Announcement

Collapse
No announcement yet.

Best Platformer Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Χμμ χωρίς να διαβώ πολύ πίσω και χωρίς απαραίτητα να είναι "best", το τελευταίο Platform που έπαιξα και μου άρεσε ήταν το They Bleed Pixels.

    sigpic

    Comment


    • #47
      Αν ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενα posts θα δεις πως οι προτάσεις έχουν ξεφύγει από τα "best" κατά πολύ Πολύ ωραίο παιχνιδάκι, κατεβαίνει ήδη. Μου φαίνεται θα το τιμήσω δεόντως. Μου θύμισε λιγάκι και το N+, άλλη καμμενιά από εκεί


      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #48
        Το Bleed Pixels παίζει μόνο με X360 controller, αλλιώς με πληκτρολόγιο, μεγάλη μούφα. Πρέπει να κάνω αλχημείες με πρόγραμμα που αντιστοιχεί κουμπιά του πληκτρολογίου στο χειριστήριο και βαριέμαι, επομένως το αφήνω στον πάγο προς το παρόν.

        Το Remake του Klonoa στον Dolphin έφυγε σε 3 ημέρες στο χαλαρό. Έχουν κάνει πολύ ωραία δουλειά, οι πίστες ήταν πολύ όμορφες και πιστές στο πρωτότυπο. Θα ήταν ωραίο αν βλέπαμε κι άλλα αντίστοιχα remakes όμως το συγκεκριμένο τα πήγε χάλια στις πωλήσεις, επομένως δεν πιστεύω να ξαναδούμε κάτι παρόμοιο. Πάντως το ευχαριστήθηκα, Klona στα 1080p σε 40άρα οθόνη με Full AA και Anisotropic filtering, χάρμα οφθαλμών με φουλ χρώμα game, μια χαρά. Αν μου τα έλεγε κανείς το 1998 πως θα συμβούν αυτά, θα πίστευα πως επρόκειτο για φαντασιόπληκτο μυθομανή

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #49
          tp

          Review για το original Klonoa από τον Motherfucker Mike, δικός μας κι αυτός



          Επίσης ένα βίντεο για το Adventures of Little Ralph που ανέφερα στο πρώτο post. Το βάζω επειδή σε αντίθεση με τα άλλα παιχνίδια, δεν κυκλοφόρησε εκτός Ιαπωνίας και έτσι δεν είναι πολύ γνωστό.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #50
            Κλονόα λέγεται; Κλόνοα το έλεγα.

            Comment


            • #51
              Πάρε εδώ platformιά φίλε Phantom.Μιλάμε για νέο παιχνίδι στο PS3 το οποίο αν θυμάμαι καλά κάνει χρήση Move.

              Carpe diem

              Comment


              • #52
                Τι είναι, Little Big Planet φάση ή κάτι διαφορετικό; Δεν φαίνεται καθόλου άσχημο εικαστικά, όμως το move φαίνεται, και όχι με τόσο καλά αποτελέσματα θα έλεγα.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #53
                  To Puppeteer είναι για PS3, το οποίο αναπτύσσεται από SCEJ και φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Νομίζω θα παίζεται και χωρίς move.
                   

                   
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #54
                    Φαίνεται πολύ όμορφο και μακριά από τα τετριμμένα σίγουρα. Αν έχει και καλό gameplay, έχει τα φόντα να είναι ΤΟΡ τίτλος.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #55
                      Το Dust: An Elysian Tail κυκλοφόρησε σήμερα και για PC (μέσω steam). Μόλις γίνει διαθέσιμο στα γνωστά στέκια θα φύγει αβάδιστα Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει, όμως από το trailer φαίνεται 2D side scrolling, γι' αυτό το βάζω κι εδώ.

                      Επίσης το Gianna Sisters: Twisted Dreams είναι διαθέσιμο στο steam ως προσφορά ημέρας στα ~3,5€



                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #56
                        Παρασκήνια για το remake του Castle of illusion. Εν τω μεταξύ τερμάτισα το παλιό παιχνίδι μία στα γρήγορα για να προετοιμαστώ καταλλήλως


                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • #57
                          το Ducktales θα κυκλοφορήσει για XBLA, PSN, Wii U eShop και υπολογιστή. Μια χαρά.




                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #58





                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • #59
                              Μιας κι εβαλες DKCR2 ας βαλω μια λιγο πιο ενδιαφερουσα πιστα:


                              Το highlight του DKCR2 ειναι ευκολα η επιστροφη του David Wise, original composer της πρωτοτυπης τριλογιας. Η δουλεια που εκανε τοτε ηταν ασυλληπτα καλη, ελπιζω να μην εχει χασει τοσα χρονια μετα το μαγικο touch.

                              Comment


                              • #60
                                Ναι, το παιχνίδι φαίνεται τούμπανο. Λογικά θα βγει πολύ καλό συνολικό αποτέλεσμα.

                                Επίσης stage demo και για το Puppeteer, το οποίο όσο περισσότερο το βλέπω, τόσο περισσότερο μου τραβάει το ενδιαφέρον. Είπαν πως θα έχει 15-20 ώρες gameplay (αν θυμάμαι καλά), 100 κεφάλια δράκων να μαζέψεις και θα κυκλοφορήσει και σε retail στα 40€


                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X