Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • υπαρχουνε και ατομα που που κανουνε εξαιρετικο adapt και δεν χαμπαριαζουνε, αλλοι οπως εγω η ο igognito και η πλειοψηφεια δηλαδη μας ενοχλει αυτη η αλλαγη

    Comment


    • Sub αν δεν ασχοληθείς,κάνε μια πάσα το στικ,μπας και ασχοληθώ σοβαρά καμιά ώρα.
      Carpe diem

      Comment


      • Aν δεν ασχοληθω μεσα στο επομενο 6μηνο μαλλον θα το πουλησω οποτε αν ενδιαφερεσαι το συζηταμε

        Comment


        • Νια ρε,για πούλημα εννοούσα λέγοντας πάσα,όχι τσάμπα.
          Carpe diem

          Comment


          • Παλι καλα που μου το θυμησατε το θεμα γιατι εγω εχω 3 sticks για 360 (ενα ειναι και για PS3) και εχω και ενα για PS1/PS2... Ωρα για περαιτερω ξεστοκαρισμα .

            Απαραδεκτοι ολοι για το 3rd Strike.. Που θα παει, τα Χριστουγεννα δεν ειναι μακρια.. θα σας βαλω στη θεση σας .

            Comment


            • Αυτό πoυ είναι και για τις 2 κονσόλες θέλω,στείλτο μία ρε μάστορα.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                (ενα ειναι και για PS3)
                Don't do it Faidon!!!

                Για το 3rd θα συμφωνήσω!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Ειπα ποσα εχω οχι ποσα θα φυγουν, σιγα μην αποχωριστω το dual PCB stick (μην τρομαζεις Ryu).
                  Το Hori EX Stick (custom artwork + seimitsu buttons + sanwa stick) λογικα θα ειναι το πρωτο και ισως και το μονο που θελω να φυγει (αυτο το μωβ stick, νομιζω το χεις δει).
                  Βεβαια απο την αλλη και το ΤΕ stick δε με καιει τοσο, μπορει να ειναι κορυφαιο, αλλα ειναι τοσο μεγαλο που οκ να λειπει το βυσσινο που λενε .

                  Comment


                  • To μωβ στικ στο ειχες ποσταρει και εδω
                    Την μοντα για να παιζει και σε Ps3 στο ΤΕ δεν την ειχες κανει;

                    Comment


                    • Οχι το κανα στο μικρο για να πηγαινω περα δωθε και καλα πιο ανετα να παιζω με αλλους και καλα (και καπου εκει σταματησα να παιζω, φοβερο timing).

                      Δειτε μια αυτο εδω, κατα τυχη το βαλα να παιζει και ακομα πιο κατα τυχη επεσα πανω σε epic moment:
                      Βαλτε στο στο 5:31, τρελο "commentary":

                      Comment


                      • Originally posted by Vaynard;
                        εδω ενας εμπειρος παιχτης να παιξει online για λιγο καιρο θα αποχτησει habits, online αντιμετωπιζεις συνθηκες πλασματικες που δεν εχουνε επαφη με την offline πραγματικοτητα, ποσο μαλλον καποιος που θελει να μαθει ενα fighting απο το online θα μαθει τελειως λαθος
                        Σχετικα με τα habbits δεν ειναι απαραιτητο γτ αυτο εξαρταται απο το ατομο.Θα μαθεις λαθος αν παιζεις με εξωτερικο γτ εκει υπαρχει μεγαλο προβλημα στο σε τι μπορεις να αντιδρασεις.Με ελληνες δεν ειναι ετσι ωστε να μπορεις να μαθεις πραγματα.

                        Originally posted by Vaynard
                        το μοναδικο μερος που μπορει να βοηθησει το online ειναι να δεις τα matchups αλλα αυτο θα σε νοιαξει και θα το κανεις οταν εχεις φτασει σε ενα advanced επιπεδο πρωτα, μετα ειναι και το αλλο για να υπαρχει σχεση δασκαλου-μαθητη πρεπει ο δασκαλος να γνωριζει καλα τον χαραχτηρα του μαθητη
                        Αυτο με το MU ισχυει ομως εγω αναφερομαι στο κομματι fundamentals που αναφερεις πιο κατω;)

                        Originally posted by Vaynard
                        αυτο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να γινει γιατι πρεπει να παιζουνε και τον ιδιο χαραχτηρα πχ εσυ που παιζεις cammy πως θα πας να διδαξεις εναν που θελει να μαθει vega? (υποθετικο παραδειγμα) αν πας να του διδαξεις αποκλειστικα fundamentals ειναι αστειο να γινει αυτο απο το online με το input lag
                        Το input lag επιρεαζει combos,καποια OS-safe jumps,συγκεκριμενα setups.Οταν ο αλλος ομως δεν ξερει καν τι ειναι αυτα και ποτε συμβαινουν η το τι επιλογες εχεις σε αυτην την περιπτωση,τοτε το input lag δεν παιζει ρολο(ναι πολλα ατομα ειναι-ειμαστε σε αυτο το επιπεδο).

