Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Me opoion daskalo kathiseis tetoia grammata tha matheis.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Ground_zero View Post
      Me opoion daskalo kathiseis tetoia grammata tha matheis.
      Θα μπορουσε να γινει με τον ιδιο δασκαλο(obv voted απο το community) ιδιες ωρες προπονησης και απο κει και περα οσο θελει ο καθενας ας εξασκηθει. θα ειχε ενδιαφερον να δουμε κατι τετοιο αν και δυσκολο να γινει..

      Comment


      • Originally posted by Ground_zero View Post
        Prwton to lag paizei rolo se afta pou anafereis poio panw, an o aprentice mathei lathos, tha mathei lathos kai tha einai akomh xeirotera.
        Defteron h olh fash akougetai san apistefth fasaria (symplhrwneis formes ktl ktl?) kai eimai sigouros oti sxedon kaneis den tha katsei na asxolithei.

        San idea akougetai kalh (gia na mhn parekshgithoun kai ta legomena mou), alla sthn praksh ta pragmata einai alliws.
        Kαταρχας ευχαριστω για το χρονο σου να διαβασεις το post και δεν με πειραζει για αν το βλεπεις αρνητικα γτ ετσι μονο εχεις να βελτιωσεις πραγματα και να γινει οσο καλυτερο γινεται.Η απαντηση που σου δινω παρακατω ειναι σαν ενα απλο μελος του CounterHit και βαση οσων γνωριζω.

        Γενικα το lag παιζει ρολο αλλα οχι στη βαρυτητα που το αναφερεις και μαλλον δεν καταλαβες καλα το νοημα της διαδικασιας

        Πρωτα απο ολα το online στην ελλαδα ειναι χαλια αλλα οχι και τοσο χαλια ωστε να ειναι unplayable και να μην μπορεις να κανεις καποια βασικα πραγματα(μιλαω ακομα και για PS3 γτ καποια περιοδο το ειχα νοικιασει για να παιξω με των πολυγαματο Casshern και κανα δυο ακομα)
        Οποτε ο σκοπος δεν ειναι το να αναδεικτει το skill του παικτη γτ αυτο με το online που εχουμε εδω δεν θα γινει,ομως για να δειξεις σε καποιον πραγματα(oπως OS cr THrow escape) μεχρι και να μαθεις setups για το καθε MatchUp η γενικα τι γινεται το online προσφερεται ανετα.

        Εν ολιγης του εξηγεις τα σεναρια που υπαρχουν σε περιπτωσεις και μετα αυτος κανει Training αν θελει να ασχοληθει και να μαθει,ετσι ειναι πιο ευκολο να κατανοησει καποιος καινουργιος το παιχνιδι οταν η ιδια η Capcom δεν εχει ενδιαφερθει γιαυτο

        Ο σκοπος της formas αυτης τωρα,ειναι να δειξει αν αυτο που γινεται εχει αποτελεσμα και αν ο αλλος μαθαινει η οχι ωστε να μην γινεται ανουσια.Δεν νομιζω πως ειναι διαδικασια να γραψεις 2ο πραγματα(αυτη η εκτιμηση ειναι υποκειμενικη)

        Originally posted by Vaynard View Post
        igognito σαν ιδεα ειναι καλη για τα παιδια που βρισκονται εκτος αθηνων, αλλα ρεαλιστικα δεν ειναι υλοποιησιμη σε πρακτικο επιπεδο για γνωστους λογους καλυτερα να βρεθει καποιος sparring partner offline για καποιον που βρισκεται εκτος αθηνας imo, κατεβα κανα weekend αθηνα να παιξεις σαν ανθρωπος offline καποια στιγμη;)
        Με αυτα που γραφεις μαλλον δεν διαβασες καν τι λεει η ανακοινωση οποτε δεν θα μπω σε διαδικασια να γραψω τπτ, εκτος του οτι ,αυτο δεν γινεται για να δειξει ποιος ειναι καλυτερος στην ελλαδα οπως εγραψα και παραπανω.

