Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • τελειωσα το bioshock 2 και μπορω να πω οτι ητανε ανταξιo και του prequel του και των προσδοκιων μου, το βρηκα βελτιωμενο σε ολους τους τομεις, ακομα και στο ερμο το framerate που ειχε προβλημα το 1 (τουλαχιστον στο ps3) η rapture επιβλητικοτερη οσο ποτε αλλωτε το gameplay στα ιδια επιπεδα με το πρωτο αν και θα επρεπε να τολημσυνε περισσοτερο σε νεα plasmids και weapons, απο τους νεους εχθρους μονο οι big sisters δινουνε νεο αερα, τωρα για το σεναριο θα αρκεστω να πω τηλεγραφικα οτι ητανε ικανοποιητικο αλλα για τα δικα μου γουστα βρηκα οτι επασχε απο motivation απο την μερια του villain, καποια στιγμη θα γραψω περισσοτερα στο αντιστοιχο θεμα

    τελος να προσθεσω οτι το βρηκα ευκολοτερο του 1 και οτι η τελευταια μαχη
     
    ειναι για γελια καθως δεν υπαρχει last boss παρα μονο ενα κυμα απο εχθρους...really?


    το online το αγγιξα για 10 λεπτα και επαιξα ενα free for all δεν φαινεται ασχημο

    παιρνει σειρα το vegas

    Comment


    • Originally posted by Vaynard View Post
      τελειωσα το bioshock 2 και μπορω να πω οτι ητανε ανταξιo και του prequel του και των προσδοκιων μου
      Προσωπικά με απογοήτευσε αφάνταστα.Καμμία σχέση με το τέλειο πρώτο.Απ'τα μεγάλα fail της χρονιάς!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • PixelJunk Shooter.

        Σχεδιαστικά όμορφο,καταπληκτική μουσική επένδυση,απόλυτα χαλαρό και μικρό(αλλά χορταστικό) το Shooter είναι ένα παιχνίδι που είναι κατάλληλο για μικρά sessions τα οποία μέσα στις γιορτές κυριαρχούν.Για 4 ευρώ ήταν απίστευτα καλό,ευχάριστο και ότι ακριβώς έψαχνα για αυτή την περίοδο.

        Μου μένουν ακόμα κάποιοι θησαυροί από 4-5 levels και το ολοκληρώνω 100%

        EDIT:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Vayard για το Bioshock 2.Άξιο sequel μεν,δεν προσέφερε τίποτα διαφορετικό δε


        Comment


        • Τερματιζω σε δυο μερες το 2010.

          Μετριο, πολλοι ηλιθιοι NPCs, τα quest ηταν καλα αλλα τα σκατωσα σε μια ολοκληρη περιοχη, αλλα ανεβασα experience και level. Απο gold @@, πανε ολα σε items και flight paths, αλλα απο pvp δεν εχω παραπονο, πλακωσα κοσμο.

          Το sequel ελπιζω να εχει καλυτερο interface, αν και απο economy το βλεπω ακομα χειροτερα...
          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • Respect!
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Τέλος το Xenosaga III! Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το τερματίσω νωρίτερα, γιατί είχα αυτές τις 2 μέρες προπόνηση στο Kendo. Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα!

              Είμαι τρισευτυχισμένος που το τερμάτισα !
              sigpic

              Comment


              • Μόλις τερμάτισα το God of War Ghost of Sparta.Αυτή τη στιγμή ακούω τη μουσική στα credits και είναι πραγματικά απίστευτη.Όπως και σε ολόκληρο το παιχνίδι.Τα γραφικά είναι τόσο καλά που πραγματικά αναρωτιέσαι αν παίζεις psp ή ps2.Ο χειρισμός εύκολος και άμεσος όπως ακριβώς στο Chains of Olympus.Οι μάχες φοβερές ενώ υπάρχουν μέσα και κάποια αξιομνημόνευτα αφεντικά.Η ιστορία η καλύτερη ως τώρα από το 1 κι έπειτα και δένει πολύ όμορφα με τα 1,2,Chains of Olympus.

                Τα νέα ξόρκια του Kratos δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ενώ από νέα όπλα υπάρχει μόνο το Arms of Sparta το οποίο τελικά είναι πιο χρήσιμο απ'ότι πίστευα στην αρχή, διότι πέρα από τις μάχες βοηθάει και στη λύση κάποιων,απλών,γρίφων.Βέβαια στο τέλος δεν το χρησημοποιείς καθόλου,οπότε προσοχή μην το υπεραναβαθμίσετε,εκτός κι αν σας περισσεύουν red orbs.Εγώ ανέβασα τα πάντα στο maximum εκτός από το Horn of Boreas το οποίο χρησημοποίησα μόνο μια φορά για να το δω.

