Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bug...ναι κατα καποιο τροπο εκμεταλλευεσαι το input system για να το ξεγελασεις, απο την αλλη εφοσον πρεπει να το δουλεψεις για να το βγαζεις συνεχεια για να σε βοηθησει στο timing των combo ειναι καλοδεχουμενο, με την ιδια λογικη και το double tapping δεν θα επρεπε να λειτουργει στα υπολοιπα fightings, ας μην ξεχναμε τεχνικες οπως το roll cancel που στην ουσια ειναι bug εδωσε νεα πνοη στο cvs2 (δεν ειναι συγκρισημες τεχνικες αλλα μιας και μιλαμε για buggies που βοηθανε ειτε το input system ειτε τo βαθος του gameplay)

    Comment


    • Originally posted by Vaynard View Post

      κατσε να κατευει μια βολτιτσα αθηνα και θα του μεινει αξεχαστη

      Γνωριζω την θεση μου ηδη οπως και οταν ανεβηκα πανω και επαιζα handicapped στην ουσια μπορουσα να δω τι γινεται απο τους αλλους γυρω μου.
      Οπως σου εχω πει εχεις υπερεκτιμησει κατα πολυ μερικα ατομα απο εκει και δεν ειναι τοσο καλοι οσο νομιζεις-νομιζετε αθηνα,ειναι καλοι αλλα οκ μην τρελαθουμε κιολας.

      Σε ranbats παντως δεν αναδεικνυεται καποιο αξιοσημειωτο skill(οσο εχω δει) εκτος απο 2 ατομα που παιζουν solid,κατα τα αλλα η randomια παει και ερχεται λες και ειναι online.Με την ευχερεια σε ατομα που εχετε πανω διαθεσιμα θα επρεπε να ειστε σε πολυ παραπανω επιπεδο απο την hypαρισμενη παιδικη χαρα.

      Και σε κατι που ειδα για ταλεντο,αυτο ειναι @@ ταλεντο.Αυτο ουτε τα βασικα δεν ειναι,ιδιως το reaction time ειναι σαν την ελλαδα οταν παιζει μπαλα,τοσο αργο
      Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

      Comment


      • πλακιτσα εκανα ρε αγορι καταρχην νομιζω σου εχω πει αρκετες φορες οτι παιζεις πολυ καλα

        το ξερω οτι παιζεις μονο xbox,επισης δεν νομιζω οτι εχω υπερεκτιμησει κανεναν ξερω πολυ καλα τις δυνατοτητες ολων οσων βλεπω να παιζουνε γιατι τους βλεπω εβδομαδιαιως, δεν ξερω που το εβγαλες αυτο το συμπερασμα τις υπερεκτημισης εκτος και αν ειπε κανενας οτι η ελλαδα παιζει σαν τους ιαπωνες ssf4 και γι αυτο τον λογο θεωρω υπερβολικη την κριτικη σου για τα τουρνουα που παντα παιζει και ο ψυχολογικος παραγοντας ρολο, ειδικα οταν μιλαμε για ενα format best of 2, εκτος και αν νομιζεις οτι παιζουνε robots

        εγω αν κατευεις δεν εχω προβλημα (και πιστευω και αλλοι) για την ακριβεια θα χαρω να σε παιξω ακομα και μονο xbox, να μου το πεις ομως μια-δυο βδομαδες πριν

        εν παση περιπτωση η κουβεντα μπορει να συνεχιστει σε pm, msn δεν ενδιαφερει το thread

        Comment


        • Originally posted by Vaynard View Post
          πλακιτσα εκανα ρε αγορι καταρχην νομιζω σου εχω πει αρκετες φορες οτι παιζεις πολυ καλα

          το ξερω οτι παιζεις μονο xbox,επισης δεν νομιζω οτι εχω υπερεκτιμησει κανεναν ξερω πολυ καλα τις δυνατοτητες ολων οσων βλεπω να παιζουνε γιατι τους βλεπω εβδομαδιαιως, δεν ξερω που το εβγαλες αυτο το συμπερασμα τις υπερεκτημισης εκτος και αν ειπε κανενας οτι η ελλαδα παιζει σαν τους ιαπωνες ssf4 και γι αυτο τον λογο θεωρω υπερβολικη την κριτικη σου για τα τουρνουα που παντα παιζει και ο ψυχολογικος παραγοντας ρολο, ειδικα οταν μιλαμε για ενα format best of 2, εκτος και αν νομιζεις οτι παιζουνε robots

          εγω αν κατευεις δεν εχω προβλημα (και πιστευω και αλλοι) για την ακριβεια θα χαρω να σε παιξω ακομα και μονο xbox, να μου το πεις ομως μια-δυο βδομαδες πριν

          εν παση περιπτωση η κουβεντα μπορει να συνεχιστει σε pm, msn δεν ενδιαφερει το thread
          Μα δεν το ειπα και καλα πως ειμαι προσβεβλημενος ουτε κακοπροαιρετα το ειπα βαση αυτου που εχω δει stream ρεαλιστικα,οπως ειπες και εσυ χωρις υπερβολες.
          Ξερεις πως την ιδια γνωμη εχω και για μενα.Οπως σου εχω ξαναπει το επιπεδο το θεωρω χαμηλο εδω(βαζω τον εαυτο μου μεσα πρωτα απο ολους.)

