Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το Commandos 3 σχετικά εύκολα, το είχα αφήσει στη μέση όταν το είχα παίξει πριν καμιά δεκαετία (μάλλον με είχε δυσκολέψει πιο πολύ από το 2). Στέκεται μια χαρά πάντως ακόμη, και ένα 4 δεν θα ήταν άσχημο, θα ζητήσω από το Gamepro να το βγάλουνε.

    Comment


    • Metroid Zero Mission.59% σε 5 ώρες και 5 λεπτά.Πολύ ωραίος τίτλος,υποδειγματικό remake ενός κλασσικού τίτλου.Οι λάτρεις της σειράς που δεν έχουν ασχοληθεί,να σπεύσουν.Μου άρεσαν επίσης πάρα πολύ τα stealth sections.Πολύ κυνηγητό και αγωνία.Μόνα αρνητικά το Space Jump το οποίο είναι πολύ ΙΜΒΑ κίνηση,καθώς και ότι ήταν πολύ εύκολο.Με την εξαίρεση του Mother Brain δηλαδή που μου έσπασε λίγο τα νεύρα,λίγοτερο από το πρωτότυπο φυσικά,όλα τα αφεντικά ήταν πανεύκολα και βγήκανε με μια δυο προσπάθειες το πολύ.
      Carpe diem

      Comment


      • teliosa to gta v epos apla. Trevor ftw!!!

        Comment


        • Τέλειωσα μετά απο πολύ καιρό το Bastion, φοβερό παιχνίδι και απο τα καλύτερα που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια. Οι 2 τελευταίες πίστες ήταν απλά έπος όπως και η μουσική στο τέλος.

          Comment


          • Αναφορά του μήνα Σεπτεμβρίου κατά χρονολογική σειρά:

            Game dev tycoon: Εντάξει και μόνο λόγω του περιεχομένου γίνεται αυτόματα ενδιαφέρων σαν τίτλος. Στα θετικά του ότι στην ουσία παίζει πάνω στην ιστορία των Vgs και προσπαθεί να ενσωματώσει στους μηχανισμούς πολλά από τα στοιχεία της βιομηχανίας (hype, E3 κτλ) αλλά η αξιολόγηση που δίνει στα παιχνίδια είναι για κλάματα με αποτέλεσμα να πηγαίνεις και λίγο στα τυφλά. Αν δεν σε χαλάσει αυτό πάντως, η ουσία είναι ότι κατά τα άλλα σηκώνει στο πολύ χαλαρό τουλάχιστον 1-2 playhtrough που μεταφράζεται σε τουλάχιστον 7-8 ώρες καλής διασκέδασης.

            Brothers: Λίγο σπάσιμο ο χειρισμός που χειρίζεσαι 2 χαρακτήρες ταυτόχρονα αλλά κατά άλλα άψογο παιχνίδι. Μοναδικό μειονέκτημα η μικρή διάρκεια ενώ η ύπαρξη των 2 αδερφών έχει υλοποιηθεί έτσι ώστε να έχει λόγο ύπαρξης και όχι να υπάρχει απλά για να υπάρχει. + τον πολύ όμορφο κόσμο και την δυνατή ιστορία μου κάνει εντύπωση που γενικά έχει ακουστεί ελάχιστα . Αν είχε παραπάνω σπρώξιμο, για μένα ίσως να ήταν και παιχνίδι που θα μπορούσε να διεκδικήσει βραβεία στο τέλος της χρονιάς.

            gta san andreas: Για να βρω πότε ήταν η τελευταία φορά που αγόρασα day one ¨η full price κάποιο παιχνίδι μάλλον πρέπει να γυρίσουμε στο μακρινό 2007 και όσο και να με έτρωγε κρατήθηκα και δεν έσκασα τα 60-70 ευρώ για να πάρω το V. Το san andreas αν και είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια δεν το τέλειωσα ποτέ έχοντας το αφήσει λίγο πριν το τέλος λόγω του ότι είχε στο ενδιάμεσο ξεκινήσει η χρονιά των πανελληνίων (περάσαμε σε αναφορές στην προϊστορική περίοδο τώρα) οπότε ήταν μία καλή ευκαιρία για να πνίξω τον πόνο μου εκεί. Για την ακρίβεια ούτε τώρα το τέλειωσα γιατί οι πυροσβεστήρες στην τελευταία αποστολή κάνουν τα δικά τους αλλά οκ να είναι καλά το youtube
            Κατά τα άλλα από τη μία με πιάνει μελαγχολία όταν από το οπτικό κομμάτι συνηδειτοποιείς ότι μιλάμε για ένα τίτλο ούτε λίγο ούτε πολύ 9 χρόνων πλέον αλλά από την άλλη ακόμα και σήμερα μπορεί να σε πωρώσει απίστευτα. Έχει κάποιες αποστολές που σου τα κάνουν τσουρέκια π.χ αυτή με το τρένο που καλά καλά ούτε που τη θυμόμουν παίζει να την έπαιξα και 30 φορές:whip: ή όποιες έχουν να κάνουν με αεροπλάνα και ελικόπτερα. Το ότι επρόκειτο για τεράστιο μέγεθος παραγωγής αυτό το ήξερα ήδη, αυτό που μου είχε περάσει ψιλό αδιάφορο τότε είναι το επικό soundtrack που είχαν βάλει στους σταθμούς

