Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Να σχολιάζεις όταν σε ενδιαφέρει κάτι και θες να πάρεις πληροφορίες από αυτό κι όχι για να με σνομπάρεις επειδή ασχολήθηκα μαζί του σα να θέλω να κάνω επίδειξη.
    Vlepw postareis ena paixnidi gia ton alfa h vhta logo, vlepw thn eikona kai lew:
    - Wx re wraio fenetai afto, ama einai na to paiksoume!
    Koitaw sto gamefaqs h sto wikipedia na dw ti paizei, vlepw oti den mporw na to paiksw.....skata...

    H katastash exei paei ekei pou den xreiazetai pleon na kanw to search gia na kserw, ama dw post tou scatman to prospernaw giati den prokeitai na mporesw na dw egw afto to paixnidi.
    Kai sthn telikh afto einai akomh enas megalos paragontas pou me enoxlei.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • εγω ειμαι σιγουρος παντος οτι complex για παιχνιδια που δεν προκειται να παιξω γιατι δεν γνωριζω την γλωσσα τους δεν εχω, την ζηλια την ανεφερα αναμεσα σε σοβαρο και αστιο χαριτολογωντας, οπως και τα υπολοιπα περι λεξοτανιλ

      scatman η αισθηση μου αν την θες παντα και φιλικα, ειναι οτι χαλας ασκοπα τον χρονο σου στο συκγκεκριμενο θεμα, δεν υπαρχει αντικρισμα ρεαλιστικα..γιατι πολυ απλα δεν προκειται κανενας να μπει σε διαδικασια συζητησης για κατι που δεν γνωριζει, υποτιθεται οτι σε ενα forum κανεις posts για να τα δουνε και να τα συζητησετε με καποιους ενδιαφερομενους σωστα?

      αν σου αρεσει να μας γεμιζεις με αχρηστες εγκυκλοπαιδικες γνωσεις..καντο by any means, o καθενας εχει τα fetix του

      Comment


      • Ρεαλιστικά πολλά απ'τα παιχνίδια που παίζει ο καθένας δεν έχουν ενδιαφέρον ανεξαρτήτου region. Άρα μη μιλαμε καθόλου?
        Φυσικά και ισχύει αυτό που λες. Και φυσικά μπορείς να γράφεις ότι θες. Απλά, δυνητικά, μπορεί να υπάρχουν άτομα που το έχουν παίξει ή ενδιαφέρονται να το παίξουν. Αν είναι στα ιαπωνικά δυστυχώς κάτι τέτοιο δε μπορεί να ισχύει. Οι πιθανότητες για διάλογο είναι μηδενικές δυστυχώς.

        Προσωπικά δε με ενοχλεί (αν και ομολογώ πως πλέον δύσκολα θα τσεκάρω τα link-youtube videos για κάθε JRPG που ποστάρεις, ίσως αν έβαζες 1-2 μια στο τόσο να μου προκαλούσες περισσότερο το ενδιαφέρον). Απλά στην παρούσα φάση πάει κάπως έτσι:
        -Scatman ποστάρει βίντεο.
        -Τυχαίο μέλος λέει φαίνεται ενδιαφέρον και είναι κρίμα που δεν ήρθε από δω.
        -Τάννο ρίχνει κραξίδια στις εταιρείες για (ανύπαρκτο) region-lock ή κάτι τέτοιο.
        -O Ground Zero λέει "Χέστηκα, δεν πρόκειται να το παίξω ποτέ".
        -Thread συνεχίζει σα να μην έγινε τίποτε.
        Σχεδόν ποτέ δηλαδή δεν προάγει κάποια ουσιώδη συζήτηση που είναι και ο σκοπός ύπαρξης του φόρουμ. Ειδικά όταν μιλάμε για απλή παράθεση λιστών παιχνιδιών με ελάχιστα σχόλια από μέρους σου.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • καλα τα λεει ο straier, επισης δεν ξερω γιατι εχεις βγαλει το link sou με το blog που διατηρεις για τα rpgs, εκανες πολυ καλη δουλεια εκει μπορουσε να μπει ο καθε ενδιαφερομενος και να γινει κουβεντα

          Comment


          • O Straier eipe evgenika afto pou prospathw na pw egw tosh wra.
            Paradexomai oti exw eleipsh ekfrashs, alla xontra xontra mou thn spaei otan h syzhtish den paei pouthena.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Νομίζω ότι πολλοί σε αυτό το φόρουμ δε ξέρετε τι θέλετε και πάντα θα σας ενοχλεί κάτι. Το έλεγαν παλιότερα μέλη που έφυγαν και γελούσα.

              Εάν μιλούσες όπως τον Straier, Ground, δε θα ήσουν κομπλεξικός.

              Οπότε μη ταυτίζεις τα λεγόμενά σας. Είναι προκλητικό. Εσύ, όχι μόνο έκανες προσοπική επίθεση υποβαθμίζοντάς με αλλά το πήγες και παραπέρα. "γιατί να κάνεις τέτοια ποστ? αφου κανείς δεν τα παίζει" λες και πρεπει να δίνω λογαριασμό σε σένα για κάτι που κάνω σωστά με εντυπώσεις κι αναλύσεις όσο μπορώ.

