Announcement

Collapse
No announcement yet.

Donkey Kong Country Returns

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Elpizo na mporeis na apenergopoiiseis ton Super Kong.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #47
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #48
        OMG!

        Epic trailer iz epic.

        Πραγματικά χαμός με τα platform games φέτος, όσα δε παίξαμε τόσα χρόνια θα τα παίξουμε πακέτο σε έναν.

        Το μόνο που με χαλάει λιγάκι είναι η, λογική αυτή, απόκλιση στον οπτικοακουστικό τομέα από τους κλασικούς τίτλους. Μακάρι το DCKR να καταφέρει να κάνει για το Donkey Kong ότι το NSMBW έκανε για το Mario.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #49
          Donkey Kong Country Returns review - 9.5/10 in Game Informer



          GamesRadar+ takes you closer to the games, movies and TV you love.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #50
            Παρε κοσμε reviews:
            Eurogamer: 9
            IGN: 9
            Gamesradar: 8
            Destructoid: 10
            CVG: 8.8
            1up: A

            Τελος το EDGE εβαλε 7αρακι, τους χαλασε πολυ μαλλον που η σειρα επεστρεψε χωρις να εμπλεκονται Αγγλοι αυτη τη φορα. Ρε ουστ .

            Τι να πω, δε μπορω να περιμενω, ελπιζω ως το ΣΚ να το παιξω καπως, η αναμονη εχει βαρεσει κοκκινο εδω και μερες.

            Y.Γ.
            Χαιρομαι που παντου διαβαζω πως ειναι αρκετα δυσκολο, αντε να το διαπιστωσουμε και ιδιοις ομασι βεβαια.

            Comment


            • #51
              εσκασε σε torrents

              τρεξτε

              Comment


              • #52
                Θα αρχίσω πάλι να παίζω στοίχημα μου φαίνεται....
                sigpic

                Comment


                • #53
                  πανε οι δυο πρωτοι κοσμοι O_o εντυπωσεις

                  εχει αρκετα μυστικα η καθε πιστα απο οτι καταλαβα το %rate επηρεαζεται απο 3 πραγματα 1.να βρεις τα γραμματα kong 2.να παρεις το DK coin στο time attack (σου δινει καποιους fixed χρονους και 3 βαθμιδες του DK coin gold/silver/bronze 3. βρισκοντας καποια puzzle pieces ειτε μεσα απο καποια bonus stages ειτε διασπαρτα μεσα σε καθε πιστα. τα time attack ειναι λιγο απλησιαστα μαλλον θα περνεις items παρακατω που θα σε βοηθουνε? dunno yet

                  o χειρισμος ειναι αψογος με προσωπικο παραπονο (το οποιο μπορειτε και να αγνοησετε) ειναι οτι για να κανεις roll κουνας το remote και επειδη ειμαι μογγολος με τετιου ειδους ''interactive χειρισμους'' μου φαινεται καπως σε καποια αλλα games στο wii smg/metroid δεν με πειραζανε και τοσο ισα ισα μετα απο λιγο τους συνηθηζεις,εδω στο roll του donkey δεν ξερω ακομα

                  η μουσικη χωρις να με εχει εντυπωσιασει παρουσιαζει καποια σημα κατατεθεν κομματια dkc διασκευασμενα μαζι με καποια νεα εχω δρομο ακομα οποτε επιφυλασομαι μπας και ακουσω κανα επος like this

                  τα γραφικα ειναι πολυχρωμα και κανουνε την δουλεια τους μια χαρα ελπιζω να δω παρακατω καποιες dark παλετες χρωματων

                  gameplay wise/feelings/συγκρισεις με τα παλια dkc ktlp δεν μιλαω ακομα ειναι νωρις

                  Comment


                  • #54
                    Μεχρι το βραδυ θα το χω παραλαβει κι εγω...
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #55
                      Εχμμ... Σκεφτομαι κι εγω τι να γραψω.
                      Δεν περιμενα ποτε πως θα ξαναπαιζα ενα νεο DKC αλλα ηρθε και αυτη η μερα.

