Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νταξει το StreetWise και εγω το επαιξα και γουσταρα
    αλλα αυτο δεν λεει κατι για την ποιοτητα του .

    Εγω θελω sequel με γραφικα SF4 που να σπερνει και να θυμιζει τα παλια
    τωρα το κατα ποσο καλο μπορει να βγει ενα 3d Beat 'em up στις μερες ειναι αλλο θεμα
    Το God Hand παντως ηταν μαματο(ψιλοασχετο αυτο αλλα τεσπα)

    Υ.Γ.το αναλογο thread ποιο ειναι ; αυτο στο retro

    edit:Συνεντευξη του Daigo
    Daigo Umehara: The King of Fighters
    "Right now, there's nobody younger than me that I feel threatened by. I haven't met anyone that I felt possesses the sk…

    Comment


    • "Αν ανασταίνατε ένα franchise ποιό θα ήταν" στο General Discussion.

      Γράψε για το Final Fight, εγώ θα γράψω για το God Hand!

      Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
      Το God Hand παντως ηταν μαματο(ψιλοασχετο αυτο αλλα τεσπα)
      Καθόλου άσχετο!! Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια και μοναδικό σε αυτή τη γενιά! Πολύ, μα πολύ τεχνικό! Με τις άπειρες κινήσεις του, με τις αποφυγές του, με τις super του, με τα όλα του! (μάπα σενάριο αλλά ας μείνει μεταξύ μας αυτό)!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Περα απο τους 3 χαρακτηρες που επιβεβαιωθηκαν, σιγουρη ειναι και η Ibuki του SF3 αφου της "ξεφυγε" της Capcom μια εικονα κατα την οποια ο Guy κανει focus absorb (τωρα που το ξαναβλεπω ισως να πεταει κι αυτος ενα projectile) ενα kunai και ποτε κανενας αλλος χαρακτηρας δεν ειχε κατι τετοιο σαν projectile.
        Προφανως ολα τα αρχικα rumors θα βγουν αληθινα (Ibuki/Dudley/Makoto) και απλα μενει να δουμε αν θα μπει και κανας Rolento και ο 2ος νεος χαρακτηρας που λεγαν που και αυτος κατ' εμε ειναι σιγουρος λιγο πολυ.

        Να και η εικονα που ανεφερα:

        Comment


        • Γράψε για το Final Fight, εγώ θα γράψω για το God Hand!
          Καποια στιγμη θα το κανω αλλα δεν παιζει να γραψω μονο για ενα Franchise

          Καθόλου άσχετο!! Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια και μοναδικό σε αυτή τη γενιά! Πολύ, μα πολύ τεχνικό! Με τις άπειρες κινήσεις του, με τις αποφυγές του, με τις super του, με τα όλα του! (μάπα σενάριο αλλά ας μείνει μεταξύ μας αυτό)!
          Το God Hand ηταν πραγματικα καλο αλλα πηγε απατο οπως και τα υπολοιπα της clover
          και το σεναριο ρε ειχε την φαση του ηταν χιουμοριστικο οπως επρεπε .

          Comment


          • Vasika ok evalan xarakthres apo turbo evalan apo Alpha, twra eirthe h seira tou 3 logika...
            An kai tha goustara Rolento.
            Power to Maximum... Sugar to zero !!!
            sigpic

            Comment


            • Παίξαμε τις προάλλες μερικά ματσάκια με NiCk. Το SF παραμένει σταθερή αξία για σένα από ότι βλέπω, είναι και ο λόγος που πήρες xbox 360 αν δεν κάνω λάθος (Αλήθεια πώς κι έτσι; Εγώ π.χ. ήμουν fan(boy) από παλιά, οπότε αναγκάστηκα να το κάνω ). Βλέπω επίσης έχεις κάνει και όλα τα achievements!!! Ruler of All!:resp:!!

              Αυτό που πρέπει να εφαρμόσεις με Ken είναι: Όταν επιτίθεσαι από τον αέρα και ο άλλος κάνει focus, εσύ ΑΜΕΣΩΣ μετά πρέπει να κάνεις HP Shoryuken. Τον νικάς χαλαρά και κάνεις τρελό damage! Στο live το έχουν πάρει χαμπάρι μερικοί και με διαλύουν με 1-2 τέτοια.

