Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Denjin Arcade - SBO qualifiers 6/6/2009 Grand Finals set 3- ComboFiend (VI) / Valle (RY) vs Edma (AK) / Sextaro (RU)


    Πολυ ομορφα matches στα τελικα που εγιναν στην California σαν qualifiers για το Super Battle Opera, aka το ιαπωνικο annual championship του ειδους.
    Γνωστα ονοματα ολοι τους αφου εχουν κολλησει μπολικα ενσημα σε διαφορα Capcom games και πολλες ωραιες ιδεες που αξιζει να υιοθετησει κανεις.
    A-class stuff, τουλαχιστον ως εκει που μπορουν να φτασουν οι μη Ιαπωνες.

    Ed Ma (Akuma) & Sextaro aka Ken I (Rufus) VS Alex Valle (Ryu) & Combofiend (C. Viper) just fyi.

    Comment


    • Sorry για το O/T αλλά δν ήθελα να την κάνω Post στο άλλο θέμα γτ δν ξέρω πόσοι θα το έβλεπαν


      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • Παιδιά μόλις έβαλα gold αλλά χρει'αστηκε να αλλάξω xbox live id επειδή είχα ένα προβληματάκι με το account μου.Το νεο μου account είναι DeusGR.Όποτε θέλετε είμαι μέσα για street fighter.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • 6 ώρες SFIV χθες με φίλο. Απίστευτη πώρωση, απίστευτο session! 6:00 το πρωί τελειώσαμε! Xeno συγγνώμη που δεν κάτσαμε να παίξουμε μαζί σου, αλλά όπως καταλαβαίνεις ΕΙΧΑΜΕ ΑΦΗΝΙΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ, ΒΓΑΖΑΜΕ ΑΦΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!!!! ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ!!! Παίζαμε εναλλάξ G2 Championship και Ranked match!
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Αρχιζω να πιστευω πως η ουσια του παιχνιδιου κρυβεται στο ποιος παιζει τον καλυτερο flowchart Ken...

            Comment


            • You' ve got that... wrong my friend!!
              You 're a familiar dawg Xeno! Πάνω κάτω ξέρω πως παίζεις, άσχετα αν σε κερδίζω ή χανω!
              Πάιζοντας στο live δεν ξέρεις τι έχεις απέναντί σου και εκεί είναι το ζουμί! Έιναι Ken Scrub; Τι κάνει στο wake up; Η στρατηγική που θα εφαρμόσεις δεν ξέρεις αν θα πιάσει!
              Σίγουρα έχω φθάσει σε αυτό που το επίπεδο που είμαι παίζοντας με μεγαθήρια όπως εσύ και άτομα από το greekdojo, τώρα απλά θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Καλα τα λες και εχει τη χαρη του κι αυτο στα σιγουρα, αλλα προσωπικα το χω εγκαταλειψει το αθλημα επειδη αφενος το search κραταει πολυ και αφετερου η αναζητηση μιας σχετικα lagless εμπειριας ειναι μια μικρη οδυσσεια.
                Ακομα κι ετσι οπως παιζουμε καλα καλα, πιστευω πως χανονται πολλα πραγματα, αφου δε μπορουμε να εφαρμοσουμε καποιες λεπτομερειες που καποτε θελω να εχω την ευκαιρια να δοκιμασω.. Ατιμες εξεταστικες, μου λειπουν ηδη τα local σκηνικα .

                Comment


                • Εγώ για να παίζω online βάζω στο On το request και βρίσκω πάρα πολύ συχνά παίχτες και κατά 90% με καλό stability.

                  Έχω ένα άλλο πρόβλημα όμως, παρόλο που με αυτόν τον τρόπο εγώ είμαι ο host στα lobbies, δε μου βγάζει ποτέ επιλογή να γυρίσω στο lobby, παρά μόνο να επιστρέψω είτε στο main menu είτε στο arcade. Dunno why...

