Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καλός πολίτης Ράφαελ! Κράτα το στόμα σου κλειστό και τα αυτιά σου ανοιχτά, οπλίσου με υπομονή και όλα θα κυλήσουν νερό!
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Originally posted by Raphael View Post
      Παίδες φεύγω, σας χαιρετώ, καλή συνέχεια και καλό gaming και μη τρωγόσαστε μεταξύ σας και φύγουν και άλλοι, είστε όλοι γαμάτοι.
      Καλη θητεια bottomfish


      Originally posted by ChrisTop View Post
      Καλή θητεία ρε φίλε. Μπαίνει και ένας κολλητός μου τώρα την Τετάρτη ειδικές δυνάμεις στην Αυλώνα...
      Αυλωνα εχει Τεθωρακισμενους - ΕΠΟΠ - Πεζικο - ΟΔΕΡΠΑΔΕΣ - Πεζοναυτες, προφανως ο φιλος σου παει για το τελευταιο, ελπιζω να επιτρεπουνε sleeping bag στον θαλαμο, εμενα τον φεβρουαριο του 08 τουρτουριζε μεχρι και ο κωλος μου

      Comment


      • Ζωάρα.

        Comment


        • Thumbs up!
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Για δώσε feedback απο εκπαίδευση/ορκωμοσία κτλ.
            Αφού τα περνάς καλά απο τώρα φίλε μια χαράαααααααααααααααααα.

            Comment


            • Η παλιά πόλη του Ναυπλίου είναι απίστευτη. Καθαρή, προσεγμένα μαγαζιά, πανέμορφα κτήρια, καλός κόσμος. Το στρατόπεδο είναι λατρεία. Το κτήριο του λόχου μου είναι πετρόκτιστο, οι τουαλέτες καινούργιες (αν και οι φαντάροι δεν τα πάνε καλά στη στόχευση) και τα λουτρά σχεδόν πάντα με ζεστό νερό. Το φαγητό συνήθως είναι νόστιμο, εκτός από λίγες εξαιρέσεις (όταν έχει λαχανόρυζο η τρύπα πίσω από το ΚΨΜ αποδεικνύεται ιδιαίτερα χρήσιμη).

              Στο λόχο μου ήμασταν όλοι νησιώτες. Ρόδο, Χίο, Μυτιλήνη, Πάρο, Κω, Νάξο, Κάλυμνο και δε συμμαζεύεται. Επομένως όλοι βρισκόμασταν στο ίδιο μήκος κύματος και δεν είχα παράπονα από κανέναν (εκτός από ένα μαλάκα χιώτη).
              Οι ανώτεροι είναι επίσης καλά παιδιά και αρκετά ελαστικά. Βέβαια, από ένα σημείο και μετά ο λόχος μου ξεψάρωσε και χρονοτριβούσαμε απίστευτα σε αναφορές κ.τ.λ.

              Μετά το σοκ των πρώτων ημερών, τη συνειδητοποίηση δηλαδή πως είμαι απλά ένας από τους πολλούς, και την επιβλητική σκηνή της πρώτης αναφοράς με το προβολέα του κτηρίου να φωτίζει τις μούρες μας και απέναντι η φιγούρα του λοχία στο πλατύσκαλο, εντάχθηκα ομαλότατα στο σύστημα του στρατοπέδου. Τη τελευταία μέρα πριν φύγω μάλιστα σκέφτηκα πως είμαι χαρούμενος εκεί, και πως θα μου λείψει αυτή η κατάσταση.
              Τώρα είμαι αδειούχος από το στρατόπεδο, γυρνάω Τρίτη βράδυ και μαθαίνω τη μετάθεσή μου. Εύχομαι όλοι οι φαντάροι να έχουν την ίδια αντιμετώπιση που είχα και εγώ.

              Comment


              • Ποιο Λοχαγό έχεις και σε ποιο Λόχο είσαι;Στον δεύτερο ακόμα τους πηδάνε;
                Carpe diem

                Comment


                • 4ο λόχο. Στο δεύτερο ακόμα τους ψιλοπηδάνε, ναι. Έχεις υπ' όψιν σου γιατί;

                  Comment


                  • Όχι.Απλά κι εγώ στο 2ο ήμουν και ναι ήταν ζόρι,καμία σχέση με τους άλλους λόχους.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Σε ποιο κτήριο έμενες;

                      Comment


                      • Μπράβο ρε Ράφαελ, οι περισσότεροι παίρνουν πολύ βαρύτερα τις πρώτες μέρες στο στρατό! Μακάρι να σου κάτσει και μετάθεση σε σχετικά βολικό μέρος και καλό υπόλοιπο! Το γάιδαρο τον έφαγες, η ουρά έμεινε!
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Εντάξει, έπρεπε να είσαι πολύ βουτυρομπεμπές για να έχεις πρόβλημα στον 4ο λόχο του ΚΕΜΧ της 2011 Δ2 ΕΣΣΟ...

                          Comment


                          • Στο Λόχο Σκαπανέων ήμουν.Έτσι έλεγε το κτίριο αν θυμάμαι καλά.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Α, εγώ δίπλα ακριβώς.

                              Τώρα γύρισα στο νησί μου για μια εβδομάδα "προσαρμογής", έπειτα πάω Λέρο για την εκπαίδευση και μετά γυρνάω πάλι εδώ.

                              Comment


                              • Ποιο νησί;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X