Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε διαφωνώ, και εγώ στο ψιλο-σατιρικό το έγραψα,αλλά άλλο που δε τους χάλασε τους πασόκους
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Originally posted by Somari View Post
      άλλο που δε τους χάλασε τους πασόκους
      Το μόνο σίγουρο.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Θα πάει κανείς στην πορεία την Παρασκευή το βράδυ;
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Πάντως παίδες, καλά όλα αυτά, αλλά επειδή τυγχάνω και φοιτητής στην Πάτρα να σας πω και πως ακριβώς έγιναν τα πράγματα. Ο Watson είναι αυτός που είναι, με τις αντιλήψεις που έχει και έδινε διάλεξη στο συνεδριακό κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών. Λίγο πριν συμβεί η διάλεξη μία ομάδα παιδιών προσανατολιζόμενα κυρίως στον "αναρχικό" χώρο είχε αποφασίσει να παρέμβει στην αίθουσα που έκανε διάλεξη να κρεμάσει πανό και να πετάξει προκυρήξεις με σκοπό να δείξει την αντίθεσή της και να ενημερώσει και τον κόσμο (μάλλον). Από κει πέρα ένας τύπος ο οποίος είχε καδρόνι, αφηνιασμένος (ασφαλίτης ή μή, προβοκάτορας ή όχι δε γνωρίζω) επιτέθηκε στις κάμερες με σκοπό να τις σπάσει. Το αποτέλεσμα ήταν η διακοπή της διάλεξης.

          Το ρεζουμέ είναι ότι ουδεμία πρόθεση υπήρχε να ασκηθεί βία και δη στον Watson και για αυτό και δεν ασκήθηκε. Όπως είπε άτομο που τους υποστήριζε σε site "στο παρελθόν έχει πέσει ξύλο, έχουν καεί κάλπες, αν είχαν πρόθεση να τον δείρουν απλώς θα τον δέρνανε". Ούτως ή άλλως αν προσέξετε το βίντεο, θα δείτε ότι απλώς μερικά σπρωξίδια υπάρχουν σε προσπάθεια να βγάλουν οι υπόλοιποι τους "εισβολείς" έξω από την αίθουσα.

          Σίγουρα βέβαια ο οποιοσδήποτε μπορεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός για να υποστηρίξει φιλόδοξες και άκρως δημοκρατικές απόψεις του τύπου "αυτό είναι αληθινό πρόσωπο της αριστεράς", "κατάργηση του ασύλου εδώ και τώρα" αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

          Comment


          • Originally posted by Somari View Post
            Θα πάει κανείς στην πορεία την Παρασκευή το βράδυ;
            Και να χασουμε τον επιταφιο;;;

             
            ποια πορεια;
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Originally posted by Ramparter View Post
              Και να χασουμε τον επιταφιο;;;

               
              ποια πορεια;
               
              Προτιμώ να πάω να σκάσω κάνα μπάφο, παρά να πάω πορεία στον επιτάφιο, γιατί η βαρεμάρα μου είναι στα ύψη κάθε φορά που πάω σε τέτοιες γιορτές.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Ramparter View Post
                Και να χασουμε τον επιταφιο;;;

                 
                ποια πορεια;

                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • XAXAXXA, egw guys an mporousa tha phgaina ston epitafeio, panta goustarw paradoseis (kai as mhn pistevw kai toso).
                  Mono pou mazevontai filoi kai oikogeneia, perpatame kai leme malakies mou aresei.
                  Distyxws eimai poly makria apo to xwrio :/
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Εγώ, ρε Θανάση, βαριέμαι να πάω κάθε φορά στο δικό μου χωριό(Νέος Μαρμαράς Χαλκιδικής). Πάω μόνο κάθε καλοκαίρι.
                    sigpic

                    Comment


                    • Επιτάφιος και ξερό ψωμί λέμε (αν μπορείς να πας βέβαια). Πες του παπά να σου δώσει λίγο λιβάνι Τάννο και θα είσαι έτοιμος.

