Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Meat Boy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όλοι βγαίνουν με Meat Boy απλά, σε κάποιες περιπτώσεις, είναι πιο εύκολο αν χρησιμοποιήσεις διαφορετικό χαρακτήρα. Τα Bandages πάλι δε νομίζω ότι παίρνονται όλα με Meat Boy ή, αν παίρνονται, μερικά είναι υπερβολικά δύσκολα αν δεν αλλάξεις χαρακτήρα.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Nooto είπες ότι βγαίνουν όλοι οι κόσμοι με Meat Boy σωστά;Όχι τίποτ'άλλο αλλά δε μ'αρέσουν όσοι έχω ξεκλειδώσει.
      Nαι οτι ειπε ο Loggo πιο πανω, οι πρωτοι χαρακτηρες ουτε και εμενα μου αρεσαν παρα πολυ, ωστοσο απο ενα σημειο και μετα που παιρνεις τον Tim απο το Braid ή τον Spelunky το πραγμα αλλαζει. Υπαρχουν πιστες που ευνοουν τις δυναμεις τους σχεδιαστικα οπως επισης ειναι πιο ευκολο να παρεις καποια bandages (btw και εγω πιστευω οτι μερικα απο αυτα δεν μπορεις να τα παρεις με τον meat boy ή ειναι πολυ πιο δυσκολο).

      Παντως προσωπικα μου αρεσει πολυ ο τελευταιος χαρακτηρας, meat ninja, ειναι πιο γρηγορος απο τον meat boy χωρις να πατας το x και επιπλεον εχει teleport σε πειρπτωση που εισαι near death. Δυστυχως ή ευτυχως οι χρονοι που κανεις μαζι του - τα bandages που παιρνεις δεν μετρανε...

      Phantom θα ψαξω να βρω αν υπαρχει βιντεο που κανει demonstration τους χαρακτηρες της xbla εκδοσης, συνεχιζω παντως να λεω οτι η naija απο την pc version ειναι πολυ bad ass.

      Comment


      • Να προσθέσω κάτι στο θέμα της δυσκολίας που αναφέρθηκε. Το γεγονός ότι το παιχνίδι έχει πολύ βατό learning curve και δε σε τιμωρεί με αέναες επαναλήψεις τεράστιων πιστών και loading screens δεν σημαίνει πως παύει να είναι δύσκολο.
        Παίρνει τη δυσκολία retro τίτλων αλλά την περικλείει σε ένα πλαίσιο current gen χωρίς τα προβλήματα του παρελθόντος και χωρίς φτηνά κόλπα (βέβαια το Meat boy είναι γεμάτο φτηνούς θανάτους αλλά αυτό είναι και ο πυρήνας του gameplay του). Έτσι μειώνεται ο εκνευρισμός των παιχτών και αυξάνεται η όρεξή τους να τον τελειώσουν.
        Νομίζω το τι θα θεωρήσει κανείς δύσκολο είναι πολύ σχετικό εν τέλει. Ακόμα και το Super Mario να πάρεις αν βάλεις ως στόχο το high score μπορεί να γίνει απίστευτα δύσκολο. Πάντως το να τελειώσεις ολόκληρο κόσμο του Meat Boy χωρίς να πεθάνεις νομίζω πως είναι πολύ δύσκολο "αντικειμενικά".
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • To Forest το τελείωσα χωρίς να ψοφήσω Straier,υπάρχει και σχετικό achievement.Από κει και πέρα,για τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω.
          Carpe diem

          Comment


          • Ναι ο πρώτος κόσμος όντως βγαίνει, ακόμα και ο δεύτερος θα έλεγα. Μετά όμως μπαίνει το απαγορευτικό. Cotton Alley χωρίς death = lol.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Ο phantom μου εβαλε την ιδεα και εφταξα ενα βιντεακι με τους χαρακτηρες της xbla εκδοσης μιας και δεν βρηκα κατι στο youtube που να τους εχει ολους μαζεμενους. Ειναι απο καμερα οποτε η εικονα δεν ειναι τοσο καλη, ελπιζω να σας αρεσει.



