Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τα DKC τα είχα παίξει το καλοκαίρι κι εγώ, αλλά ποτέ δε λέω όχι σε ένα γρήγορο playthrough ειδικά αν κάτσει να τα παίξω co op με τον bro. Ω τέλεια αν πέσει leak αύριο περιμένω εντυπώσεις.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Μπορεί το "SF EX Plus α" σαν παιχνίδι για πολλούς να ήταν αμφιβόλου ποιότητας (όχι για μένα πάντως ) αλλά η μουσική του ήταν ξεχωριστή. Πολλά τα καλά κομμάτια αλλά για να μην σας κουράσω θα βάλω μόνο τo intro και staff roll theme!



      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Έχω κολλήσει λέμε.

        Comment


        • Πάρε κι αυτό.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Πλάκα πλάκα καιρός να ανοίξει ένα θέμα για τα Monkey Islands. ( άκυρο υπάρχει ήδη )

            Ας τα μεταφέρουμε εκεί τα ποστς- κακό κι αυτό να ξεκινάμε συζητήσεις σε θέματα άσχετα xD

            Έλα να είμαι και on topic
            Το άκουγα σήμερα το πρωί στο mp3 καθ' οδόν για τη δουλειά.


            Πέμπτη ε ε ε ε έρχεται!!! Σηκώνω μανίκια γιατί είμαι μόλις στο 1/3 του DKC 2.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Φτάνουν οι μούφες.
              This is the real thing.

              Assassin's Creed 2 OST

              Track 1 - Earth
              Official Soundtrack.For the Full Download Link to this soundtrack, simply subscribe to these 2 channels. After that, personal message me (gamesoundtrack) for...


              Track 2 - Venice Rooftops,το κομμάτι που με έψησε να ψάξω να βρω κομμάτια.
              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


              Track 3 - Ezio's family
              Official Soundtrack.For the Full Download Link to this soundtrack, simply subscribe to these 2 channels. After that, personal message me (gamesoundtrack) for...
              Carpe diem

              Comment




              • Πολυ δυνατο κομματι απο αποψης συναισθηματων, απο ενα παιχνιδι με εξαιρετικο OST, αλλα και χαρακτηρες.

                Το ακουσα μετα απο καποια χρονια και μου φερε στο μυαλο αρκετες ευχαριστες αναμνησεις που μου αφησε το συγκεκριμενο παιχνιδι.

                Ειχε πολλα και εξαιρετικα side stories και αυτο του Locke με τη Rachel ηταν σιγουρα ενα απο αυτα.

                Comment


                • Άσχετο αλλά δεν ήξερα πού να το βάλω. Σήμερα στο Master Chef (ή Top Chef? αυτό με το Μαμαλάκη τέλος πάντων) ακούστηκε σε μια δόση το title theme του Mass Effect! Προς στιγμήν πίστεψα πως ο Commander Shepard είχε το καλύτερο πιάτο στην ομάδα του.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment



                  • Comment


                    • Δεν ξέρω αν έχω ξαναβάλει κάποια από αυτά αλλά πάρτε:




                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Πολλοι θεωρουν το OST του CC ενα απο τα καλυτερα που εχουμε δει ποτε. Πραγματι τα κομματια ειναι πολυ καλα, παρολαυτα δε μου εχουν μεινει τοσα πολλα απο το OST λογω του ιδιου του παιχνιδιου, το οποιο εν τελει δε μου αρεσε ιδιαιτερα (και εδω που τα λεμε, εγω τουλαχιστον πιστευω πως εχω ακουσει πολυ πιο ιδιαιτερα OSTs απο τους συνηθεις συνθετες - συμπεριλαμβανομενου του Mitsuda).

                        Οσο το επαιζα το διασκεδαζα αρκετα, αλλα μολις το τελειωσα ηταν να σα να μη θυμομουν τιποτα - η πλοκη ηταν τουλαχιστον κακη - καμια συνοχη σε πολλα θεματα.
                        Το character cast ασχολιαστο, εκει και αν δε θυμαμαι τιποτα περαν των πολυ βασικων χαρακτηρων...

                        Ο Mitsuda οπως και να χει ειναι φοβερος συνθετης και μας εχει συνηθισει σε πιο celtic επιρροες (βλ. Χenogears), αλλα στο CC αποδεικνυει περιτρανα ποσο καλα τα παει και με τις πιο "συμβατικες" μελωδιες.

                        Παρεπιπτοντως θα κανει ο Mitsuda Xenogears orchestral arranged album (καμια σχεση με το arranged Creid). Ειχα διαβασει πως θα ανοιξει και poll συντομα για να ψηφισει ο κοσμος τα αγαπημενα του κομματια, ετσι ωστε να μπουν και αυτα στην τελικη συλλογη.

                        Για να δουμε, αναμενουμε εναγωνιωδως .

                        Υ.Γ.
                        Τελευταια με εχει πιασει μια λοξα με τη μουσικη του FF VI, πιστευω πως εχει ενα απο τα πιο καλα OSTs που εχω ακουσει ποτε και λογικα ο Straier τουλαχιστον θα συμφωνησει.

                        Comment




                        • Σίγουρα ένα από τα καλύτερα soundtracks ever σε παιχνίδι.

                          Ειδικά αυτό το κομμάτι εγώ το σιγοτραγουδάω συχνά.Σε ανεβάζει γαμώτο


                          Comment


                          • Ποσο ακομα θα χρειαστει να περιμενουμε μεχρι να καταλαβετε οτι το Monkey Island ειναι το καλυτερο franchise ever, ΜΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ ΠΙΘΥΚΟΥΣ!!!!!!!
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Έχεις τερματίσει κανένα;

                              Comment


                              • Και τα τεσσερα... Τα Specials δεν εχω παιξει ομως...

                                (εξυπναδες; εξυπναδες; )λολ
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X