Announcement

Collapse
No announcement yet.

Top 10 FPS Games Ever by ScrewAttack!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Προσωπικά θα έβγαζα από τη λίστα τα CS και DooM 3 για να βάλω μέσα F.E.A.R., Chronicles of Riddick, κάποιο MoH. Καλά από σειρά Unreal το πρώτο και το Tournament μόνο εμένα μου φαίνονται παιχνιδάρες;

    Κάντε μια λίστα τοπ 20 να μην παραπονιέται κανένας!


    Comment


    • #47
      To FEAR αναρωτιεμαι γιατι αρεσε σε τοσο κοσμο, το multiplayer του επαιζε καθαρα διακοσμητικο ρολο ( αν και ομολογω πως τα deathmatch αποκτουσαν αλλο ενδιαφερον οταν βαριοσουνα να λιανιζεις τον κοσμο με το penetrator και προτιμουσες να παρεις κανα frag με μπουνιες και τρικλοποδιες )

      Το μονό απ'την αλλη ακομα και οταν το τελειωσα με φουλαρισμενα γραφικα super smooth framerate και την δυσκολια στο extreme δεν το ευχαριστηθηκα τοσο πολυ, ok οι μαχες εναντιων squads απο κλονους σου αφηνανε ενα συναισθημα ικανοποιησης καθε φορα που καθαριζες το δωματιο και προχωρουσες παρακατω, αλλα ο τροπος με τον οποιο το παιχνιδι προσπαθουσε να σε βαλει στον κοσμο του για μενα ητανε αναποτελεσματικος με αποτελεσμα να μην μου καιγεται καρφι για την ατμοσφαιρα και απλα να προχωραω απο πιστα σε πιστα μεχρι να δω τελικα το καταραμμενο ending

      Μην μιλησω για το extraction point της timegate που με απογοητευσε τελειως

      Οσο για το multiplayer στα quake η λιστα παει 2 > 3 > 4(οut of the box χωρις OSP,CPMA,Q4max,rocket arena και οτι αλλο εχει βγαλει το community ) το πρωτο δεν το εχω παιξει οποτε δεν μπορω να το βαλω στην σειρα προτιμησης μου, πρακτικα ομως αμα δεν υπηρχε το Q2 τοτε δεν θα βγαινανε τοσο προσεγμενα τα ut99 και Q3

      Το goldeneye ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ για την εποχη του και στο single και στο multi, προσπαθησαν οι σχεδιαστες της rare να φτιαξουν τις αποστολες με σκοπο να αποκτησει το παιχνιδι απολυτη σχεση με την ομωνυμη ταινια, επισης η ανταμοιβη του παικτη (ξεκλειδωμα διαφορων cheats) που προσπαθουσε επιτυχως να τελειωσει την καθε πιστα στο ταδε difficulty πριν περασει ο προκαθορισμενος χρονος ητανε αλλο ενα στοιχειο που μου αρεσε ιδαιτερα και προσθεσε σημαντικα στο replay value του τιτλου

      Ο τεχνικος τομεας ητανε επισης σε πολυ καλα επιπεδα, τα μοντελα ματωνανε κανονικα στο σημειο που τρωγανε τις σφαιρες, οι κινησεις τους φαινοντουσαν αρκετα αληθοφανης για τα δεδομενα της εποχης και αν εξαιρεσουμε το κατα περιοδους καφρικο framerate το παιχνιδι γενικα ητανε πολυ μπροστα απο την εποχη του , εννοειται φυσικα πως οποιος το παιξει σημερα για πρωτη φορα δεν προκειται να μπορεσει καθολου να το εκτιμησει οπως πρεπει (το ιδιο ακριβως ισχυει για το duke nukem 3D και το quake1 )

      Η σειρα καταταξης στο GT ειναι λογικο να μην βρισκει συμφωνους πολλους gamers, οπως και να'χει μπραβο τους που βαλανε το deus ex μεσα, παιχνιδι με τα ολα του κριμα που το ps2 port πηγε ακλαφτο

      Οσο για το halo μπορω να το θαβω ολη μερα για 1500 λογους, μπορει το halo2 να εκανε τον κοσμο που παιζει fps απτο σαλονι του να καταλαβει για πρωτη φορα τι σημαινει online fps gaming αλλα μεχρι εκει, για μενα παραμενει το fps της κουτσης μαριας, εδω περα υπαρχει κοσμος που το παιζει και δεν ξερει ποιος ειναι ο master chief :S

