Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Thanks.Ημουν ακριβως στην ιδια φαση με σενα και με εψησες να μην το παιξω τελικα.

    Comment


    • Haha, you 're welcome.
      Ειπα να κανω την καλη πραξη της ημερας και να απαλλαξω λιγο κοσμο απο αυτο το μαρτυριο .

      Comment


      • Ελεγα να το πουλησω και το κοιταζα και σκεφτομουν..κριμα ρε γμτ να μην το τερματησω πρωτα.Μετα ελεγα..''σιγα το παιχνιδι μωρε''.Αργοτερα ''Χμμ ναι αλλα δεν χανω τπτ να το τερματησω''.

        Τεσπα μαλλον θα το στειλω καλυτερα και σκεφτομουν και εγω να δοκιμασω το AC2.Το 1 παντως ηταν χειροτερο και απο το R5.

        Comment


        • ... Κι εγω το χα δει σ' εναν φιλο και ειχα απογοητευτει, απιστευτη βαρεμαρα γενικα. Για το 2 εχω ακουσει αρκετα αλλα θελει κουραγιο για να πιασω τετοιο game τωρα. Κατι μου λεει πως θα ξεκινησω με το Batman για ενα σιγουρο 10ωρακι και αν .

          Οσο για το RE5 πουλα το να σωθεις. Κι εγω ελεγα να το πουλησω, αλλα ουτε 10ε δεν πρεπει να πιανει πλεον. Αντ' αυτου παντως εκατσα και το τελειωσα, ειμαι κι εγω σε κατι τετοια ...

          Comment


          • Oντως 10 το πολυ 15 πιανει τωρα.
            Εστω.
            Kαι το ac2 τοσο θα κανει φανταζομαι ποτε οκ.

            Comment


            • παιδια ενταξει κατανvoω οτι σε καποιους μπορει να μην αρεσει το RE5 αλλα οχι και βαρετο και αδιαφορο παιχνιδι δηλαδη οκ τι το κακο κανει? ακολουθει την πετυχημενη συνταγη του 4 ακομα και αν το single player ειναι φτιαγμενο για multi (που εκει το gameplay ειναι πολυ πολυ ποιο ενδιαφερον), και το στορυ σε κραταει μεχρι τελος πιστευω, εγω προσωπικα το ειχα τελειωσει μεσα σε 2 μερες απο τον ενθουσιασμο μου, αμα δεν σας αρεσουνε συγκεκριμενες κατηγοριες παιχνιδιων μην τα αγοραζετε δεν σας φταινε σε τιποτα και χαλατε και τον χρονο και τα χρηματα σας τσαμπα

              μην ξεχναμε οτι ειναι και παιχνιδι δυο χρονων, απο τοτε σαφως και εχουνε βγει πολλα παιχνιδια σε αυτο το στυλ και εχει ερθει ενας κορεσμος στο ειδος

              87% εχει στο gamerankings και 84% στο metacritics για ονομα..

              Comment


              • Ε καλα, μια γνωμη ειπαμε. Και το GTA4 με τα rankings παιζει να ναι το καλυτερο παιχνιδι της γενιας, αυτο δε μου λεει κατι. Τι και αν ειναι καλο οι fans προτιμουν τα προηγουμενα, ισως γιατι καποια απ' αυτα εκαναν και το μεγαλο μπαμ ανεβαζοντας τη σειρα σε αλλο επιπεδο.

                Με τα RE αυτο εγινε με το 4 και το 5 επανελαβε μεν την ιδια συνταγη πραγμα οχι απαραιτητα κακο, αλλα το παιχνιδι ηταν χειροτερο imo σε ολους τους επιμερους τομεις.

                Μια γνωμη λεω, feel free to disagree, αλλα αυτο δεν αλλαζει πως για μενα ηταν ενα απο τα πιο βαρετα παιχνιδια που εχω παιξει τα τελευταια χρονια.

                Comment


                • To thema einai na mhn kaneis aggaria na paizeis ama den exeis oreksh, ama ksekinhseis na paizeis etsi kalytera na mhn epaizes katholou ekei einai to mystiko.

