Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νομίζω πως ο χαρακτηρισμός που του ταιριάζει περισσότερο είναι "κουραστικό".
    Αυτό δεν είναι κάτι που μπορείς να πεις για όλα τα Elder Scrolls;

    Δυστυχώς η έννοια της οικονομίας είναι κάτι που οι περισσότεροι developers παραμελούν στην προσπάθειά τους να γεμίσουν με "content" τα παιχνίδια τους.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Καλά όχι και κουραστικό.Ξέρω άτομα που έχουν ρίξει πάνω από 600 ώρες στον τίτλο και όπτοε τους λέω,ασχολήσου και με κάτι άλλο να δεις κάτι διαφορετικό βρε αδελφέ,μου απαντάνε,μπα εδώ είμαστε,δε χρειάζομαι κάτι άλλο.
      Carpe diem

      Comment


      • Τέλειωσα τα Child of Light και Stick it to the Man πράγμα που θεωρώ κατόρθωμα μιας και δε τα παράτησα στη μέση. Το πρώτο έφυγε με μερικά διαλείμματα, πολύ καλός τίτλος σε γενικές γραμμές. Μου άρεσαν αρκετά το battle system και η περιήγηση στο χώρο, με γραφικά και ήχο να φτιάχνουν ευδιάθετη ατμόσφαιρα. Δεν κουράστηκα κάπου κι αυτό μάλλον είναι το σημαντικότερο για μένα, ακόμα και στο Hard που το έβγαλα το παιχνίδι διατηρούσε έξοχα το ρυθμό του μέχρι τέλους. Για τα 15 γιούρα που ζητάει στο Steam είναι καλή αγορά.

        Το Stick it to the Man πάλι έφυγε μονοκοπανιά. Δεν πέρασε λεπτό που να είχα χρόνο στο laptop και να μην το βάλω να παίξω. Πολύ μικρό παιχνίδι και εύκολο, κάπου με ψιλοχάλασε που έδωσα κι εδώ 15, αλλά ας όψεται η ευχαρίστηση που έλαβα από αυτό. Η πλάκα είναι που έψαχνα να δω πόσο έχει προχωρήσει το The Wolf Among Us και κοιτώντας βιντεάκια στο youtube έπεσα πάνω στο μενού αρχής του Stick it που έπαιζε το τραγούδι που είχα πρωτοακούσει στο The Big Lebowski. Τα 'σκασα με τη μια, δε χρειάστηκε κάτι άλλο. Μουρλός κόσμος, γαμάτοι διάλογοι και npc's και εξαιρετικό mood. Αξίζει
        sigpic

        Comment


        • Συνεχίζω FF1 όποτε έχω χρόνο στη δουλειά,και στο σπίτι παίζω Sly Cooper Thieves in Time στο Βήτα.Παιχνιδάρα.Και το ότι χρησιμοποιεί τις δυνατότητες του Βήτα εξαιρετικά με κάνει να το γουστάρω ακόμα πιο πολύ.Επίσης το έχω στα ελληνικά και η μεταγλώττιση είναι εξαιρετική.
          Carpe diem

          Comment


          • Ξαναρχισα για τριτη φορα το a link to the past, gba advance εκδοση.
            Πιστευω αυτην την φορα θα το τελειώσω.

            Comment


            • Θα το πιάσω κι εγώ αυτό μέσα στο καλοκαίρι.
              Carpe diem

              Comment


              • Αυτή την περίοδο δίνω ρεσιτάλ στο online του Mario Kart 8. Tsunami of fun... and anger.

                Comment


                • Είμαι στο τέλος του Dust: An Elysian Tail και ετοιμάζομαι για Tomb Raider.
                  Παράλληλα λιώνω το Inferno+ στο κινητό.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • The Legend of Zelda A Link to the Past στο gba.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Χμ. Μάλλον θα ξεκινήσω το Mark of the Ninja. Το έπαιξα για καμιά ωρίτσα και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Originally posted by Titus View Post
                        Χμ. Μάλλον θα ξεκινήσω το Mark of the Ninja. Το έπαιξα για καμιά ωρίτσα και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
                        H πλάκα είναι ότι αιτία για να το παίξω ήταν μία κουβέντα που είχαμε πριν καιρό αλλά εσύ τελικά το παίζεις 1,5 χρονό μετά από μένα. Αξίζει πάντως με τα χίλια, είναι σχεδόν αψεγάδιαστο.
                        Εγώ έχω αρχίσει το munin τώρα ενώ εω αφήσει στη μέση και το guacamelee

                        Comment


                        • Sub το αφησες τελικα ε ?

                          Εγω ξεκινησα απο την αρχη το Witcher 2 που το ειχα αφησει στην μεση λογω στρατου κλπ. Θα το δω ολοκληρωμενα αυτη τη φορα τωρα που εχω αρκετη διαθεση λογω και του υλικου που παιρνουμε και απο το 3. Περισσοτερα συντομα στο αντιστοιχο θεμα!

                          Comment


                          • Originally posted by nooto View Post
                            Sub το αφησες τελικα ε ?

                            Εγω ξεκινησα απο την αρχη το Witcher 2 που το ειχα αφησει στην μεση λογω στρατου κλπ. Θα το δω ολοκληρωμενα αυτη τη φορα τωρα που εχω αρκετη διαθεση λογω και του υλικου που παιρνουμε και απο το 3. Περισσοτερα συντομα στο αντιστοιχο θεμα!
                            Όχι ακριβώς. Βασικά για τελείως γελοίο λόγο είχα "αναγκαστεί" να σταματήσω και έχασα λίγο το ρυθμό μου. Παίζει τώρα και εξεταστική και κάποιες άλλες υποχρεώσεις και δεν τα πολυπρολαβαίνω αλλά θα τα συνεχίσω

                            Comment


                            • Επειδή το πρόγραμμά μου είναι λίγο περίεργο παίζω ότι να ναι αυτόν τον καιρό. Mario Kart 7 στα 50 CC,Guacamelee στο hard,ALTTP τελείωσα το πρώτο μεγάλο dungeon και ψάχνω να δω που είναι ο τύπος με τις Pegasus boots ενώ στο FF1 έχω νικήσει το Dark Elf και δεν ξέρω που να πάω,ενώ βαριέμαι να βάλω και οδηγό.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Παίζω το Pullbox/Pushmo World. Το Pushmo πάντα ήθελα να το δοκιμάσω, αλλά δεν έχω 3DS. Είναι ένα πολύ εθιστικό και πανέξυπνο puzzle με μπολικο υλικό και level editor. Τα τελευταία puzzles είναι να σπας το κεφάλι σου.
                                Όσοι θέλετε ένα καλό puzzle game το προτείνω ανεπιφύλακτα.

                                Comment

                                Working...
                                X