Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμενα αυτο που δε μ'αρεσε ειναι το "more enemies" σε σχεση με το RE4.

    More enemies = less atmosphere
    Θα ερθει η στιγμη που πολλοι θα αγανακτησουν με τις μαχες του παιχνιδιου και ο κοσμος θα ζητησει Resident Evil στη φιλοσοφια των πρωτων τιτλων.

    ΥΓ: O Loggo δεν ενδιαφερεται να παιξει παιχνιδια στο 360, πηρε τη κονσολα μονο και μονο για να ενισχυσει τη Microsoft.
    [/b]
    O Loggo είτε το πιστεύετε είτε όχι αγόρασε το πρώτο του παιχνίδι Χ360:




    Kai nai,σοβαρολογώ.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • (καταλάθος απάντησα σε ένα πολύυυ παλιό post)

      Comment


      • Για τα Resident Evil έχω εκφράσει τις ενστάσεις μου, αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι εξαιρετικοί τίτλοι, το έχω άλλωστε πει άπειρες φορές, ότι το RE 4 είναι από τους καλύτερους τίτλους όλων των εποχών imo.

        Και ναι πείρα το Sonic για 360, γιατί είμαι fanboy, γιατί μπορώ, γιατί έκανε 10 δολάρια, γιατί ήταν το μόνο που έλειπε από τη συλλογή. Και ναι είναι υπερβολικά άθλιο (τα λόγια δεν είναι αρκετά), unplayable, OMG WTF STOP THE MADNESS. Το ειρωνικό της υπόθεσης, είναι ότι σε επίπεδο level design έχει μερικά ενδιαφέροντα στοιχεία.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Και ναι πείρα το Sonic για 360, γιατί είμαι fanboy, γιατί μπορώ, γιατί έκανε 10 δολάρια, γιατί ήταν το μόνο που έλειπε από τη συλλογή. Και ναι είναι υπερβολικά αδικημενο (τα reviews λενε μλκς), εθιστικο, OMG THE TRUE 3D SONIC. Το ειρωνικό της υπόθεσης, είναι ότι αν κι εχει HD γραφικαρες το level design ειναι καπως αδυναμο.
          [/b]
          you wished
          Do a barrel roll!

          Comment


          • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Ουτως ή αλλως δεν τιθεται θεμα ατμοσφαιρας με την εννοια που θα ηθελαν καποιοι (ουτε το 4 ειχε καποια ιδιαιτερη ατμοσφαιρα), οποτε δε νομιζω να ισχυει κατ αναγκη αυτο που λες.
              Σιγουρα, αν το κανουν σαν fps θα ειναι υπερβολη, αλλα δε νομιζω να φτασουν εκει.
              [/b]
              Μαλλον θες να πεις πως το RE4 δεν ειχε "spooky" ατμοσφαιρα οπως οι παλαιοτεροι τιτλοι...διοτι κατα τη γνωμη μου η ατμοσφαιρα του τιτλου ηταν καταπληκτικη, σε εβαζε μεσα στη δραση - απλα δεν σε τρομαζε, στοχευε πιο πολυ στο να σε αγχωσει.
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • Συμφωνω και εγώ^^^Ατμοσφαιρα είχε,τρομακτική δεν ήταν.
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Ναι αυτο ηθελα να πω. Εννοουσα πως δεν ειχε ατμοσφαιρα κατα τους "purists" που το απερριψαν επειδη δε θυμιζε τα παλιοτερα RE.
                  Εμενα μια χαρα μου φανηκε αυτο που εζησα παιζοντας το 4.

                  Comment


                  • Προσωπικά, παίζοντας το στο difficult επίπεδο, μετά το πρώτο πέρασμα, είχα καιρό να αισθανθώ την απειλή ενός videogame εχθρού...και τότε την ένιωσα........
                    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                    Let's just all say the magic words and go back to reality.

                    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                    Comment


                    • 2 νέοι χαρακτήρες που θα εμφανίζονται στο παιχνίδι.
                      αναμενόμενος μου φαινότανε ο ένας.
                      http://www.gameover.gr/news/%CE%94%CF%8D%C...vil-5.5982.html
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ο Wesker δεν ειχε χαθει στο 1ο;
                        EDIT
                        Ακυρο.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Ο Wesker δεν ειχε χαθει στο 1ο;
                          EDIT
                          Ακυρο.
                          [/b]
                          You PHAIL miserably Ραμπιδη&#33;
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • horis wesker den iparhi resident evil ke opos vlepis ime edo akoma

                            Comment


                            • Χα χα χα χα χα&#33;

                              Comment


                              • στο resident evil 2 δεν τον είδα πουθενά.
                                βέβαια δεν θυμάμαι αν διάβασα τίποτα γι&#39;αυτόν στα διάφορα που έβρισκα
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X