Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dragon Age: Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    @Titus στο Redcliffe δεν πηγα απο το circle of mages, εκανα το ritual και μπηκα με την Morrigan μεσα στο Fade. Βασικα φοβηθηκα την πιθανοτητα να τα βρω ολα κατεστραμενα κατα την επιστροφη μου απο το circle και ετσι δεν το διαλεξα. Τα ashes τα εχω αφησει να εκκρεμουν, εκανα το quest του stone prisoner απο το δωρεαν dlc (πολυ ωραιο btw) και ισως αρχισω το ψαξιμο τωρα.

    Το παιζω στο normal, μου φαινεται ικανοποιητικο σαν επιπεδο δυσκολιας. Human Rogue btw.

    @Vanyard αν ηξερα οτι παιχνιδι ειναι τοσο καλο θα το ξεκινουσα πολυ νωριτερα, απλα οταν το ειχα πρωτοβαλει μου φαινοταν μια απο τα ιδια και ελεγα αστο για πιο χαλαρες περιοδους. Στο τσακ ημουν παντως να μην το ξεκινησω ουτε τωρα .

    Για το οπτικο δεν επιμενω απο τη στιγμη που εχεις ασχοληθει και τις δυο εκδοσεις ;).

    @Ren LoL

    Να ρωτησω κατι, τις αποστολες πρεπει να τις κανεις μεσα σε καποια χρονικα πλαισια (πχ το urn of ashes)? Ρωταω γιατι ετσι οπως εκανα τις βολτες, μου ειδα το Lothering να εχει γινει καπνος χωρις να το παρω χαμπαρι . Μετα ρωτησα τον νανο στο team camp και μου ειπε οτι εγινε μια επιθεση και δεν εμεινε τιποτα. Τωρα ελεγα να ασχοληθω με το Denerim (απο εκει ειναι και οι φωτογραφιες), δεν πιστευω οταν γυρισω στο Redcliffe να εχει συμβει αυτο που φανταζομαι ?

    Comment


    • #77
      Den yparxoun xronika perithoria gia kamia apostolh, mporeis na tis pareis opote thes kai na tis teleiwseis opote thes.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #78
        A ωραιος gound , οποτε συνεχιζω στο Denerim!

        Comment


        • #79
          Χμ, προτίμησες δηλαδή όχι μόνο να καταφύγεις σε Blood Magic αλλά να σκοτώσεις τη μητέρα του παιδιού και να πρέπει να το πεις μετά στον Arl Eamon...Το παιχνίδι έχει αρκετούς τρόπους να σε κάνει να μετανιώσεις είτε παίζεις κακός είτε καλός, ειδικά αν χρησιμοποίησες το Jowan

          Ο μόνος λόγος που πήγα στο Circle of Mages ήταν επειδή ήταν πολύ βαρύ να σκοτώσω τη μητέρα του παιδιού - αν και αν ο Arl Eamon την πέταγε σε κανά μπουντρούμι δε θα διαμαρτυρόμουν.

          Το παιχνίδι πάντως είναι χαλαρά για δεύτερο playthrough, οπότε μπορείς να δοκιμάσεις πολλούς διαφορετικούς συνδυασμούς την επόμενη φορά. Για δεύτερο playthrough συνιστώ μάγο δαγκωτό.

          Ground έχεις δίκιο για τα κουνάρια, το είχα ξεχάσει. Ελπίζω να δω το Sten πουθενά.


          EDIT - Αφού παίζεις rogue, ορίστε πού μπορείς να βρεις την καλύτερη πανοπλία του παιχνιδιού για κλέφτη. Είναι αρκετά πιθανό να τη χάσεις απλά επειδή δε βρέθηκες στο σωστό τόπο τη σωστή στιγμή, πράγμα άδικο.

           
          Wade's Emporium at the Denerim Market District - [...]but after gaining two allies for the Grey Wardens, Herrin's selection will include The Felon's Coat

          http://www.gamebanshee.com/cgi-bin/s...O_Items.id=978
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #80
            To σκεπτικο μου ηταν πως καλυτερα να πεθανει η μανα του παιδιου παρα να γυρισω και να δω ολη την πολη -ενδεχομενως- κατεστραμενη. Βεβαια πισω απο αυτο ο κυριος λογος ηταν οτι ηθελα να παω στο circle αργοτερα και να το δω με την ησυχια μου .