                      Το θεμα ειναι το τι γινεται στην πραξη...
                      Αρχικα στραβωσα αρκετα με αυτο που ειδα. Η αισθητικη παροτι δεν ειναι κακη πιστευω πως απεχει παρα πολυ απο αυτη του SNES ... Τα παιχνιδια αυτα οσο να ναι ακομα και τωρα τα θεωρω τα πιο ομορφα 16 bit games και οκ κακα τα ψεματα αυτη τη μαγεια δε μπορουμε να την ξαναζησουμε.
                      Το οπτικο αποτελεσμα ειναι πολυ καλο παρεπιπτοντως απλα φαινεται και το ξεραμε και ηδη πως μονο στα χαρτια ειναι διαδοχος των παλιων DKC.

                      Το προσπερναμε αυτο και παμε στο επομενο αγκαθι που ειναι η μουσικη. Tι να πω εδω, τα πολλα λογια ειναι φτωχια. Η Rare ειχε αγγιξει την κορυφη στο συγκεκριμενο θεμα και δυστυχως η Retro δεν προσπαθησε καν να την αντιγραψει με ambient συνθεσεις αν και εδω που τα λεμε πιστευω πως δε θα ειχε νοημα ουτε αυτο, μιας και οι πιστες δεν εχουν την αναλογη ατμοσφαιρα που ειχαν οι πιστες της Rare.

                      Στο gameplay τωρα τα πραγματα αντικειμενικα ειναι μια χαρα. Ο χειρισμος πολυ ακριβης, το waggling για το roll συνηθιζεται συντομα και ακομα και για την απουσια ελεγχου του Diddy μετα απο λιγο λες οκ, παει στα κομματια κι αυτο.

                      Τα παλια DKC ποτε δε βασιστηκαν στο φοβερο level design. Ειχαν μεγαλη ποικιλια σε μηχανισμους και θεματολογια στις διαφορες πιστες. Εδω μπορει να λειπουν ολοι οι δευτερευοντες χαρακτηρες που ειχαμε συνηθισει πλην του Rambi, αλλα απ οτι φαινεται εχουν βαλει αρκετους μηχανισμους για να κανουν καποιες πιστες ξεχωριστες.

                      Στην αρχη δεν ειδα τιποτα τετοιο και ειχα ξενερωσει, αλλα οσο προχωρας βλεπεις καραβια να βουλιαζουν, χταποδια να σε κυνηγανε, mine carts να επιστρεφουν θριαμβευτικα και ιπταμενα βαρελια/jet-packs με τα οποια καλεισαι να αποφυγεις ενα καρο εμποδια οσο εισαι στον αερα.
                      Γενικα οι πιστες βελτιωνονται πολυ οσο προχωρας, οποτε ξεπερασα τις αρχικα αρνητικες εντυπωσεις που ειχα γι' αυτο το θεμα.

                      Τα μυστικα του παιχνιδιου ειναι παρα πολλα και το 100% φανταζει πολυ δυσκολο, πραγμα θετικο.
                      Επισης τα bosses εχουν αρκετα μεγαλη διαρκεια, καμια σχεση με αυτα των παλιων DKC που βγαιναν σε 1' το πολυ.

                      Προφανως και ειναι νωρις για να κρινω το παιχνιδι, απλα πιστευω πως πρεπει να το δουμε σαν ενα νεο 2d Donkey Kong και μετα σαν ενα ακομα DKC.

                      H Retro επελεξε το δικο της τροπο να προσεγγισει το θεμα και παροτι πηρε καποια πραγματα απο τη Rare, εν τελει φαινεται πως θελησε να μας δωσει τη δικη της εκδοχη επι του θεματος και να φτιαξει ενα ολοκληρωμενο 2d platform για τους κατοχους Wii και οχι μονο για οσους ηθελαν να δουν καπως τα DKC να επιστρεφουν.

                      Περισσοτερα πλεον οταν το τελειωσω, ηδη παντως σκεφτομαι πως θα ηταν να εριχνα ενα γρηγορο DKC marathon, πραγματικα μου λειπει το τελειο OST με το οποιο περασα τις καλυτερες για εμενα στιγμες του 16 bit gaming.


                      Α επισης ξεχασα να γραψω πως το παιχνιδι ειναι αρκετα δυσκολο και σκεφτομαι πως αν εχω χασει τοσες ζωες ως τωρα, τοτε προς το τελος θα ρχονται τα game overs το ενα μετα το αλλο. Πολλοι επιμενουν πως και τα παλια DKC ηταν δυσκολα.. Εγω πιστευω πως το 1 ηταν πανευκολο και τα 2 και 3 ζοριζαν καπως μετα τα μισα.

