Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εκεί που λες ότι δεν υπάρχουν πολλά games που να σε ψήνουν, έρχονται τα XBLA.

    Από τον Οκτώβριο του 2010 μέχρι τώρα είμαι σε μία μόνιμη ενασχόληση με το arcade, να δούμε αν ποτέ θα τελειώσουν τα καλά games.

    Comment


    • Πήρα το Symphony of the Night για να αποτύχω για μια ακόμη φόρα να βρω κάτι ν μ'αρέσει στα Castlevania. Μονότονα, απαρχαιωμένα, επαναλαμβανόμενα και ψυχοπλακωτικά, υποθέτω έπρεπε να τα είχα παίξει στην εποχή τους για να βρω κάποιο ενδιαφέρον, κρίμα τους 800 πόντους

      Comment


      • Originally posted by Imrahil View Post
        Πήρα το Symphony of the Night για να αποτύχω για μια ακόμη φόρα να βρω κάτι ν μ'αρέσει στα Castlevania. Μονότονα, απαρχαιωμένα, επαναλαμβανόμενα και ψυχοπλακωτικά, υποθέτω έπρεπε να τα είχα παίξει στην εποχή τους για να βρω κάποιο ενδιαφέρον, κρίμα τους 800 πόντους
        Μετά από αυτό μπορούμε να είμαστε σίγουροι πλέον,ότι η επαναφορά της θανατικής ποινής δεν είναι ακραία λύση.Κάψτε τον.:whip:
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        Just kidding. :xp:
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by Imrahil View Post
          Πήρα το Symphony of the Night για να αποτύχω για μια ακόμη φόρα να βρω κάτι ν μ'αρέσει στα Castlevania. Μονότονα, απαρχαιωμένα, επαναλαμβανόμενα και ψυχοπλακωτικά, υποθέτω έπρεπε να τα είχα παίξει στην εποχή τους για να βρω κάποιο ενδιαφέρον, κρίμα τους 800 πόντους
          Α ρε Imra, έπρεπε να κατεβάσεις το demo πρώτα. Προσπάθησε να του δώσεις μια ευκαιρία πάντως γιατί, απαρχαιωμένο τουλάχιστον, δε θα το έλεγα. Νομίζω πάντως ότι ένα Ilomilo ή, ακόμα περισσότερο ίσως, ένα Stacking θα σου κόλλαγαν καλύτερα.

          Originally posted by Evans View Post
          Εκεί που λες ότι δεν υπάρχουν πολλά games που να σε ψήνουν, έρχονται τα XBLA.

          Από τον Οκτώβριο του 2010 μέχρι τώρα είμαι σε μία μόνιμη ενασχόληση με το arcade, να δούμε αν ποτέ θα τελειώσουν τα καλά games.
          Πραγματικά όμως.

          Προσωπικά, με άνεση μάλιστα, μπορώ να πω ότι το XBLA είναι με διαφορά η αγαπημένη μου «κονσόλα» σε αυτή τη γενιά. Αυτά που μου έδωσε το XBLA δε μου τα έδωσαν οι retail τίτλοι, χωρίς φυσικά να αμφισβητώ τη ποιότητα που υπάρχει εκεί. Έχω πολλούς ακόμα τίτλους που με ενδιαφέρουν από περιπτώσεις που κυκλοφορούν ήδη, από το Pac-Man CE DX και Limbo, μέχρι τα Stacking και Ilomilo που ανέφερα πιο πάνω. Αλλά και πολλές περιπτώσεις που αναμένω με αγωνία, με τα Insanely Twisted Shadow Planet και Fez να έχουν τον πρώτο λόγο.

          Btw, για να μην ανοίξω άλλο θέμα, μερικοί από τους επερχόμενους τίτλους που μου έχουν κεντρίσει το ενδιαφέρον. Δε ξέρω τι από αυτά θα βγει καλό βέβαια, αλλά, ειδικά το From Dust (η επιστροφή του Eric Chahi!), το Odin Sphere/Muramasa clone (Dust: An Elysian Tail), το Outland και, εννοείται, το Bangai-O με ενδιαφέρουν πάρα πολύ.

           


          (Co-op platformer!)