                  Comment


                  • Xwris plaka twra, epeidh afta ta peri "lagless" den ta trww, den yparxei anekto lag sta fighting kai eidika sto SF.
                    Den apoktate kakies synitheies sto online? Den allazei to timing sas? den xanetai?
                    Egw to tremw to online mono kai mono giafton ton logo, eseis pws mporeite kai paizete?
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Εδώ παίζουμε με 360 pad! Είμαστε σκυλιά (dawgs).
                      Πέρα από την πλάκα λέω δε βαριεσαι... Το μόνο που χάνω αρκετές φορές στο live λόγω lag είναι links από κάτω μικρή μπουνιά σε κάτω μεσαία, όχι ότι στο local δεν το χάνω βέβαια. Τώρα αν παίζω συνεχώς live και πάω απότομα στο local σίγουρα βλέπω μια κάποια μικρή διαφορά αλλά προσαρμόζομαι σχετικά γρήγορα. Μεγάλη διαφορά είχα προσέξει στο 3rd Strike όπου είχα λιώσει στο ggpo με wireless σύνδεση και μετά πήγα local και έχανα τα πάντα Εκεί μου πήρε παραπάνω χρόνο να προσαρμοστώ!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Οταν παιζω με ατομα απο Ελλαδα βγαζω και τα links μου και τα ολα μου.
                        Δεν ξερω αν απλα προσαρμοζομαι στο ελαχιστο lag που υπαρχει αν και επι της ουσιας δεν το λεω ορατο, ουτε αισθητο, αλλα οπως και να χει βγαζω τα ιδια combos και στο training και στο online, οποτε δεν παραπονιεμαι γενικα..

                        Comment


                        • Παιξαμε χθες και με Deus, 2nd session μολις αν και τωρα θα μαστε πιο ανετοι αφου λυθηκε το θεμα του port forwarding.

                          Καποια συντομα σχολια:
                          - Τα αλματα θελουν προσοχη με την Chun Li γιατι εχει πολυ μεγαλο jump arc και ο αντιπαλος εχει χρονο να αντιδρασει. Τουλαχιστον μην πηδας καταπανω τους, δηλαδη να αποφευγεις το range των anti-airs τους, πχ shoryuken. Καλο ειναι να πηδας και να προσγειωνεσαι σε αποσταση ασφαλειας ή να κανεις αποπειρα crossup και να βαρεσεις με το lk οταν εισαι στον αερα.

                          - Γενικα η Chun εχει πολους τροπους να αποφυγει τα αλματα και να κλεισει αποστασεις. Πετας lp kikoken και τρεχεις απο πισω, κανεις dash forward, focus dash forward, hasan shu απο mid range το οποιο περναει και πανω απ ολα τα projectiles.. μπολικες επιλογες.

                          - Βλεπω εμαθες να βγαζεις αρκετα σταθερα combos που τελειωνουν σε ex legs. Να θυμασαι πως μετα απο ex legs στη γωνια εχεις ultra ή ex sbk και οπουδηποτε αλλου εχεις δευτερα ex legs.

                          - Throw more, hasan shu more, οσο πιεζεις ο αντιπαλος περιμενει σκυφτος κανοντας αμυνα οποτε και τα 2 ειναι πολυ καλες λυσεις.

                          - Πιεζε απο mid range με mp, φοβερο poke. Οταν εισαι λιγο πιο κοντα το cr. mk ειναι καλη επιλογη και απο πιο μακρια υπαρχει το cr. mp. Το να βαρας απο max range ειναι πολυ σημαντικο. Απο κοντα τα cr. lp, ή cr. lk combos κανουν ολη τη δουλεια. Τελειωνουν σε ex legs αμφοτερα, ενω το cr. lp κανει combo με το standing hp.
                          Το standing hk επισης εχει ενδιαφερον και το χρησιμοποιω αρκετα οταν ελπιζω πως ο αντιπαλος θα παει να κανει αλμα.

                          Αυτα για την ωρα, τα αλλα τα μαθαινει κανεις στην πραξη. Keep it up, ελπιζω να ξαναπαιξουμε μεσοβδοβαδα.

                          Comment


                          • Extra graphic filters για το PC, ενδιαφέρον!


                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Άλλο ένα session Street Fighter IV Championship τελείωσε, παίζω μαζί με ένα φίλο, η συγκίνηση και η ένταση είναι απερίγραπτη. Δεν μπορώ να περιγράψω τις καταστάσεις, θα σας τα πω από κοντά αν είναι. Γενικά μη φανταστείτε τίποτα περίεργο, απλά SF ματσάκια, μερικά όμως ήταν φωτιά!! Χρήστο μόλις βάλεις με το καλό live γράψου και στο forum να τα λέμε και από δω!!

                              Αυτά, τίποτ' άλλο.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Ryu, πήγα χθες G2 Πραγματικά το επίπεδο είναι διαφορετικό .. Κέρδισα 2-3 τουρνουά, αλλά έκανα και 5-6 ήττες .. 15000 GP για την G1 είναι υπερβολικά πολλά όμως .. Και είναι κρίμα γιατί εκεί θα πρέπει να γίνεται χαμός ..



                                Comment

                                Working...
                                X