                      Εδω ακομα και στους πρωτους κοσμους εχανα για πλακα σε πολλα σημεια, οποτε οκ το θεωρω ως τωρα πιο δυσκολο απο τα αλλα DKC.

                      Comment


                      • #56
                        Καταρχάς, όλους όσοι παίζετε το game σας ζηλεύω αφόρητα :kill:

                        Xeno, πολύ ενδιαφέροντα τα όσα λες και για να είμαι ειλικρινής, από κριτικές που διάβασα με χάλασαν και μένα. Το ότι δε χειρίζεσαι το Diddy στο single player μου φαίνεται περίεργο σαν επιλογή, αν και οκ διπλό θα το παίξουμε με τον bro- ένεκα των παλιών ημερών οπότε όλα οκ θέλω να πιστεύω. Όσον αφορά τη μουσική, δύο τίτλους περίμενα- Other M και DKCR- να κάνουν τη διαφορά και ο πρώτος ήταν απογοήτευση. Τώρα με αυτά που αναφέρεις πάω για χαρακίρι.

                        Πολλοι επιμενουν πως και τα παλια DKC ηταν δυσκολα..
                        Θεωρώ πως το πρώτο DKC ήταν περίπατος με τα άλλα δύο να είναι ένα τικ πιο απαιτητικά, χωρίς όμως να μιλάμε για καμμία τρομακτική δυσκολία.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #57
                          Θα ζήλευα και γω αλλά έχω λιώσει στο Reach και δεν σκέφτομαι DK (μα ποιον κοροιδευω! Την κατάρα μου να χετε ρε βρωμοαντιγραφείς!! να πάτε στο διάολο ολοι σας!!:wall
                          Ας κάνω και ένα παράπονο χωρις καν να έχω παιξει το παιχνιδι. Που είναι οι παλιοί uber-cult εχθροί του DK?? τώρα βλέπω βατράχια, κοτόπουλα και κάτι τουμπερλέκια(!) θέλω klaptrap λέμε.

                          Awesome!!

                          ΥΓ. vaynard καλό το κομμάτι που πόσταρες αλλά έπος δεν το λές. Αυτό είναι έπος

                          Απόλυτο έπος.
                          I attack sharks
                          when i smell them bleed
                          I dont go swimming
                          water just wants to be around me.

                          Comment


                          • #58
                            Re gmt me ksenerosate agria tora... ena pragma perimena, mousikares ambient!!!! Kai na peis pos i retro den to xei, to xei (vl. Metroid Prime)



                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Xeno
                              Πραγματικα ομως ποσο μου θυμιζει Χριστουγεννα και mid 90s αυτη η φαση.
                              DKC, Mario All-Stars, NBA Jam, ISS Deluxe, Killer Instinct και SF2 turbo... ποσα Χριστουγεννα περασαν ετσι και ποσα καλοκαιρια και και και...
                              Oταν ανακοινωσαν το country για το wii ημουν ετσι.Μετα μολις ειδα τα trailers η απογοητευση δεν αργησε να ερθει με την αποπειρα της retro να επιβαλει κατι αλλο σαν καουνργιο(?)-διαφορετικο(?)

                              Τα hands on επιβαιβεωνουν αυτα που εχω γραψει αλλου.
                              Το μονο θετικο που αφηνει η retro ειναι το challenge οπως ο λογος πλεον να μαζεψεις τα γραμματα και ειναι κριμα που δεν το ειχαν τα country στο snes

                              Μου φαινετε αδιανοητο να μην μπορεις να ελεγχεις τον Diddy,ειστε σιγουροι?

                              Για ενα σχολιο σχετικα με τα kremlings για να απογοητευτεις ακομα περισσοτερο δεν θα υπαρχουν ουτε πιστες(εργα τεχνης) σε νερο

                              Stream, play, and connect with fellow gamers at Ripten.com for all things gaming. Join now for endless hours of entertainment!


                              Αν το παιχνιδι δεν ηταν country και ηταν κατι αλλο θα το εκρινα αλλιως.
                              Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by ][gognito View Post
                                Για ενα σχολιο σχετικα με τα kremlings για να απογοητευτεις ακομα περισσοτερο δεν θα υπαρχουν ουτε πιστες(εργα τεχνης) σε νερο

                                ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;


                                FAIL
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X