          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • το Odin Sphere/Muramasa clone (Dust: An Elysian Tail)

            Comment


            • Originally posted by Imrahil View Post
              Πήρα το Symphony of the Night για να αποτύχω για μια ακόμη φόρα να βρω κάτι ν μ'αρέσει στα Castlevania. Μονότονα, απαρχαιωμένα, επαναλαμβανόμενα και ψυχοπλακωτικά, υποθέτω έπρεπε να τα είχα παίξει στην εποχή τους για να βρω κάποιο ενδιαφέρον, κρίμα τους 800 πόντους
              Δεν φταίει το ότι δεν το έπαιξες στον καιρό του, μην το δικαιολογείς έτσι. Απλά για κάποιο παράξενο λόγο δεν σου άρεσε... Εμενα έγινε κομμάτι μου, ενώ εσύ δεν βρίσκεις ενδιαφέρον.

              Comment


              • Like

                Comment


                • Το Dust: An Elysian Tail ηταν να βγει σαν indie game και αφου κερδισε το dream build play contest του 2009 (ναι φτιαχνεται καιρο) προαχθηκε σε XBLA release.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Δεν ήταν ότι δεν ήξερα τι έπαιρνα, απλά πίστευα πως αν ξαναδοκίμαζα Castlevania στην καλύτερη του κατά πολλούς μορφή θα γινόταν το κλικ. Έχω την εντύπωση πως στο ελληνικό live δεν είχε trial παρεπιπτόντως. Ομολογώ πως δεν έχω και την ίδια υπομονή με παλαιότερα για να ανεχτώ ένα save system που πολύ εύκολα μπορεί τη x ώρα που αφιερώνω στο gaming στο διήμερο να την επιβραβεύσει με 0 progress. Δυστυχώς μου φαίνεται πλέον αδιανόητο να παίζω, να παίζω, να παίζω, να χάνω, και να είναι σαν να μην έχω παίξει, λες και κατάπιε το τελευταίο τέταρτο της ζωής μου το 360 και αρνείται να το φτύσει

                    Comment


                    • Do want this Dust! This game reminds me very much the Odin Sphere with its anime style. Please tell me if it'll be in Greek XBOX Live...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Tanno View Post
                        Do want this Dust! This game reminds me very much the Odin Sphere with its anime style. Please tell me if it'll be in Greek XBOX Live...
                        Aνθέλληνας;
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari View Post
                          Aνθέλληνας;

                          Originally posted by Tanno View Post
                          Do want this Dust! This game reminds me very much the Odin Sphere with its anime style. Please tell me if it'll be in Greek XBOX Live...
                          Από πότε χαρακτηρίζομαι Ανθέλληνας, ρε τούβλο ? Ρώτησα αν θα το διαθέσουν στο Ελληνικό XBOX Live... και εσύ μου πετάγεσαι με την λέξη "Ανθέλληνας"? Αν είναι δυνατόν... :kill:
                          sigpic

                          Comment


                          • Προτιμάς να γράψεις στα αμερικανικά αντί στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ (την μητέρα όλων των γλωσσών και την μοναδική αμόλυντη ανα τους αιώνας) και απορείς; Τούβλο είναι όποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει την ελληνική, την μοναδική μαθηματική γλώσσα και δεν το κάνει. Ανθέλληνα.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Tanno do the *Little Mirror*! It will save you from this douche!

                              Comment


                              • Originally posted by Somari View Post
                                Προτιμάς να γράψεις στα αμερικανικά αντί στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ (την μητέρα όλων των γλωσσών και την μοναδική αμόλυντη ανα τους αιώνας) και απορείς; Τούβλο είναι όποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει την ελληνική, την μοναδική μαθηματική γλώσσα και δεν το κάνει. Ανθέλληνα.
                                Κακό είναι που ξέρω και τις 3 γλώσσες(Ιαπωνικά, Ελληνικά και Αγγλικά)? Όποτε θέλω μπορώ και τις μιλάω. Άμα θέλεις σου μιλάω και στα Ιαπωνικά. Χουντικέ!

                                Originally posted by sain't View Post
                                Tanno do the *Little Mirror*! It will save you from this douche!
                                Care to tell me about this "Little Mirror"? I'd love to learn about this remedy to get rid of him...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X