Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Molis teleiwsa oles tis pistes tou Armored Core For Answer me vathmo S (ektos apo mia pou exw akomh A).
    Apistefta dyskolo paixnidi sto hard, mou evgale thn panagia.
    Twra na dw pws tha kanw S ekeino to A :/
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Twra na dw pws tha kanw S ekeino to A :/
      Backspace, Shift+s.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Originally posted by straier View Post
        Backspace, Shift+s.

        Comment


        • Einai toso foverh seira paixnidiwn pou menw ekplhktos pou den exei asxolhthei sxedon kaneis
          To mono pou den mou aresei einai pou den yparxei poia o xarakthras "Nine Ball" kai ton antikatestisan me thn "White Glint"...

          Hustler One - Nine ball = Respect!!!




          White Glint = So So
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Originally posted by straier View Post
            Backspace, Shift+s.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Α ρε ground το είχα το for answer για το ps3 αλλά μιας και δεν είδα κανέναν να ασχολείται- βαριόμουν κι εγώ το έδωσα
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Τελείωσα το demo. Με ψήνει πολύ να το αγοράσω,ειδικά το νέο υφάκι Bourne που του χουν δώσει (έφυγε από τη Cia και μαμεί και δέρνει τον ψάχνουν οι πάντες, gameplay -μαμώ και δέρνω, βγάζω νοκ άουτ το φρουρό πηδώντας πάνω του χωρίς να ακουστεί κίχ και στο καπάκι κάνω 2πλό headshot στους άλλους 2)

                More videos on http://splintercell.com. Check out the perfect stealth walkthrough of the Splinter Cell Conviction demo on realistic difficulty in this video...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Τέλος και το Demon's Souls. Άνετα το καλύτερο rpg που έχω παίξει στην παρούσα γενιά. Πραγματικά δύσκολο, δε χαρίζεται με τίποτα και απαιτεί αφοσίωση και δεν είναι απαραίτητο πως ώρες grinding και lvl up θα αποδώσουν.

                  Υπάρχουν ελαττώματα, μιας και το game δεν το πρόσεξε, πίστεψε όσο θα έπρεπε η Sony. Πολύ μέτριο και δυσανάλογα εύκολο τελευταίο boss fight- εκτός κι αν βέβαια μιλάμε για τον False king οπότε πάω πάσο. Χρειαζόταν καλύτερο friend's co-op κσι να προσεχθεί λίγο περισσότερο το σενάριο και οι npcs. Αυτά όμως αποτελούν πραγματικά nitpicking. AAA game που αποδεικνύει πως και σήμερα( με τα Halo, GTA κτλ που αποτελούν και διαφημιστικούς κολοσσούς) ένα πραγματικά καλό game μπορεί να πετύχει με ελάχιστη προώθηση από την εταιρεία και περισσοτερο με το λεγόμενο word of mouth. Thumbs up μωρή From Software και Sony Japan!!!!
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • εκτός κι αν βέβαια μιλάμε για τον False king οπότε πάω πάσο. Χρειαζόταν καλύτερο friend's co-op
                     
                    Ο False King είναι κοινώς αποδεκτό πως είναι το τελευταίο boss, o True King καλώς ήταν όπως ήταν ώστε να σου δείξει που τον κατάντησε η διαφθορά
                    Τι πρόβλημα είχες με το friend's coop; Μια χαρά δούλευε. Το μόνο πρόβλημα πως αν οι παίκτες είναι πολύ διαφορετικά level δε γίνεται να παίξουν μαζί αλλά όπως και στα MMORPG αναμενόμενο.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Ε το να πρέπεις να συναντηθείς με τον άλλον σε συγκεκριμένο σημείο να βρεις το soul sign του... Δε θα ήταν πιο βολικό με ένα request να συηναντιέσαι εύκολα και γρήγορα? Επίσης θα μου άρεσε να υπήρχαν κάπως πιο επικές μάχες για co-op. Ας πούμε ένα μεγάλο δράκο που να χρειάζεται να τον αντιμετωπίσεις με φίλους- κάτι σαν τμηματα 2 player στο LBP.