                        Originally posted by Vaynard
                        αλλα αυτα υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι γνωστα σε σενα τα εχουμε συζητησει πολλες φορες στο msn και γι αυτο τa θεωρησα αυτονοητα στο προηγομενο post
                        Γιαυτο και θεωρησα πως δεν βιαβαζες τπτ απο την ανακοινωση λογο αναφορας lag που ειναι ο κυριος λογος οπου βασιζεις τα επιχειρηματα σου.:phil:

                        Originally posted by Vaynard
                        η προσπαθεια που γινεται στο counterhit ειναι γενικα αξιολογη απο εκει και περα ομως ειτε σου αρεσει μια κριτικη που ασκειτε σε μια ιδεα σαν και αυτη ειτε οχι θα πρεπει να την δεχτεις και να την ακουσεις εφοσον ειναι καλοπροαιρετη

                        Γτ με βλεπεις να εχω ξεμεινει απο επιχειρηματα και να σου απανταω αδιευκρινιστα η να σου απανταω στο πως μας περνουν τα λεφτα τοσα χρονια οι ανικανοι που μας κυβερνανε?

                        Originally posted by Vaynard
                        βλασση ποιο timing σου να χαλασεις? αυτο που εχεις στην online πραγματικοτητα του xboxlive? οκ κατανοητο, σου εχω ξαναπει οτι εφοσον εχεις καπου να μεινεις αθηνα θα μπορουσες να ανεβαινεις 2 φορες πχ το μηνα για τριημερα και να παιζεις offline

                        αλλα αφου το εθιξες το θεμα ,στο λεω αυτο γιατι ειναι κριμα πρωτα απο ολα για σενα, θεωρω οτι εισαι καλος παιχτης και θα ηθελα να σε δω να παιζεις με τους καλυτερους που μπορεις, αν η διασκεδαση σου και η ικανοποιηση σου σταματαει στο σημειο του να παιξεις 10 παιχνιδια ranking με κιτρινες μπαρες στο xboxlive και αλλα πεντε με πρασινες τοτε φιλε μου αληθεια παω πασο

                        η αλλαγη του timing απο τις κονσολες συνηθιζεται μεσα σε 2-3 μερες αν παιξεις θα πιανεις το 100% σου, τι να πω και εγω που παιζω σε τρια συστηματα (360,ps3,pc)
                        Κανωντας training στην ιδια κονσολα και παιζωντας online(πρασινες η κιτρινες μπαρες) βγαζεις πιο πολλα απο την μεταβαση σε αλλη κονσολα.Επειδη εσυ συνηθιζεις σε 2-3 μερες δεν σημαινει πως εγω ειμαι στην ιδια κατασταση μαζι σου συν το στραβωμα του να χανεις πραγματα εξαιτιας αυτου κατα την διαρκεια συνηθειας.
                        Οπως σου εχω ξαναπει msn αυτο που κανεις εσυ δεν το θελει ουτε ο ανυπαρκτος θεος
                        Μια χαρα το ευχαριστιεμαι να παιζω με ελληνες online,πλεων μονο με ελληνες παιζω,το ranked το εχω αφησει προ πολλου(σπανια αν μπω).
                        Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                        Comment


                        • whatever igognito, υπαρχει χασμα αντιληψης για καποια πραγματα προφανως, δεν μπαινω στη διαδικασια να συνεχισω


                          Originally posted by Xeno View Post
                          Παλι καλα που μου το θυμησατε το θεμα γιατι εγω εχω 3 sticks για 360 (ενα ειναι και για PS3) και εχω και ενα για PS1/PS2... Ωρα για περαιτερω ξεστοκαρισμα .

                          Απαραδεκτοι ολοι για το 3rd Strike.. Που θα παει, τα Χριστουγεννα δεν ειναι μακρια.. θα σας βαλω στη θεση σας .
                          ελπιζω να θυμασαι οτι σου εχω πει για το dual stick οτι θα το αγαραζα αν ποτε το πουλαγες ε?

                          πλακα πλακα sub zero αν το ΤΕ σου ειναι για ps3 θα ενδιαφερομουνα μαλλον και εγω, oh well αν ειχε πραγατικα σκοπο ο altair να ασχοληθει θα εκανα πισω για να το παρει αλλα ξερω οτι αυτο δεν προκειται να γινει, και ειναι κριμα να τρωει το stick σκονη οποτε....


                          και επειδη σε λιγους μηνες σκαει το νεο patch v.2012 ας αποχαιρετησουμε με ενα τραγουδι τον top tiera Yun!

                          Comment


                          • Για 360 ειναι. Βεβαια αν επιχειρησω να ασχοληθω θα πρεπει να κανω τη μοντα γιατι γνωστοι για local δεν παιζουν και στο academy αν δεν κανω λαθος παιζουν μονο σε Ps3.

                            Comment


                            • α οκ τοτε, ναι η μοντα με το dual stick μετραει πολυ , παντως αν αποφασισεις να ασχοληθεις θα βρεις και μερικα ατομα για 360 ειδικα online, αλλα ναι η συντριπτικη πλειοψηφεια του offline παιζει στο ps3

                              Comment


                              • Eνταξει καλο το online αλλα τελικα ολη η ουσια ειναι στο offline. Aν το πρωτο δεν σε βοηθαει για το δευτερο τοτε δεν εχει και πολυ νοημα.

                                Comment

                                Working...
                                X