        Για το 2ο μερος οπως σου εχω ξαναπει,οταν θα ανεβω πανω οποιος θελει να παιξουμε σε 360 ,γτ σε PS3 παιζεις αλλο παχνιδι,συν του οτι θελω να παιξω με το stick μου.


        Originally posted by i Have no Equal View Post
        Προτεινω να παρετε 2 ατομα εντελως ασχετα με το game να τους "προπονησετε" καποιες μερες και τους 2 και μετα να παιξουν 100 match για να δουμε τι θα γινει και αν υπαρχει πραγματικα "ταλεντο" στα fighting η οχι.. ;)
        Αυτο ειναι παραθεση σε αυτο που εγραψα εγω αρχικα?Η απευθυνεσαι καπου αλλου
        Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

        Comment


        • Με αυτα που γραφεις μαλλον δεν διαβασες καν τι λεει η ανακοινωση οποτε δεν θα μπω σε διαδικασια να γραψω τπτΓια το 2ο μερος οπως σου εχω ξαναπει,οταν θα ανεβω πανω οποιος θελει να παιξουμε σε 360 ,γτ σε PS3 παιζεις αλλο παχνιδι,συν του οτι θελω να παιξω με το stick μου.
          οχι διαβασα την ανακοινωση και απαντησα μετα κατα την γνωμη μου offline spairring partner θα οφελησει πολυ περισσοτερο απο οτι μερικα online sessions αν δεν ειναι καθολου εφικτα τα offline οκ παω πασο, αν δεν συμφωνεις με τα γραφομενα μου δεν υπαρχει καποιο προβλημα κουβεντα γινεται, επισης ρεαλιστικα οπως ξερεις οσοι πεζουνε offline στην αθηνα παιζουνε σε ps3 οποτε το προβλημα του timing αντιστρεφεται,

          δεν εχει νοημα να λες οτι δεν θα παιξεις τους αθηναιους στην κονσολα τους επειδη δεν εχεις συνηθισει το timing της λες και φταιμε εμεις οι παιχτες γι αυτη την μαλακια που εκανε η capcom, τι ειναι ποιο λογικο και ευκολο να συμβιβαστει το ενα ατομο η να συμβιβαστουνε τα 20?

          εκτος του οτι ,αυτο δεν γινεται για να δειξει ποιος ειναι καλυτερος στην ελλαδα οπως εγραψα και παραπανω
          και τι σχεση εχει αυτο και το λες σαν αντιλογο?

          οτι να ναι ρε Βλασση λες ωρες ωρες επειδη βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα

          Comment


          • Originally posted by Vaynard View Post
            xeno με εξεπληξες νομιζα οτι δεν παρακολουθεις πλεον το διεθνες community στο ssf4
            Το καλυτερο ειναι πως τα ξημερωματα μπηκα σε μια ακυρη φαση και πετυχα το τουρνουα στην αρχη του (NSB30) και ειδα λιγο αλλα ειπα να μην καω (ηταν ηδη 5 το πρωι ξερω γω). Ξυπναω κατα τις 12 και ανοιγω το λαπτοπ και εκει που πινα τον καφε μου μπαινω απο συνηθεια eventhubs και βλεπω πως ειναι στο top 4 - τρελο timing.

            1η η 3αδα της Μad Catz (Mago/Daigo/Tokido) με τον Tokido να δινει ρεστα στο τελος.
            Παντως ο Chiba µe Μακοτο παραλιγο να τους τρελανει ολους, τον ειχε και τον Tokido αλλα εχασε στο νημα. Ωραια ματσακια γενικα και παρα πολλα μεγαλα ονοματα μειναν εξω απο νωρις (Momochi, Eita, Haitani, Sako, Bonchan, MDR, MOV).

            Κατα τ' αλλα μη νομιζεις πως εχω ιδεα τι παιζει αλλα οκ οταν μαζευονται ολες οι φιρμες της Ιαπωνιας τοτε οντως αξιζει να δεις αυτα τα τουρνουα για να παιρνεις και καμια ιδεα.