              Εχω προσπαθησει να κανω ενα μικρο demonstration των δυναμεων καθε χαρακτηρα, στο τελος οπως θα δειτε suckαρω ασχημα με το super jump του pink knight . Btw εχω κανει μια πατατα και ανα σημεια ακουγονται τα πληκτρα απο το χειριστηριο .

              Θα το στειλω και στον Ground για το καναλι ;).

              Comment


              • H 5-18 είναι απάλευτη.Λίγο πριν την περάσω όλο ψοφάω.Κατά τ'άλλα πήρα έναν επίδεσμο ακόμα,3 Α+,3 πίστες ακόμα περασμένες,τελειώνω όπου να'ναι με τον 5ο Light World.
                Carpe diem

                Comment


                • Nooto η απίθανη μουσικούλα από το βίντεό σου από πού είναι?
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Nooto για άλλη μια φορά ωραίος. Και η επιλογή του κομματιού super.

                    Τίτε το κομμάτι είναι από το OST του Super Meat Boy( ναι είναι απίστευτα εμπνευσμένο soundtrack και να η retail μορφή είναι φόρος τιμής στο wish you were here, πόσο θεϊκό γμτ!!!)

                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Sorry αλλά την ζητάει την ποζεριά ο οργανισμός μου(μας )


                      Comment


                      • Είναι δικό σου το CD; Ποιος έχει υπογράψει; Εξηγήσου!

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Ότι βλέπεις είναι δικό μου

                          Το υπέγραψε ο Danny ο οποίος έχει γράψει το soundtrack,και το Στον Οδυσσέα δικό του είναι


                          Comment


                          • Ναι, εννοώ πώς κατάφερες να το πάρεις υπογεγραμμένο; Κέρδισες κάναν διαγωνισμό, τίποτα ξέρω 'γω;

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Ody πες όλη την ιστορία, γιατί είναι πραγματικά respectable το πώς σου εξηγήθηκαν τα παιδιά από την Team Meat.

                              ΥΓ: ΚΑΘΙΚΙ!
                              ΥΓ2: Έχω κι εγώ τόσο την κούτα, όσο και το OST, αλλά το "Στον Οδυσσέα" είναι το κάτι άλλο.
                              ΥΓ3: Burai μη βγάλεις κι εσύ το "secret" σου γιατί θα κατέβω Ελλάδα .

                              Edit:

                              Phantom, αν παραγγείλεις το OST, στο στέλνουν υπογεγραμμένο. Αν μάλιστα αγοράσεις την Ultra Rare από το Site τους, στη στέλνουν κι αυτή υπογεγραμμένη (αλλά είναι ακριβότερη). Τώρα το "Στον Οδυσσέα" έχει μία ιστορία που πραγματικά ανέβασε την Team Meat πολλά σκαλιά στα μάτια μου. Αξίζει να στηρίξεις τη δουλειά τους και με το παραπάνω επειδή σε σέβονται και ως καταναλωτή και ως fan, πράγμα σπάνιο πλέον.

                              Comment


                              • Δεν ξέρω αν ο Danny είναι μέσα στην Team Meat αλλά είναι και γαμώ του τύπους(όπως και όλο του το crew)

                                Είχα παραγγείλει το OST και επειδή είχαν ξεμείνει από signed copies και ο Danny θα έφευγε ταξίδι για λίγο μου είπαν αν θέλω να γίνει πιο personalized το OST. Εγώ άργησα να τους απαντήσω γιατί είχα κάτι προβλήματα με το mail μου τότε και όταν τους απάντησα είχαν ήδη στείλει το OST κανονικά.Οι ίδιοι επέμεναν να μου κάνουν ένα δώρο και εν τέλη μου ξαναστείλαν το OST με το "Στον Οδυσσέα" πάνω και κάποιες ζωγραφιές(κάτω δεξία αν έχουν κανει μια μικρή καρικατούρα). Όχι μόνο φέρθηκαν άψογα σε εμένα σαν καταναλωτή αλλά και σαν fan και αυτό το εκτίμησα πάρα πολύ,άξιζε με το παραπάνω τα λεφτά που έδωσα.


                                Comment

                                Working...
                                X