Announcement

Collapse
No announcement yet.

Phoenix Wright series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ πάντως ΔΕΝ πρόκειται να το πάρω ψηφιακό! Όλοι ξέρετε τις άποψεις μου πάνω σε αυτό το είδος λόγω της επίθεσης από τους χάκερς. Είναι επίσης και το ηλίθιο DRM σύστημα που έχουν εκεί στη N.

    Οπότε έχουν μόνο 2 επιλογές...

    1) Ψηφιακό και €30 και δεν το παίρνει σχεδόν κανένας(εκτός από το μισό κοινό).
    2) Κασσέτα και €50 και το παίρνει ΟΛΟΣ ο κόσμος.
    sigpic

    Comment


    • Γιατί 30,τα 25 δε σου αρέσουνε;
      Carpe diem

      Comment


      • Γιατί είναι η τιμή που αναγράφεται συνήθως στο ψηφιακό κομμάτι, απ' όσο έχω δει. Δεν έχω δει κάποιο κομμάτι πάνω από την αναγραφόμενη τιμή των €30.
        sigpic

        Comment


        • Η τιμη ειναι καλη αν σκεφτουμε οτι τα υπολοιπα games σε ψηφιακη μορφη κοστιζουν οσο σε retail (40-50).

          Όλοι ξέρετε τις άποψεις μου πάνω σε αυτό το είδος λόγω της επίθεσης από τους χάκερς.
          Λυπαμαι που το ακουω αλλα προσωπικα δε γνωριζω τις αποψεις σου, μαλλον δε θα χα προσεξει το σχετικο ποστ, δε μπαινω και σε ολα τα θεματα. Θες να μας πεις περισσοτερα;
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Λυπαμαι που το ακουω αλλα προσωπικα δε γνωριζω τις αποψεις σου, μαλλον δε θα χα προσεξει το σχετικο ποστ, δε μπαινω και σε ολα τα θεματα. Θες να μας πεις περισσοτερα;
            Αν θυμάσαι την επίθεση που υπέστησαν και η Nintendo και η Sony από τους χάκερς, τότε ξέρεις. Διάβασα κάπου ότι όχι μόνο κλάπηκαν προσωπικά στοιχεία χρηστών, αλλά και σβήστηκαν σχεδόν τα περισσότερα παιχνίδια σε ψηφιακή μορφή μαζί και τα DLCs τους με αποτέλεσμα να υπάρχει τεράστια σύγχυση στις περισσότερες χώρες(ειδικότερα ΗΠΑ, Ιαπωνία και Αγγλία), οπότε έχω τους λόγους ν' αποφεύγω το ψηφιακό κομμάτι μετά την επίθεση αυτή.

            Κι εξάλλου προτιμώ να τα αγοράζω σε retail μορφή, γιατί είμαι συλλέκτης.
            sigpic

            Comment


            • Το παιχνιδι βγαινει σημερα, οριστε και μερικα reviews:
              Gametrailers 7.3
              Destructoid 9.5
              Gamespot 8
              IGN 7.2
              Eurogamer 8

              Comment


              • Launch Trailer


                Εχει ηδη πεσει αρκετο κραξιμο στα reviews επειδη καποια sites προσπαθησαν να δικαιολογησουν τις βαθμολογιες με επιχειρηματα τυπου too linear / too much text κτλ. Δεν περιμενα να δω και reviews βεβαια, τωρα μενει να γινει και η αγορα οποτε παιξει λιγη ορεξη για να το ξεκινησω. Μου φαινεται παντως πως πανε ΠΟΛΛΑ χρονια απο την εποχη του Apollo Justice και του Miles Edgeworth...