            Comment


            • Kαταρχας ευχαριστω για το χρονο σου να διαβασεις το post και δεν με πειραζει για αν το βλεπεις αρνητικα γτ ετσι μονο εχεις να βελτιωσεις πραγματα και να γινει οσο καλυτερο γινεται.
              Den vlepw arnhtika to egxeirima, aplws epeidh gnwrizw to community to lew.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Vaynard View Post
                οχι διαβασα την ανακοινωση και απαντησα μετα κατα την γνωμη μου offline spairring partner θα οφελησει πολυ περισσοτερο απο οτι μερικα online sessions αν δεν ειναι καθολου εφικτα τα offline οκ παω πασο, αν δεν συμφωνεις με τα γραφομενα μου δεν υπαρχει καποιο προβλημα κουβεντα γινεται, επισης ρεαλιστικα οπως ξερεις οσοι πεζουνε offline στην αθηνα παιζουνε σε ps3 οποτε το προβλημα του timing αντιστρεφεται,

                δεν εχει νοημα να λες οτι δεν θα παιξεις τους αθηναιους στην κονσολα τους επειδη δεν εχεις συνηθισει το timing της λες και φταιμε εμεις οι παιχτες γι αυτη την μαλακια που εκανε η capcom, τι ειναι ποιο λογικο και ευκολο να συμβιβαστει το ενα ατομο η να συμβιβαστουνε τα 20?



                και τι σχεση εχει αυτο και το λες σαν αντιλογο?

                οτι να ναι ρε Βλασση λες ωρες ωρες επειδη βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα
                QUOTE=Vaynard;109453]
                igognito σαν ιδεα ειναι καλη για τα παιδια που βρισκονται εκτος αθηνων, αλλα ρεαλιστικα δεν ειναι υλοποιησιμη σε πρακτικο επιπεδο για γνωστους λογους καλυτερα να βρεθει καποιος sparring partner offline για καποιον που βρισκεται εκτος αθηνας imo, κατεβα κανα weekend αθηνα να παιξεις σαν ανθρωπος offline καποια στιγμη;)[/QUOTE]

                Δεν βγαζω κανενα αυθαιρετο συμεπρασμα,εσυ δινεις το δικαιωμα να το υποθεσω γτ σε εκεινο το σημειο ειναι σαν να λες δεν γινεται με τπτ καποιος να παιξει online ποσο μαλλον να μαθει,οταν ο ιδιος εχεις πει πιο παλια πως δεν ειναι τοσο κακο και πως γινετε να παιξεις.Οποτε για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις αφου με αφησες να καταλαβω λαθος,εξηγησε μου τι εννοουσες.

                Ποτε δεν ειπα πως φταιει κανεις αθηναιος η μαο μαο,δεν γινεται συνομωσια εναντων μου,απλα σου λεω πως δεν θα κατσω να σπασω τα @@ μου οταν και ιαπωνες εχουν prob με την μεταφορα απο την μια κονσολα στην αλλη(δεν εμαι σε καμια περιπτωση σε αυτο το επιπεδο,μην τρελαθουμε κιολας).

                Αν ειχα PS3 και ειχα την ευχερια να κανω training καποιο διαστημα θα το εκανα,στην προκειμενη δεν θα καθησω να χαλασω το timing μου.
                A και μην ξεχνας πως ηδη επαιξα μια φορα,οποτε συμφωνα με αυτο οποιος θελει ας παιξει σε 360 αν ξανα ανεβω πανω Αν οχι παιζεις το παιχνιδι σου και διασκεδαζεις και εγω το ιδιο και ειμαστε και οι 2ο κομπλε ;)

                @Ground Zero

                Το ειπα γτ ειπες το να μην παρεξηγηθουν τα λεγομενα σου που οπως πολυ καλα εκανες φανηκαν να αμφισβητουν



                (ακυρο)

                Xeno εισαι μεγαλο ταλεντο ()
                Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                Comment


                • Υπάρχει κάπου link για να δούμε τους τελικούς έστω από τους αγώνες που λέει ο Xeno ?