          Επισης σου ειχα πει πως και με κομπλε συνθηκες να επαιζα παλι απο καποια παιδια εκει θα εχανα αλλα οχι τοσο ανετα δλδ οχι drop combos κ.α. για οταν ειχα ερθει.

          Σχετικα με υπερεκτιμηση θα σου πω msn
          Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

          Comment


          • η kayopolice με την c.viper της σε salty στιγμες απειρου γελιου σε εκπομπη του nico nico






            best salty face incoming @ 7:05

            Comment


            • Μετά το Zangitroll έρχεται ο καλύτερος Ken Scrub Ever! Enjoy!

              Τρελό γέλιο και πάλι, το edit με τη μουσική!

              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • αυτο το διημερο γινεται το canada cup, που βαση ονοματων εξελλισεται απο τα μεγαλυτερα τουρνουα που εχουν γινει ποτε στο sf4 με τοπ gamers απο ολο τoν κοσμο, καταρχην εξελλισεται ενα Ε Π Ι Κ Ο 5vs5 απλα οσοι γνωριζετε κοιταξτε τα ονοματα εδω http://sherryjenix.com/2011/11/02/ca...ibition-teams/

                εγινε ο πρωτος γυρος χθες και στο single tournament αλλα και στο 5vs5

                οι εκπροσωποι της ευρωπης που εστειλε 2 ομαδες κατατροπωθηκαν και οι δυο στο πρωτο γυρο , και ειδικα η πολυ ισχυρη πρωτη ομαδα με ονοματα οπως ryan hart, skatan , loofy,χασανε απο εναν random καναδο με vega που τους εκανε OCV παρα εναν σαστισμενοι και σοκαρισμενοι μετα τα matches salty μεχρι εκει που δεν παει ουτε τα χερια δεν δινανε οι badmannerαδες

                οι 4 ομαδες που εχουνε μεινει ειναι και οι δυο ομαδες της ιαπωνιας , του καναδα και η USA

                στα single πηγαινουνε πολυ καλυτερα οι ευρωπαιοι μεχρι στιγμης που γενικα διακρινω πολυ gossia και δηθενια απο τους μισους και δεν μου αρεσει καθολου , περιμενουμε σημερα με αγωνια τους τελικους, τα λεφτα μου στο Kazunoko da best Yun in the world, που μεχρι στιγμης κανει απλα περιπατο οσες φορες τον εχει δειξει

                edit: περισσοτερα οπως και link για το stream εδω
                Canada Cup 2011 took place this weekend in Calgary, Alberta, Canada. Many top players from other countries were in attendance to play Super Street Fighter 4 Arcade Edition, Marvel vs. Capcom 3 and other fighting games. A big part of ...

                Comment


                • ctrl+f "8.95"
                  No results... Booo .

                  Σοβαροτερα σχολια μετα τη σημερινη μερα που θα χει μπολικο θεαμα σιγουρα.

                  Comment


                  • xeno τα ειδες? επιγραμματικα ο wolfkrone σκορπισε τους τοπ ιαπωνες πλην του kazunoko ,δυο φορες μαλιστα μια στα singles και μια στο 5 on 5....για να ερθει στο τελος ο kindevu να του παρει την μπουκια απο το στομα στα grand finals του 5on5 σε mirror match LOL, ο συναδερφος bison neurosis σκορπισε ευρωπαιους και κορεατες στο 5on5 με OCV ,ο kazunoko αηττητος με εναν all out attack on your face θρασσυ και ξενδιαντροπο Yun σαρωσε τα παντα εδειξε το 100% του χαραχτηρα :resp:, ο leslie επισης ητανε μια ευχαριστη εκπληξη ο sagat του ισως ο καλυτερος στο κοσμο atm

                    europe stay FRAY

                    Comment


                    • Ειδα τα singles και απο το 5v5 μονο τον ιαπωνικο εμφυλιο.
                      Μακαρι να χα χρονο και για τιποτα αλλο, αλλα δεν επαιζε.