                Comment


                • Μου φαινεται παντως πως πανε ΠΟΛΛΑ χρονια απο την εποχη του Apollo Justice και του Miles Edgeworth...
                  Τι εννοείς;
                  Εγώ το κατέβασα πάντως. Τελικά μάλλον αυτό θα είναι το πρώτο παιχνίδι που θα παίξω στο 3DS.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Δεν πανε και τοσα πολλα χρονια απο τοτε, αυτο θελω να πω. Ισως να φταιει το οτι το μεγαλο κυμα ενθουσιασμου εδω περα ηταν ακομα πιο παλια, κυριως στην αρχικη 3λογια. Ωραιες μερες, ακομα θυμαμαι το "σοκ" απο το Trials and Tribulations λογω της πλοκης του και τις γραφικοτητες του Ramparter που χε τελειωσει το καθε παιχνιδι 10 φορες .

                    Comment


                    • Όντως πάνε αρκετά χρόνια. Εγώ το πρώτο το είχα παίξει το 2008 έχοντας παρασυρθεί από την φρενίτιδα που επικρατούσε εδώ μέσα. Αν είχα βρει και τα επόμενα σε καλές τιμές τότε ενδεχομένως να συνέχιζα.
                      Btw θυμήθηκα τώρα ότι το καλοκαίρι είχα πετύχει κάποιο της σειράς στο αεροδρόμιο στα 10 ευρώ, αν δεν το έχει πάρει κανένας παλαβός ίσως υπάρχει ακόμα

                      Comment


                      • Τι ωραία εποχή εκείνη πάντως παιδιά. Όλα ξεκίνησαν από το τριο ramp-xeno-loggo νομίζω (ή somari, dunno) που το έπαιζαν ενθουσιασμένοι και ξαφνικά βρεθήκαμε τουλάχιστον 10-15 άτομα να λιώνουμε όλη τη σειρά, κατενθουσιασμένοι φυσικά. Η επόμενη φορά που έζησα κάτι παρόμοιο μέσα στο φόρουμ ήταν στο Dark Souls, στο Super Meat Boy και στο FF XIII για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

                        Comment


                        • Το παιχνίδι κατεβαίνει ήδη, προτείνω να αλλάξετε την χώρα του 3DS και να βάλετε UK τώρα που η Λίρα έχει τα κάτω της αγοράζοντας το παιχνίδι στα 23,72 ευρώ(λολ). Προσωπικά έχω παρατηρήσει πως το e-shop UK(Wii U-3DS) της Nintendo αγοράζεις πιο φτηνά λόγω ισοτιμίας συναλλάγματος ευρώ-λίρας.

                          Μέτα το Apollo Justice το Phoenix Wright είναι μπερκέτι στο 3DS.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Δεν πανε και τοσα πολλα χρονια απο τοτε, αυτο θελω να πω. Ισως να φταιει το οτι το μεγαλο κυμα ενθουσιασμου εδω περα ηταν ακομα πιο παλια, κυριως στην αρχικη 3λογια. Ωραιες μερες, ακομα θυμαμαι το "σοκ" απο το Trials and Tribulations λογω της πλοκης του και τις γραφικοτητες του Ramparter που χε τελειωσει το καθε παιχνιδι 10 φορες .
                            Μετα απο ενα - εναμησι χρονο αποχης παιζω παλι Apollo Justice.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Nαι evans καλά θυμάσαι, ήμουν από τους πρώτους (χιπστεεεεερ) 2006 ή 2007 , είχα την τιμή να είμαι από τους πρώτους που μου το έμαθε γεμάτος ενθουσιασμό ο ραμπίδης live στα starbucks που είχαμε πάει για να παίζουμε τσάμπα mario kart ds online

                              ...α ρε εποχές...
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Ποιος να το χε πρωτοπαρει αραγε; Ηταν πριν τις ενδοξες μερες των M3 cards, 2006 σιγουρα γιατι για καποιο λογο θυμαμαι πως το AA2 το επαιζα 2007.
                                Εγω το χα παρει απο Αμερικη σιγουρα (τοτε τα $35 ηταν bargain) και τα παιρναμε μετα πακετο με Ramp τα περισσοτερα για να γλυτωνουμε τιποτα απο τα εξοδα αποστολης, ισως να μπηκε μετα σε αυτο το club και ο Loggo στην πορεια..

                                Comment

                                Working...
                                X