Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τα γραφικά του δεν είναι άσχημα αλλά τα sprites είναι απαράδεκτα.

    Comment


    • Μετα απο 29 ολοκληρα χρονια βρεθηκα στην ευχαριστη θεση να βλεπω (και να παιζω καμια φορα) το Kirby's Epic Yarn με το εταιρων ημιση. Εχει την πλακα του, διοτι η Οανα μιλαει (και βριζει καμια φορα χαλαρα) στα Ρουμανικα και εχει πολυ γελιο οταν χανει (λεμε τωρα, δεν χανεις στο Kirby) ή οταν καταφερνει κατι. Και βασικα το Epic Yarn ειναι εξαιρετικο entry level παιχνιδι για non gamers διοτι εχει μεσα του πολλα στοιχεια απο αλλα ειδη απλοποιημενα (shooters, puzzles κλπ).

      Βεβαια πρεπει να την σωσω καμια φορα διοτι ως non gamer δεν ξερει μηχανισμους (baby, how do I get this boss killed?) οποτε καταλαβαινετε...

      Οπως και να εχει, ζουμε ιστορικες στιγμες, ο Evans ξερει...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Kingdom Hearts 358/2 Days (mpas kai to teleioso kamia ora kai piaso meta to BBS)
        Super Mario 3D Land

        McSolid an den exeis paixei Vice City me to eteron imisi,den exeis dei tipota.
        Carpe diem

        Comment


        • λεω να αρχισω το tales of graces f για ps3 δεν ξερω ισως μου πεσει βαρυ μετα απο mass effect 3 , τι λετε και εσεις? ας παρω την γνωμη του κοινου.....και για να παραποιησω μια ατακα του evans

          μετα το ME3 ΤΙ?

          Comment


          • μετα το ME3 ΤΙ?
            Braid...
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Ξεκίνησα το Catherine. Παλούκι.

              Comment


              • mgs 3ds. Opws leei kai o antwnhs einai h agaphmenh mou tainia. Molis teleiwsei that grapsw sto i just finished.
                Deus Misereatur...
                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                Viva los Vatos Locos

                ---------------------
                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                Comment


                • Mass Effect 2

                  Comment


                  • mgs 3ds. Opws leei kai o antwnhs einai h agaphmenh mou tainia. Molis teleiwsei that grapsw sto i just finished.
                    Που χάθηκες ρε enwsith . Περιμένω εντυπώσεις από την παιχνιδαρα/ταινιαρα .

                    Comment


                    • Kι εγώ έτσι έλεγα για το Snake Eater μέχρι που έριξα replay στην Collection για PS2 και έπαθα πλάκα με το πόσο υπέροχο game είναι, πόσα μυστικά/ αναφορές υπάρχουν. Αυτό το game με την αλλαγή της κάμερας πραγματικά απογειώνεται.

                      Αυτό τον καιρό μοιράζω το χρόνο σε χαλαρά sessions ανάμεσα στο Shadows of the Damned και το Sine Mora. Για το δεύτερο τα έχω πει και στο live arcade θέμα.

                      Για το SotD. Ανέλπιστα καλό game, Τarantino/ Rodriguez ατμόσφαιρα, τοπ OST και καλό gameplay. Γενικά δεν μπορώ να πω, πως μέχρι στιγμής είναι κάτι το φοβερό( αρκετή επαναληψιμότητα normal εχθρών κι εδώ, δεν υπάρχει το κάτι παραπάνω μέχρι στιγμής του Resi 4 από τον Mikami) αλλά κάτι η arcade φύση του, κάτι τα καλά boss fights και το "φεύγα" σενάριο με κερδίσαν. Και ναι ο Vaynard είχε δίκιο. Πολύ screen tearing ρε παιδί μου...
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Παίζω, ανάμεσα σε πολλά, το Infinite Space στο DS. Πραγματικά το παιχνίδι είναι πολύ καλό, άνετα από τα καλύτερα SRPGs των τελευταίων ετών (μάλλον το καλύτερο του DS, κι έχω παίξει αρκετά εκεί). Όταν το τελειώσω θα γράψω περισσότερα πράγματα, αλλά έχω εντυπωσιαστεί από το βάθος και το πλήθος πραγμάτων που μπορείς να κάνεις (Platinum Games + Nude Maker = win.) Άσε που είναι σπάνιο το να παίζεις japanese τίτλο, τέτοιου είδους, χωρίς το μισό cast να είναι κλαψιάρηδες/κομπλεξικοί.

                        Comment


                        • πηρες σβαρνα οτι εχει φτιαξει η platinum games ε? καλα κανεις

                          Του Infinite space του ειχα δωσει μια ευκαιρια οταν ειχε βγει αλλα δεν με τραβηξε το setting και το παρατησα ,
                          το συστημα μαχης ειχε βαθος αλλα με ειχε χαλασει το αργο pace στις μαχες ακομα και για τα δεδομενα του ειδους παντως ειχε ωραιους χαραχτηρες, προσωπικα κορυφαια srpg στο ds θεωρω τα 2 devil survivor , θα σου προτεινα να τα τσεκαρεις αν δεν το εχεις κανει ηδη

                          Comment


                          • Ξεκίνησα Ocarina of Time 3D, παράλληλα παίζω inFamous 2 στο Hard κακός σε μια κατάσταση KILL ALL THE CIVILIANS

                            Comment


                            • The Legend of Zelda Oracle of Seasons σε emulator στο android.Μετά το εξαιρετικό ages ήρθε η ώρα να πιάσω το πιο action oriented seasons.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Originally posted by Vaynard View Post
                                πηρες σβαρνα οτι εχει φτιαξει η platinum games ε? καλα κανεις

                                Του Infinite space του ειχα δωσει μια ευκαιρια οταν ειχε βγει αλλα δεν με τραβηξε το setting και το παρατησα ,
                                το συστημα μαχης ειχε βαθος αλλα με ειχε χαλασει το αργο pace στις μαχες ακομα και για τα δεδομενα του ειδους παντως ειχε ωραιους χαραχτηρες, προσωπικα κορυφαια srpg στο ds θεωρω τα 2 devil survivor , θα σου προτεινα να τα τσεκαρεις αν δεν το εχεις κανει ηδη
                                Χαχα, ναι!
                                Ξέρεις, το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει κάποιο καλό tutorial, πρέπει να ψαχτείς αρκετά και όντως τις πρώτες 7-8 ώρες τις περνάς ψάχνοντας, χάνοντας στις μάχες (στην αρχή νόμιζα ότι θέλει τρελό grinding) αλλά γύρω στις 10 ώρες μετά τα random encounters διαρκούν 1 με 2 λεπτά. Βέβαια το παιχνίδι είναι πολύ μεγάλο και δεν ξέρω τι γίνεται μετά. Πάντως είμαι στον "ελληνικό" γαλαξία (νομίζω είναι γαλαξίες), και έχει φάση, οι πλανήτες έχουν ονόματα Volos, Dodecanese, Veroia, Zade και οι NPCs Silas Ioannou, Vlasis Delis, Belen Pappas, lol. Βέβαια δεν είναι ακριβώς SRPG, είναι λίγο περίεργο, σαν ένα μείγμα SRPG και JRPG (η θέση των units έχει σημασία στην μάχη, όπως στα SRPG, αλλά η μάχη γίνεται με turn-based μορφή.)

                                Είναι στην λίστα τα devil survivor, έχω δοκιμάσει το πρώτο λίγο, αλλά πολύ μπλα-μπλα και δεν ήμουν στο mood

                                Comment

                                Working...
                                X