Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tην Sheva έπρεπε να τη δίνουν δώρο με το παιχνίδι .

    Comment


    • Ας στείλουμε ένα e-mail στην CAPCOM με μια λίστα από υπογραφές!

      Η A.I. μου φαίνεται απογοητευτική πάντως...


      Comment


      • Ειναί ακριβώς η ίδια μηχανή με το 4 με high resolution texture, διαμορφωμένη για Dx9 PC based. Ιξού και τα animation που είναι ολόιδια ακόμα και το level desigh (μικροί διάδρομοι,ίδιες τοποθεσίες) ακόμα και οι φυσικές είναι ίδιες(βαρέλια,βαρύτητα εχθρών).

        Αυτό δεν είναι κακό και στο κάτω κάτω την μηχανή την έφτιαχναν 5 χρόνια μην πάει χαμένη.
        [/b]
        To RE5 τρεχει στην Framework engine (Capcom's next-gen engine που τρεχουν κ τα DMC4, Lost Planet k Dead Rising) κ οχι φυσικα στην μηχανη του RE4...μερικοι ας μην βγαζουν πραγματα απο το μυαλο τους.

        Comment


        • Πολυ καλα και τα δυο gameplay trailers ομως εκτος απο το να κανουν την αναμονη ανυποφορη αποδεικνυουν δυο πραγματα:

          1.To AI θελει ΠΟΛΥ δουλεια, ειδικα της Sheva η οποια αρεσκεται στο να φευγει απο καθε ασφαλες μερος και να τρεχει στην αγκαλια των εχθρων.
          2.Ο τυπας που παιζει...απλα το κανει λαθος .
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • Αν το A.I είναι χαλια τότε άστα να πάνε. Είναι ένα από τα σημαντικότερα πράγματα που βλέπω σε ένα παιχνίδι (τα Halo με έκαναν ξεφτέρι πάνω σε αυτό τον τομέα ).

            E αν λάβεις υπόψιν ότι τα Resident Evil είναι η αγαπημένη μου σειρά, τότε μάλλον καταλαβαίνετε ότι το περιμένω πως και πως. Μάρτη και αυτό ε? Ακόμα θυμάμαι εκείνο τον Γενάρη του 2005 όταν ήρθαν πακέτο σε NTSC εκδόσεις δυο Resident Evil 4 με μια ωραία συλλεκτική umbrella. :wub:

            FiOth, θα μου κανεις την τιμή να το παίξουμε και μαζί έστω και μια φορα ε? ;)

            <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

            Comment


            • Αν το A.I είναι χαλια τότε άστα να πάνε. Είναι ένα από τα σημαντικότερα πράγματα που βλέπω σε ένα παιχνίδι (τα Halo με έκαναν ξεφτέρι πάνω σε αυτό τον τομέα ).

              E αν λάβεις υπόψιν ότι τα Resident Evil είναι η αγαπημένη μου σειρά, τότε μάλλον καταλαβαίνετε ότι το περιμένω πως και πως. Μάρτη και αυτό ε? Ακόμα θυμάμαι εκείνο τον Γενάρη του 2005 όταν ήρθαν πακέτο σε NTSC εκδόσεις δυο Resident Evil 4 με μια ωραία συλλεκτική umbrella. :wub:

              FiOth, θα μου κανεις την τιμή να το παίξουμε και μαζί έστω και μια φορα ε? ;)
              [/b]
              e e ipame tha to pexoume mazi prota B)

              Comment


              • Μη φοβαστε παικτουρες μου, ειναι δεδομενο πως θα το τελειωσω καμια 15αρια φορες οπως και το προηγουμενο οποτε θα εχω χρονο για ενα playthrough με οποιον εχει ορεξη ;) .
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • Μη φοβαστε παικτουρες μου, ειναι δεδομενο πως θα το τελειωσω καμια 15αρια φορες οπως και το προηγουμενο οποτε θα εχω χρονο για ενα playthrough με οποιον εχει ορεξη ;) .
                  [/b]
                  sigoura tha pexoume

                  Comment


                  • Γιατί κριτικάρουμε την Α.Ι. σε ένα παιχνίδι που υποτίθεται ότι σου επιτίθενται εχθροί χαμηλής νοημοσύνης;
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Φυσικά και θα το παίξουμε κάμποσες φορες.
                      Γιατί κριτικάρουμε την Α.Ι. σε ένα παιχνίδι που υποτίθεται ότι σου επιτίθενται εχθροί χαμηλής νοημοσύνης;
                      [/b]
                      Αν πρόσεξες αναφέρονται περισσότερο για την κοπέλα, και όχι για τους εχθρούς.

                      <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

                      Comment


                      • Δε μου άρεσε καθόλου το γεγονός ότι οι έστω χαμηλής νοημοσύνης εχθροί είναι τρομερά ευέλικτοι και γρήγοροι, κάνουν τα ίδια άλματα με τον χαρακτήρα αλλά όταν έρθει η ώρα να χτυπήσουν απλώς κάθονται... Δεν είναι κάπως αντιφατικό αυτό; Ειδικά σε ένα σημείο όπου είχε περικυκλωθεί ο τύπος και βγήκε ατσαλάκωτος ήταν απαράδεκτο. Gimme some real threats please&#33;


                        Comment


                        • Λέτε να μαζέψουμε χρήματα, να αγοράσουμε τα Halo, και να τους τα στείλουμε για να καταλάβουν τι πάει να πει A.I?

                          Σκεφτείτε τους εχθρούς στο Resident Evil 5 να ρίχνουν βόμβες με ακρίβεια και να τρέχουν σαν Grants φωνάζοντας "He is here&#33; I killed the monster&#33; AAARGH&#33;&#33;&#33; Don&#39;t kill me&#33;".

                          <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

                          Comment


                          • Παίδες σοβαρά τώρα όταν καθήσετε να το τελειώσετε στο πιθανό Professional επίπεδο δυσκολίας που θα έχει το παιχνίδι όπως έγινε και με το RE 4 όπου όλοι οι χωρικοί τρέχανε απάνω σου λες και είσαι ο Άγιος Βασίλης με τα δώρα και με 2 ή 3 απλά χτυπήματα έβλεπες τον ουρανό με τ&#39;άστρα θα νιώσετε και A.I και πρόκληση.Όπως και το RE 4 πιστεύω ότι το Normal mode δεν θα παρουσιάσει πολλές δυσκολίες (εκτός ορισμένων σημείων) αλλά στο PRO η όλη εμπειρία και πρόκληση αλλάζει επίπεδο και η αγωνία βαράει ταβάνι.Ύπο αυτό το πρίσμα το RE 5 θα δίνει ρέστα διαφορετικά υπάρχει και το easy όπως είναι και στα Halo series...


                            - Ρε συ φίλε τι πανεύκολο το Halo 3, χάλια A.I και είναι πολύ μικρό παιχνίδι.
                            - Σε τι δυσκολία το έβαλες?
                            - Easy.
                            - Α καλά τραγούδα τώρα... :blink:

                            Comment


                            • Δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι δε θα έβαζαν τη δυσκολία που αναδεικνύει καλύτερα την A.I. εκείνοι που έκαναν την μικρή αυτή παρουσίαση. Κακώς αλλά αν είναι έτσι μικρό το κακό...

                              Καλά στο easy το Halo 3 τερματίζεται με melee μόνο&#33;


                              Comment


                              • όπου όλοι οι χωρικοί τρέχανε απάνω σου λες και είσαι ο Άγιος Βασίλης με τα δώρα [/b]
                                Θεός όπως πάντα xD .

                                Comment

                                Working...
                                X