Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Γιαυτό το λόγο εγώ κάποια στιγμή θα φύγω. Θα πάω σε άλλη χώρα και θα πω ένα μήνυμα στους πολιτικούς και στην Ελλάδα που θα λέει:

    "Εγώ τώρα φεύγω από την Ελλάδα που τόσο οι πολιτικοί σακάτεψαν με τα σκάνδαλα τους ! Όσο ζουν αυτοί, ΔΕΝ ξαναπατάω το πόδι μου στην Ελλάδα. Μόνο αν αρθεί η πολιτική ασυλία και τιμωρηθούν παραδειγματικά, τότε θα ξαναπατήσω πόδι στην Ελλάδα. Όσοι πιστοί είστε μαζί μου, τότε φύγετε από την Ελλάδα και πάμε αλλού να ζήσουμε και να αφήσουμε αυτά τα σκουπίδια τους πολιτικούς να τα βγάλουν πέρα μόνοι τους. Δεν χρειάζονται εμάς για να καταλάβουν πόσο χάλια την έκαναν την Ελλάδα με τα δικά τους πιστεύω."
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by sub_zero View Post
      Γενικα τώρα, νομίζω ότι το άρθρο περισσότερο προσπαθεί να περάσει μία συγκεκριμένη ιδεολογική γραμμή παρά να κάνει κάποια σοβαρη αποτίμηση των όσων συμβαίνουν στην παγκόσμια οικονομία.
      Ο Βρανάς πήρε εδώ και πολλά χρόνια τη στήλη του Γαλανόπουλου, ένός καταπληκτικού αρθρογράφου που με επηρρέασε πολύ στον τρόπο που αντιλαμβάνομαι τον κόσμο γύρω μας. Όλα αυτά τα χρόνια γράφει καθημερινά και, ειλικρινά, δεν έχω διαβάσει πάνω από 10 αξιόλογες στήλες του. Μια άτακτη συρραφή τσιτάτων και δήθεν επιχειρημάτων και συνθημάτων σε αριστερικουλίστικη ρητορική και αισθαντική γραφή τύπου "οσµίζονται αµέσως ό,τι απειλεί την εξουσία τους. Μυρίζονται αµέσως πού βρίσκονται τα κέρδη". Ελάχιστη πρωτότυπη σκέψη, κανένα νέο συμπέρασμα, καμία πρόταση, καμία διαφορετκή οπτική και εμβάθυνση. Δεν αξίζει το χρόνο που κάθεσαι να τον διαβάσεις, μόνο για να χαϊδεύει αυτιά και συνειδήσεις κάνει.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Εμένα μου άρεσε ανέκαθεν η στήλη, και εποχής Γαλανόπουλου αλλά και Βρανά. Τέσπα γούστα είναι αυτά.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Μεγαλες στιγμες και σημερα...

          Αστυνομική βαρβαρότητα 2 (σταθμός Μετρό - ΗΣΑΠ Ομόνοιας)

          διμοιρίες των ΜΑΤ μπήκαν μέσα στον σταθμό του Μετρό στην Ομόνοια και κυνήγησαν τον κόσμο που αποχωρούσε από την πορεία.
          Χτυπούσαν όποιον έβρισκαν μπροστά τους, κυνηγούσαν τον κόσμο στις σκάλες, ακόμη και στις αποβάθρες με κίνδυνο να πέσει κόσμος στις γραμμές με το ηλεκτρικό ρεύμα και να έχουμε άλλα...

          Θα πρέπει να επισημάνω εδώ την απερίγραπτη στάση του οδηγού του συρμού του ΗΣΑΠ. Ο κρατικοδίαιτος αυτός υπαλληλίσκος που κατά καιρούς ζητάει την αλληλεγγύη μας με τις απεργίες του για να μη πειράξουν τον μισθούλη του, και θα πάρει την αλληλεγγύη που του αξίζει από δω και πέρα...
          ο υπαλληλίσκος λοιπόν αυτός, που τον βλέπουμε στη φωτό με το άσπρο πουκάμισο και την γραβάτα, προσπαθούσε να βγάλει τον κόσμο μέσα από το τρένο για να πάρει το τρένο του και να φύγει, δίνοντας ουσιαστικά τους διαδηλωτές βορρά στις ορέξεις των ΜΑΤ.





