      Half-life 2 αλλο ενα game που το εχουν εκθειασει ενα εκατομυριο casuals και γενικα το βρισκω υπερτιμημενο, θα δεν πω πολλα μονο οτι το hl1 το εχω τελειωσει τουλαχιστον 8 φορες ενω το 2 μολις 3 και ισως παω για την 4η οταν βαλω 64bit XP για να τρεξω την τελευταια εκδοση του fake factory

      Anyway απ'την στιγμη που δεν εχει μεσα το multiplayer του RTCW ή εστω το enemy territory και το no one lives forever δεν παιρνω και τοσο στα σοβαρα αυτον που εφτιαξε την λιστα

      Comment


      • #48
        Τραγικοτερο ολων ειναι πως εβαλαν στη λιστα και το CS.TO CS!!!Ασχετα με το ποσοι θα πεσουν να με φανε (και ποσοι το παιζουν ακομα,εν ετη 2008,την εποχη του Halo 3 και του GoW) προκειται για ενα απο τα πιο broken παραδειγματα gameplay ever,λογικο θα μου πειτε αφου στην ουσια ειναι mod,παραλογο απο την αλλη διοτι με την επιτυχια που εχει γνωρισει οφειλαν να κανουν κατι καλυτερο...εστω να μη σε σκοτωνουν οι χειροβομβιδες πισω απο τσιμεντενιους τοιχους for fuck's sake!Δεν εχουν παει στρατο αυτα τα παλικαρια που το προγραμματιζουν;;;

        Ο ΦΥΓΕ ανεφερε και το Turok 2...αυτο δεν ηταν ρε παιδες που ειχε παρει μονοπωλιο ολα τα "βατομουρα" της βιομηχανιας οταν βγηκε;;;

        No offence...
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • #49
          Τραγικοτερο ολων ειναι πως εβαλαν στη λιστα και το CS.TO CS&#33;&#33;&#33;Ασχετα με το ποσοι θα πεσουν να με φανε (και ποσοι το παιζουν ακομα,εν ετη 2008,την εποχη του Halo 3 και του GoW) προκειται για ενα απο τα πιο broken παραδειγματα gameplay ever,λογικο θα μου πειτε αφου στην ουσια ειναι mod,παραλογο απο την αλλη διοτι με την επιτυχια που εχει γνωρισει οφειλαν να κανουν κατι καλυτερο...εστω να μη σε σκοτωνουν οι χειροβομβιδες πισω απο τσιμεντενιους τοιχους for fuck&#39;s sake&#33;Δεν εχουν παει στρατο αυτα τα παλικαρια που το προγραμματιζουν;;;
          [/b]
          Παρά τα όποια bugs, εξακολουθεί να είναι αξεπέραστο σε κάποιους τομείς. Βέβαια έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα και άκρη δεν βγαίνει, ο καθένας έχει την άποψή του.

          Ο ΦΥΓΕ ανεφερε και το Turok 2...αυτο δεν ηταν ρε παιδες που ειχε παρει μονοπωλιο ολα τα "βατομουρα" της βιομηχανιας οταν βγηκε;;;
          [/b]
          Δεν παίζει αυτό που λες... Μήπως το μπερδεύεις με το Turok: Evolution;
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • #50


            Ο ΦΥΓΕ ανεφερε και το Turok 2...αυτο δεν ηταν ρε παιδες που ειχε παρει μονοπωλιο ολα τα "βατομουρα" της βιομηχανιας οταν βγηκε;;;

            No offence...
            [/b]
            Σε καμμία περίπτωση.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #51
              Προβλημα: FPS+χρυσα βατομουρα = ;
              .
              ...
              .....
              .......

              *scanning*
              .
              ...
              ......
              ...........

              *1 result found*

              DAIKATANA.

              Comment


              • #52
                Μμμμ εγω δε θα εβαζα μεσα τα doom 3 και bioshock . Το πρωτο μου αρεσε παρα πολυ αλλα σιγουρα υπαρχουν καλυτερα fps ειδικα οταν μιλαμε για 10δα . Το bioshock απο την αλλη ειναι απο τους καλυτερους τιτλους που εχω παιξει γενικοτερα - απιστευτο indeed - αλλα η αρτιοτητα του δεν εγκειται στα fps στοιχεια του ... δεν το θεωρω καθαρο fps πιο συγκεκριμενα...η προοπτικη πρωτου προσωπου λειτουγει κυριως σαν προσχημα και οχι επι τουτου imo . Μπορει να το εβαζα παντως στη 10δα των καλυτερων παιχνιδιων γενικως ;)

