Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chaoscrow
    Εγώ το "αναδρομικά" βρίσκω κουλό.
    Εσύ και μόνο εσύ, καθότι μοιάζει απόλυτα λογικό σε οποιονδήποτε σώφρον άνθρωπο.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment




    • Θεός ο άνθρωπος. Τα είπε όλα έξω από τα δόντια του! Αυτή είναι όλη η αλήθεια.
      sigpic

      Comment


      • 480€ ήρθε ο λογαριασμός νερού για το διαμέρισμα των γονιών μου στη Ρόδο για διάστημα 2 μηνών. Ακόμα και αν οι γονείς και τα αδέρφια μου ήταν υποθαλάσσιες καμήλες που κολυμπούσαν σε ένα διαμέρισμα γεμάτο νερό και ταυτόχρονα έπιναν το νερό και το ανανέωναν με μια τεράστια αντλία που είχε διαρροή και πότιζε τα παρτέρια όλης της γειτονιάς δε θα πλήρωναν τόσο. Hints: 1. Δεν είναι υποθαλάσσιες καμήλες. 2. Δεν υπάρχει διαρροή.


        Comment


        • Μήπως έχει να κάνει με το νέο φόρο κατοικίας;
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Δε γνωρίζω (αν έχουν μπει νέοι νόμοι και ποιοί) αλλά ήρθε για τους 2 προηγούμενους μήνες και ήταν από την Δ.Ε.Υ.Α.Ρ. (Ρόδου δηλαδή)...


            Comment


            • Originally posted by straier View Post
              Μήπως έχει να κάνει με το νέο φόρο κατοικίας;
              Ο λογαριασμός του νερού;;;

              Λογικά διαρροή που δεν έχετε βρει θα υπάρχει, δεν εξηγείται αλλιώς το ποσό.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Στο κίνημα «ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ» ο Πάγκαλος


                Ποικίλες αντιδράσεις προκαλούν οι πρωινές δηλώσεις του αντιπροέδρου της κυβέρνησης, Θεόδωρου Πάγκαλου, όσον αφορά το χαράτσι στα ακίνητα, το οποίο εψήφισαν οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, αλλά και για τη μνημειώδη φράση «μαζί τα φάγαμε».

                Μιλώντας στην πρωινή εκπομπή του Mega, δήλωσε ότι ούτε και αυτός έχει να πληρώσει το χαράτσι για τα ακίνητα. Ο κ. Πάγκαλος αποκάλυψε μάλιστα ότι λόγω των πολλών ακινήτων, τα οποία δεν αγόρασε μεν ο ίδιος αλλά περιήλθαν στην κατοχή του από κληρονομιά, του ήρθε συνολικό χαράτσι 17.500 ευρώ, περιλαμβανομένου και το τέλους ακίνητης περιουσίας.

                «Για να μπορέσω να πληρώσω τον φόρο θα πρέπει να αναγκαστώ να πουλήσω ένα ακίνητο», είπε ο κ. Πάγκαλος.

                Και όταν ρωτήθηκε εάν δεν βρεθεί αγοραστής για το ακίνητο τι θα κάνει, είπε «δεν έχω να πληρώσω, δεν μπορώ να πληρώσω, ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει». Ερωτηθείς για τη φράση «μαζί τα φάγαμε» απάντησε: «Είμαι χοντρός διότι τρώω φτηνά φαγητά, αν έτρωγα τρεις κουταλιές χαβιάρι θα ήμουν αδύνατος».
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • «Είμαι χοντρός διότι τρώω φτηνά φαγητά, αν έτρωγα τρεις κουταλιές χαβιάρι θα ήμουν αδύνατος».
                  Nα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, πάντως, σε αυτό δεν έχει άδικο (σαν σκέψη). Πχ κάποιος που όλη μέρα τρώει τυροπιτοειδή επειδή είναι στη δουλειά, έχει περισσότερη τάση στην παχυσαρκία από κάποιον που τρώει σπιτικό φαγητό -όπως βλέπεις τους φτωχότερους που τρώνε όλο μακαρόνια και τηγανητές πατάτες για οικονομία και έχουν κάτι μπάκες τεράστιες-
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Originally posted by Somari View Post
                    Nα κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, πάντως, σε αυτό δεν έχει άδικο (σαν σκέψη). Πχ κάποιος που όλη μέρα τρώει τυροπιτοειδή επειδή είναι στη δουλειά, έχει περισσότερη τάση στην παχυσαρκία από κάποιον που τρώει σπιτικό φαγητό -όπως βλέπεις τους φτωχότερους που τρώνε όλο μακαρόνια και τηγανητές πατάτες για οικονομία και έχουν κάτι μπάκες τεράστιες-
                    Σιγουρα, πλουσιος που τρωει μονο βιολογικά φαγητά καλης ποιοτητας πολυ πιο δυσκολα γινεται παχυσαρκος.. Ισχυει αυτο που λεει σαν σκεψη σιγουρα.