          Do a barrel roll!

          Comment




          • (το photoshop ειναι δικό μου, δε ξέρω πως βρέθηκε σε ξένη σελίδα, αλήθεια)
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Μαζί με το ΔΝΤ έχουμε και ένα άλλο καινούριο στοιχείο της δημόσιας ζωής - τις απεργίες των δημοσιογράφων μαζί με όλους τους άλλους. Όχι βέβαια πως θα δείχνανε κάτι από τα παραπάνω, αλλά έστω να ξέρει ο κόσμος ότι γίνονται πορείες και διαδηλώσεις. Βέβαια αν τα σπάσουν χοντρά οι μπάχαλοι/ προβοκάτορες/ αναρχικοί / οτιδήποτε θα διακόψουν και τις απεργίες και τα πάντα και θα βγουν στα παράθυρα να μιλάνε περί ελλείμματος Δημοκρατίας και δεν ξέρω τι άλλο κλασσικό εικονογραφημένο.

              1) Ας βγουν τώρα και ας πουν ότι δεν είναι ρουφιάνοι. Πέρα από το ότι έχουν καταντήσει φερέφωνα του Γραφείου Τύπου της ΕΛ.ΑΣ. δεν κάνουν τη δουλειά τους όταν πραγματικά πρέπει να την κάνουν.

              2) Αν υπάρχει ουσιαστικό δημοκρατικό έλλειμμα υπάρχει από τη στρεβλωμένη λειτουργία του Τύπου (έντυπου, ραδιοτηλεοπτικού, διαδικτυακού) στην Ελλάδα.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Και το αστειο ειναι οτι μιλαμε για δημοσιογραφους, υποτιθεται οτι αυτοι θα μπορουσαν να πιεσουν το συστημα με χιλιους δυο τροπους πολυ πιο αποτελεσματικους απο τις απεργειες. Τι καλυτερο απο το να ειχαμε live μεταδοσεις της μαζικοτητας των απεργειων και του πραγματικα αξιοπρεπεστατου τροπου με τον οποιο διαδηλωνει το 99% των πολιτων.

                Τα ΜΜΕ παιζουν μια χαρα το ρολο τους, ξερουν να ανεβοκατεβαζουν τους πολιτικους και να ξεσκεπαζουν σκανδαλα, με τους πραγματικους υπαιτιους ομως ασχοληθηκαν ποτε; Ρουφιανοι, δεκα φορες χειροτεροι απο τους χειροτερους πολιτικους, το μονο που καταφερνουν ειναι να διαστρεβλωνουν τη πραγματικοτητα και να δημιουργουν εντυπωσεις.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • LOL deite apla


                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Ότι πιο χειρότερο...

                    Αντί να μας υποστηρίξουν οι μπάτσοι, πήγαν και ξυλοκόπησαν τους πολίτες. Παράδειγμα δωροδοκίας από τους πολιτικούς για να προστατευτούν !
                    sigpic

                    Comment


                    • Φ.Π.Α. 23%!
                      Nice one!!
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Originally posted by Azrael View Post
                            Cheesy video:

                            Thank you, END my misery....

                            μετάφραση: Σ'ευχαριστώ ΚΑΙ τη μιζέρια μου

                            Comment


                            • You are So late...
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • αυτο το καραγκιοζιλικι εγινε στη σχολή μου απο τους Δαπιτες, στα τετοια μου και το πασοκ και η ΝΔ αλλα οταν βλέπεις τόση ανεγκέφαλη πώρωση ειναι να απογοητευσαι απο το μελλον αυτης της χωρας.

                                Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                                Comment

                                Working...
                                X