Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ.
    sigpic

    Comment


    • Ειδήσεις και ενεργη συμμετοχή όλων των Ελλήνων πολιτών με καταγγελίες, προβληματισμούς και σχόλια


      υπερλολ.
      these walls built to stand come-what-may
      lie shattered in the ashes

      Comment


      • Δεν έλεγε ότι είχε κλείσει ? Μάλλον εννοούσαν ότι έκλεισε ο κύκλος Γκιολιάς και άρχισε νέος κύκλος τρωκτικού ! Απλά
        sigpic

        Comment


        • εγώ πάντως θα το ονόμαζα proktiko
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Αναφέρεσαι σε αυτό εδώ ?

            ΕΚΕΙ ΟΛΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΥΧΑΙΑ - ΤΟ ΠΙΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ BLOG ΓΙΑ ΤΟ tro-ma-ktiko.blogspot.com




            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • lol

              δε το γνώριζα
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Σαν σήμερα, 65 χρόνια πριν, βομβαρδίστηκε η Χιροσίμα (και 3 μέρες μετά το Ναγκασάκι).
                Για πρώτη φορά παρέστη αμερικανός αντιπρόσωπος στις εκδηλώσεις για την επέτειο του βομβαρδισμού:
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Αυτή η φωτογραφία μας εκνεύρισε όλους
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Συνομηλικός του όμως είναι και ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΕΥΖΩΝΑΣ που με το αγέροχο βλέμμα του έστειλε στο διάολο την αλαζονία του ακριβοπληρωμένου γελοίου ΑΡΧΙ-ΜΑΛΑΚΑ
                    Αυτό πάντως το κάνουν αρκετοί καθημερινά στο Σύνταγμα- να παρενοχλούν δηλαδή τους εύζωνους- ναι και Έλληνες. Τώρα το συγκεκριμένο blog δεν ξέρω τι είναι αλλά αν θέλει να το παίξει Έλληνας ας μάθει και κανά ελληνικό... Είναι αγέρωχο και όχι αγεροχο και επίσης αλαζονεία και όχι αλαζονια. Μου φαίνεται τουλάχιστον υποκριτικό να δημοσιεύονται τέτοια περιστατικά ενώ έχουμε ένα σωρό άλλα προβλήματα.

                    Δε δικαιολογώ φυσικά τον μπασκετμπολίστα μιας και όταν είσαι δημόσιο πρόσωπο προσέχεις δυο φορές παραπάνω το τι θα κάνεις.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                      Αυτό πάντως το κάνουν αρκετοί καθημερινά στο Σύνταγμα- να παρενοχλούν δηλαδή τους εύζωνους
                      Εντάξει δεν νομίζω να το κάνουν τόσο προκλητικά όμως...τέλος πάντων

                      Δεν νομίζω να ειναι υποκριτικό, απλώς είναι ένα άλλο στοιχείο που δείχνει την ελληνική παρακμή. Είδες το σχόλιο του ξένου (αμερικάνου??)

                      "Your guy did what he had to do and showed class. Truth be told, if this happened in the States, therer would be problems".