            Comment


            • Αν έχεις το Game dev tycoon πειρατικό, ετοιμάσου να στην πέσουν και στο παιχνίδι πειρατές με αποτέλεσμα να μην βγάζεις φράγκο

              The eager pirate boots up the game, grabs his dual-wielded machine pistols, pulls the trigger, and ... sprays a barrage of chickens through the air.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Ακόμα θυμάμαι ποιες αποστολές με είχαν δυσκολέψει πάρα πολύ στο San Andreas.
                Ένας αγώνας που έκανα με τον Cesar στα Badlands,όχι ο κανονικός,αλλά ο reversed.Το είχα παίξει άπειρες φορές και όλο έχανα.Κάνω διάλλειμμα,πίνω ένα χυμό πορτοκάλι,το πέρασα με τη μία.
                Η τελευταία αποστολή για δίπλωμα αυτοκινήτου.
                Η 8η αποστολή για να πάρω δίπλωμα αεροπλάνου.Έχεις ελικόπτερο και σε βάζει να καταστρέψεις κάτι στόχους,τα καταφέρνεις λες εύκολο,μετά σου βάζει να καταστρέψεις και κινούμενους στόχους,τα καταφέρνεις με τα χίλια ζόρια λες ωραία πάει.Για το τέλος σου ζητάει να το προσγειώσεις στο κατάλληλο σημείο.Άντε το έκανες κι αυτό;Καλά ως εδώ;Ξέχασα,όλα αυτά πρέπει να τα κάνεις σε συγκεκριμένο χρόνο!!!
                Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχα κάνει ότι αποστολές υπήρχαν και είχε μείνει αυτή κι έλεγα θα το παρατήσω.Τελικά μετά από πολύ ώρα το παράτησα κι έπεσα για ύπνο.Το πρωί που ξύπνησα αντί να κάνω επανάληψη για το μάθημα που έδινα στην εξεταστική,έκατσα και την ξανάπαιξα.Την πέρασα με τη μία,ετοιμάστηκα πήγα ΤΕΙ να δώσω και πέρασα και το μάθημα τελικά.

                Sub η τελευταία αποστολή είναι εύκολη ρε συ,δεν έχει καμία σχέση με την τελευταία πχ στο Vice City ή το 4.Ξαναδοκίμασε.
                Carpe diem

                Comment


                • Αν δεν λειτουργούν οι πυροσβεστήρες πήγαινε να κάνεις όλες τις αποστολές του πυροσβεστικού. Μετά γίνεσαι fireproof

                  Comment


                  • Originally posted by ChrisTop View Post
                    Αν δεν λειτουργούν οι πυροσβεστήρες πήγαινε να κάνεις όλες τις αποστολές του πυροσβεστικού. Μετά γίνεσαι fireproof
                    Ναι το είχα διαβάσει και αυτό αλλά δεν υπάρχει περίπτωση

                    Comment


                    • Λογικά αφού είδα credits πιάνεται έτσι;
                      Kingdom Hearts Birth By Sleep με τον Terra στο Proud.Θέλω πολύ να ξεκινήσω με Ventus,αλλά προέχει το GTA V.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Όχι πρέπει πρώτα να τελειώσεις ventus και Aqua.Δεν είναι καλό να αφήνεις παιχνίδια στη μέση.Πόσο μάλλον ένα τέτοιο παιχνίδι...
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Λογικά αφού είδα credits πιάνεται έτσι;
                          Kingdom Hearts Birth By Sleep με τον Terra στο Proud.Θέλω πολύ να ξεκινήσω με Ventus,αλλά προέχει το GTA V.
                          Όχι,δεν πιάνεται.Απλά έπαιξες το 1/3 του παιχνιδιού.Η ιστορία ολοκληρώνεται μόνο αν το τελειώσεις και με τους 3 και μην ανησυχείς,σε αντίθεση με το τι έχει ειπωθεί από διάφορους στο νετ το capmaign του καθενός είναι εντελώς διαφορετικό και έτσι δεν θα νιώσεις ότι παίζεις 3 φορές το ίδιο παιχνίδι.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Τέλος -μεταξύ αρκετών- το Wind Waker HD για τρίτη φορά μετά από πρπ 8 χρόνια που το είχα πρωτοπαίξει( δύο φορές για τη Nintendo Gallery) Το παιχνίδι παραμένει ένα από τα αγαπημένα μου Zelda αν και σίγουρα απέχει από τις κορυφές της σειράς. Αν βρω χρόνο θα γράψω ένα review για την κεντρική. Οι προσθήκες είναι ουσιαστικές και κάνουν πολύ πιο εύκολο το ταξίδι στη θάλασσα αλλά κα την triforce quest.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Μετά το GTA V το βάζω κι εγώ στο πρόγραμμα. Έχω να το παίξω από το GC δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα.

                              Comment


                              • Εμενα πάλι με βλέπω να το παίζω Γενάρη, κάπου εκεί, καθώς Wii U θα χτυπήσω τα Χριστούγεννα. Πρέπει να γνωρίσω τον cel shaded Link οπωσδήποτε.

                                Comment

                                Working...
                                X