                Μου πήρε κάτι λιγότερο από 8 ώρες για να το βγάλω στο Normal.Αναρωτιέμαι που τις είδανε τις 4-5 ώρες οι κριτικοί.Τι διάολο speed run κάνανε;Πάντως κατά την διάρκεια του τίτλου μαζεύεις κάποια "artifacts" τα οποία μπορείς να χρησημοποιήσεις σε new game+.Με το πέρας του τίτλου ξεκελιδώνονται κάποια καλούδια από αυτά που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε σε τίτλους της σειράς, όπως challenges,commentaries κλπ.
                Εν γένει μου φάνηκε αρκετά καλός ο τίτλος και του βάζω ένα 8/10.

                Τα αρνητικά που του βρήκα είναι τα εξής(ξέρω,είναι παράδοξο να τα βάζω μετά τη βαθμολογία αλλά δε βαριέσαι):
                1)Τα νέα ξόρκια τα οποία είναι πρακτικά άχρηστα.
                2)Η κλίμακα του τίτλου η οποία σου δίνει την εντύπωση ότι παίζεις σε ένα φορητό και ότι απλά είναι μια "αρπαχτή" για τους φτωχούς συγγενείς,κάτι το οποίο δεν ισχύει γιατί είπαμε είναι παιχνιδάρα.
                3)Προς το τέλος υπάρχουν κάποια σημεία που πραγματικά σου σπάνε τα νεύρα γιατί απλά είναι ηλίθια,όχι δύσκολα.
                4)Τόση ώρα γράφω το κείμενο και ακόμα βλέπω credits.Τελειώνετε ρε σεις να δω την extra scene.


                edit:Με το που έγραψα την παραπάνω πρόταση τελείωσαν.:xp:



                Carpe diem

                Comment


                • (Ξανα)τελειωσα το bordelands αυτη τη φορα παρεα με 2 φιλους και τρελο χαβαλε , το απολυτο παντρεμα μιξη diablo/mmorpgs με fps, bazzilions of guns, loot,kill,getting stronger,loot,fun,kill oh did i mention....loot? λογικα καποια στιγμη οταν μας ξαναρθει η ορεξη θα πιασουμε και τα dlc ειδικα το armory

                  Comment


                  • Τερμάτισα το Trapt. Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα.
                    sigpic

                    Comment


                    • Τελείωσα το Halo Reach.Περισσότερα στο σχετικό θέμα,οσονούπω.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Πάει και το Uncharted Drake's Fortune.
                        Μου φάνηκε πολύ εύκολο όμως και πολύ μικρό.Πάντως το καταευχαριστήθηκα.Πραγματικά του αρμόζει ο χαρακτήρας system seller.
                        Γραφικά γαμάτα,ειδικά για την εποχή που κυκλοφόρησε,ωραίοι χαρακτήρες,επικό soundtrack,εύκολος και λειτουργικός χειρισμός,αξιομνημόνευτα set pieces,ωραίες μάχες.
                        Μόνα αρνητικά που βρήκα στον τίτλο είναι οι μάχες με τους mutants,αν και το σκηνικό στο Uboat είναι όντως άπειρο,καθώς επίσης και τα platforming sections,τα οποία μπροστά στα Assassin's Creed 2 & Brotherhood,μοιάζουν εγκληματικά ελλειπή και μονόπλευρα.Κατά τ'άλλα όμως κομπλέ κι αυτά.
                        Ο τίτλος τα σπάει πάντως και του βάζω με αυστηρότητα ένα 9/10.


                        Πάω για το 2.Και λίγο πριν βγει το τρίτο θα κάνω ένα marathon και στα 2 για να θυμηθώ την ιστορία (yeah right,μας έπεισες ).
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Eμ αφου το επαιξες στο normal πως να μην σου φανει ευκολο

                          Comment


                          • Αυτό που είπε ο προγράψας.Αν το παίξεις στο hard η πρόκληση είναι αξιοπρεπής.

                            Άντε καλά έκανες που ξεκίνησες το 2,είναι 1000 φορές καλύτερο από το 1 σε όλους τους τομείς.Α και σε θέλω για coop missions έτσι;Άντε να μαζέψουμε κανα τροφυ.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Το ξεκίνησα στο hard,αλλά επειδή βαριέμαι να το ξαναπαίξω τώρα άμεσα ίσως εvεργοποιήσω το one bullet reward,να ξεκλειδώσω το crushing και βλέπουμε.
                              Deus μόνο 2 trophies υπάρχουν στο U2.Άμα θες είμαι μέσα,ίσα ίσα να τα ξεκλειδώσουμε,αλλά δεν είμαι πολύ φαν του ΜΡ.Άμα το τελειώσω βλέπουμε.;)
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Μόλις τελείωσα το Uncharted 2 στο hard.Εντυπώσεις αργότερα στο σχετικό θέμα.Επίσης το Crushing playthrough θα αργήσει κάπως,μην πάθω overdose.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X