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • NSB 30-Semi Finals 1-Daigo,Tokido,Mago Vs Juso,KOK,Banbaban


                    NSB 30-Semi Finals 2-Chiba,Pie,Ad-lib Vs Furon,666,wao


                    NSB 30-Grand Finals-Daigo,Tokido,Mago Vs Chiba,Pie,Ad-lib
                    Street Fighter IV Series Κύπρος(Cyprus)+Ελλάδα(Hellas) Group On Facebook

                    Comment


                    • Με προλαβες, ειπα να τα βαλω κι εγω αλλα στο ενδιαμεσο εκατσα και τα ξαναειδα .
                      Πολυ καλος ο Chiba στα semis, αλλα και ο Tokido στο τελος. Ο Daigo απ οσο διαβαζω μονο μια φορα χρειαστηκε να παιξει.

                      Καλα τα λες παντως, ειμαι μεγαλο ταλεντο στο να αραζω και να τα βλεπω ολα αυτα, τωρα εχω βελτιωθει κιολας (pop corn κτλ για συνοδευτικα ).

                      Y.Γ.
                      Επισης μαλλον εχω χασει επεισοδια αλλα αναθεμα κι αν εχει αναφερει καποιος οπουδηποτε το SFIII: 3S OE. What gives, τοσο χαλια ειναι η κατασταση;

                      Comment


                      • Δυστυχώς το 3rd Strike δεν παίζει καλά στο setup μου. Borders στο 4:3 monitorάκι μου παρόλο που το game είναι από τη φύση του για 4:3. Απ' ότι φαίνεται το κάνανε optimize για 16:9 για προφανείς λόγους. Επίσης παρατήρησα και ... lag σε local mode!! Που; Στη CRT, αν είναι δυνατόν!
                        Θα ξανακοιτάξω το trial αλλά η πρώτη επαφή ήταν αρνητική για μένα. Μάλλον δε θα το αγοράσω, τουλάχιστον αυτό τον καιρό και όποτε είναι θα παίζω σε PC/PS2.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Δεν βγαζω κανενα αυθαιρετο συμεπρασμα,εσυ δινεις το δικαιωμα να το υποθεσω γτ σε εκεινο το σημειο ειναι σαν να λες δεν γινεται με τπτ καποιος να παιξει online ποσο μαλλον να μαθει,οταν ο ιδιος εχεις πει πιο παλια πως δεν ειναι τοσο κακο και πως γινετε να παιξεις.Οποτε για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις αφου με αφησες να καταλαβω λαθος,εξηγησε μου τι εννοουσες.
                          εδω ενας εμπειρος παιχτης να παιξει online για λιγο καιρο θα αποχτησει habits, online αντιμετωπιζεις συνθηκες πλασματικες που δεν εχουνε επαφη με την offline πραγματικοτητα, ποσο μαλλον καποιος που θελει να μαθει ενα fighting απο το online θα μαθει τελειως λαθος,

                          το μοναδικο μερος που μπορει να βοηθησει το online ειναι να δεις τα matchups αλλα αυτο θα σε νοιαξει και θα το κανεις οταν εχεις φτασει σε ενα advanced επιπεδο πρωτα, μετα ειναι και το αλλο για να υπαρχει σχεση δασκαλου-μαθητη πρεπει ο δασκαλος να γνωριζει καλα τον χαραχτηρα του μαθητη ,

                          αυτο ειναι εξαιρετικα δυσκολο να γινει γιατι πρεπει να παιζουνε και τον ιδιο χαραχτηρα πχ εσυ που παιζεις cammy πως θα πας να διδαξεις εναν που θελει να μαθει vega? (υποθετικο παραδειγμα) αν πας να του διδαξεις αποκλειστικα fundamentals ειναι αστειο να γινει αυτο απο το online με το input lag,

                          αλλα αυτα υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι γνωστα σε σενα τα εχουμε συζητησει πολλες φορες στο msn και γι αυτο τa θεωρησα αυτονοητα στο προηγομενο post

