Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ευχαριστώ !

    Δεν είναι ο ίδιος αλλά ο σχεδιασμός του απ' ότι φαίνεται είναι εμπνευσμένος από αυτόν!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Μηπως να κανουμε ενα νεο κολαζ σαν forum με τετοιες φασεις ή αντιστοιχες;
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Ναι. Εγώ είμαι έτοιμος!
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Egw tha apexw pantws apo afth thn cultila
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ryu_gr View Post
              Ναι. Εγώ είμαι έτοιμος!
              Το κεφάλι σου κοιτάει προς λάθος κατεύθυνση

              Comment


              • Έλα μωρέ, ένα φλιπ κάνει .

                Comment


                • SSFIV preview
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Αφου δε λεει κανεις τιποτα ας πω εγω 2 σκορπιες σκεψεις τωρα που χω λιγη ορεξη.

                    Το παιχνιδι βγαινει σε 12 μερες και αλλαγες στα gameplay mechanisms δεν υπαρχουν, παρα μονο στο balance, το roster και το online.
                    10 νεοι παικτες ειναι σιγουρα πολλοι και φαινονται αρκετα δουλεμενοι, ενω αρκετοι απο αυτους μου εχουν τραβηξει και το ενδιφερον να τους δοκιμασω.
                    Ιδιως οι 6 απο SF Alpha και SF3 φαινονται παρα πολυ προσεγμενοι.

                    Θα χασω ολη τη φαση τωρα που θα βγει το παιχνιδι και θα γινει ενας μικροχαμος στους κυκλους των πιο φανατικων, αλλα πιστευω πως online θα δουμε πολυ καλυτερα σκηνικα κυριως χαρη στην προσθηκη των lobbies 8 ατομων, με spectators κτλ, a la SF2HDR.

                    H Capcom εχει αφησει να εννοηθει πως δε θα βγει κι αλλο sequel στο μελλον, αλλα εχουν προβλεψει ετσι ωστε αν ποτε θελησουν να βγαλουν ενα patch να μπορεσουν με αυτο τον τροπο να προσθεσουν καναν χαρακτηρα (εχουν πεσει διαφορες σποντες κατα καιρους για Hugo, Rolento, R. Mika) ή να αλλαξουν αλλες λεπτομερειες.

                    Τα πρωτα reviews πιο κατω απο το 9 δεν εχουν πεσει, πραγμα λογικο αφου το παιχνιδι παταει σε μια συνταγη που επιασε και τη βελτιωνει εστω και σε λιγους τομεις.

                    Ο Ryu_gr μας αφησε για να παει στην Πυλο (ντροπη ), αλλα ελπιζω οταν απολυθω να μπορω να πετυχω εστω και λιγα ατομα για να πεφτει λιγο γελιο στα lobbies.

                    Comment


                    • Ωπ, τώρα το είδα αυτό!

                      Ναι όντως το gameplay είναι το ίδιο, όλοι ξέρουμε πως το έγκλημα ήταν προμελετημένο (θα βγάλουμε το vanilla και μετά το super, ενώ θα χρεώσουμε και τα κοστούμια για να βγάλουμε περισσότερο χρήμα, αφού μας τα σκάνε, δεν φταίμε εμείς, τυπάκια σαν το Ryu_gr που μας κριτικάρουν όλο λόγια είναι, πρώτος θα πάει να το πάρει).

                      Πολύυυ μετράει το lobby ανάμεσα στους φίλους. Επίοσης θα δοκιμάσω πολλούς από τους νέους χαρακτήρες. Xeno όπως κατάλαβες και στο SFIV το μονοπώλειο του Ryu έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Σε αυτό έπαιξες ρόλο και εσύ που σε έβλεπα να παίζεις σχετικά καλά με όλους του χαρακτήρες και σε θαύμαζα. Τ' ακούς, μ' έκανες άνθρωπο .
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Χαχα, για φαντασου το ακουσαμε κι αυτο. Εκει που περιμενα να με παρεις στο κυνηγι επειδη σε ειχα πρηξει με τα δικα μου, τελικα το ολο θεμα γυρισε τουμπα.
                        Εγω οπως ξερεις ειμαι του λιγο απ ολα, πραγμα που μπορει να μην ειναι καλο, αλλα μονο ετσι μπορω να περασω περισσοτερη ωρα solo, αφου το μονο που με ευχαριστει οταν δεν παιζω με αλλους ειναι να ψαχνομαι στο training.