                  Kai den milaw twra gia RE5 genika milaw, ama paikseis kati mono kai mono gia na to ksefortwtheis kai na les oti to epaikses exases thn ousia.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Ε καλα, μια γνωμη ειπαμε. Και το GTA4 με τα rankings παιζει να ναι το καλυτερο παιχνιδι της γενιας, αυτο δε μου λεει κατι. Τι και αν ειναι καλο οι fans προτιμουν τα προηγουμενα, ισως γιατι καποια απ' αυτα εκαναν και το μεγαλο μπαμ ανεβαζοντας τη σειρα σε αλλο επιπεδο.
                    μα δεν σου ειπα τιποτα ρε κωστα επειδη ειπες την γνωμη σου που καλα εκανες και την ειπες γι αυτο υπαρχει και αυτο το thread αλλωστε,

                    απλα εχω ενστασεις και διαφωνω στα οσα εγραψες περι βαρεμαρας κτλ, αν τα διαβασει και κανενας που δεν το εχει παιξει θα νομιζει οτι ειναι του πεταματου το game που imo σε καμια περιπτωση δεν ειναι ετσι,

                    ειδικα αν το συγκρινεις με την κατηγορια που εκπροσωπει λιγα παιχνιδια προσφερουνε το κατι παραπανω και πολλα περρισσοτερα ειναι υποδυεστερα του

                    φυσικα και οι βαθμολογιες κατι λενε οι ρημαδες, αλλιως δεν θα τις εδινε κανενας, οταν τοσοι ανθρωποι το βρισκουνε καλο ειναι ενα αντιπροσωπευτικο δειγμα οπως και να το κανεις, χωρις φυσικα αυτο να μειωνει μια διαφορετικη αποψη εννοειται

                    edit:και +1 σε αυτο που ειπε ο ground

                    Comment


                    • Eμένα προσωπικά μου άρεσε το re5 λόγω της ιστορίας,της έντασης που είχε,του co op και τα πολλά unlockables που έχει.Ναι πήρα τα πάντα όλα από achievements και οτιδήποτε έχει να κάνει με το single.Τώρα όσον αφορά το mercenaries και το online, δεν ασχολήθηκα.Βαρετό σε ορισμένα σημεία ΟΚ αλλά καλό παιχνίδι γενικά.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Γμτ μου χαλάσατε το σερί.

                        To AC 2 πρέπει να το παίξετε hideo & Xeno άμεσα.Οκ,εμένα δεν με εμπιστεύεστε.Εμπιστευτείτε όμως Somari,Vaynard,Bartman.;)
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Fanboy!!!
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Vaynard για πεταμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση και δεν ειπε κανεις κατι τετοιο.

                            Ειναι απλο.Ημουν στην φαση που ηταν ο xeno,δλδ βαριομουν να το παιξω(γουστα ειναι αυτα) και σκεφτομουν αν αξιζει να το συνεχισω.Ο xenο ειπε οτι ειναι μια απο τα ιδια μεχρι το τελος,οποτε δεν θα μπω στον κοπο να φτασω και εγω ως εκει.
                            Το παιχνιδι δεν ειναι ασχημο,αλλα προτιμω πχ να αρχισω να φτιαχνω κανα level στο lbp2,αντι να το τερματισω ενα παιχνιδι που ξερω οτι δεν με ενθουσιασει ποτε(μεχρι το τελος).

                            Comment


                            • Se tetoia periptwsh kalytera na mhn paikseis katholou, mono kako ston eafto sou tha kaneis.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Ενταξει δικιο εχεις,αλλα δεν θα υπεφερα κιολας αν το επαιζα τελικα(γουσταρω τα games)
                                Δλδ ειναι οκ παιχνιδι,υπο αλλες συνθηκες πιθανον να το τερματιζα,αλλα προτιμω να παιξω κατι αλλο.Αυτο ειναι ολο.

                                Comment

                                Working...
                                X