Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dragon Age: Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Δεν εχω παιξει Kotor , δεν εχω παιξει κανενα game της Bioware.

    (φευγει)
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #32

      Comment


      • #33
        Ξεκινησα με Human Female Mage και τελειωσα την αρχικη δοκιμασια. Καλα ξεκιναει, μ'αρεσε και το πως τελειωσε το τεστ επειδη εξαρχης ημουν λιγο υποψιασμενος με τον φιλο μας τον ποντικαρα.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #34
          η ουσια σε αυτα τα παιχνιδια για να μπεις στο κλιμα δεν ειναι ουτε το σεναριο το οποιο ειναι και υπεροχο στο συγκεκριμενο ουτε τα γραφικα ειναι ο τροπος ο οοποιος μεσα απο τις επιλογες σοπυ χτιζεις μια προσωπικοτητα η οποια αναλογα το τη φυση της θα εχει και διαφορετικη αποδοχη απο τη καθε κοινωνικη ομαδα του παιχνιδιου.

          Comment


          • #35
            Βασικα ειναι και η μαχη. Παντα στα παιχνιδια της BioWare, ο μηχανισμος της μαχης και η ροη της ηταν το βασικοτερη στοιχειο. Περα απο καλα σεναρια (γιατι οι τιτλοι που ηταν in house Bioware δλδ Baldur's Gate 1,2, Kotor, Jade Empire και Mass Effect, OXI ομως και το Neverwinter Nights που το σεναριο του ηταν για γελια) ειχαν παντα καλους εως πολυ καλους και σε συγκεκριμενες περιπτωσεις και επαναστατικους μηχανισμους μαχης.

            Η αληθεια ειναι οτι εχω δει λιγο το παιχνιδι στο PC και αρκετα στο 360, προτιμω σαφεστατα PC εκδοση. Και ψηνομαι πολυ να το παρω...Damn it, γαμω τα λεφτα μου και την ανεργια μου...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #36
              Βασικα είναι και το σενάριο. RPG χωρίς σενάριο ή έστω χωρίς κάποιο ενδιαφέρον δύσκολα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί τέλειο.

              ΙΜΟ όλα μετράνε, σενάριο, setting, σύστημα μάχης και ανάπτυξης, διάλογοι και επιλογές (αν μιλάμε για WRPG).

              Comment


              • #37
                Εγώ πάλι περιμένω review στο αντίστοιχο τμήμα...
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #38
                  Το αρχισα κι εγω...

                  Δεν εχω να πω πολλα, απλα θα απευθυνθω στον Τιτο.


                  Fantasy RPG is now back at its ultimate finest! Και μιλαμε για ROLE PLAYING Game, οχι για role playing GAME...

                  Τιτε, κανε την χαρη στον εαυτο σου και μετα το τεταρτο playthrough του Torchlight πανε να αγορασεις και να παιξεις το Origins. Πιστεψε με, εαν μια φορα ειχα δικιο για το Torch, εχω 1000 φορες κι εγω και ο Dope για το Origins...

                  Και PC ε, μακρια απο την εκδοση για κονσολες.
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • #39
                    To παιχνιδι γαμαει απλως...

                    Θα πω ενα σκηνικο.

                    Με βαζει το χωριο μου, το χωριο των Ελφ δηλαδη να σκοτωσω κατι λυκανθρωπους που τους ειχαν καταραστει οι ιδιοι για δικα τους θεματα, αναλαμβανω την αποστολη και φτανω στην αρχηγο των Λυκανθρωπων αφου πρω σφαζω αρκετους, εκει μιλαω με αυτη και πρωτεινων να σφαξουμε το αδερφιστικο χωριο των Ελφ, συμφωνουμε και την αλλη μερα σφαζουμε καθε ελφ στο χωριο το οποιο καταλαμβανεται απο λυκανθρωπους για ανταποδωση οι λυκανθρωποι με αναγνωριζουν ως ηγετη και χτιζουν στρατο σε λογραριασμο μου, σε καθε μαθη που γινετραι στις γυρω περιοχες ερχντε απο τα βουνα και με βοηθανε πλεον...

                    Comment


                    • #40
                      Εγώ πάλι στο σκηνικό που λες έσφαξα όλους τους λυκάνθρωπους και κατάκλεψα όλο το camp των Dalish Elves και πλέον δε με υποστηρίζει κανένας
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Βρε animals σιγά με τα spoilers ρε σεις.82 ώρες πρώτο playthrough στο Hard,κάπου στο 75% του παιχνιδιού,διαθέτω 250+ sovereigns,τίγκα στον καλό εξοπλισμό το party μου και με συμπαθούν όλοι.Έκανα τα πάντα μέχρι στιγμής,πολύ search και γ'αυτό άργησα στο ωράριο.Χαλάλι του όμως διότι είμαι GG.

                        Dj Solid ακόμα να το αρχίσεις?

                        Comment


                        • #42
                          hard??? εγω εναλασομαι μεταξυ casual & normal δε παιζει να κατσω να σκασω για εναν αντιπαλο, αν δεν τον βγαζω μπαινει στο easy και καθαριζει το θεμα.

                          Comment


                          • #43
                            That a boy...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #44


                              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                              Comment


                              • #45
                                Όποτε βρίσκω χρόνο προσπαθώ να το λιώσω το game.
                                Παίζω στο 2ο επίπεδο δυσκολίας και έχω φτάσει στο 25% complete του game πάνω κάτω..
                                Όμως δεν έχω καταλάβει ακόμα, τι στατς πρέπει να μεγαλώνω στον ranger μου για να είναι ποιο εύστοχος :S
                                Όλο miss , miss , miss άντε γαμήσου.. ! :S
                                Any help?

                                Comment

                                Working...
                                X