                      Αλλά είπαμε αυτά είναι nitpicking το παιχνίδι ήταν άψογο στα μάτια μου. Υπέροχη ατμόσφαιρα, φανερή η ψυχική φθορά των χαρακτήρων και του γύρω κόσμου. Τι να πω, αυτό το παιχνίδι μας έπιασε αδιάβαστους...

                      Για το last boss το σκέφτηκα κι εγώ, απλά ξέρεις άκουγα old one etc και φανταζόμουν κάτι σαν κολοσσό Btw η μουσική στην 5-3( Maiden Astraea) δεν είναι υπέροχη?
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Ε το να πρέπεις να συναντηθείς με τον άλλον σε συγκεκριμένο σημείο να βρεις το soul sign του...
                        Έχεις ένα δίκιο αλλά το παρόν σύστημα ταιριάζει γάντι στη λογική του παιχνιδιού.
                        Επίσης θα μου άρεσε να υπήρχαν κάπως πιο επικές μάχες για co-op. Ας πούμε ένα μεγάλο δράκο που να χρειάζεται να τον αντιμετωπίσεις με φίλους- κάτι σαν τμηματα 2 player στο LBP.
                        Έχει 2 μεγάλους δράκους. Η μάχη με τον False King νομίζω πως είναι πολύ ωραία για coop (αλλά και για single φυσικά). Νομίζω πάντως πως μια μάχη που βγαίνει μόνο με coop (όπως στο LBP) δεν ταιριάζει στο Demon's Souls.
                        Για το last boss το σκέφτηκα κι εγώ, απλά ξέρεις άκουγα old one etc και φανταζόμουν κάτι σαν κολοσσό
                        Για να είμαι ειλικρινής και γω το ίδιο περίμενα.
                        Btw η μουσική στην 5-3 δεν είναι υπέροχη?
                        Δεν θα την έλεγα ακριβώς υπέροχη, μάλλον creepy. Μου θυμίζει clock tower.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Υπάρχουν δύο δράκοι- βέβαια σαφώς τώρα που το σκέφτομαι μπορείς να τους παίξεις co-op οπότε λογικά i failed xD Σκεφτόμουν κάτι σαν raid στο WoW αλλά εντάξει όντως κάτι τέτοιο απέχει από τη μοναχική λογική του Demon's Souls.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • τελείωσα το prince of persia the forgoten sands

                            Comment


                            • Πες μας και πώς σου φάνηκε, γι' αυτό έχει ανοίξει το topic. (με ενδιαφέρει κιόλας)

                              Comment


                              • Εφυγε το πρωτο god of war. Ενταξει απλα epic το διασκεδασα παρα πολυ. Προσεξα επισης καποιες λεπτομερειες που δεν τις θυμομουν οπως μια εικονα που εδειχνε τον Δια να παλευει με εναν πολεμιστη και ελεγε απο κατω ''an image from the future''. Οπως εχω ξαναπει εχει γινει τρομερη δουλεια στην ps3 εκδοση, στεκεται με μεγαλη ανεση οπτικα στο σημερα και γενικα πιστευω πως ειτε το εχει παιξει καποιος στο παρελθον ειτε οχι, πραγματικα αξιζει να ριξει ενα playthrough αυτης της εκδοσης.

                                Ολο το παιχνιδι το πηγα στο hard μεχρι που εφτασα στο σημειο με τους κλωνους . Ενταξει ελεος, μετα απο 100 προσπαθειες το εβαλα στο easy γιατι δεν την παλευα . Δεν θυμομουν οτι υπηρχε ενα τοσο δυσκολο σημειο για να πω την αληθεια -αν και την πρωτη φορα που ειχα παιξει τον τιτλο τον ειχα δει αποκλειστικα στο normal-. Anyway στο easy εφαγαν ownage .

                                Παμε στο 2ο τωρα.

                                Comment

                                Working...
                                X