Φάρμαρα λίγο για να πάρω τα Seal trophies.Για πείτε τι να ανεβάσω πρώτο σε ποιον.
                                Εγώ το σκέφτομαι κάπως έτσι:
                                Fang-Commando,Light-Ravager/Commando,Hope-Medic,Sazh-Synergist,Vanille-Saboteur,Snow-Sentinel.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X