Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ναι ναι πιασε demon's souls, πηγαινε απο την μια καμμενια στην αλλη, καλα τα πας

    Comment


    • Ε τώρα που είναι καλοκαίρι και δεν έχω υποχρέωσεις,μπορώ να ασχοληθώ με τέτοιους τίτλους πολύ πιο άνετα.
      Carpe diem

      Comment


      • Altair αν πάρεις και platinum θα μου την έχεις πει για τα καλά . Αμφέβαλα ότι θα το τερμάτιζες και το έκανες, σου είχα πει κάποτε ότι δεν ενδιαφέρεσαι για το platinum και οδεύεις προς τα εκεί (αν και έχεις ακόμα δρόμο, 6 trapes λέμε ).

        Comment


        • Κάτσε αυτό δεν είναι τίποτα.Όταν περάσω τις 20 ώρες στο Vesperia κερνάς μπύρα.Μην αγχώνεσαι,αργεί ακόμα.

          BTW πάει και η 51.Εύκολη αλλά μου πήρε πολύ χρόνο.Έντεκα λεπτά ρε;Έλεος.Πάλι καλά που την πέρασα με 5 αστέρια στα γρήγορα.

          Υ.Γ. Διάβασα μια πολύ καλή και σχετικά γρήγορη λύση για τα traps,ελπίζω να πιάσει.Τα 6 dark matters φοβάμαι που πέφτουν από τα Long Guis.
          Carpe diem

          Comment


          • Πιο γρηγορη απο το dismantle των genji gloves? Περμενω να ακουσω!!! Θελω να δω εχουν βρει κατι καινουργιο γιατι τοτε τα ειχα ψαξει ολα και δεν ειχα βρει κατι γρηγορο... Το πιο fast ειναι αυτο που σου ειχα πει στο chat και με το οποιο χρειαζεσαι μονο 3 traps (που και παλι θελει παρα πολυ ωρα). Btw εχεις παρει κανενα μεχρι στιγμης?

            Tα dark matters μην τα φοβασαι...

            Comment


            • Me ena trap mporeis na kaneis ena oplo ths Fang, na to kaneis dismantle kai na pareis 2 trap, aftos einai opoio grhgoros tropos pou kserw egw.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • χρειαζεσαι μονο 3 traps (που και παλι θελει παρα πολυ ωρα)
                Εχμ...

                Διάβασα πρόσφατα όλα τα posts που γράφτηκαν από όλους μας όταν φτάσαμε στο σημείο με το ανελέητο grinding, τι γέλιο έριξα δεν περιγράφεται :xp: .

                Comment


                • Αυτό ακριβώς.Dismantle τα 3 gengi gloves και μετά από κει κάνω dismantle το όπλο της Fang.Και πάει λέγοντας.Νομίζω βέβαια πως υπάρχει κι άλλο ένα όπλο που αν το κάνεις dismantle σου δίνει 3 αντί για 2 traps.
                  Όχι δεν έχω κανένα ακόμα.Έφτασα τα 3,5 μύρια,πέρασα και την 63.Μείνανε οι 62,64.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Dismantle τα 3 gengi gloves και μετά από κει κάνω dismantle το όπλο της Fang.Και πάει λέγοντας.Νομίζω βέβαια πως υπάρχει κι άλλο ένα όπλο που αν το κάνεις dismantle σου δίνει 3 αντί για 2 traps.
                    Τα 3 genji να τα κανεις στο τελος dismantle γιατι ειναι καλα αντικειμενα (θελω να πω καντα μονο για το trophy). Αυτο με το οπλο imo δεν ειναι και τοσο γρηγορη διαδικασια γιατι νομιζω πρεπει να το κανεις max out σε tier 3 για να σου δωσει τα traps το οποιο επισης θελει δουλεια... Καλα αφου το εχεις παρει τοσο ζεστα συνεχιζεις με adamantoise τουλαχιστον μεχρι να γεμισεις ολους τους ρολους, απο κει και περα κινησε αναλογα με το ποσα traps θα εχεις (πιστευω αργα ή γρηγορα θα σου πεσουν τα 3 που θες και θα εισαι κυριος););).