                Απο πιο παλια παιζει να εβαζα τα exhumed , hexen που μαζι με τα dume nukem 3d και quake τα ειχα παιξει ολα στο saturn και μου φαινοντουσαν ολα απιστευτα ( χωρις βεβαια να εχω δει τοτε τοσα πραγματα )

                Comment


                • #53
                  Το Jericho ίσως επίσης για ένα "χρυσό βατόμουρο"; ΟΚ μπορεί να μην ήταν τελείως πατάτα αλλά στο θέμα A.I. ήταν αίσχος. Πιο καλά να είχα χαμστεράκια στο squad. Περισσότερο μυαλό θα είχαν. Επίσης τα τέρατα δεν αντιδρούσαν όταν τα πυροβολούσες. Μόνο σε κάποια φάση έπεφταν όταν πέθαιναν. Βροχή από πυρά σε ένα τέρας; Ούτε ένα βήμα πίσω; Παράλογο...
                  Άντε βγήκα off topic αλλά κάπου έπρεπε να τα πω&#33;


                  Το PREY ήταν καλή φάση με τα portals... Και αυτό προτιμότερο από το DooM 3...


                  Comment


                  • #54
                    Παρά τα όποια bugs, εξακολουθεί να είναι αξεπέραστο σε κάποιους τομείς.
                    [/b]
                    Sure...στην αθλιοτητα.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #55
                      Δεν ειμαι καν fan του CS αλλα πραγματικα ΥΠΕΡΒΑΛΕΙΣ.
                      Επειδη ειναι η χαρα του casual, δε σημαινει πως δεν ειναι καλο για τους pro gamers.
                      Ολα κρινονται με 2 μετρα και 2 σταθμα...

                      Comment


                      • #56
                        Φυγε, το ποστ που παραθετεις εχει να κανει με το Duke και οχι με το GE.

                        [/b]

                        α σορρυ.

                        Comment


                        • #57
                          Πάντως, FiOth, μην ξεχνάς πως το κάθε παιχνίδι κρίνεται με βάση τα δεδομένα της εποχής του και το Counter-Strike όταν βγήκε το 1999 ήταν πράγματι επαναστατικό, κατ&#39; εμέ. Τώρα, το αν πολλά bugs και glitches που έπρεπε να διορθωθούν στην πορεία και δεν διορθώθηκαν το κάνουν να "πέφτει" στα μάτια σου, δεκτό (αν και δεν συμφωνώ), αλλά όχι και να πας να το βγάλεις από τα χειρότερα FPS ever.

                          Το ότι ξεκίνησε σαν mod για εμένα του δίνει ένα πλεονέκτημα έναντι άλλων FPS, γιατί ήταν η πρώτη φορά που ένα mod γνώρισε τόση επιτυχία κι από τότε τα mods άρχισαν να λαμβάνονται πολύ πιο σοβαρά υπ&#39; όψιν στην βιομηχανία, όπως επίσης δικαιολογεί απόλυτα και τα bugs και glitches, άσχετα από το αν τέσσερα χρόνια μετά την κυκλοφορία του δεν διορθώθηκαν, όπως και θα έπρεπε να γίνει.

                          Βέβαια, στο video του ScrewAttack δείχνει το Counter-Strike: Source, αν δεν κάνω λάθος, το οποίο δεν έπρεπε να συμβαίνει, καθώς Counter-Strike: Source sucks. Δείξε λίγο 1.6 ή 1.5 να στρώσουμε&#33;
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • #58
                            Δεν ειμαι καν fan του CS αλλα πραγματικα ΥΠΕΡΒΑΛΕΙΣ.
                            Επειδη ειναι η χαρα του casual, δε σημαινει πως δεν ειναι καλο για τους pro gamers.
                            Ολα κρινονται με 2 μετρα και 2 σταθμα...
                            [/b]
                            Το CS είναι η χαρά του Casual?&#33;

                            Comment


                            • #59
                              Το CS είναι η χαρά του Casual?&#33;
                              [/b]
                              Κοίτα, ισχύει ότι Counter-Strike παίζει και ο καθένας και νομίζει ότι κάτι κάνει, είναι πράγματι αρκετά mainstream παιχνίδι ή τουλάχιστον ήταν πριν μερικά χρονάκια. Άλλο τώρα αν είναι από τα πιο απαιτητικά multiplayer παιχνίδια που υπάρχουν...
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • #60
                                Βασικα δε θα ηταν πιο ωραιο να πουμε εμεις τα all -time αγαπημενα μας FPSs/?
                                Ποιος ειναι ο/οι Screw Attack που θα μας κανει να διαφωνουμε ή συμφωνουμε μαζι του.

                                Τεσπα, Alien Vs Predaor 2 ownz all ;)
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X