                        Οπως εμαθα εστειλες καποια ατομα αδιαβαστα με τον Fei-Long σου, οποτε εχει και το γελιο του υποθετω το surprise factor.
                        Στο 4 οι επιλογες αυξανονται δραματικα. Εννοειται πως πρωτη προτεραιοτητα για μενα ειναι το SF3 cast συσωμο. Βλεπω vids και τρελαινομαι στην ιδεα πως θα παιξω αυτο το παιχνιδι σε 2-3 μηνες, αλλα οκ τι να κανουμε, ως τοτε προβλεπω theory fighting.

                        Ηδη εχω δει ο,τι μπορουσα περι Makoto, αλλα εχω ακομα τις αμφιβολιες μου για το ποσο καλη θα ειναι στο 4.
                        Η Ibuki και η Juri ειναι απιστευτα θεαματικες παντως... Γενικα σχεδον ολο το γυναικειο cast ειναι πολυ μπροστα, μακαρι να βρω κοσμο να παιζουμε online οταν θα μπορω κι εγω, λογικα θα εχουμε πολλα πραγματα να μελετησουμε.

                        Οσο για local σκηνικα μακαρι να κατσει η ευκαιρια να τα ξαναδουμε κι αυτα.
                        Κακα τα ψεματα ολο το community ειναι στην Αθηνα, οποτε ελπιζουμε να σε ξαναδουμε με την 1η ευκαιρια .

                        Comment


                        • Δυστυχώς οι πιθανότητες δεν μας ευνοούν για μια συνάντηση στον προσεχή καιρό.

                          Ας ανεβάσουμε λίγο τη SSFIV ατμόσφαιρα!
                          Το τελευταίο trailer είναι το παρακάτω και ως γνωστόν, the answer lies... in the heart of battle!:

                          Θέλω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σχόλιο για την είκονα που βλέπετε πριν πατήσετε play


                          Makoto - Fei Long, επίσημο rival match! Παίρνει άλλη χάρη αυτη η μάχη



                          Poor Fei Long...all he wants to do is walk around shirtless looking like a bad ass and people keep calling him out
                          Πόσο μπροστά είναι ρε γαμώτο κάποια σχόλια!!


                          Πάμε και το WTF-LOL combo:



                          If i beat you in a match, will you introduce me to some cool boys??
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Όποιος το θέλει σε καλή τιμή μπορεί να το παραγγείλει από το gameexplorers (210-6424092).
                            Μέσα σε μια μέρα μου ήρθε! Μπορείτε να πάτε και εκεί βέβαια!
                            Απλά λέτε ότι είστε από το greekdojo. Για του λόγου το αληθές: http://www.greekdojo.gr/street-fight...-964959965-gd/

                            Αρχικά το είχα παραγγείλει από πλαίσιο αλλά στο e-mail επιβεβαίωσης δεν συμπεριέλαβαν 10ε μεταφορικά! Και το έμαθα μετά! Ε, σιγά μωρέ, 10 ευρουλάκια είναι, δεν θα πει όχι.
                            ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Μετά από μια "όμορφη" εμπειρία με την προπαραγγελία μου από το πλαίσιο το παρήγγειλα από το thehut για ps3 με δώρο μπλουζάκι Μπλάνκα
                              Έπιασα πάλι το vanilla και δοκίμασα Chun Li σε training. Kάποια βασικά combos και ξεκίνησα δειλά δειλά τα trials της. Το official guide είναι τελικά μόνο για ποζεριά και παραπέμπει σε εποχές που δεν υπήρχε το net, μιας και πέρα από typos έχει πληροφορίες για πολύ πολύ βασικό επίπεδο παιξίματος.

                              Άντε να έρθει το Super να δω τον Dudley!!!
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Tελευταιος θα το παιξω ετσι οπως παμε. I hate you all .
                                Κωστα πώς και PS3 αυτη τη φορα;

                                Γιωργο βρες μου κανα σχετικο link με τις πρωτες σκεψεις πανω σε tiers κτλ, ετσι να χω μια ιδεα του τι να αναμενουμε.

                                Comment

                                Working...
                                X