                    Εχμ...
                    Χαχαχαχαχαχαχα

                    Comment


                    • Νομίζω ότι ειδικά το τρίτο δεν χρησιμεύει καθόλου,οπότε θα γίνει dismantle σχετικά σύντομα.Αλλά ναι,πρώτα θα τελειώσω τις missions,μετά θα φαρμάρω Adams για cp,traps,ingots,μετά Guis για dark matters,θα πάω για το Superstar trophy και στο τέλος θα πάω για το treasure hunter.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Αλταϊρ σφάζεις Adamantoises μέχρι να κάνεις max όλους τους ρόλους, δεν κάνεις ΤΙΠΟΤΑ dismantle μέχρι τότε. Όταν το κάνεις αυτό, φτιάχνεις 3 tier 3 όπλα για τη βασική ομάδα σου (Light, Hope, Fang, the rest is crap), σφάζεις τα πάντα από εχθρούς, long guis, missions κτλ, είσαι με λίγα λόγια πριν το platinum έχοντας μόνο το treasure hunter στην άκρη. Όταν φτάσεις σε αυτό το σημείο κάνεις δεύτερο save (για να μη σου χαλάσει η πορεία σου) και τότε αρχίζεις τους πειραματισμούς.

                        Επίσης ποια adamantoises σφάζεις; Εγώ έσφαζα τα τέσσερα στην steppe (2 adamantoises και 2 adamantotroises) και γέμιζα TP σφάζοντας τους λοιπούς εχθρούς που έκοβαν βόλτες.

                        Comment


                        • Ένα τραπεζόεδρο αρκεί για να κάνεις max όλα τα όπλα. Το μόνο πρόβλημα είναι πως χρειάζεσαι άπειρα λεφτά...
                          Το καλύτερο σημείο για να σφάξεις Adamantoise είναι στην Eden.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Το καλύτερο σημείο για να σφάξεις Adamantoise είναι στην Eden.
                            Not .

                            Comment


                            • εχω ξεχασει σχεδον τα παντα , αλλα αδαμαντοιse μενει ενα και το σφαζεις για παντα καπου αν θυμαμαι σωστα εκει που ειναι ενας θολος και σπαει στο σεναριο, τα υπολοιπα γινονται ποιο ισχυρα μωβ long guis something, lol περιγραφη του κ*λου i know

                              Comment


                              • Originally posted by Evans View Post
                                Αλταϊρ σφάζεις Adamantoises μέχρι να κάνεις max όλους τους ρόλους, δεν κάνεις ΤΙΠΟΤΑ dismantle μέχρι τότε. Όταν το κάνεις αυτό, φτιάχνεις 3 tier 3 όπλα για τη βασική ομάδα σου (Light, Hope, Fang, the rest is crap), σφάζεις τα πάντα από εχθρούς, long guis, missions κτλ, είσαι με λίγα λόγια πριν το platinum έχοντας μόνο το treasure hunter στην άκρη. Όταν φτάσεις σε αυτό το σημείο κάνεις δεύτερο save (για να μη σου χαλάσει η πορεία σου) και τότε αρχίζεις τους πειραματισμούς.

                                Επίσης ποια adamantoises σφάζεις; Εγώ έσφαζα τα τέσσερα στην steppe (2 adamantoises και 2 adamantotroises) και γέμιζα TP σφάζοντας τους λοιπούς εχθρούς που έκοβαν βόλτες.
                                Ναι δεν το έκανα ακόμα,έλεγα μάλιστα να τα κάνω ακριβώς όπως τα λες κι εσύ,πριν ποστάρεις,απλά για να είμαι σίγουρος.
                                Από Adamantoises λεχω σφάξει μόνο αυτό στην Eden,καθώς κι εκείνο στην Μ63,κανένα άλλο.
                                Εκεί κοντά που λες,έχει savepoint;Επίσης πειράζει αν κάνω πρώτα την Μ62 κι εξαφανιστούν;Ξέρω ότι σε 1-2 σημεία έχει Adams,αλλά δεν ξέρω αν έχει κοντά save.Anyway για σήμερα λέω να το αφήσω,δεν κάνω τίποτα,εκτός κι αν πάω αν σφάξω κανένα Adam όπως μου είπες κι εσύ.

                                Straier κι εγώ αυτό σκέφτομαι.Ότι με ένα μόνο γίνεται δουλειά.Πόσο μάλλον με 3.Αλλά οκ ούτως ή άλλως πάει για το τέλος το συγκεκριμένο τρόπαιο οπότε σπμ.Πάω να μαξάρω τους χαρακτήρες μου κι ας ελπίσουμε ότι θα πέσει κανένα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X