                      Εντάξει εδώ είναι μπανανία το ξέρουμε.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Αν θεωρούμε αυτό το περιστατικό επικαιρότητα τότε έχουμε χάσει τη μπάλα... Και μου φαίνεται λογικό να αντιμετωπίζουν πολλά τέτοια περιστατικά οι εύζωνες καθημερινά, καλώς ή κακώς φαίνεται περίεργο σε τουρίστες.
                        Και αν ξαναδώ κάποιον που το παίζει "Έλληνας" να κάνει 20 ορθογραφικά σε 2 γραμμές κείμενο θα πηδηχτώ από το παράθυρο.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Και αν ξαναδώ κάποιον που το παίζει "Έλληνας" να κάνει 20 ορθογραφικά σε 2 γραμμές κείμενο θα πηδηχτώ από το παράθυρο.
                          Άπειρα τέτοια κείμενα, δυστυχώς...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Originally posted by straier View Post
                            Αν θεωρούμε αυτό το περιστατικό επικαιρότητα τότε έχουμε χάσει τη μπάλα... Και μου φαίνεται λογικό να αντιμετωπίζουν πολλά τέτοια περιστατικά οι εύζωνες καθημερινά, καλώς ή κακώς φαίνεται περίεργο σε τουρίστες.
                            Και αν ξαναδώ κάποιον που το παίζει "Έλληνας" να κάνει 20 ορθογραφικά σε 2 γραμμές κείμενο θα πηδηχτώ από το παράθυρο.
                            Ξέρετε πόσα βυζιά από τουρίστριες βλέπουν οι εύζωνοι στο Σύνταγμα? Έχω γνωστούς που υπηρέτησαν εκεί και έχουν άπειρες ιστορίες από νυχτερινά σκηνικά, παιδάκια που πάνε να παίξουνε, τουρίστριες που τους πειράζουν και τους δείχνουν πράγματα και άλλα πολλά. Οι εύζωνες γενικά δεν έχουν πρόβλημα, άσε που περνά και η ώρα τους (το μόνο πρόβλημα είναι με τα βυζιά, γιατί άντε να τα βλέπεις μπροστά σου, να είσαι φαντάρος και να μη μπορείς να πεις λέξη, κοπέλα μου μην τον βασανίζεις άσπλαχνα). Και οι φρουροί στα ανάκτορα του Μπάκιγχαμ (ναι, αυτοί με τα μαύρα γούνινα καπέλα) τα ίδια και χειρότερα τραβάνε από τους τουρίστες.

                            Από εκεί και πέρα, οι δύο τύποι προφανώς το παρατραβήξανε. Επιτρέπεται να σταθείς και να βγάλεις φωτογραφία δίπλα στον εύζωνα, να σταθείς δίπλα του, να ανέβεις στο βάθρο κλπ αλλά δεν επιτρέπεται να τον αγγίζεις και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν επιτρέπεται να κάνεις σα βλάμμένο, γιατί πρώτα εσύ γίνεσαι ρεζίλι. Αλήθεια, ο αξιωματικός υπηρεσίας, ο τύπος που είναι στο φυλάκιο, τι έκανε εκείνη την ώρα? Αντίστοιχη συμπεριφορά δείχνουν και διάφοροι ελληνάρες ανά την Ευρώπη και τον κόσμο βέβαια.

                            Και μια προσωπική ιστορία. Γνωστός μου έχει υπηρεσία στο Σύνταγμα, οπότε κανονίσαμε να πάμε για ποτό όταν θα μπορούσε κι αυτός και να πάμε να του κάνουμε και λίγο πλάκα. Έχουμε σταθεί λοιπόν δύο τύποι μπροστά στον εύζωνα, χαχανίζουμε σα βλαμμένα, να του μουρμουρίζουμε διάφορα για νέους, ποντίκια και φουστανέλλες, και αυτός να μας καρφώνει με το βλέμμα του. Αναρωτιόμασταν δυνατά αν μπορούσαμε να σταθούμε δίπλα του αλλά επειδή δεν ήμασταν σίγουροι αν επιτρεπόταν το αφήσαμε. Του φωνάξαμε μερικά ωραία ακόμα, μας χαιρέτησε σείοντας το όπλο (τυπικά έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό για ξεμούδιασμα) τον είδαμε να κάνει την αλλαγή του, είπαμε "καλός πολίτης" στον έτερο εύζωνα και πήγαμε στο μαγαζί. Όταν μετά μας βρήκε τον ρωτήσαμε γιατί μας κοίταζε έτσι, μας απάντησε πως μας έκανε νόημα με τα μάτια να ανέβουμε και να σταθούμε δίπλα του να κάνουμε πλάκα Προφανώς ήταν από αυτά τα υποχθόνια νοήματα που τα πιάνει μόνο αυτός που τα κάνει.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Πολυ σοβαρη πηγη αυτο το blog παντως, να χαιρεστε την αρεια φυλη σας.

                              Comment


                              • Στο νοσοκομείο με αιμορραγία 82χρονη παρθένα μετά από σεξ με 32χρονο!


                                Blogger is a blog publishing tool from Google for easily sharing your thoughts with the world. Blogger makes it simple to post text, photos and video onto your personal or team blog.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X