              Το μόνο που μπορεί να κάνει ο άλλος είναι αμέσως μετά το absorb της εναέριας επίθεσής σου, να πατήσει <--, <-- ώστε να αποφύγει το SHO. Εγώ το έκανα με Fei και με πετύχενε το καταραμένο, ίσως πρέπει να πατάω <--, <-- πιο γρήγορα!
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Ε ναι online είναι τελείως μούφα, είχαμε πράσινες μπάρες κι είχε lag. O Bison μ'αρέσει κι εμένα πολύ, αλλά αυτές οι μικρές κλωτσίτσες του είναι γ@&**ι να τις συνδέσεις, online ειδικά δε βγαίνουν με τίποτα. Η Chun είναι μεγάλη τσατσίνα . Έχω παίξει και μ' έναν gioutso κι αυτός κυριολεκτικά μ'αφήνει σέκο

                Ξέρεις τι θέλω να σε ρωτήσω? Είχα διαβάσει ότι το SF4 έχει μηχανισμό που αν βαρέσεις π.χ 3 συνεχόμενες μπουνίτσες και τις κάνεις chain αντί για link, τότε δεν σ'αφήνει να κάνεις cancel σε special απ' την τελευταια lp/lk. Με τον Balrog ισχύει αυτο? Γιατί c.lp c.lp c.lk xx headbut είναι γελοίο και αυτά δεν είναι links με τίποτα. Γενικά ο Boxer είναι πολύ ευκολότερος συγκριτικά με άλλους και κυρίως γι' αυτόν τον λόγο.

                Όχι ποια Αλεξανδρούπολη, Πειραιά->Κερατσίνι μένω. Θα 'ρθω αμπελόκηπους μαζί μ'εναν φίλο μου κάνα απόγευμα, όταν ξεμπερδέψω και με τις εξετάσεις, αλλά κυρίως για Tekken 6 γιατί η Asuka έχει πάντα προτεραιότητα. BlazBlue παίζω, αλλά είναι πολύ γρήγορο για το μυαλό μου
                ας μεταφερουμε την συζητηση εδω, μιας και ειμασταν σε λαθος topic πριν

                κοιτα γενικα ο boxer εχει γρηγορα c.lk και c.lp ειναι στα 3frames start up, οποτε θεωρειτε εξαιρετικα γρηγορος και επικινδυνος απο κοντα, βοηθαει παρα πολυ το γεγονος οτι μπορει να τα κανει και mash
                σε αυτο που με ρωτησες οχι δεν ισχυει κατι τετοιο, απλα οσο περισσοτερα hits κανεις πριν να cancelareis ενα special μικραινει και το frame window για να βαλεις το input του special, με αποτελεσμα να γινεται δυσκολοτερο να το βγαλεις, (αυτο ισχυει ΜΟΝΟ στα inputs ιδιας δυναμικοτητας οπως lp,lκ )
                γενικα αν κατεβεις απο academy ο zaelock που παιζει boxer μπορει να σου πει απειρα πραγματα
                παιζεις και tekken? καλη φαση εχω αρχισει και εγω tekken 6, το νεο bounce system στα junngles μου αρεσει ιδιαιτερα.
                το blazblue ειναι αλλη φαση τελειως, προκειται για ενα απο τα ποιο απαιτητικα fighting games μιας και υποτιθεται οτι ειναι ο συνεχιστης του gg σε μια ποιο ανθρωπινη εκδοση (ευτυχως γιατι το gg ητανε απανθρωπα δυσκολο)

                Comment


                • Ωπ, βλέπω ο φίλος μας έχει αρκετές γνώσεις πάνω στα fighting games! Respect!