              Κουράστηκα ειλικρινά.
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Kai egw kourastika na diavazw gia ipawnika paixnidia pou den mporw na paiksw, opote opws eknevristhkes etsi eknevristika kai egw.
                Paradexomai oti htan proklhtiko to post mou.
                Alla entaksei profanws exw lathos kai den ksanamilaw gia to thema, tis protheseis mou tis ekana gnwstes, den me endiaferei kanena iapwniko paixnidi pou den vgainei ektos.

                Mporeis na synexiseis.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • αστείο πραγματικά. Αφιέρωνα αρκετό χρόνο για να μοιράζομαι ειδήσεις, εντυπώσεις κι άλλοι το έβλεπαν σαν προκλητικό στοιχείο.

                  έχω μία καλύτερη ιδέα!

                  επειδή τα τακτικά μέλη είμαστε συγκεκριμένα κι επειδή πιστεύω η ατμόσφαιρα "μολύνεται" πιο εύκολα έτσι, κάντε παιχνίδι.

                  さようなら ;)
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • 後でワニ
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Θέλω να μπει στο forum κάποιος Ελληνογιαπωνέζος, άρτι αφιχθείς από το Κυότο στην Ελλάδα με τη μητέρα του, η οποία πήρε διαζύγιο από τον Ιάπωνα πατέρα γιατί ο τελευταίος αποφάσισε να τους εγκαταλείψει για να γίνει παλαιστής σούμο, και να αρχίσει posts σεντόνια σχολιάζοντας video του Scatman σε σπαστά ελληνικά, σε φορτισμένο συγκινησιακό κλίμα, γιατί αυτά τα JRPGS του θυμίζουν την πατρίδα που άφησε πίσω και είναι το μόνο στήριγμα του όσο προσαρμόζεται στη νέα του χώρα, όπου δεν μπορεί να παίξει ακόμη δυτικά παιχνίδια λόγω γλώσσας και ακατανόητων μηχανισμών ("Σκάτμαν-σαν, δεν καταλαβένω γιατί εγκό πρέπι χτυπήσω με σπαθή εν κινήση, πως μπορεί εγό μπη σε αφοσιομένο μενού μάχησ κε να περιμένω σειρά μου για να κρούσω;;"), να δω τι θα λέτε.

                      υ.γ. Σκατ, άμα το γουστάρεις συνέχισε, εμένα δε μ'ενοχλείς πάντως

                      Comment


                      • σε αφοσιομένο μενού
                        t3h

                        Comment


                        • Scat, sayonara λες στο τελος? Damn εχω ξεχασει τελειως να διαβαζω hiragana .

                          Ρε σεις μην τρελενεστε, οπως και να χει μην ξεχνατε οτι επι psone εποχης (και πριν) οντως κυκλοφορησαν καποια παιχνιδια κυριως ιαπωνια που ηταν ποιοτικα και τα οποια ειδαμε για πρωτη φορα επισημα (για παραδειγμα) μεσω rereleases σε psp και ds.

                          Αυτα που γραφει ο scatman εχουν και ενημερωτικο χαρακτηρα πανω στο τι γινεται στην απεναντι πλευρα, δεν κανει κανενα κακο ο ανθρωπος .

                          Comment


                          • Originally posted by nooto View Post
                            Scat, sayonara λες στο τελος? Damn εχω ξεχασει τελειως να διαβαζω hiragana .
                            Ναι, Sayonara λέει στο τέλος, απλά λόγω του ψηφιακού τύπου του δεν διαβάζεται καλά.

                            Επίσης, nooto, μας τρελαίνει το γεγονός που δεν σκόπευαν να φέρουν κάποια διαμάντια εδώ στην Δυτική μεριά.
                            sigpic

                            Comment


                            • μας τρελαίνει το γεγονός που δεν σκόπευαν να φέρουν κάποια διαμάντια εδώ στην Δυτική μεριά.
                              -Scatman ποστάρει βίντεο.
                              -Τυχαίο μέλος λέει φαίνεται ενδιαφέρον και είναι κρίμα που δεν ήρθε από δω.
                              -Τάννο ρίχνει κραξίδια στις εταιρείες για (ανύπαρκτο) region-lock ή κάτι τέτοιο
                              Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

                              Comment


                              • το *τυχαιο μελος ειναι συνηθως η εγω η ο gz

                                Αυτα που γραφει ο scatman εχουν και ενημερωτικο χαρακτηρα πανω στο τι γινεται στην απεναντι πλευρα, δεν κανει κανενα κακο ο ανθρωπος
                                σαφως και δεν κανει κατι κακο ο ανθρωπος, αυτο ελειπε να το θεωρουσαμε κακο, αλλα οι εγκυκλοπαιδικες αναφορες σε παιχνιδια που δεν εχει παιξει κανενας και ποτε δεν προκειται να τα παιξει γιατι δεν ξερει την γλωσσα δεν προαγουν καμια μορφη συζητησης μεσα σε ενα forum....κανω καπου λαθος??

                                προτινω να ανοιχτει ενα thread με japan only κυκλοφοριες και να το αναλαβει ο scatman (εφοσον το θελει και ο ιδιος) , οποιος θελει θα μπαινει και θα ενημερωνεται

                                Comment

                                Working...
                                X