                      Πάντως παίδες, καλά όλα αυτά, αλλά επειδή τυγχάνω και φοιτητής στην Πάτρα να σας πω και πως ακριβώς έγιναν τα πράγματα. Ο Watson είναι αυτός που είναι, με τις αντιλήψεις που έχει και έδινε διάλεξη στο συνεδριακό κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών. Λίγο πριν συμβεί η διάλεξη μία ομάδα παιδιών προσανατολιζόμενα κυρίως στον "αναρχικό" χώρο είχε αποφασίσει να παρέμβει στην αίθουσα που έκανε διάλεξη να κρεμάσει πανό και να πετάξει προκυρήξεις με σκοπό να δείξει την αντίθεσή της και να ενημερώσει και τον κόσμο (μάλλον). Από κει πέρα ένας τύπος ο οποίος είχε καδρόνι, αφηνιασμένος (ασφαλίτης ή μή, προβοκάτορας ή όχι δε γνωρίζω) επιτέθηκε στις κάμερες με σκοπό να τις σπάσει. Το αποτέλεσμα ήταν η διακοπή της διάλεξης.

                      Το ρεζουμέ είναι ότι ουδεμία πρόθεση υπήρχε να ασκηθεί βία και δη στον Watson και για αυτό και δεν ασκήθηκε. Όπως είπε άτομο που τους υποστήριζε σε site "στο παρελθόν έχει πέσει ξύλο, έχουν καεί κάλπες, αν είχαν πρόθεση να τον δείρουν απλώς θα τον δέρνανε". Ούτως ή άλλως αν προσέξετε το βίντεο, θα δείτε ότι απλώς μερικά σπρωξίδια υπάρχουν σε προσπάθεια να βγάλουν οι υπόλοιποι τους "εισβολείς" έξω από την αίθουσα.

                      Σίγουρα βέβαια ο οποιοσδήποτε μπορεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός για να υποστηρίξει φιλόδοξες και άκρως δημοκρατικές απόψεις του τύπου "αυτό είναι αληθινό πρόσωπο της αριστεράς", "κατάργηση του ασύλου εδώ και τώρα" αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
                      Το θέμα δεν είναι μόνο αν ασκήθηκε βία. Είμαι σίγουρος πως ο Watson δεν αισθάνθηκε φοβερά ασφαλής παρόλο που ήταν σχετικά ήρεμα τα πράγματα.
                      Δεν αρνούμαι πως έχει πει μερικά πολύ ρατσιστικά πράγματα αλλά από όοοολο τον κόσμο που έχει πράξει το ίδιο να επιλέξεις τον Watson (που στο κάτω κάτω δεν τον κάλεσαν να μιλήσει για αυτό) είναι ελαφρώς περίεργο αν όχι, να μου επιτραπεί η έκφραση, ηλίθιο.

                      Τώρα για τη δεύτερη παράγραφο τι να πω, να τους πούμε κι ευχαριστώ που δεν υπήρχε βία...

                      Το άσυλο ομολογώ πως ακόμα δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύει. Στα πανεπιστήμια μπορούν να μπουν οι πάντες πέρα από αστυνομικούς. Επίσης τότε με το indymedia και το Πολυτεχνείο δεν είδα και πολύ κόσμο να ξεσηκώνεται για να διαμαρτυρηθεί.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment




                      • Kontra ftw (λεμε τωρα), δε θελω να σχολιασω, αλλα οκ δειτε το για να δω κι εγω τι σχολια θα ακολουθησουν.

                        Comment


                        • Μόνο σε μένα φαίνονται τα ποσά υπερβολικά μικρά;
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Και εγώ αυτό σκεφτόμουν.

                            Παρεπιπτόντως, πέθανε ο Osama Bin Laden.

                            Comment


                            • Leme twra.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Λες να το έκαναν επίσημο, να βγήκε και ο πρόεδρος να κάνει πατριωτική ομιλία 10 λεπτών, και μετά από μερικούς μήνες να τους έστελνε αλλα αεροπλάνα ο Bin Laden με την υπογραφή του? Δεν νομίζω να παίζουν με αυτά.

                                Comment

                                Working...
                                X