                    Comment


                    • Έχετε απόλυτο δίκιο παιδιά,σαν θέση είναι σωστότατο αυτό που λέτε,αλλά δεν νομίζω ότι ο Πάγκαλος είναι χοντρός επειδή δεν έχει λεφτά να αγοράσει μη παχυντικά τρόφιμα,μην μας το παίζει και φτωχαδάκι/παιδί του λαού τώρα.Δουλευόμαστε και μεταξύ μας;Πόσα λεφτά άραγε να έστειλε στην Ελβετία τα οποία κέρδισε από την εκμετάλλευση των λίγων ακινήτων του;

                      Ας πουλήσει και κανά ακίνητο για να πληρώσει,ούτε θα του λείψει και θα μείνει στο ταμείο του κράτους ένα λογικό ποσό,μόνο αν πληρώσουν οι έχοντες ΙΣΩΣ μειωθεί το έλλειμα.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Όχι μόνο βιολογικά, αλλα και το είδος του φαγητού...δηλαδή -φιλετάκι, κρασί, και ψάρι- vs -μακαρονάδες, πατάτες και κοκακολα-

                        Deus δε διαφωνούμε.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του Somari από προσωπική εμπειρία. Στη δουλειά συνήθως παίρνουμε χαζομάρες απ' έξω και τα αποτελέσματα δεν είναι καλά.:kill:
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Καλα το να εχεις μερικα ακινητα απο κληρονομια δεν σημαινει οτι εισαι πλουσιος, και εμεις τυχαινει να εχουμε μερικα με τον ιδιο τροπο τα οποια ουτε νοικιαζονται ουτε πωλουνται για χρονια τωρα, ισα ισα μονο εξοδα εχουν και δεν μπορουμε να τα ξεφορτωθουμε με τιποτα. Και φυσικα αναγκαζομαστε να πληρωσουμε παλι για αυτα.. Δεν λεω οτι ο Παγκαλος ειναι φτωχαδακι καμια σχεση.. Απλα καποια ακινητα δεν σημαινει και αυτοματα οτι εχεις λεφτα..

                            Comment


                            • Originally posted by Loggo View Post
                              Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του Somari από προσωπική εμπειρία. Στη δουλειά συνήθως παίρνουμε χαζομάρες απ' έξω και τα αποτελέσματα δεν είναι καλά.:kill:
                              Πραγματικά , μου το λέγανε και δε το πίστευα μέχρι να το "μελετήσω" μόνος μου, αλλα πραγματικά, μια ζαμπονοτυρόπιτα πιστεύω πως μπορεί να είναι χειρότερη από ένα πιτόγυρο.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Ο λογαριασμός του νερού;;;
                                Χαχα. Fail. Ναι μάλλον κάπου θα έχετε διαρροή ή κάποιος θα σας τραβάει νερό για να ποτίσει λαχανικά-πισίνα.

                                Καλά ρε παιδιά τι κάθεστε και συζητάτε; Ναι ο Πάγκαλος ο φτωχός δεν έχει να φάει καλό φαγητό γιατί ο μισθός του βουλευτή-υπουργού δεν του φτάνει να πάρει καλό φαγητό... Δεν είμαστε Αμερική εδώ (εκεί). Μια χαρά παίρνεις λαχανικά με λίγα λεφτά.
                                Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβει πώς αυτός ο άνθρωπος όχι μόνο δεν έχει διαγραφεί από το ΠΑΣΟΚ αλλά είναι και υπουργός. Καμιά συναίνεση, καμιά αίσθηση ευαισθησίας ή ντροπής. Μια αηδιαστική κλαψιάρα Μαρία Αντουανέτα...
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X