                          η προσπαθεια που γινεται στο counterhit ειναι γενικα αξιολογη απο εκει και περα ομως ειτε σου αρεσει μια κριτικη που ασκειτε σε μια ιδεα σαν και αυτη ειτε οχι θα πρεπει να την δεχτεις και να την ακουσεις εφοσον ειναι καλοπροαιρετη


                          Ποτε δεν ειπα πως φταιει κανεις αθηναιος η μαο μαο,δεν γινεται συνομωσια εναντων μου,απλα σου λεω πως δεν θα κατσω να σπασω τα @@ μου οταν και ιαπωνες εχουν prob με την μεταφορα απο την μια κονσολα στην αλλη(δεν εμαι σε καμια περιπτωση σε αυτο το επιπεδο,μην τρελαθουμε κιολας).

                          Αν ειχα PS3 και ειχα την ευχερια να κανω training καποιο διαστημα θα το εκανα,στην προκειμενη δεν θα καθησω να χαλασω το timing μου.
                          A και μην ξεχνας πως ηδη επαιξα μια φορα,οποτε συμφωνα με αυτο οποιος θελει ας παιξει σε 360 αν ξανα ανεβω πανω Αν οχι παιζεις το παιχνιδι σου και διασκεδαζεις και εγω το ιδιο και ειμαστε και οι 2ο κομπλε
                          βλασση ποιο timing σου να χαλασεις? αυτο που εχεις στην online πραγματικοτητα του xboxlive? οκ κατανοητο, σου εχω ξαναπει οτι εφοσον εχεις καπου να μεινεις αθηνα θα μπορουσες να ανεβαινεις 2 φορες πχ το μηνα για τριημερα και να παιζεις offline

                          αλλα αφου το εθιξες το θεμα ,στο λεω αυτο γιατι ειναι κριμα πρωτα απο ολα για σενα, θεωρω οτι εισαι καλος παιχτης και θα ηθελα να σε δω να παιζεις με τους καλυτερους που μπορεις, αν η διασκεδαση σου και η ικανοποιηση σου σταματαει στο σημειο του να παιξεις 10 παιχνιδια ranking με κιτρινες μπαρες στο xboxlive και αλλα πεντε με πρασινες τοτε φιλε μου αληθεια παω πασο

                          η αλλαγη του timing απο τις κονσολες συνηθιζεται μεσα σε 2-3 μερες αν παιξεις θα πιανεις το 100% σου, τι να πω και εγω που παιζω σε τρια συστηματα (360,ps3,pc)

                          Comment


                          • Η εκδοση του ps3 εχει διαφορα απο αυτη του 360; Το εχω το παιχνιδι πανω απο μισο χρονο και καθεται οπως και το te stick. Να δω αν θα βρω ποτε χρονο και κουραγιο να το ξαναπιασω.

                            Comment


                            • η εκδοση του ps3 ειναι δυο frames ποιο αργη απο του xbox, μην ανυσηχεις δεν προκειται να το καταλαβεις παρα μονο αν παιζεις σε καποιο advanced επιπεδο και πανω (συνηθως δεν εχω ακουσει κανεναν casual να παραπονιεται)

                              επισης επειδη παιζω στο pc τελευταια η εκδοση του pc μου φαινεται ακομα ποιο γρηγορη απο του xbox 1-2 frames, πραγμα που απο του ps3 ανεβαζει την διαφορα στα 3-4 frames

                              αν θες να παιξεις αποκλειστικα online παιξε στο pc με δευτερη επιλογη το 360, του ps3 το online ειναι ΠΟΛΥ σαπιλα

                              αν θες να παιξεις offline και να συμμετεχεις σε tournoua πιανεις του ps3

                              Comment


                              • Ουσιαστικά όχι. Όπως είχε ποστάρει ο Vaynard σε ένα video απλά η έκδοση του PS3 προσθέτει στο game 2 frames input lag αλλά αυτό είναι πολύ ψιλά γράμματα για εμάς.

                                Έδιτ: Με πρόλαβε ο Vay!
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X