            Εννοειται οτι το παιχνιδι φωναζει για πολλα playthrough, μονο και μονο οτι καθε class εχει δικο του origin ανεβαζει το replay value στα υψη... επιπλεον ο τιτλος δεν ειναι στα προτυπα του mass effect με τις 3 βασικες απαντησεις, υπαρχει πολυ μεγαλυτερο βαθος (ποιοτικα και αριθμητικα) στις επιλογες κατι που περναει αμεσα στα πραγματα που θα δεις.

            Ξαναλεω, το παιχνιδι ειναι καθαρο rpg και γι'αυτο γουσταρω τοσο...ηθελα πολυ εναν τιτλο που να σου δινει ατοφιο αυτο που ζητας. Επιπλεον μου αρεσει παρα πολυ και το setting.

            Θενκσ για τις πληροφοριες btw ;).

            Comment


            • #81


              Επιτέλους θα μάθουμε τι έγινε με τη Morrigan. Στις 7 Σεπτέμβρη κυκλοφορεί νέο DLC με τίτλο Witch Hunt και θα κλείνει αυτό το κεφάλαιο. Αυτό που με ανυσηχεί λίγο είναι ο μέτριος-προς-καλός χαρακτήρας των DLC μέχρι στιγμής. Ελπίζω να έχει πέσει το απαιτούμενο βάρος σε κάτι που όλοι μα όλοι οι παίχτες θέλουν να δουν.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #82
                Επιτέλους θα μάθουμε τι έγινε με τη Morrigan.
                Έχει ήδη βγει βίντεο με το τέλος της Morrigan:
                Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                Titus - Γελοίε
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #83
                  geia sas paidia.

                  Epeksa hdh mia fora to dragon age xwris kanena add on
                  (dlc,patch h expansion pack) k den eixa kanena problhma. Twra skeftomai na to ksanapeksw me ola ta add-ons kai hthela na rwthsw an kserei kapoios me poia seira prepei na egkatastathoun gia na mhn antimetwpisw problhmata (px prepei na egkatasthsw prwta ta patches prin balw to expansion, prepei na balw ola ta patches h to 1.04 yperkalyptei ta prohgoumena).
                  Epishs, yprxei kamia symboulh gia na apofygw problhmata giati ap' oti diabazw den htan ligoi autoi pou synanthsan POLLA problhmata.

                  Thanks k sorry gia to katebato apo erwthseis.

                  Comment


                  • #84
                    Βάλε το 1.04 patch και μετά μπορείς να βάλεις τα DLC με όποια σειρά θες.

                    Comment


                    • #85
                      what about the other patches? An egkatasthsw to 1.04 den yparxei logos na egkatasthsw ta 1.01,1.02 k 1.03 , dhladh kata kapoio tropo to 1.04 ta emperiexei k auta? H mhpws prepei prwta na egkatasthsw ta prohgoumena?
                      (sorry if it's a dump question and thanks for your reply)

                      Comment


                      • #86
                        Καθόλου χαζή ερώτηση, λογική θα έλεγα.

                        Κατά 99% αμα βάλεις το 1.04 δεν θα χρειαστεί να βάλεις τα προηγούμενα patches. Δεν το έχω διαβάσει πουθενά, αλλά είναι αυτό το οποίο ισχύει συνήθως με τα patches.

                        Και μια σημείωση: αφού βάλεις το DLC DA: Awakening θα χρειαστεί να ξαναβάλεις το patch για να ισχύσουν και εκεί τα fixes γιατί μάλλον παίζει κάποιο bug.

                        Comment


                        • #87
                          Ok. Mia akoma erwthsh.
                          Akouw oti kapoia apo ta add ons einai poly buggy k den aksizoun ton kopo.
                          Poia h gnwmh sas?

                          Comment


                          • #88
                            Το Awakening θα σου έλεγα να μην το πλησιάσεις από αυτή την άποψη, έχει πρόβλημα ακόμα και στον installer. Από εκεί και πέρα, τα add-ons δεν "κολλάνε" το ίδιο καλά με το υπόλοιπο παιχνίδι αλλά θέματα bugs δε συνάντησα και τώρα θα έχουν διορθωθεί. Είναι ευχάριστα ενδιάμεσα μέρη. Επιφυλάσσομαι προφανώς για το Witch Hunt που θα το βάλω λίαν συντόμως.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #89
                              Όπως έγραψα και στο άλλο θέμα το Witch Hunt μάπα είναι. 1.30 ώρα η διάρκεια του, οι companions αδιάφοροι και ο επίλογος ακόμα πιο αδιάφορος. Μακρυά.................

                              Comment


                              • #90
                                To awakening aksizei apo plevras istorias, einai kai poly megalo.
                                To mono pou me xalase kapws to eipa, exei ypereksoplismous pou tous vriskeis katw sto patoma pou leei o logos.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X