                  Εγώ greekdojo academy συνήθως πηγαίνω μία φορά την εβδομάδα (μία από τις μέρες Παρασκευή, Σαββάτο, Κυριακή).
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • @Vaynard

                    Nα, μπάνισε τι λέει εδώ: http://www.eventhubs.com/news/2010/feb/15/ssf4-devs-talk-about-character-tweaks-show-vipers-new-alt/

                    Kοίτα την έκτη ερώτηση. Αν κάνεις chain τις lp, lk δεν βγαίνει cancel μετά με τίποτα. Δοκίμασε να κάνεις 3 c.lp xx σε hadouken. Θα μπορέσεις να κάνεις cancel σε hadouken μόνο αν οι c.lp ειναι links. O boxer απ' ό,τι βλεπω είναι εξαίρεση, ακόμα και με chains βγάζει cancels.

                    Άλλη περίπτωση είναι ναι μεν να κανεις chains τις c.lp, αλλά στο τέλος να κάνεις link την special. Αυτό συμβαίνει συνήθως με τα srk, που βγαίνουν σε 3 frames και η c.lp σε αφήνει σε +5/6 σε χτυπημα.

                    Καλά μπορεί να λέω και μ@ίες τώρα, αλλά κάνε μια καλή και πες κι εσύ. Γιατί αν ισχύει αυτό, ο Boxer έχει με διαφορά τα πιο ευκολα hit confirms

                    Comment


                    • Βιντεάκι με τους 9 νέους παίκτες που θα είναι στο SSFIV! Αναμένεται και ένας 10ος (πετάει και μια ατάκα στο τέλος).

                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Παμε ρε αρρωστια, αυτα ειναι, μαζι με την αδεια μου ηρθε και με τελειο timing η ειδηση που ολοι (ολοι=both of us - reggie style) περιμεναμε.
                        Η Ιbuki φαινεται εκ πρωτης πιο εντυπωσιακη απ' ολους, ενω η Makoto πριν καλα καλα τη δω με εβαζε και σκεψεις, αλλα και τωρα που την ειδα δε μπορω να πω πως αλλαξαν πολλα.
                        Διατηρω τις επιφυλαξεις μου μεχρι να δω κατι πιο απτο.

                        Μετα απο 3 μηνες απραξιας θα παιζα για τη φαση αν ψηνεται κανεις μιας και θα χω λιγο χρονο αυτες τις μερες για κανα σκηνικο απο κοντα.
                        Kατι μου λεει πως και στο SSF4 παντως θα συνεχισω να ασχολουμαι με το γυναικειο cast κυριως, γιατι περα απο την Chun σιγουρα θα δω τι λεει η Makoto, αλλα και η Ibuki με την οποια δεν ασχοληθηκα ποτε στο SF3.
                        Χωρις parry βεβαια και abare-tosanami κατι θα λειπει, αλλα οκ τι να κανουμε.. Ας του δωσουμε μια ευκαιρια και βλεπουμε.

                        Κατα τ' αλλα ας παω για την ωρα να δω τι γινεται στο υπολοιπο forum γιατι κατι μου λεει πως εχω χασει επεισοδια .

                        Comment


                        • Για όσους θέλουν να χαζέψουν το cast.

                          ゲームというエンターテインメントを通じて「遊文化」をクリエイトする株式会社カプコンのウェブサイト。ゲーム情報サイトをはじめ企業情報サイト、ネットショッピング、ファンサイトなど、さまざまなサービスについても紹介しています。


                          Η μαλακία είναι ότι (τουλάχιστον στο δικό μου browser) την πρώτη φορά δείχνει την ultra κάθε χαρακτήρα σχεδόν frame προς frame και για να τη χαρείς πρέπει να περιμένεις να κάνεις replay.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • gods garden...

                            το ποιο ανταγωνιστικο τουρνουα στο πλανητη επιστρεφει...

                            οι τοπ παιχτες της ιαπωνιας ξανα μαζι

                            τρελα ονοματα, κριμα που λειπει ο συναδελφος nemo

                            6 μαρτιου με streaming!! stay tuned!!

                            Comment


                            • Ο νέος και τελευταίος χαρακτήρας του SSFIV αποκαλυφθηκε! Enjoy Hakan! ! ! ! !
                              Τα σχόλια δικά σας!!!

                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Aftos einai apo to Street fighter ex plus alpha e?
                                Poly gelio oi photos sou
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X