Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Comment


      • Είμαι σίγουρος πως έχει ξαναμπεί.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Αμέσως να το αποπάρεις το παιδί.Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που ασχολείται με κάτι που δεν γράφει το όνομα της Νιντέντο,πρέπει να τον ενθαρρύνουμε.
          Μπράβο Link φοβερή επιλογή.
          Carpe diem

          Comment



          • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Nostalgia for the win (για τους dreamcastάδες) όπως λέει και στα σχόλια!

              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Fail above.

                Και Altair αλλού την ειρωνία σου...
                Και straier και που να το ξέρω εγώ; Φυσικά και θα έχει ξαναμπεί αλλά θέλω να δείξω ότι μου αρέσει κ εμένα.

                Comment


                • Δεν ήταν ειρωνία.Το εννοώ όταν λέω ότι είναι φοβερή επιλογή.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Imo το ακολουθο ειναι απο τα καλυτερα εισαγωγικα themes των τελευταιων ετων:


                    ... και για να μπαινουμε και στο κλιμα των ημερων:

                    Οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι σιγουρα υπερβολη να λεμε πως μονο το DKC2 ειχε κορυφαιο OST.
                    David Wise + Evelyn Fischer =

                    Comment


                    • Το OST του Sonic Adventure είναι αρκετά αδικημένο γιατί με αυτό εγκαινιαστήκαν οι περίφημες cheesy ροκιές στη σειρά. Υπάρχουν όμως και κομμάτια που είναι αρκετά διαφορετικά. Κατά τη γνώμη μου, από τα καλύτερα στο παιχνίδι:




                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Ιmo το OST του Sonic Adventure και στις ροκιές του είναι ποιοτικότατο. Καλά εγώ πιστεύω θα το αγαπήσεις το Sonic 4 με το που θα προσαρμοστείς στις όποιες αλλαγές.

                        Από DKC πάλι ας πιάσουμε ένα ακόμη κλασικό

                        Πόσο πιο respect πια?? Αυτό το sound chip του SNES δεν πεθαίνει ποτέ...
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Οι συνθεσεις αυτες δε βρισκονται λεμε, ειναι απιθανο ποσα καλα κομματια εχουν αυτα τα παιχνιδια. Το καλυτερο απ ολα ειναι πως ξεφευγουν απιστευτα απο τη μουσικη που εχουμε συνηθισει να συνοδευει τα παιχνιδια που παιζουμε. Ιδιως για τοτε η διαφορα αυτη προκαλουσε ακομα μεγαλυτερη εντυωπση. Οταν ολα τα platforms ειχαν μουσικη που εκανε κρα πως ειναι φτιαγμενη για videogame, τα DKC καναν τη διαφορα με μια πολυ πιο ambient προσεγγιση στο χωρο.

                          Mηπως να βαλω τα OSTs των DKC στο mp3 player; Θα ειναι οτι πρεπει τα βραδια για να ξεραθω στον υπνο .

                          Comment


                          • Το αστείο είναι πως έχοντας τελειώσει το DKL 2 στο gameboy color, έχει επίσης πολύ καλή μουσική για port.

                            Ευτυχώς που είπαν πως θα έχουν remix από τα παλιά DKC γιατί τέτοια μουσική δεν την αλλάζεις έτσι εύκολα...

                            Εγώ πάλι κάθε πρωί που πάω για δουλειά ακούω το Killer Instinct OST στο mp3 player μου.( ripped από το CD μου που το έχω λιώσει) Αν έβγαινε από τη Rare και ένα Killer Instinct Arcade στο Live arcade θα ήταν σαν να ζούσα Xmas του 95... 15 χρόνια λέεεεεμε

                            Εννοείται καμμιά εβδομάδα πριν το launch του Returns πιάνω DK marathon.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Lol an psaxnoume gia prototypes platform syntheseis tote den prepei na leipei to trismegisto:

                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Πλακα εχει το κομματι στην GB εκδοχη του - δεν τα ειχα ξανακουσει αυτα.
                                Καποτε ειχα παιξει μονο το 1ο DKL, αλλα δεν το αντεξα, μου φανηκε σαν τεραστιος "συμβιβασμος" εχοντας καλομαθει στη χλυδη του DKC.

                                To ΟST του KI καπου πρεπει να το χω κι εγω ξεχασμενο. Respect για την cult-ιλα της κινησης σου, εγω παντως δεν ειμαι τοσο φαν του KI OST, παροτι ειναι φυσει cult .

                                DKC marathon θα τα σπαει και πιστευω πως θα ειναι πιο ευχαριστο και προφανως πιο γρηγορο απο αλλα marathons (wink wink, nudge nudge, Metroid).
                                Εγω δε νομιζω να ζησω τη μαγεια του marathon μιας και απο περυσι μεχρι φετος τα επαιξα ολα σκορπια και τα εχω φρεσκα οσο να ναι.

                                Συν τοις αλλοις τωρα δεν προλαβαινω κιολας, με λιγη τυχη αυριο θα εχουμε τα πρωτα reviews και ελπιζω και το πρωτο leak .


                                Ground οντως τρελη καλτιλα το κομματακι, κριμα που δεν ετυχε να το παιξω ποτε αυτο το παιχνιδι..

                                Comment

                                Working...
                                X