                      Οντως ο Wolfkrone ξεχωρισε μακραν, οντως σκορπισε ολη την Ιαπωνια και τους περισσοτερους οχι απλα τους νικησε, αλλα τους ισοπεδωσε κανονικα.
                      Ο Kazunoko παλι 1ος με διαφορα, αλλα ολοι το περιμεναν και ο ιδιος ακομα παραηταν σιγουρος για τον εαυτο του.

                      Απο Ευρωπη ο Cuongster μονο μου αρεσε που ηταν αρκετα μαχιμος με τον Honda του. Απο Korea παλι μια χαρα και ο Infiltration, αλλα και ο Leslie φυσικα που εδειρε πολυ κοσμο.

                      Τελος ο Momochi σταθερα θεαματικος με εναν απιστευτο Cody - εχουμε πολλα ακομα να δουμε με το νεο patch.

                      Comment


                      • Αχ επιτελους, μια γρηγορη γευση arcades στη μια και μοναδικη υπογα του Λονδινου.
                        Δεν ξερω ποσο επαιξα, αλλα 10 λιρες x3 credits η λιρα και ολο αυτο περιπου x2 γιατι επεσα και σε τυπους που γουσταραν το ολο θεμα οποτε βαζαν αλλα τοσα χωρις πολλα πολλα.. ε δεν ηταν και ασχημα.

                        Αρχισα με το 4 που ειχε ουρα αλλα εγινα λιγο ρεζιλι λογω σκουριας και ενος Abel που με ξυλοφορτωσε ολες τις φορες (ενα knockdown ηταν σχεδον ισο με KO), αλλα οκ αυτα εχει η ζωη .

                        Ε μετα λεω δε θα φυγω απο εδω πικραμενος, θα ρεφαρω παιζοντας turbo. Αλλη φαση εκει μιας και αντιστραφηκαν οι ρολοι, 1 παιχνιδι ηταν αρκετο για να μπω στο κλιμα, μετα νομιζω το πηρα μονοτερμα το ολο θεμα. Παροτι το 3 μαλλον μου αρεσει περισσοτερο, δε νομιζω να χω γνωρισει καποιον Ελληνα να γουσταρει το 2 περισσοτερο απο εμενα.

                        Τελος ειδα κι εναν τυπα να παιζει μονος του στη γωνια 3S, λεω οκ κριμα θα ναι να μεινει παραπονεμενος.
                        Λιωσαμε εκτενως σε Makoto mirror matches (στην Ελλαδα δεν ειχα παιξει ουτε 1 φορα με εναν εστω μετριο Makoto player). Οκ τι να πω, παρα την κουλαμαρα που με δερνει στο 3S με το stick τη βολεψα μια χαρα με τα βασικα εστω και οκ ριξαμε πολυ γελιο με το ολο guessing game που μου χε λειψει αρκετα. Ryu ελπιζω να δες κι εσυ να ζησεις την εμπειρια του cr. mk ή st. mp hit confirm se seichuzen godanzuki, αυτο τουλαχιστον εβγαινε και με το παραπανω και κοβει μιση μπαρα ξερω γω για πλακα.

                        Arcades ftw, το κλιμα ηταν και παραμενει πολυ ωραιο και ας μην ηταν και εκτος Ιαπωνιας...

                        Comment




                        • 4 οκ, Αλλά και TUBORG και 3S; Ε, ημίθεος απλά!!!

                          Εμείς γιατί δεν έχουμε συνέλθει ακόμα από το φιάσκο της απαγόρευσης; Κρίμα γιατί όντως το κλίμα είναι super, με μοναδικό μείον τη χρέωση. Όχι ότι έχω παράπονο, μια χαρά τη βγάζουμε και πολύ πιο φθηνά! ( GDAcademy, σε σπίτια κτλ).

                          Για το 4 απαράδεκτος, πότε θα μάθεις να μαγειρεύεις; (γύρω-γύρω το μοχλό όπως η κουτάλα στην κατσαρόλα και πάτημα όλων των κουμπιών, θα βγει reversal κίνηση). Πέρα απ' την πλάκα ο Abel στο momentum του είναι πολύ πιεστικός.

                          Ναι το ξέρω πως "την έχεις δει" 2 και 3 (άρα 2,5 κατά μέσο όρο) και αυτό δεν είναι καθόλου κακό! Όλα τα games είναι top απλά ο κόσμος πηγαίνει πάντα στο πιο πρόσφατο!
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Wanna break the the russian? Well, good luck!


                            Godsgarden 4 - Top 10 Greatest MomentsGodsgarden 4August 20, 2011Additional results and breakdown:http://w.livedoor.jp/ocv/d/GODSGARDEN4godsgarden.jp
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • matches απο τους τοπ 8 στο παννεληνιο του ssf4ae










                              και ο τελικος

                              Comment


                              • Ποιους Τοπ 8;
                                Εγώ που είμαι;:troll:
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X